Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 00:15   #21
http://www.physorg.com/news194418635.html
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 09:07   #22
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
s dekortinom se nije za igrat na taj način.
Istina je. Ali je u pitanju od 5 mg. Ali ako se popije više od 5 mg. treba sutra dan popiti pola od te doze, pa preksutra pola od pola i poslije 3-4 dana ništa.
Ovisno sa kojom si dozom počeo. (početi s jačom dozom i postepeno smanjivati) Doduše, meni doktor traži SVAKI DAN 10 mg. ali ga ja ne slušam. Prođe i do mjesec dana, a ja nisam popio ni 5 mg. A sufasalazini ili salofalk. Oni su PRAVI LIJEKOVI. Na njima lijepo piše da znanost ne zna kako te kemikalije lijeće colitis. Isto bi bilo da ja jedem morske trpove i da mi bude bolje. Zašto? Nitko to ne zna. (barem za sada). Možda mi sa iglicama prođe i "crijevna kukobolja". Ali će izgleda i tu biti odgovor kao i kod salofalka: pomaže, ali znaost ne zna kako

Zadnje uređivanje krena : 13.11.2010. at 09:12.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:54   #23
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Istina je. Ali je u pitanju od 5 mg. Ali ako se popije više od 5 mg. treba sutra dan popiti pola od te doze, pa preksutra pola od pola i poslije 3-4 dana ništa.
Ovisno sa kojom si dozom počeo. (početi s jačom dozom i postepeno smanjivati) Doduše, meni doktor traži SVAKI DAN 10 mg. ali ga ja ne slušam. Prođe i do mjesec dana, a ja nisam popio ni 5 mg. A sufasalazini ili salofalk. Oni su PRAVI LIJEKOVI. Na njima lijepo piše da znanost ne zna kako te kemikalije lijeće colitis. Isto bi bilo da ja jedem morske trpove i da mi bude bolje. Zašto? Nitko to ne zna. (barem za sada). Možda mi sa iglicama prođe i "crijevna kukobolja". Ali će izgleda i tu biti odgovor kao i kod salofalka: pomaže, ali znaost ne zna kako
kao netko tko ima chronovu i zna te lijekove ti porucujem da ti ne valja tak piti decortin... sjebat ces si hipofizu
btw pridruzi nam se na http://www.forum-cruc.net/
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 11:46   #24
tja... istina je da su zapadnjaci jako dugo sve liječili pijavicama, jer su mislili da tako izbacuju otrov iz tijela, "zlu krv" ili tako nešto. ugrubo: zapadna medicina se temelji na galenu koji je bio doktor za gladijatore i krpao duboke rane pa je mogao izbliza dobro vidjeti što ima u čovjeku, dakle na kirurgiji i invazivnim metodama, a farmacija na paracelzusu (koji je rekao da je svaki lijek ujedno i otrov, samo ovisi o dozi). i tako danas kad odeš doktoru, našopaju te lijekovima i još si dobro prošao, jer može se dogoditi da te pošalju na rendgen i vide neku mrljicu pa te zrežu ko svinju i ostave da crkneš u mukama. poslije otkriju da su se zeznuli, jer je to bila samo muhoserina na rentgenskoj ploči. a možda još i dobiješ rak od zračenja, znalo se dogoditi ovima što su previše slikavale grudi da na kraju i dobiju taj rak.

nije svatko dr. house. a s druge strane, akupunktura se temelji na ideji o maloj čiči, ali ni ne škodi. od malo pikanja po uškama ili tabanima još nitko nije umro. ne mislim na injekcije svakakvih sranja, što je isto jedna naša invazivna metoda. najbolje bi bilo kad bi se bolesti liječile prevencijom, dakle pametnim životom i kad bi se utvrdilo na što je tko genetski "slab", jer nisu svi ljudi jednako podložni svim oboljenjima, pa bi onda svi odmah znali čega se moraju paziti. ako ne bi htjeli - tko im je kriv, kao i pušačima, a osiguravajuće bi im podiglo cijenu police osiguranja.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 19:47   #25
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
ugrubo: zapadna medicina se temelji na galenu koji je bio doktor za gladijatore i krpao duboke rane pa je mogao izbliza dobro vidjeti što ima u čovjeku, dakle na kirurgiji i invazivnim metodama, a farmacija na paracelzusu (koji je rekao da je svaki lijek ujedno i otrov, samo ovisi o dozi). i tako danas kad odeš doktoru, našopaju te lijekovima i još si dobro prošao, jer može se dogoditi da te pošalju na rendgen i vide neku mrljicu pa te zrežu ko svinju i ostave da crkneš u mukama. poslije otkriju da su se zeznuli, jer je to bila samo muhoserina na rentgenskoj ploči. a možda još i dobiješ rak od zračenja, znalo se dogoditi ovima što su previše slikavale grudi da na kraju i dobiju taj rak.
Nažalost, ovo je lijep primjer kritike nečega što se uopće ne poznaje.

