Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2014., 14:13   #41
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
malo nejasno, no dobro.

valjda budeš stavio profil i traku tamo di si izveo izvod (da li je 2-žilni ili 4-žilni nebitno)

znaći ako vire na sred elemenata žice od trafoa (ne napojni kabel) tamo stavljaš i profil sa ledom.

Pogotovo mi je nejasno ovo frezanje ispod elemenata da ugradiš profil, kakvo frezanje , čega

Frendu sam isto to radio, znaći trafo je iznad gornjih elemenata, kabel PPL4x0,75 (rgb je traka) dovedena iza elemenata, na donji rub gornjih elemenata montirao U aluminijski profil sa pvc zaštitom (može se i lijepiti ) i to je to svijeli mu dobro.

Znaći svjetlo mu udara direktno sa dna gornjih elemenata u radnu površinu.

Inaće kad bi ja davao svoje mišljenje nikad nebi sebi to ugradio, non stop izvodim te LED šminkice po kuhinjama, kod mene doma još uvijek dobra stara fluo rasvjeta
Kuhinja još nije gotova.

Imam opciju da mi čovjek koji radi kuhinju sa donje strane gornjih elemenata "izfreza" 2 metra dužine prostor za AL U profil u kojem bi bila LED traka, naravno sa pvc zaštitom.
Na taj način bi donja strana gornjih elemenata bila ravna, estetski ljepše, i lakše za održavanje.

Druga varijanta je da dam kutni AL profil na spoj donje strane gornjih elemenata sa zidom.

@Kavasaki: Zbog čega ne bi stavio LED rasvjetu ispod gornjih elemenata? Lošija je rasvjeta? Ljepše je sa FLUO cijevi? Mora biti neki razlog....
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 14:15   #42
Recimo da bi taj dio sa AL U profilom u samoj donjoj strani gornjih elemenata trebao izgledati slično ovome:
https://plus.google.com/photos/10960...37428415147752
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 14:59   #43
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Recimo da bi taj dio sa AL U profilom u samoj donjoj strani gornjih elemenata trebao izgledati slično ovome:
https://plus.google.com/photos/10960...37428415147752
Dobro , ja sam pretpostavljao da je kuhinja već montirana a ti sad ideš izvoditi rasvjetu.

Što se tiće te ugrabene u kuhinjskom elementu (kao na slici), što se tiće izgleda najbolje (doduše i cijena tu igra ulogu) davače i poprilićno svijetla (jer je ugrađena i naprijed i nazad ispod elemenata).

Mislim savjete davati teško kad to ovisi o financijama, ako si u mogućnosti onda kao ova na slici

Ja sam kod sebe ugradio okolo fluo cijevi samo sam na prednju stranu dna gornjih elemenata naručio u istoj boji od drveta zaštitu (5cm) tako da se fluo cijevi ne vide a osvijetljenje je fantastično
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 15:08   #44
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Recimo da bi taj dio sa AL U profilom u samoj donjoj strani gornjih elemenata trebao izgledati slično ovome:
https://plus.google.com/photos/10960...37428415147752
Super, hvala na savjetima.

Ja sam ustvari mislio postaviti na sredini jedan takav profil sa LED trakom 60 ledica / m, 14W/m, čisto bijela (pišu ljudi da je to bolje, jer je jače svijetlo za kuhinju nego da se ide na toplo bijela) i nadam se da bi to bilo dovoljno da osvijetli radnu površinu i da je lijepo.

Idem zvati čovjeka koji mi radi kuhinju da se dogovorimo oko toga...mislim da mi neće ništa računati za to dodatno, samo si moram kupiti profil i LED traku.
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 21:17   #45
Bok,

Zanima me da li je moguće ove led trake spojiti da napajanje ne ide iz utičnice nego na baterije, da li netko ima ideju kako bi mogao to napraviti i što mi je sve potrebno.

Evo ovakvo nešto da izgleda
http://www.youtube.com/watch?v=M1UT8MdCC-0#t=162
__________________
Veslog do neveselog !!
Bržola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 18:08   #46
Quote:
Bržola kaže: Pogledaj post
Bok,

Zanima me da li je moguće ove led trake spojiti da napajanje ne ide iz utičnice nego na baterije, da li netko ima ideju kako bi mogao to napraviti i što mi je sve potrebno.

Evo ovakvo nešto da izgleda
http://www.youtube.com/watch?v=M1UT8MdCC-0#t=162

bez problema se može napraviti samo bateriju od 12v spajaš umjesto ispravljača
baksadj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:12   #47
Meni bi ove LED trake dobro došle za podzemnu garažu koja je bez struje (zbog neplaćanja nekolicine vlasnika HEP isključio svima). Da li netko zna koliko bi mi ovih traka bilo dovoljno (min/max) da se spoji na obični akumulator od 55Ah i da je svijetlo dovoljne/prihvatljive jačine(5-10 candela)?
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 19:57   #48
Probaj sa ovim http://www.gle-shop.com/led-rasvjeta/led-trake.html čine mi se ok cijene
matijazagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 20:29   #49
Angry led traka 15m???

