Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2013., 20:28   #121
Quote:
earthgod kaže: Pogledaj post
Petrin blog je genijalan! No, ona i jest profesionalni novinar - radi za tportal i radila je za RTL!

Svejedno - odlična platforma za umjetnost na prvom mjestu, a tek zatim moda. Odlični su joj intervjui, tu se vidi profesionalnost!

Dobar joj je blog ali ona je diplomirana pravnica a ne dipl. novinarka. To kaj radi u bransi ne znaci da je novinarka.
__________________
What if this is as good as it gets?
rinbee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 21:19   #122
Quote:
rinbee kaže: Pogledaj post
Dobar joj je blog ali ona je diplomirana pravnica a ne dipl. novinarka. To kaj radi u bransi ne znaci da je novinarka.
profesionalno znači da se time bavi i da od toga živi, ne?! Kaj onda ni Barbara Kolar koja je dipl. vet. ili Iva Šulentić koja je dipl. ekon. nisu profesionalne novinarke?! :S
__________________
stylebrickroad.com/
earthgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 21:40   #123
Quote:
earthgod kaže: Pogledaj post
profesionalno znači da se time bavi i da od toga živi, ne?! Kaj onda ni Barbara Kolar koja je dipl. vet. ili Iva Šulentić koja je dipl. ekon. nisu profesionalne novinarke?! :S
Zato nam novinarstvo i je takvo kakvo je
betmenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 23:27   #124
Quote:
betmenko kaže: Pogledaj post
Zato nam novinarstvo i je takvo kakvo je
nažalost, diploma ne garantira nikakav oblik kvalitete. dapače, nediplomirani novinari imaju iza sebe kvalitetniji rad od onih s diplomom s FPZG-a.

IPAK, ovo je TOLIKI offtopic...
__________________
stylebrickroad.com/
earthgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 12:38   #125
Quote:
earthgod kaže: Pogledaj post
nažalost, diploma ne garantira nikakav oblik kvalitete. dapače, nediplomirani novinari imaju iza sebe kvalitetniji rad od onih s diplomom s FPZG-a.

IPAK, ovo je TOLIKI offtopic...
ovo potpisujem.
__________________
Blog: Fashion in the air
FashionInTheAir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 13:45   #126
dino pa kaj bi ti na faksu rekli na ove izjave?
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 14:40   #127
Quote:
FashionInTheAir kaže: Pogledaj post
ovo potpisujem.
Nisi li ti ovdje, baš na ovom topicu bila upozorena zbog svoje površnosti u novinskom tekstu? Nisi li se pravdala kako 'moramo biti svjesni' da tekstove pišeš 'kad jedva gledaš' nakon noćnih after partya (koji su izgleda važniji nego provjera osnovnih činjenica) pa...eto...dešavaju se početničke pogreške? Trebam li staviti linkove? Nije li to razlog tvog potpisa kako neškolovani ljudi mogu biti bolji novinari od školovanih?

