Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 18:51   #21
http://www.usporedi.hr/aktualne-teme...bonove-prepaid
Evo analiza svih mreža prepaid, bez ičije reklame.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:19   #22
Nisu im dosta dvije milijarde dobiti i stoga odmah slijede otkazi.
http://www.poslovni.hr/vijesti/ht-di...pe-200093.aspx
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
http://www.usporedi.hr/aktualne-teme...bonove-prepaid
Evo analiza svih mreža prepaid, bez ičije reklame.
Petica za trud, ali sve ostalo ne odgovara činjenicama. Autor ne poznaje sve pogodnosti koje operatori nude, stoga se nije proslavio u ocjenjivanju.

Zadnje uređivanje tomisličak : 23.03.2012. at 09:16. Reason: spojeno
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:35   #23
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
http://www.usporedi.hr/aktualne-teme...bonove-prepaid
Evo analiza svih mreža prepaid, bez ičije reklame.
Banalna analiza. I kakve veze ponuda mobitela i cijene start paketa imaju sa povoljnosti na duge staze (dovoljno govori to da Bonbon ima naslabije ocijenjen start paket, a ukupno gledano su najbolji)? Osim toga Simpa tarifa nije isto što i one tarife koje navode da su kao kasnije saznali. Ako uključiš neku od njih onda nemaš Simpa tarifu, a Simpa tarifa šiša jedno 99% tarifa ako se gleda prijenos broja. Obnovom računa od barem 50 kn dobiješ besplatno 1000 SMS, 1024 GB (nepotrošeni iznos prometa se kao bonus još i prebacuje u slijedeće razdoblje), a ako obnoviš i nekim većim iznosom pada i cijena poziva na prilično prostojan iznos. Ili recimo Vipnetova SZK kao druga najbolja. Pa postali su katastrofa. Moraš birat brojeve kao na lutriji za dobit agenta. Dok nisam skužio na koju ga kombinaciju dobit potrošio sam 45 minuta. Od svih logičnih načina kako dobiti agenta, on se najbrže javi ako stisneš tipku da si izgubio mobitel? Koji k????? Zar nije važnije ako imam problem sa računom, obzirom da su oni prvenstveno mobilni operater????
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:22   #24
@ be.ready
Jako je tesko napraviti usporedbu koja bi svima odgovarala. Netko ce naci greske jer preferira tarifu/operatera X a drugi jer perferira operatera Y. Jer osoba A zove najcesce dvije tri osobe u istoj mrezi, a osoba B zove sve mreza podjednako, osoba C voli "visiti" na drustvenim mrezama i bitan joj je data promet i recimo sms,...
Ova usporedba je recimo polazisna tocka za nekoga kome se ne da ulaziti u pojedinosti i analizu svih operatera/tarifa a onda svatko za sebe mora vidjeti sto i kako.
Mozemo mi pljuvati po toj analizi ali eto ipak su si ljudi dali truda i napravili je kako su znali i umjeli.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 20:40   #25
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
@ be.ready
Jako je tesko napraviti usporedbu koja bi svima odgovarala. Netko ce naci greske jer preferira tarifu/operatera X a drugi jer perferira operatera Y. Jer osoba A zove najcesce dvije tri osobe u istoj mrezi, a osoba B zove sve mreza podjednako, osoba C voli "visiti" na drustvenim mrezama i bitan joj je data promet i recimo sms,...
Ova usporedba je recimo polazisna tocka za nekoga kome se ne da ulaziti u pojedinosti i analizu svih operatera/tarifa a onda svatko za sebe mora vidjeti sto i kako.
Mozemo mi pljuvati po toj analizi ali eto ipak su si ljudi dali truda i napravili je kako su znali i umjeli.
Sada lijepo pročitaj što si sam napisao pa ćeš vidjeti da je ta njihova usporedba promašena.

