Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2003., 14:28   #21
Ajde sad više ne trekeljajte gluposti.
Zg je najzajebaniji grad za vozit u cijeloj HR i to je činjenica. To ne ide na račun drugih gradova već baš na račun samog ZG. U proteklih 10-ak godina u ZG se doselilo toliko seljačnina koje misle da BMW, krunica za retračem i čelava glava simboliziraju znak prednosti prolaska. Također, cijeli grad je izgrađen tako da zadovoljava prometne potrebe iz 70-ih, a ne ove danas. Zbog toga su ljudi živčani isfrustrirani, oduzimaju prednost, svađaju se, psuju, tuku... kaj god hoćeš. A po kiši da ne pričam, svi voze 30% brže nego po suhom. Onda se neko zlupa na Slavonskoj, pa se promet preusmjerava u jednu traku taman kad svi idu iz grada. Nakon 2 sata čekanja u koloni zbog nesreće, ljudi su još živčaniji i bjesniji, jure da stignu doma ručak napravit za sutra, pa je stvar još 10x zajebanija.

Nemojte, molim vas...


Svi frendovi kaj su ikad došli iz drugih gradova u ZG, rekli su da nikad ne bi mogli živjeti u tako bolesnom ritmu.
__________________
Capo di cotlovina.
Girrari is offline  
Old 15.05.2003., 15:08   #22
Quote:
Girrari kaže:
Ajde sad više ne trekeljajte gluposti.
Zg je najzajebaniji grad za vozit u cijeloj HR i to je činjenica. To ne ide na račun drugih gradova već baš na račun samog ZG. U proteklih 10-ak godina u ZG se doselilo toliko seljačnina koje misle da BMW, krunica za retračem i čelava glava simboliziraju znak prednosti prolaska. Također, cijeli grad je izgrađen tako da zadovoljava prometne potrebe iz 70-ih, a ne ove danas. Zbog toga su ljudi živčani isfrustrirani, oduzimaju prednost, svađaju se, psuju, tuku... kaj god hoćeš. A po kiši da ne pričam, svi voze 30% brže nego po suhom. Onda se neko zlupa na Slavonskoj, pa se promet preusmjerava u jednu traku taman kad svi idu iz grada. Nakon 2 sata čekanja u koloni zbog nesreće, ljudi su još živčaniji i bjesniji, jure da stignu doma ručak napravit za sutra, pa je stvar još 10x zajebanija.

Nemojte, molim vas...


Svi frendovi kaj su ikad došli iz drugih gradova u ZG, rekli su da nikad ne bi mogli živjeti u tako bolesnom ritmu.
da, pa sto? i ja sam dosla u zagreb iz malog grada i nikad nikakvih problema. glupost. vi zagrepcani sami ste napravili famu oko svog grada, kao da se radi o ne znam cemu.
a kakva tek filozofija oko voznje? da je to tako problematicno kao sto neki ovdje prezentiraju, ne bi se po zagrebu vozilo ni 500 ljudi. ispada da bi svi koji se usude sjesti u auto i voziti po zagrebu, trebali dobiti orden za hrabrost. ma svasta, stvarno.
kao da ljudi iz drugih krajeva hrvatske nisu nikad u zivotu culi za semafor!
ja u zagrebu uvijek i u svako doba nadjem mjesto za parkiranje (dobro, ne bas u gundulicevoj), a u rijeci se vrtim svaki put barem pola sata po delti i skoljicu, ne bi li mi se netko maknuo.
jest, istina je da je broj auta u zagrebu prevelik, da su guzve i da je zaguseno, ali guzva je i u rijeci. i to paklena. i kao i u zagrebu, vozila je deset puta vise nego sto te ceste mogu progutati. i u rijeci su ljudi zivcani, zure doma na rucak, zastoji su, grbe, rupe, dostavna vozila parkirana posvuda, ljudi pretrcavaju i sve ostalo.

meni je to sve skupa puno stresnije nego zagreb, pa nek kaze ko sta oce. ja ne vozim od jucer, to su moja osobna iskustva i nitko me ne moze uvjeriti u suprotno.
 
