Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 17:46   #121
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa završiš u zatvoru
gle i oni uz granicu imaju veća prava od nas udaljenijih, imaju malogranične propusnice tako da nemoraju na prijelaz i sl.

iako glupost je,to se slažem
u zatvor? pa jebote tuzio bih bez problema... ja ne kuzim kako je taj zakon prosao ako je uopce donesen (mozda je to samo lokalna odredba, nisam cuo da se to provodi igdje osim u sb-u).

pisalo ti je u novinama da se tim zakonom radi diskriminacija, i da se to rusi na ustavnom bez problema... pa neka ti pokusaju naplatiti nesto sto ce biti sruseno na ustavnom...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:53   #122
Inace bi trebalo totalno postroziti kontrolu prijenosa stvari preko granice. Svi nesto ocekuju od drzave, a kad treba platit, onda su nesto sramezljivi.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.

Zadnje uređivanje Katrin : 28.07.2010. at 00:29.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:23   #123
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Joj sto obozavam ove Ja sam hrvatski branitelj. Sta onda ne kupujes u Hr i tu placas poreze?

Inace bi trebalo totalno postroziti kontrolu prijenosa stvari preko granice. Svi nesto ocekuju od drzave, a kad treba platit, onda su nesto sramezljivi.

A ti ili si stvarno daleko od granice da bi bilo gdje isao kupovat, ili imas jako puno novaca da te briga gdje ces i po kojoj cijenu kupovat... Kako god bilo, ne spadam u nijednu od tih kategorija, tako da cu i dalje kupovat ondje.


Ja ne kazem da ondje idem kupiti sve za kucu, idem kupiti cigare koje su pun ku*** jeftinije nego kod nas, 70 kuna po steki su jeftinije, i normalno da cu ondje kupovat.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:57   #124
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
u zatvor? pa jebote tuzio bih bez problema... ja ne kuzim kako je taj zakon prosao ako je uopce donesen (mozda je to samo lokalna odredba, nisam cuo da se to provodi igdje osim u sb-u).

pisalo ti je u novinama da se tim zakonom radi diskriminacija, i da se to rusi na ustavnom bez problema... pa neka ti pokusaju naplatiti nesto sto ce biti sruseno na ustavnom...
pa super ako ser tome nadaš, probaj samo da znaš da ima i gorih zakona koji više diskriminiraju,ali eto nisu srušeni
tugo ti to traje

i dalje ljudi uz granicu imaju malogranične propusnice s kojima mogu prelaziti svuda, a nemoraju ići na glavnu geranicu (hr-slo)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:40   #125
Nemaju oni nikakve malogranične propusnice nego idu na "normalan" prijelaz. Šta misliš tko bi cijelom brodu naštampao te propusnice ako imaš u vidu naše vrle birokrate? Koliko bi to trajalo?
perotigastero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 22:02   #126
bubi jesu cigarete jeftinije, ali smrde kao milion septičkih jama. Mislim da kao bivši pušač to mogu reći, ali meni je interesantno bune se "domaći" bosanci, a ekipa preko (srbi isto došljaci) šute sve naopako. Dvije trećine Broda je švercalo cigaretama, pivom i šećerom iz BiH i normalno da su ljuti. Zakon je dio zakona koji se moraju preuzeti kao pravna stečevina EU i pravo na šteku cigareta ima PUTNIK, a ne pogranični stanovnik i to je krucijalna razlika ako pročitaš pravilnik. Na kraju šta imaš tamo raditi kad na pijaci govore izvještačenom ekavicom i svaki drugi hebe VIP i državu Hrvatsku zato što im je "mobilni ufatio hebeni HR VIP"
dosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 23:48   #127
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
u zatvor? pa jebote tuzio bih bez problema... ja ne kuzim kako je taj zakon prosao ako je uopce donesen (mozda je to samo lokalna odredba, nisam cuo da se to provodi igdje osim u sb-u).

pisalo ti je u novinama da se tim zakonom radi diskriminacija, i da se to rusi na ustavnom bez problema... pa neka ti pokusaju naplatiti nesto sto ce biti sruseno na ustavnom...
Navodno da je 15 km od granice ta problematika. Npr. Dalj i Erdut ne mogu a može.
ovdje se radi o granici Erdut-Bogojevo.
I nikako mi nije jasno da oni uz granicu ne mogu kuppiti određene stvari a oni dalje mogu. Sjećam se jednom prilikom prije nekoliko godina su me na granici (nakon što su vidjeli šta imam kupljeno) pitali jesam li sa putovnicom ili pograničnom propusnicom. Kad sam rekao putovnicom nije stvarao problem. A oni u autobusu sa pograničnom imali su problema.
I to mi je logično, ovo sa time gdje ko stanuje je po meni diskriminacija.
__________________
Du `cha mee gagh roch.
kor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 02:44   #128
Quote:
dosko kaže: Pogledaj post
bubi jesu cigarete jeftinije, ali smrde kao milion septičkih jama. Mislim da kao bivši pušač to mogu reći, ali meni je interesantno bune se "domaći" bosanci, a ekipa preko (srbi isto došljaci) šute sve naopako. Dvije trećine Broda je švercalo cigaretama, pivom i šećerom iz BiH i normalno da su ljuti. Zakon je dio zakona koji se moraju preuzeti kao pravna stečevina EU i pravo na šteku cigareta ima PUTNIK, a ne pogranični stanovnik i to je krucijalna razlika ako pročitaš pravilnik. Na kraju šta imaš tamo raditi kad na pijaci govore izvještačenom ekavicom i svaki drugi hebe VIP i državu Hrvatsku zato što im je "mobilni ufatio hebeni HR VIP"