Mislim što im znači velika, srednja, niska potrošnja? Kako i sam kažeš ne ovisi sve o iznosu kojeg trošiš nego i o navikama, itd. Da su se zaista potrudili e onda bi secirali to do detalja i zaista probili u srž te usporedbe uzevši u obzir razne navike, potrebe, itd. Ovako se sve svodi na nešto što u 10 minuti sam proguglaš.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 21:17   #26
LTE-magla

http://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-pril...oslenima-.html
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:32   #27
isto shranje - skuplje pakovanje !?

Ovih dana su mnogi po forumu govorili kako se očekuje odgovor Tele2 na Tomato Brutalnu tarifu na koju ljudi masovno prelaze sa raznih operatera (uključujući i mene, ja jučer prešo na nju sa Tele2 Smiley).
I evo sad odgovora, (skoro) ista stvar za TRIPUT više love !? Pa jesu oni ludi, preveli bi me žednog preko vode ? Aj bar neću zažalit što sam juče preša na brutalnu.
Aj sad će neko odma reć očigledno - nema naplate uspostave poziva kao kod brutalne, al zato platiš 160 kn umisto 55 kn, dakle morao bi svaki mjesec praviti više od 362 poziva da ti se isplati, pa ko zaboga pravi toliko (osim ako mu je posao zvati što više ljudi za reklamu ili tako nešto) ?
Da, i za razliku od brutalne, možeš preko 1000 minuta / 1000 SMS-ova misečno, kome to treba, 0.0001% ljudi ?
A prometa duplo manje, pa aj plaćaj dodatno ako pređeš. Majko mila koje smeće od tarife... Smart im je trista puta bolji ! Za dva-tri puta manju cijenu moš ima praktično neograničeno poziva, surfanja i dovoljno SMS-ova...
daimyo Enkidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:17   #28
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Opada.
Svi su izgubili korisnike, ali je HT izgubio manje od ostalih, pa mu se zato udio povećao.
Čini mi se prema ovome da je vip malo pumpa brojke do 1.1.2011.
Očito su smatrali da su korisnici oni koji posjeduju njihovu sim karticu (koje su oni btw dilili šakon i kapon po školama i po ulici), a bez obzira šta korisnik nebi obavia ni jedan poziv ili kupia bon u 3 miseca...

Dakle nakon primjene jedinstvenih pravila za sva 3 operatera vipu udio pada za 3,5%, Tele2 raste za 2,3%, a tcom za 1%.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 17:30   #29
Gdje ti vidiš da Tele2 raste?
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 18:40   #30
Sve ti piše na službenim stranicama HAKOMA...http://www.hakom.hr/default.aspx?id=60
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...

Zadnje uređivanje tomisličak : 31.03.2012. at 19:45.
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 16:34   #31
Da čovjek ne povjeruje kakvi su ljudi...

Prije dva mjeseca čavrljam sa starim poznanikom i odjedanput se u razgovor uključi postariji čovjek, počne pričati o zdravlju. Ta me tema uvijek zanima, stoga sam ostao s njim brbljati i nakon odlaska svoga prijatelja. Budući da volim bistriti i politiku mobilnih operatora, dotaknusmo temu njegove tarife u Vipu. Ima neku prastaru u kojoj jedan broj unutar mreže zove bez ikakvih troškova, ali zato pozive prema drugim mrežama plaća negdje oko 2.5 kn.

I ja njemu predložim da prebaci broj iz druge mreže u Vip, dobije povoljniju tarifu i usto pokupi onu stimulaciju vrijednu 50 kuna. Učinimo mi to odmah jer u rukavu uvijek imam nekoliko neaktivnih brojeva iz drugih mreža. Ja mu objasnim kako će to sve funkcionirati, a umirovljenik kaže da je prava sreća što se prema starima netko odnosi s poštovanjem. Čak je htio platiti Vipu pri prijenosu broja, ali sam mu objasnio da je to suvišno. To ga je posebno razgalilo.