Blog od Petre (meni nepoznata, ime preuzeto od blogera Dine) koji ovdje spominjete je solidan i rado ću zanemariti distancu i objektivnost čim vidim da se brine o psićima, ali nazivati ju kraljicom ili genijalkom je pitanje kriterija ili usporedbe s drugima. Koji je kriterij? Čitate li sjajne strane novinare koji to zanimanje dižu u stratosferu kreativnih poslova? Jesu li kriterij blogerica-novinarka Ljupka i forumašica 'Anita cbt' sa svojim suhoparnim, izguglanim novinarskim zadaćama koje čitatelje tretiraju kao seminariste? Možda modni novinar Grgo Zečić zajedno sa svim svojim frustracijama? Ima dobrih novinara, ali ogroman ih broj trenutno sjedi na burzi rada. Vjerojatno je to posljedica krize i uredjivačkih politika koji vjeruju kako su čitaoci kompletne budale pa taj posao može obaviti bilo tko, a posebno onaj koji će donijeti koji klik viška.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 14:59   #128
Quote:
earthgod kaže: Pogledaj post
profesionalno znači da se time bavi i da od toga živi, ne?! Kaj onda ni Barbara Kolar koja je dipl. vet. ili Iva Šulentić koja je dipl. ekon. nisu profesionalne novinarke?! :S
upadam kao totalni padobranac, ali spomenute dvije su voditeljice, a ne novinarke. to nije ni približno isto
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 16:40   #129
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
... Jesu li kriterij blogerica-novinarka Ljupka i forumašica 'Anita cbt' sa svojim suhoparnim, izguglanim novinarskim zadaćama koje čitatelje tretiraju kao seminariste? Možda modni novinar Grgo Zečić zajedno sa svim svojim frustracijama? Ima dobrih novinara, ali ogroman ih broj trenutno sjedi na burzi rada. Vjerojatno je to posljedica krize i uredjivačkih politika koji vjeruju kako su čitaoci kompletne budale pa taj posao može obaviti bilo tko, a posebno onaj koji će donijeti koji klik viška.
Proziva me se pa moram reagirati buduci da se nikada nisam postavila kao kriterij u novinarstvu. Zaista ne razumijem kritiku, bilo bi mi drago da mi pojasnis (nemam ljutit ton, dapace).
Ozbiljne tekstove iz svoje struke (povijest umjetnosti) pisem za Vijenac, a za Krpu sam pocela pisati sasvim neplanirano. Bilo bi i jako drago cut kakve tekstove bi ljudi htjeli citati. Bilo bi izvrsno kad bi ljudi ostavljali kmentare...
Grgo Zecic je modni stilist koji je uz to modni urednik američkog Interviewa (odnosno europske verzije) a u HERO magazinu ima titulu seniora u fashion editorijalima. Meni je to dovoljno.

Ovo posljednje je oprostit ces mi ALI jako netocno! Urednici Krpa.hr vec dulje vrijeme traze novinare i nude ok uvjete ali ti isti novinari se ne odazivaju. Ne usudujem se reci da je to za njih "dno dna" ali sve mi se cini da jest tako jer odaziva nema.

Nisam nikakva slavna osoba tako da nema sumnje da moje ime potice na klik vise.

No hard feelings u svakom slucaju.
__________________
www.cherryblossomtime.com

Zadnje uređivanje Anita cbt : 14.07.2013. at 16:49.
Anita cbt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 16:56   #130
Quote:
earthgod kaže: Pogledaj post
nažalost, diploma ne garantira nikakav oblik kvalitete. dapače, nediplomirani novinari imaju iza sebe kvalitetniji rad od onih s diplomom s FPZG-a.

IPAK, ovo je TOLIKI offtopic...

Ima nekoliko izdvojenih slucajeva, ali to niposto nije pravilo. Kvalitetnije rade novinari s diplomom FPZG-a nego samoprozvani novinari. U to se uvijek iznova uvjerim.
__________________
What if this is as good as it gets?
rinbee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 17:59   #131
Quote:
rinbee kaže: Pogledaj post
Ima nekoliko izdvojenih slucajeva, ali to niposto nije pravilo. Kvalitetnije rade novinari s diplomom FPZG-a nego samoprozvani novinari. U to se uvijek iznova uvjerim.
generalizirao jesam, ali naš fakultet stvarno ništa ne garantira. govorim iz osobnog iskustva.
__________________
stylebrickroad.com/
earthgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 18:01   #132
Quote:
mio mao kaže: Pogledaj post
upadam kao totalni padobranac, ali spomenute dvije su voditeljice, a ne novinarke. to nije ni približno isto
točno + isprike! Ali evo primjer Daniele Trbović koja je tek prije godinu, dvije završila faks, a radi (i radila je) odličan NOVINARSKI posao. Ne govorim to po vlastitoj procjeni već nekoj općoj procjeni struke.
__________________
stylebrickroad.com/
earthgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 18:50   #133
Quote:
earthgod kaže: Pogledaj post
generalizirao jesam, ali naš fakultet stvarno ništa ne garantira. govorim iz osobnog iskustva.