Old 15.05.2003., 15:21   #23
Quote:
Girrari kaže:
Ajde sad više ne trekeljajte gluposti.
Zg je najzajebaniji grad za vozit u cijeloj HR i to je činjenica. To ne ide na račun drugih gradova već baš na račun samog ZG. U proteklih 10-ak godina u ZG se doselilo toliko seljačnina koje misle da BMW, krunica za retračem i čelava glava simboliziraju znak prednosti prolaska...
...Nemojte, molim vas...
Svi frendovi kaj su ikad došli iz drugih gradova u ZG, rekli su da nikad ne bi mogli živjeti u tako bolesnom ritmu.
ZG je NAJVEĆI i niš drugo. NAJVEĆI znači da automatski ima i najviše križanja, semafora, znakova, ali to nije prava usporedba. Zašto bi nekome tko dobro pozna pravila bio problem voziti po ZG? Seljačine sa BMW-om su svuda u proporcionalnom odnosu na broj stanovnika i mjesta gdje se može oduzeti prednost, Tako da su ti šanse da na takvog naletiš svuda više-manje iste. Uz sve gužve koje navodiš, prometna riješenja i infrastrukture su daleko ispred mnogih gradova u HR gdje ti je nekad jednostavno nejasno kako se u tako malom mjestu može stvoriti tolika gužva.

Ali bila je riječ o polaganju vozačkog ispita, a to je apsolutno isto u Zagrebu, Rijeci, Rabu ili bilo gdje drugdje, ma koliko vam se činilo da nije. To što je nekoga strah gužve, ne zna krenuti na uzbrdici, ne zna što znači neki znak ili tko ima prednost apsolutno su individualni problemi koji se ne daju usporediti. Tko savladava sve iz prve i sa lakoćom, nije mu važno u kojem gradu polaže isto kao što onome tko zna voziti nije važno gdje vozi. A ostali će uvijek opravdanja svojih problema tražiti svuda, samo ne u sebi.

Jedina razlika je, kažem cijena, u ZG vidim da reklamiraju od 900 Kn, što bi značilo da se negdje za 2000 Kn da sve riješiti. U Rijeci je to 3000 Kn, a na Rabu 4000 Kn. Cijena je poslijedica konkurencije, a ne težine polaganja.
Blackbird is offline  
Old 15.05.2003., 15:24   #24
Quote:
Blackbird kaže:
ZG je NAJVEĆI i niš drugo. NAJVEĆI znači da automatski ima i najviše križanja, semafora, znakova, ali to nije prava usporedba. Zašto bi nekome tko dobro pozna pravila bio problem voziti po ZG? Seljačine sa BMW-om su svuda u proporcionalnom odnosu na broj stanovnika i mjesta gdje se može oduzeti prednost, Tako da su ti šanse da na takvog naletiš svuda više-manje iste. Uz sve gužve koje navodiš, prometna riješenja i infrastrukture su daleko ispred mnogih gradova u HR gdje ti je nekad jednostavno nejasno kako se u tako malom mjestu može stvoriti tolika gužva.

Ali bila je riječ o polaganju vozačkog ispita, a to je apsolutno isto u Zagrebu, Rijeci, Rabu ili bilo gdje drugdje, ma koliko vam se činilo da nije. To što je nekoga strah gužve, ne zna krenuti na uzbrdici, ne zna što znači neki znak ili tko ima prednost apsolutno su individualni problemi koji se ne daju usporediti. Tko savladava sve iz prve i sa lakoćom, nije mu važno u kojem gradu polaže isto kao što onome tko zna voziti nije važno gdje vozi. A ostali će uvijek opravdanja svojih problema tražiti svuda, samo ne u sebi.

Jedina razlika je, kažem cijena, u ZG vidim da reklamiraju od 900 Kn, što bi značilo da se negdje za 2000 Kn da sve riješiti. U Rijeci je to 3000 Kn, a na Rabu 4000 Kn. Cijena je poslijedica konkurencije, a ne težine polaganja.



eto.
 