pozdrav
evo jedno pitanje u vezi led traka
radim nekakav spušteni strop u boravku i znači planirao staviti led traku u dužini od 15m okolo, međuti došao danas u trgovinu, gdje mi lik kaže da navodno a nije ni on siguran, nemognapravit tako kako sam mislio da je maksimalna dužina 5 m pa nekakve peripetije oko pada napona nakon toga i to,
traka je uglavnom 3000K 4,8w po metru
što na 15m je 72w i kontam uzme tri komada po 5m jer nema dužih spojim sa dovolljno velikim transformatorom u seriju i to je to ali navodno da to neće moći tako
ima li tko iskustva s tim i dali se to može kako riješiti a da nekupujem trans. za svaki 5 m posebno
unaprijed hvala
ivicacondric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:39   #50
Quote:
ivicacondric kaže: Pogledaj post
pozdrav
evo jedno pitanje u vezi led traka
radim nekakav spušteni strop u boravku i znači planirao staviti led traku u dužini od 15m okolo, međuti došao danas u trgovinu, gdje mi lik kaže da navodno a nije ni on siguran, nemognapravit tako kako sam mislio da je maksimalna dužina 5 m pa nekakve peripetije oko pada napona nakon toga i to,
traka je uglavnom 3000K 4,8w po metru
što na 15m je 72w i kontam uzme tri komada po 5m jer nema dužih spojim sa dovolljno velikim transformatorom u seriju i to je to ali navodno da to neće moći tako
ima li tko iskustva s tim i dali se to može kako riješiti a da nekupujem trans. za svaki 5 m posebno
unaprijed hvala
To ti je tak kad trgovci elektromaterijala su ustvari kuhari,tokari i kaj ja znam (čast svima)

bez problema možeš spojiti 15m u komadu (jedino je točno da su trake po 5m), no nebitno, zalemiš ih i kraj priče

Što se tiće napajanja uzmi dva komada od 60W i spoji na obadva kraja (znaći jedan trafo na lijevu stranu, drugi na desnu)

U pravilu možeš sa dovoljno jakim trafom i na samo jednu stranu ali postoji mogučnost da zadnjih metri slabije svijetle od početka !!!
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 10:15   #51
Quote:
ivicacondric kaže: Pogledaj post
pozdrav
evo jedno pitanje u vezi led traka
radim nekakav spušteni strop u boravku i znači planirao staviti led traku u dužini od 15m okolo, međuti došao danas u trgovinu, gdje mi lik kaže da navodno a nije ni on siguran, nemognapravit tako kako sam mislio da je maksimalna dužina 5 m pa nekakve peripetije oko pada napona nakon toga i to,
traka je uglavnom 3000K 4,8w po metru
što na 15m je 72w i kontam uzme tri komada po 5m jer nema dužih spojim sa dovolljno velikim transformatorom u seriju i to je to ali navodno da to neće moći tako
ima li tko iskustva s tim i dali se to može kako riješiti a da nekupujem trans. za svaki 5 m posebno
unaprijed hvala
Ne spajati u seriju nego u paralelu.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 14:30   #52
Ovako, kupio sam samoljepljive led trakice nove zapakirane sa svim popratnim sadržajem, ne radi mi daljinski i nemogu prebacivati RGB boje. pomoć??? Kada uštekam adapter u struju lampice se upale i svjetle u bjeloj boji stalno, uključim na ON pokušavam prebacit boju i ništa, dali je moguće da baterije nerade možda?? kupio u lesnini novo zapakirano
YGOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:10   #53
Quote:
YGOR kaže: Pogledaj post
ne radi mi daljinski i nemogu prebacivati RGB boje. pomoć???
ygor, između baterije i kontakta imas zastitnu plastiku,izvuci je van.
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:15   #54
LED traka problem

Pozdrav svima... naime imam 5050 300 led uv black light traku od 5 metara. Posebno sam uzeo adapter i daljinski za nju. Kada spojim sve traka stalno treperi i ponekad se ugasi sama od sebe pa ponovno upali. I smanjuje se intenzitet svjetla. Da li netko zna gdje bi mogao biti problem, imam feeling da je premalo napajanje- imam 60w 5ampera?? Hvala svima unaprijed
pekto1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:42   #55
Ako je 300 broj komada LED-a onda je napanje turbo slabo
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 09:13   #56
Pa trebalo bi biti dosta. Ja imam 2,5m 5050 i vuče cca 1A. Jedino nije UV.Odrezano od 5m/300 kom.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 09:57   #57
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Pa trebalo bi biti dosta. Ja imam 2,5m 5050 i vuče cca 1A. Jedino nije UV.Odrezano od 5m/300 kom.
po jednostavnoj matematici ispada 6.6 mA po LED-u , a ona treba barem 30 mA ..a može i do 60 mA
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 16:02   #58
Mjerio ponovo, čak sam premalo trake izmjerio.
cca 3,5 m trake, 210 kom 5050 pri 12,05V vuče 1,15A. Direktno sa akumulatora.

Pa ti vidi
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 13:26   #59
Kanim zamijeniti 12 kom halogenih GU10 sa LED.
Što i gdje kupiti, dimabilno?
Da je dobar omjer cijena/kvaliteta.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 09:28   #60
http://www.ebay.com/itm/Dimmable-6W-...item1c3ffe74d7

Ja kupovao ove od ovog prodavača,stiglo za 8 dana. PREZADOVOLJAN!
Uzeo gu10 12W dimabilne (warm white). Svijetle bolesno dobro. Nemaju onu skroz toplu žutu boju kao halogene, ali svijetle nevjerovatno bistro (nezz kako bi drugačije opisao). Jačina svijetla u odnosu na 50w halogene je usudio bih se reći skoro pa duplo jača.
Ja sam se bojao da boja ne bude prehladna jer u pravilu ledice nemogu postići onu toplinu halogene, ali ovo me oduševilo. Boja nema onu primjesu žute već je baš "bistra".
U svakom slučaju moje preporuke.
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.