Zapadna medicina se temelji na Hipokratu, ne na Galenu. Prema tome, korijeni su joj prije u internoj medicini, nego kirurgiji i inim invazivnim postupcima.

Izmet muhe se ne vidi na rentgenskoj slici.

Probir mamografijom se, unatoč sumnjama, pokazao kao opravdan postupak.
Fotograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 01:11   #26
Dekortin je steroid, djeluje protuupalno, supresira imuni sustav i radi još milijardu stvari po tijelu (slabi kosti, između ostalog).

Što se tiče medicine, uvijek postoji konzervativna i radikalna terapija. Medicina je uspjela prosječni životni vijek povećati na preko 70 godina, a negdje i na preko 80.

Lijepo je govoriti kako su lijekovi otrovi, a zaboraviti koliko je milijuna umrlo od kuge, kolere, tuberkuloze, sifilisa... Gdje su sada te bolesti? Ima ih i dalje, ali su prilično potisnute. A nije ih potisnula akupunktura, čini mi se...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 15:54   #27
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
nije svatko dr. house. a s druge strane, akupunktura se temelji na ideji o maloj čiči, ali ni ne škodi. od malo pikanja po uškama ili tabanima još nitko nije umro. ne mislim na injekcije svakakvih sranja, što je isto jedna naša invazivna metoda. najbolje bi bilo kad bi se bolesti liječile prevencijom, dakle pametnim životom i kad bi se utvrdilo na što je tko genetski "slab", jer nisu svi ljudi jednako podložni svim oboljenjima, pa bi onda svi odmah znali čega se moraju paziti. ako ne bi htjeli - tko im je kriv, kao i pušačima, a osiguravajuće bi im podiglo cijenu police osiguranja.
Nije, ali umiru jer umjesto liječniku odu na pikanje iglicama.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:20   #28
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nije, ali umiru jer umjesto liječniku odu na pikanje iglicama.
Srećom da su rijetke takve budale koji će rak liječiti iglicama, a ne kemoterapijom
Pokojni Janez Drvnošek je bio tipičan primjer pravog pacijenta. Najprije operacija, zračenje, kemoterapija, pa tek onda makrobiotika i iglice.
Ali je isto umro. (na žalost)
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:19   #29
Kakav je to lijek koji nema nuspojave ?
Akupunktura je sranje jer ne šteti, kao što bioenergija ne može naškoditi.

Što god malo ne šteti ne može puno ni pomoći.

Ljudska psiha je moćna no ne može vam vježbanjem psihičkih "moći" izrasti odrezana noga, ali, ako imate dobrog shamana (liječnika), razgovorom (psihijatri), akupunkturom, bioenergijom, se može pomoći kod lakših poremećaja, jer smo mi ljudi sugestibilni ma kolliko god mislili da nismo.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:51   #30
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Kakav je to lijek koji nema nuspojave ?
Akupunktura je sranje jer ne šteti, kao što bioenergija ne može naškoditi.

Što god malo ne šteti ne može puno ni pomoći.