Ovisi koje se cigarete kupuju

To sto bilo tko govori protiv nekog drugog mene uopce ne zanima, ja ne govorim nista protiv nekog, a on ako ce reci nesto protiv mene nek ide njemu na dusu.

Po meni sam i ja putnik, ja prelazim u drugu drzavu, bez obzira gdje zivim. Ovako prave razliku izmedju Brodjana(svih mjesta koji zive uz neku granicu) i ljudi koji zive dalje, nas diskrimiraju dok su ostali "netko i nesto"?
Nisam cuo da se to provodi i u Zagrebu gdje ljudi takodjer idu u Sloveniju po kupovanje namirnica. Sta mi smrdimo pa nam to zabranjuju ili??
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 03:26   #129
Stranac - smije li kupiti robu u EU i unijeti u HR

Evo zanima me moze li stranac (koji ima dvojno drzavljanstvo, od čega je jedno naše, a kad prelazi granu pokaže samo strano) kupiti muzicku liniju u Brežicama i unijeti je u HR bez placanja PDV, carine i sl. Kakva su pravila?

Many thx!
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:05   #130
kakav los clanak. nadrobljeno toliko toga, a nigdje se ne spominju konkretni propisi, konkretna prava gradjana uz granicu koja su ugrozena...

samo se okrivljava neki carinik koji je uradio ono, na sto ima zakonsko pravo.

svasta.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 10:50   #131
Jesam li postavila neko ekstra glupo pitanje ili stvarno nitko ne zna?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:21   #132
ovisi o cijeni linije... postoji iznos iznad kojeg se naplaćuje carina...
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 13:21   #133
Quote:
ssanjich kaže: Pogledaj post
ovisi o cijeni linije... postoji iznos iznad kojeg se naplaćuje carina...
A gdje bih ja to mogla pročitati - ovisi li o proizvodu (linija, muzički instrument ili perilica) ili/i cijeni?

A ako osoba ima dvojno drzavljanstvo?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 14:24   #134
Ako roba podleže carini, nije važno čije državljanstvo osoba ima.
Ovisi o cijeni, mislim da je sada do 1000kn, znači ako je vrijednost manja od 1000kn neće se naplatiti carina i pdv (u putničkom prometu)
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:52   #135
evo ovdje svašta piše... pa pogledaj malo
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 16:58   #136
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Evo zanima me moze li stranac (koji ima dvojno drzavljanstvo, od čega je jedno naše, a kad prelazi granu pokaže samo strano) kupiti muzicku liniju u Brežicama i unijeti je u HR bez placanja PDV, carine i sl. Kakva su pravila?
Many thx!
Limit je sada 1000,00 kn ali nekomercijalne robe koju strani državljanin unosi u RH...linija teško da će proći ali može ovisi na kakvog carinika ćeš naletjeti...
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 23:19   #137
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Evo zanima me moze li stranac (koji ima dvojno drzavljanstvo, od čega je jedno naše, a kad prelazi granu pokaže samo strano) kupiti muzicku liniju u Brežicama i unijeti je u HR bez placanja PDV, carine i sl. Kakva su pravila?

Many thx!
Nije bitno jel strani il domaci drzavljanin. Bitno je jel u RH ima prebivaliste/boravak. Osoba koja ne zivi u RH moze popunit formular za privremeni uvoz (ili kako se to vec zove) ali onda ima obavezu iznjet taj predmet van RH. Ovisno o predmetu, carinici cesto toleriraju uvoz i bez te birokracije.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 03:06   #138
TV preko granice, kako?

idem na odmor i trebao bi nekako prenijet rabljenu televiziju preko granice a da me ne kazne pri carini.

kako legalno izvest to? zvao sam carinu i covjek je rekao da treba prijavit pri ulasku u drzavu di idem i na povratku pokazat papir o prijavi, no da me unatoc tomu, bez problema mogu zezat pa i naplatit kaznu iako je sve po propisu.

ima ko kakvu ideju a da je korisna kako to ucinit sigurno i bez placanja?
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 03:38   #139
hmm..frend je prenosio gitaru u mađarsku i par dana prije je otišao na carinu.. dali su mu neku potvrdu da je gitara prijavljena..i da je njegova.. kad se vraćao pokazao im je taj papir...i sve je bilo ok..
pretpostavljam da je tako i sa tv-om
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:55   #140
Ne vidim zašto bi te mogli kazniti ako je sve po propisu. Trebaš prijaviti privremeni uvoz u zemlju i ne bi trebalo biti nikakvih problema.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.