Old 15.05.2003., 15:49   #25
Treba se baviti činjenicama a ne subjektivnim ocjenama.
Činjenica je da onaj koji se tijekom vozačke obuke nađe u više prometnih slučaja i (silom prilika) ih savlada, u trenutku polaganja je kompletniji vozač. Ako netko nikad nije vozio po kružnom toku, petlji, velikim raskršćima, gužvi u kojoj je potrebno prestrojavanje (jer postoje 3 trake),noći,kiši, on to i nemože znati osim teoretski.
Mnogi vozači neznaju voziti po snijegu samo zato jer su rijetko ili nikada vozili po istom. Nakon nekog vremena upoznaju sve ili gotovo sve prometne slučajeve i načine vožnje te postaju kompletni vozači. Stoku koja nakon polaganja ispita misli da su spremni za trke (a tako i voze) izuzimam. Od njih nikada dobri vozači jer smatraju da sve znaju.
Znači da onaj koji je polagao na otoku nikako nije prošao jednaku obuku (iz objektivnih razloga) kao onaj koji je to učinio u velikom gradu i samim time nije jednako spreman.
Corvin is offline  
Old 15.05.2003., 15:57   #26
Quote:
Corvin kaže:

Znači da onaj koji je polagao na otoku nikako nije prošao jednaku obuku (iz objektivnih razloga) kao onaj koji je to učinio u velikom gradu i samim time nije jednako spreman.
Točno. Obuka nije jednaka jer je i polaganje različito. Svakog se u principu uči za ono što će polagati. Kompletiranje znanja trajniji je proces koji se stječe iskustvom. Nekome nije problem primjeniti svoja teorijska znanja u praksi, a s druge strane netko ko ima i "praktična" znanja griješi u situacijama koje mu nisu nove. Različito je od osobe do osobe, ali nije mjerljivo i nikako nije usporedivo u stilu da je negdje teže, a negdje lakše zato jer ovdje postoji semafor i petlja, a tamo uzbrdica, obala i bura.
Blackbird is offline  
Old 16.05.2003., 00:52   #27
Quote:
magdalena99 kaže:
da, pa sto? i ja sam dosla u zagreb iz malog grada i nikad nikakvih problema. glupost. vi zagrepcani sami ste napravili famu oko svog grada, kao da se radi o ne znam cemu.
a kakva tek filozofija oko voznje? da je to tako problematicno kao sto neki ovdje prezentiraju, ne bi se po zagrebu vozilo ni 500 ljudi. ispada da bi svi koji se usude sjesti u auto i voziti po zagrebu, trebali dobiti orden za hrabrost. ma svasta, stvarno.
kao da ljudi iz drugih krajeva hrvatske nisu nikad u zivotu culi za semafor!
ja u zagrebu uvijek i u svako doba nadjem mjesto za parkiranje (dobro, ne bas u gundulicevoj), a u rijeci se vrtim svaki put barem pola sata po delti i skoljicu, ne bi li mi se netko maknuo.
jest, istina je da je broj auta u zagrebu prevelik, da su guzve i da je zaguseno, ali guzva je i u rijeci. i to paklena. i kao i u zagrebu, vozila je deset puta vise nego sto te ceste mogu progutati. i u rijeci su ljudi zivcani, zure doma na rucak, zastoji su, grbe, rupe, dostavna vozila parkirana posvuda, ljudi pretrcavaju i sve ostalo.

meni je to sve skupa puno stresnije nego zagreb, pa nek kaze ko sta oce. ja ne vozim od jucer, to su moja osobna iskustva i nitko me ne moze uvjeriti u suprotno.
Govori se o polaganju vozačkog ispita a ne o samoj vožnji, gdje nema dvojbe da bi pola vas palo, jer svi mi manje više kršimo sitna pravila prilikom gradske vožnje. Kaj se tiće Rijeke, vozio sam tamo i dalje stojim sa svojom tvrdnjom.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Old 16.05.2003., 02:09   #28
Quote:
Pegaz kaže:
Govori se o polaganju vozačkog ispita a ne o samoj vožnji, gdje nema dvojbe da bi pola vas palo, jer svi mi manje više kršimo sitna pravila prilikom gradske vožnje. Kaj se tiće Rijeke, vozio sam tamo i dalje stojim sa svojom tvrdnjom.
Da, pola nas, ali ne i ti, jel tako?