Ljudska psiha je moćna no ne može vam vježbanjem psihičkih "moći" izrasti odrezana noga, ali, ako imate dobrog shamana (liječnika), razgovorom (psihijatri), akupunkturom, bioenergijom, se može pomoći kod lakših poremećaja, jer smo mi ljudi sugestibilni ma kolliko god mislili da nismo.
Moć autosugestije je jako velika. Ali ne i prwviše velika. Još nikoma nije izrasla amputirana noga. Isto što i u Marijanskim svetištima nekome nije izrastao cijeli ekstermitet. Ali je bilo izlijećenja od raka. Akupunktura ipak lijeći i na još neki način osim klasične autosugestije. Onosno placebo efekt. Ali placebo još nije kako treba ispitan i razjašnjen. Znanstvenike čeka veliki posao.
Nuspojave od lijeka ?
Pa i lijećenje specifičnim dijetama isto nema nuspojava. Eventualno smršavimo 10 kila.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:14   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nuspojave od lijeka ?
Pa i lijećenje specifičnim dijetama isto nema nuspojava. Eventualno smršavimo 10 kila.
Ti sad meni kontriraš a napisao sam što i ti ?
Yebeš lijek koji nema nuspojave.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:10   #32
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Ti sad meni kontriraš a napisao sam što i ti ?
Yebeš lijek koji nema nuspojave.
Baš i ne kontriram. Samo napominjem neke primjere. Ja znam jednog prijatelja velikog yogistu sa nekom autoimunom bolešću. On je bio 5 godina na kortikostereoidima. Opao mu je libido. A on je jadan mislio da je postao duhovan zbog yoge. Čak je zahvaljiuvao Bogu da mu se njegova muškost više ne diže, i da se riješio velikog problema u životu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 23:22   #33
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Kakav je to lijek koji nema nuspojave ?
Ovo nas zapravo ne bi trebalo čuditi. Nuspojava je neželjeno djelovanje lijeka koji je primijenjen pravilno, u prikladnoj dozi i odgovarajućoj indikaciji.
Fotograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:29   #34
Zabadanje igala, ali ne u uho, nego u GUZICU !!!!!??????
http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/12/14/0411006.html
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:40   #35
Zapadna medicina se temelji na liječenju simptoma kad se pojave ili uoče....stanje "duha" ili uma uopće se ne uzima u obzir...a moć (auto)sugestije se uopće ne uzima u obzir....

Reći da stanje duha bolesnika ne igra nikakvu ulogu u liječenju je notorna glupost...optimizam, volja, snaga za borbom dolaze iz uma, iz volje za preživljavanjem, a ne iz koktela koji je spravio farmaceut, a doktor administrirao...



Istočna medicina sa druge strane teži balansu tijela i uma, na taj način pokušavajući spriječiti bolesti (preventivi)...ili povećati snagu pojedinca kroz meditativne ili ine tehnike da se pospješi liječenje modernim putem...

Ne razumijem čemu tolika opozicija prema istočnim načinima liječenja kad ne štete, a mogu pomoći...

Integracijom istočnih principa u modernu medicinu, može samo pridonijeti zdravlju, nikako ne štetiti...


Ako statistički velite bolesniku koji boluje od rijetkog i teško izlječivog tumora da ima šanse za preživljavanjem nakon operacije i kemoterapije 10%, onda se on već pomirio sa sudbinom, te je bolje da odmah rikne...ukoliko mu recimo sugestijom kroz različite meditativne tehnike povećate optimizam, te volju za borbom, uspješnost kemoterapije, te oporavak, sigurno će biti bolji...zbog stanja duga bolesnika...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:06   #36
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
...
Klasični doktori sebe pokrivaju šaljući koga specijalistu amo-specijalsti tamo, nalaz krvi, govana...,a ove alternativne metode, kao što ovdje čitamo, debelo se naplaćuju...

Za uzeti u obzir zdravlje naroda i njegovog kolektivnog "duha" kojega na putu od TV-a, kuće, posla do doktora i natrag prenose jedni drugima, bi trebalo uzeti u obzir i materijalno stanje, i distance koje bolesni trebaju proći... I pretrpane čekaonice i nestrpljenja dr-a da što objasne, a pogotovo detaljnije, tako da najveći dio ljudi, kada se pojavljuju manje tegobe, pa i veće, dok god se mogu kretati i raditi, računaju proći će... Tako dolaze kad baš moraju, kada su u težoj fazi, pa je prevencija nikakva, u skladu s vremenom kojeg se ima za edukaciju... Što bi riješilo problem?

Vjerujem da bi bilo vrlo korisno kada bi država popularizirala medicinske spoznaje i dostignuća tako da bi, umjesto da dr-e stimulira isključivo farmacija i poneki medij gdje se tko reklamira već.. nastupe dr-i s mjerenjima tlaka, zabijanjem iglica, držanjima predavanja i ostalog na javnim mjestima, malo češće i po vrtićima, školama, izletima (a ne bi bilo loše i nešto javnih radova napraviti, neka se narod druži, saditi recimo voćke po putovima parkova prirode i putem do poluplaninarskih objekata...)...