I ja. Dijelila sam tvoje misljenje u pocetku ali sam shvatila da ipak nesto znaci diploma FPZG-a.
__________________
What if this is as good as it gets?
rinbee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 19:59   #134
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Nisi li ti ovdje, baš na ovom topicu bila upozorena zbog svoje površnosti u novinskom tekstu? Nisi li se pravdala kako 'moramo biti svjesni' da tekstove pišeš 'kad jedva gledaš' nakon noćnih after partya (koji su izgleda važniji nego provjera osnovnih činjenica) pa...eto...dešavaju se početničke pogreške? Trebam li staviti linkove? Nije li to razlog tvog potpisa kako neškolovani ljudi mogu biti bolji novinari od školovanih?
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 20:32   #135
Quote:
rinbee kaže: Pogledaj post
Ima nekoliko izdvojenih slucajeva, ali to niposto nije pravilo. Kvalitetnije rade novinari s diplomom FPZG-a nego samoprozvani novinari. U to se uvijek iznova uvjerim.
Moja kuma je profesionalna novinarka, završila FPZG u roku, išla na dodatne vježbe za dikciju, radila na sebi da može biti i za više medija (radio i TV konkretno). Našla neki poslić na nekoj maloj lokalnoj televiziji, radi na emisiji o poljoprivredi, zadovoljna time iako želi nešto bolje, plaća - mizerna. Prije toga - javljala se HRT-u, Novoj, RTL-u,... i unatoč diplomi dobivala same odbijenice. Umjesto nje, na jednoj od telki radi žena koja krivo izgovara "r" (zbog čega bi kod fonetičara s HRT-a na razgovoru za posao dobila samo i ), a da ne pričam o neuspješnim manekenkicama koje ne zadovoljavaju manekenske kriterije al su oku ugodne pa rade na TV-u. Tako da je to uglavnom glavni razlog zašto ljudi s FPZG-a nemogu naći posao u struci. A o nepotizmu da i ne pričam!


Što se tiče Petre i ostalih - tu je konkretno u pitanju - MODA! Kako je dobila posao u toj branši - ne znam, ali eto, vidjela je da je tu kao riba u vodi pa je upisala studij vezan uz medije, pored toga vodi blog koji je postao popularan i tu ne vidim ništa loše. Bacingerka nema bez razloga toliku čitanost jer je spojila struku i hobi - ugodno s korisnim. Anita ima tu sreću da može studirati u Parizu, pa donosi novosti iz njenog susjedstva i svega što se vezano uz modu tamo događa, bez kojekakvih preseransa tako da to pozdravljam!
A kaj bi onda na tu foru i Ginger trebalo stavit na stup srama jer iako je diplomirala jedno, radi na lokalnoj televiziji vezano uz modu.

Te cure konkretno rade novinarske poslove vezane uz modu, dok ljudi s diplomom FPZG-a su ipak fleksibilniji što se tema i područja tiče. Tako da sve njih sad blamirati nije fer. Jer jedno bi bilo da one sad vode vremenske prognoze a neznaju ni imena vjetrova, da vode vijesti a imaju govornu manu a'la Jajan,( kompić pokojnog Malnara), izvještavaju iz Bruxellesa a ne znaju ni kako izgleda zgrada EU parlamenta, te da na taj način ljudima s diplomom oduzimaju posao.