I tako ja njemu sredim da dobije karticu, čak 100 kuna na računu i zovem da ju preuzme. Šaljem poruke, ali ne pomaže. Predzadnji put umirovljenik zakukao kako je ovo država pohlepnih, lopovi na svakom koraku itd. Ja kažem da to nema veze sa mnom i da sâm zna da mu radim besplatnu uslugu te da ga ova kartica ništa ne će stajati. Poruči on da će me nazvati i doći po karticu. Nema poziva, a ja nestrpljiv jer je glupo da skupo plaća staru tarifu i da kartica kod mene skuplja prašinu. Prije nekoliko dana ja ga opet nazovem, predstavim se, a čovjek uzdahne kao da ga zove ovršni izvršitelj i prekine vezu.

Ostalo mi 100 kuna na računu i gorčina.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 18:17   #32
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Za 100 kuna dobivaš neograničene pozive bez troškova uspostave. A bit će tu i nešto SMS-ova, ali i prometa. Da se nađe pri ruci...
Od kuda ti ta info
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 18:39   #33
Quote:
Pollux30 kaže: Pogledaj post
Od kuda ti ta info
http://technologiggeek.wordpress.com/2012/04/04/tele2-iznenadenje-za-bonase/
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 23:43   #34
e ovo je super napokon ce se ova lopofska bagra iz vipa i tmobilea probudit i bas me zanima kaj ce oni napravit, brijem da ce se ko taksisti u osijeku ispricat ljudima sto su ih krali i lagali tolike godine ??
dali netko zna u cemu je "caka", ja sam sada na tomato brutalnoj tarifi i to mi je vise nego dovoljno !!
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:45   #35
Ja nekako imam osjecaj da Vip i T-Mobile nista ne spremaju.Valjda bi do sada vec nesto poduzeli
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 01:02   #36
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ja nekako imam osjecaj da Vip i T-Mobile nista ne spremaju.Valjda bi do sada vec nesto poduzeli
T-Mobile je već nešto poduzeo (promocija na tarifi Simpa).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 11:15   #37
Tomato je upravo vratio tarifu Na tuđi račun u ponudu i bojim se da je Tele2 naje*ao.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 11:45   #38
Ljudi šta se događa s Vipovim tarifama? Išao danas produžiti tri pretplate koje su mi istekle, neke još i u devetom mjesecu. Došao i doživio šok, neznam jel bih se smijao ili plakao. Telefon mi nije toliko bitan, ali tarfa je. Uopce nemaju tarifu ( do 200kuna) koja ukljucuje pozive prema svim mrežama, nego moraš birati samo dvije i to placaš minimalno 210,00 kn mjesecno. Vidim da je i liku u Vip centru bilo glupo, jer jednostavno nema za ponuditi pravu pretplatničku tarifu.
Sva sreca pa je u blizini bio Tele2 centar, pa sam podnio zahtjeve za prijenos brojeva, te dobio tri po meni ok telefona.
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 11:52   #39
@Radoboj29
Nisi jedini koji se tako opekao (ako te to tijesi), ja kad god sam pokusao svom puncu pomoci oko kompjutera i telefona, nikada me nije htio poslusati. Naravno da se upoce ne razumije u to ali uvijek radje nasjedne pricama nekih prodajnih agenata i "strucnjaka" te recimo i dan danas placa MAXADSL a uopce ga ne koristi i mene uvjerava da on to vise nema!
A ne daj boze da bi otisao sa t-mobilea i t-com koliko god neki drugi bili povoljniji!
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 13:10   #40
Tomato vraca tarifu na tuđi račun
Quote:
marineworld kaže: Pogledaj post
jel ovo znači da su vratili onu shemu kad dobivaš pare na tuši račun ?

http://www.tomato.com.hr/tarife/na-tudji-racun



Tele2 ih je ozbiljno uzdrmao s Revolucijom i sada slijede niski udarci.

Zadnje uređivanje backtothesleep : 06.04.2012. at 13:28. Reason: moderirano da rasprava ima smisla
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.