Anyway, kad si već prije spominjao BMW s krunicom, spomeni i VW - spušteni - golf ego i ekipu kojima zatamnjena stakla služe u neke čudne svrhe...
Blackbird is offline  
Old 17.05.2003., 19:08   #29
Vjerovatno bi i ja pao sada , da moram točno po propisima...
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Old 17.05.2003., 19:09   #30
Quote:
Blackbird kaže:
Da, pola nas, ali ne i ti, jel tako?

Anyway, kad si već prije spominjao BMW s krunicom, spomeni i VW - spušteni - golf ego i ekipu kojima zatamnjena stakla služe u neke čudne svrhe...
Mislim da sam spominjao Mercedes, no anyway otvori topic, pa tko ti brani čovjeće
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Old 17.05.2003., 20:07   #31
Aaaa Arathorn, priznaj da ti je bila frka da ti ko ne razbije auto. Čovječe nađeš mista kad god oćeš po gornjem gradu se moš zavuć negdi ili uz Gundulićevu.

vuna vuna....
El Bradbury is offline  
Old 19.05.2003., 09:34   #32
Quote:
Pegaz kaže:
Govori se o polaganju vozačkog ispita a ne o samoj vožnji, gdje nema dvojbe da bi pola vas palo, jer svi mi manje više kršimo sitna pravila prilikom gradske vožnje. Kaj se tiće Rijeke, vozio sam tamo i dalje stojim sa svojom tvrdnjom.
ne samo sto bi pola nas palo, vec i ti skupa s nama
bez obzira sto si rodjen i polozio vozacki u zagrebu

u to se dam okladiti ovog momenta
 
Old 19.05.2003., 10:16   #33
Quote:
Aaaa Arathorn, priznaj da ti je bila frka da ti ko ne razbije auto. Covjece nadeš mista kad god oceš po gornjem gradu se moš zavuc negdi ili uz Gundulicevu.
Hehe

Nije ni meni bas najugodnije ostavit auto sa St tablicama usred Zagreba parkiran......
Uvik ga zabodem negdi i ne volim se bas bez razloga vozit u krug.
Iako moram purgerima priznat...dosad nisam nikad ima problema.
Spinnaker is offline  
Old 19.05.2003., 11:24   #34
Ni ja sa dalmošima u Splitu!

Ali zato su mi na Braču preko noći spljuvali autu.
__________________
Capo di cotlovina.
Girrari is offline  
Old 19.05.2003., 11:26   #35
Quote:
El Bradbury kaže:
Aaaa Arathorn, priznaj da ti je bila frka da ti ko ne razbije auto. Čovječe nađeš mista kad god oćeš po gornjem gradu se moš zavuć negdi ili uz Gundulićevu.

vuna vuna....
a kamo uz gundulicevu???
 
Old 19.05.2003., 11:59   #36
Kamo? Pa skreneš lijepo iz Vodnikove pa vozi 20 na sat umjesto 60 i naći ćeš neko mjestašce prije ili kasnije. Šta ti je bed platit 4 kune?
El Bradbury is offline  
Old 19.05.2003., 19:09   #37
Quote:
Spinnaker kaže:
Hehe

Nije ni meni bas najugodnije ostavit auto sa St tablicama usred Zagreba parkiran......
Uvik ga zabodem negdi i ne volim se bas bez razloga vozit u krug.
Iako moram purgerima priznat...dosad nisam nikad ima problema.
Pakaj tije stari, pa mi smop navikli na rege ST i sve druge
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Old 19.05.2003., 20:03   #38
Quote:
El Bradbury kaže:
Kamo? Pa skreneš lijepo iz Vodnikove pa vozi 20 na sat umjesto 60 i naći ćeš neko mjestašce prije ili kasnije. Šta ti je bed platit 4 kune?
kada, za dva sata?

 
Old 19.05.2003., 20:09   #39
Quote:
magdalena99 kaže:
kada, za dva sata?
Ajde, ajde...
U Opatiji je 6 čuna!
I to za samo jedan sat. Vikendom isto.
pakleni_patuljak is offline  
Old 19.05.2003., 20:12   #40
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Ajde, ajde...
U Opatiji je 6 čuna!
I to za samo jedan sat. Vikendom isto.
ma hajde.

pa ima i u zagrebu za sedam kuna.

osim toga, u opatiji mos auto i doma ostaviti, pa lagano na noge.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.