Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 18:58   #201
Može i hodat ulicom pa joj padne crijep na glavu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:39   #202
That's true. Nego, završili smo tu temu i sada spammamo, ali je bilo drago, virtualno pivo od mene
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:19   #203
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:59   #204
Molim pomoć, savjet. Upravljao samo vozilom pod utjecajem alkohola. Na semaforu se nisam zaustavio na vrijeme i udario sam vozilo ispred sebe. Manja materijalna šteta. Napuhao sam 0,8 promila, odmah oduzimanje vozačke na 12 sati.
Naravno, sada očekujem novčanu kaznu i prijedlog roka na koji da mi se oduzme vozačka.
Da li ako platim odmah novčanu kaznu (kolika god bila), ipak mogu napraviti žalbu na rok oduzimanja vozačke jer bez nje mi zbog obiteljskih razloga stvarno neće biti jednostavno....?
mala pala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 13:29   #205
Ne plaćaš ništa ako ide prigovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 09:23   #206
Pozdrav
Napuhao sam van pameti,odnosno 2.17.Da dulje ne pricam,nisam bio kod sudca nego cu cekati vjerovatno par mjeseci.Urucenu kaznu nisam dobio,i to bih vjerovatno trebao dobiti kada danas skupim vozacku u pp Lučko.Namjeravam pisati prigovor.
Zanimalo bi me sa toliko velikim alkoholom u krvi dali postoji mogucnost da se ne gubi vozacka.Nikad prije kaznjavan,i cura mi je trudna kao olakotne okolnosti.Sto se tiče prigovora,da li je svaki isti,ili ipak ima razlike piše li ga poznatije ili slabije poznato od.društvo....
Boxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 10:25   #207
Možeš napist i sam.
Ako je prvi put 6 mjeseci a ako je još i dobar sudac nešto manje,da neće bit ništa ne bi ti pomogao ni Hanžek.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 22:00   #208
Evo da ne otvaram novu tem ako moze komentar ili savjet, za mog frenda.
COvjek, da vam mao dam kontekst, nije popio ni kap alkohola najmanje tri godine to ja znam pouzdano, ima firmu, djecu u osnovnoj školi koju vozi itd itd. Sad jeosto bez bvozacke na godinu dana.
Kako? Nakupilos e 9 kaznennih bodova nakon sto su mu sjeli bodovi od pormetne koju je napravio prije 6 godina. Skrivio je nesrecu s materijalnom štetom (kolko ja znam) pod utjecajem alkohola. Žalio se na presudu na rješenje žalbe se čekalo 4 godine. I sad hop, oduzimanje za sve kategorije, podnio žalbu detajljno dokumentiranu i odbili mu. Katastrofa.

Pa zar se tu ostvaruje svrha zakona? To je moje prvo pitanje ko laika ali onoga koji zna ponesto i misliti. Pa svrha tih 9 bodova je da ako netko opetovano krsi ta pravila, pa u roku dvije godine, nakupi tih bodova, dakle svrha je da se "smiri" nekoga tko je cesce uhvacen u nekom kracem periodu da teze krsi prometna pravila. ALi brate moj da sjednu za nešto od prije 6 godina bodovi? Znam da je to sve po zakonu, ali, zar nije pomaloocito da s tim zakonom nesto ne stima najbolje? Razmislite malo objektivno. Ne kazem da sam stoposto upravu ali nekako ne vidim ovdje svrhu, takvog kaznjavanja, ako osoba u dvije prosle godine ni u cetri prosle godine ni u pet proslih godina nije imala takvih prekrsaja, takvih teskih prekrsaja, da nakupi 9 bodova u razdoblju od dvije godine.

I sad da on ne moze voziti ni skuter? Uzas zivi... Mislim brate mili slicne kazne su bdobili i oni sto ubiše nekoga (uvjetna + oduzimanje, ne znam sad na koji rok - sam sto se tu naravno radi o bogatašima koji imaju i za svoje šofere... On je mali mikro poduzetnik ima par zaposlenih, spajanje kraja s krajem)

A s potpuno pravne strane, ima li tu kakvih izvanrednih pravnih lijekova? Ima li tu izvanrednog ublažavanja kazne?