No, Dino - nažalost imaš pravo - diploma nije nikakva garancija. Ali tako je u svakoj struci, novinarstvo nije nikakav izuzetak
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:22   #136
Donosim vam jednu aktualnost iz svijeta mode u clanku na Krpa.hr
"Sigurno ste bezbroj puta odahnule kada ste se prije spavanja 'riješile' grudnjaka. Ponekad ih ne osjetimo, ponekad su poput oklopa. Zamislite samo da ste se rodile u nekom drugom stoljeću u kojem biste takve vrste 'oklopa' imale po cijelom tijelu." Citajte o mukama po modi
http://www.krpa.hr/Moda/muke-po-modi...zbi-mehanizama
__________________
www.cherryblossomtime.com
Anita cbt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 09:15   #137
Quote:
earthgod kaže: Pogledaj post
točno + isprike! Ali evo primjer Daniele Trbović koja je tek prije godinu, dvije završila faks, a radi (i radila je) odličan NOVINARSKI posao. Ne govorim to po vlastitoj procjeni već nekoj općoj procjeni struke.
opet pogrešan primjer.
da, daniela je pred koju godinu diplomirala novinarstvo. ali, na htv-u, koliko mi je poznato, ona je oduvijek radila i još uvijek radi, također - voditeljski posao. i to radi fantastično. mislim da miješaš kruške i jabuke. evo npr. 8 kat. dakle ona vodi tu emisiju, ali novinarski dio - dakle teme i ljude s kojima će daniela razgovarati, traži novinarska ekipa koju ne vidiš pred kamerom.
što konkretno, po tvom mišljenju, daniela trbović radi, a da je baš novinarski dio posla?
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 22:14   #138
Quote:
mio mao kaže: Pogledaj post
opet pogrešan primjer.
da, daniela je pred koju godinu diplomirala novinarstvo. ali, na htv-u, koliko mi je poznato, ona je oduvijek radila i još uvijek radi, također - voditeljski posao. i to radi fantastično. mislim da miješaš kruške i jabuke. evo npr. 8 kat. dakle ona vodi tu emisiju, ali novinarski dio - dakle teme i ljude s kojima će daniela razgovarati, traži novinarska ekipa koju ne vidiš pred kamerom.
što konkretno, po tvom mišljenju, daniela trbović radi, a da je baš novinarski dio posla?
samo da se ubacim - Daniela kao novinar INTERVJUIRA ljude i naravno da ima vojsku ljudi iza sebe koji odabiru teme i sl. no imala je poneki izlet u voditeljskim vodama.
Moguće da je kao student novinarstva dobila posao pa joj se se studij otegnuo (rodil u međuvremenu), ali se vidi profesionalnost
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 10:04   #139
Quote:
CocoTroll kaže: Pogledaj post
samo da se ubacim - Daniela kao novinar INTERVJUIRA ljude i naravno da ima vojsku ljudi iza sebe koji odabiru teme i sl. no imala je poneki izlet u voditeljskim vodama.
Moguće da je kao student novinarstva dobila posao pa joj se se studij otegnuo (rodil u međuvremenu), ali se vidi profesionalnost

Kaj onda radi novinarska ekipa ako, izmedju ostalog, ne priprema voditelju/ici pitanja? Nije imala izlete, ona je tv voditeljica.

Dosta od mene, mislim da ovo nije tema za modu i da smo daleko otisli u off.
__________________
What if this is as good as it gets?
rinbee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 17:31   #140
Quote:
CocoTroll kaže: Pogledaj post
samo da se ubacim - Daniela kao novinar INTERVJUIRA ljude i naravno da ima vojsku ljudi iza sebe koji odabiru teme i sl. no imala je poneki izlet u voditeljskim vodama.
Moguće da je kao student novinarstva dobila posao pa joj se se studij otegnuo (rodil u međuvremenu), ali se vidi profesionalnost
pričaš bedastoće. i točno, ovo je totalni off, tako da od mene. nastavljam pratiti ovaj pdf zbog poneke lijepe sličice i malo inspiracije, a u daljnje rasprave neću ulaziti jer, vidim, nema smisla
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.