A sama tema; može li netko objasniti kako su uopće otkrivene ove akupunturne točke, kako je dokazano da djeluju, koje su anegodote s tim u vezi ili nešto tako... S druge strane znamo da je otkrivanje vitamina primjerice uzrokovalo oboljevanje pomoraca od skorbuta pa kad su jednom prilikom iste liječili Indijanci (koje su potom uredno pobili i popljačkali), a kasnije izvještaj s puta čitala osoba koja je to otkrila ostatku divljeg zapada...
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:58   #37
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Zapadna medicina se temelji na liječenju simptoma kad se pojave ili uoče....stanje "duha" ili uma uopće se ne uzima u obzir...a moć (auto)sugestije se uopće ne uzima u obzir....

Reći da stanje duha bolesnika ne igra nikakvu ulogu u liječenju je notorna glupost...optimizam, volja, snaga za borbom dolaze iz uma, iz volje za preživljavanjem, a ne iz koktela koji je spravio farmaceut, a doktor administrirao...



Istočna medicina sa druge strane teži balansu tijela i uma, na taj način pokušavajući spriječiti bolesti (preventivi)...ili povećati snagu pojedinca kroz meditativne ili ine tehnike da se pospješi liječenje modernim putem...

Ne razumijem čemu tolika opozicija prema istočnim načinima liječenja kad ne štete, a mogu pomoći...

Integracijom istočnih principa u modernu medicinu, može samo pridonijeti zdravlju, nikako ne štetiti...


Ako statistički velite bolesniku koji boluje od rijetkog i teško izlječivog tumora da ima šanse za preživljavanjem nakon operacije i kemoterapije 10%, onda se on već pomirio sa sudbinom, te je bolje da odmah rikne...ukoliko mu recimo sugestijom kroz različite meditativne tehnike povećate optimizam, te volju za borbom, uspješnost kemoterapije, te oporavak, sigurno će biti bolji...zbog stanja duga bolesnika...
Kad je tome tako kako to da istočna medicina posustaje i na istoku (ili hočeš da počnem nabrajati indijske, kineske i japanske farmaceutske tvrtke ili proizvođače instrumenata za medicinu?) i to naglo a na zapadu se osim anegdotalno niti ne spominje. Možda zato jer je nedovoljno efikasna...daleko bilo. Ta priča o zajedništvu duha i tijela (sad bi mogli pričati o tome što je to uopće duh i da li postoji) dolazi UVIJEK iz siromašnih zemalja gdje osim biljaka skoro ništ drugo niti nemaju pa im je to ionako jedino kaj im preostaje. Akupunktura je placebo, uostalom nisu li istraživanja pokazala da je tak svejedno gdje bodeš samo ako bodeš...autosugestija....mislim nije to loše ali ...Lijeenje simptoma? Jasno kad se ubodeš na čavao i dobiješ tetanus....liječiš simptome? Kad se cijepiš liječiš simptome? Kad uzmem sumamed nakon tvrdokorne infekcije gornjih dišnih puteva koja traje 3 tjedna i za 4 dana sam zdrav...onda jasno liječim simptome.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 13:20   #38
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad je tome tako kako to da istočna medicina posustaje i na istoku (ili hočeš da počnem nabrajati indijske, kineske i japanske farmaceutske tvrtke ili proizvođače instrumenata za medicinu?)
Možeš komotno nabrojati primjere...jer istočna medicina ne gubi značaj na istoku, već samo prihvaćaju zapadnu medicinu, tj. integriraju je u zdravstveni sustav...

Tako ćeš nerijetko vidjeti bolnice u Tokiju i razvijenom Japanu (koji ima itekako razvijenu zapadnu medicinu) kako se koristi alternativnim oblicima liječenja u svrhu poboljšavanja efekta liječenja modernim načinima...

Čak ćeš vidjeti bolnice uređene po kineskoj filozofiji uređenja prostora Feng shui usred Tokija, Nagasakija, Osake, Kyota...

Zašto tako jedna tehnološki osvještena nacija, razvijena, sa visokim stupnjem visokoobrazovanih ljudi...te NAJBOLJIM ZDRAVSTVENIM SUSTAVOM u svijetu
vjeruje u takve pizdarije

ZATO što ne ako ne odmaže, čemu odbaciti...taj CHI možda ima nekakav sugestivni učinak na pacijente, podiže optimizam, vedrinu ljudi...te pospješuje u krajnoj liniji samo liječenje i uspješnost terapija...



Quote:
Akupunktura je placebo, uostalom nisu li istraživanja pokazala da je tak svejedno gdje bodeš samo ako bodeš...autosugestija....mislim nije to loše ali ...Lijeenje simptoma? Jasno kad se ubodeš na čavao i dobiješ tetanus....liječiš simptome? Kad se cijepiš liječiš simptome? Kad uzmem sumamed nakon tvrdokorne infekcije gornjih dišnih puteva koja traje 3 tjedna i za 4 dana sam zdrav...onda jasno liječim simptome.
Ti si krivo protumačio moj post...nisam za odbacivanje zapadne medicine...već za integraciju dvaju svjetova (zapadni i istočni) u korist boljih rezultata kod samog liječenja...

Moja je teorija, ukoliko ne škodi...a može pomoći (iako nemamo dokaz o tome), onda čemu tolika opozicija...oboje se slažemo da optimizam igra JAKO VELIKU ulogu u liječenju bilo kakvih simptoma...jel točno...možda tebi ne pomaže (auto)sugestija, ali ukoliko nekome pomaže...pa makar to bilo i 20% ljudi...ne smije se odbacivati...

Ja sam za uvođenje bolje kontrole cijena takvih terapija, a ne za njihovo zabranjivanje...


EDIT
Stanje duga nemoj gledat kao "duša", "duh", nego stanje njegovog općeg raspoloženja...statistika ti pokazuje da optimistični pacijetni (bolje stanje duha.. ) imaju bolje rezultate od pesimističnih ljudi...
kak se veli, nekome je čaša napol puna (optimista), nekom napol prazna (pesimista)...

Zadnje uređivanje zoser : 17.12.2010. at 13:26.
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 19:20   #39
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad je tome tako kako to da istočna medicina posustaje i na istoku (ili hočeš da počnem nabrajati indijske, kineske i japanske farmaceutske tvrtke ili proizvođače instrumenata za medicinu?) i to naglo a na zapadu se osim anegdotalno niti ne spominje. Možda zato jer je nedovoljno efikasna...daleko bilo. Ta priča o zajedništvu duha i tijela (sad bi mogli pričati o tome što je to uopće duh i da li postoji) dolazi UVIJEK iz siromašnih zemalja gdje osim biljaka skoro ništ drugo niti nemaju pa im je to ionako jedino kaj im preostaje. Akupunktura je placebo, uostalom nisu li istraživanja pokazala da je tak svejedno gdje bodeš samo ako bodeš...autosugestija....mislim nije to loše ali ...Lijeenje simptoma? Jasno kad se ubodeš na čavao i dobiješ tetanus....liječiš simptome? Kad se cijepiš liječiš simptome? Kad uzmem sumamed nakon tvrdokorne infekcije gornjih dišnih puteva koja traje 3 tjedna i za 4 dana sam zdrav...onda jasno liječim simptome.
Placebo nije pravi odgovor. Zato je se još ne zna kako točno nastaje placebo i koji su njegovi principi. Čuo sam da neki akupunkturisti treniraju na životinja u cilju da se izbjegne placebo. Baš me zanima kakvi će biti rezultati ?
Zanimaju me rezultati akupunkture na bebama. Da li se i djecu do godinu dana može bockati i s kojim rezultatom. Kod ovakve populacije je PLACEBO nemoguć Dapače, čak bi mogao imati NOCEBO da se tjeca počmu bojati negog čikice sa iglicama. A tako maloj djeci je nemoguće objasniti da shvate i razumiju: trpi bockanje. jer češ ozdraviti !

Zadnje uređivanje krena : 17.12.2010. at 19:25.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:06   #40
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
S druge strane znamo da je otkrivanje vitamina primjerice uzrokovalo oboljevanje pomoraca od skorbuta pa kad su jednom prilikom iste liječili Indijanci (koje su potom uredno pobili i popljačkali), a kasnije izvještaj s puta čitala osoba koja je to otkrila ostatku divljeg zapada...
Krivo. Ukoliko te zanima povijest, predlažem da pogledaš tko je bio James Lind.
Fotograf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.