Zadnje uređivanje goranbo : 16.03.2016. at 22:10.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 00:34   #209
Vozačku na godinu dana ne uzimaju za par piva.
Broj bodova mu nitko ne može smanjit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 00:57   #210
Možda si na neki drugi post odgovorio ne znam, iz mog opisa su stvari dosta jasne .
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 01:39   #211
I odgovor je jasan.Nema smanjivanja bodova.Vozačka je oduzeta sada jer su žalbe dugó trajale a 9 bodova nije dobio samo zbog nezgode.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 02:22   #212
Pa kolko sma ja shvatio radi nezgode je dobio 6 bodova, radi te nezgode od prije 6 godina. COvjek zivi na selu mora se stalno vozit, dapače firma koju ima je trgovina i on je praktički trgovački putnik, i u prosle 3 godine je izgleda za prekomjernu brzinu nakupi tri boda, stonije nikakav problem za nekoga ko se tolko vozi. I sad mu je sjelo tih 6 bodova od nezgode prije 6 godina.
ja samo propituem smisao tog zakona. (da ne govorim kakve bi alternativne mjere bile mnogo učinkovitije u ovom konkretnom slučaj, no to je sad drugo, koncentiram se na te bodove)
Pretpostavljam da ima i nekih sudova koji su viši, dakle viših sudskih instanci od Visokog prekršajnog ili kojeg već suda, koji je to vodio., al to su sad pravna pitanja.

PO meni, da malo suzim sad okvir rasprave, nema smisla da se bodovi pribrajaju godinama nakon počinjenja. Sisleno bi bilo da se to događa odmah, i da se ti slučajevi ubrzano rješavaju. Npr kao kada je netko u pritvoru, npr, pa da se ubrzano rješava slučaj,d a ne bude čovjek bezmveze u pritvoru. Pa ako se prihvati žalba, ukinu se bodovi kji su vec nastupili na snagu.
Na taj način bi se očuvao smisao tih bodova u dvije godine (koji su ovom slučaju ispali defacto u šest godina, a ne u dvije godine). Dakle jedan i po bod godisnje i sad covjek i njegva djeca imaju ugrozenu egzistenciju sljedecih godinu dana i dulje. Treba klince vozit u muzicku, obavljat poso, vozit druge clanove obitelji itd. da ne nabrajam. Kad zivis 15 km od grada, i živiš aktivno, auto je nasušna potreba. Pa nekka immaosjećaj da bi take zakoe koji u primjeni ne ispunjavaju svoju svrhu - trebalo popraviti. Ilis am ja krivo shvatio svrhu tih 9 bodova u dvije godine.

Pa to ti je kao da si osudjen uvjetno za kradju, na tri mjeseca ne znam, rok kusnje od godinu dana, i sad ti zavrsi drugi slucaj za neko djelo od prije šest godina, pravomoćna presuda padne u taj rok kusnje, i, ajmo u zatvor, jer se aktivir0o uvjet. Jel to smisleno? I jel smisleno (pravnici bi tu stavil i neki drugu riječ, primjereniju) da budući da si se žalio, dobiješ teže sancije nego ako se nisi žalio... Jer njemu bi eto bolje bilo da se nije žalio. ODma bi dobio te bodove, i sad ih ne bi imo devet... šest godina kasnije.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 11:02   #213
čl. 9 i 10 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._156_4263.html

Trajalo je dugo jer se koristio čl.286 st.12 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama

Sad je miran 3 godine od vožnje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 20:09   #214
pitanje:
popio, prevezao se autom 300m, naletio na plavce, dobio kaznu, pisao prigovor, dobio rješenje suda u kojem je kazna 1000kn i 100kn troškova plus 1 mjesec zabrane b kategorije, kazna u 12. mjesecu, obavijest o zabrani stigla prije 10ak dana, primio sam je, otišao u mup provjerio je li to to i sve čisto, kaznu sam platio odmah po dobivenom rješenju suda, kao i 100kn troškova, poslao kopije uplatnica poštom u pp koja me kaznila.

no međutim tu nije kraj, dobio jučer doma (prebivalište) poštansku preporuku AR administrativno pismeno od mup-a, a pošto nisam doma tj ne stanujem gdje mi je prebivalište, nego 180km dalje, nisam primio i neću primiti tu pošiljku jer se ne vraćam doma dok zabrana ne istekne, cca 20 dana.

veli poštar mom starom da će mu idući put moći uručiti umjesto meni (za cca 5-6 dana), ali mene sad kopka koji bi to vrag još mogao biti.

ako sam dobio kaznu i platio je, ako sam dobio obavijesti i potpisao primitak, što ovo još može biti??

padaju mi na pamet dvije stvari:
1) je li moguće da na autocesti imaju kamere za prepoznavanje lica i da su nekako prilikom dolaska u mjesto boravišta (morao sam ići autom jer sam vozio hrpu stvari i neki namještaj što ništa ne bi stalo u vlak ili autobus) skužili da vozim pod zabranom? dakle morao sam u tom slučaju prekršiti zabranu upravljanja jer ovdje sad živim i radim i ne mogu mjesec dana ne dolaziti radi te zabrane, ali se od tad ne vozim i ne mislim voziti dok ne istekne tih 20ak dana.

pa ako je moguće da me kamera prilikom ulaska i napuštanja autoceste snimila i da je netko po tablici skužio mene kao vlasnika auta i provjerom identiteta (slike s kamere) vidio da vozim i poslali mi novu kaznu doma? to zvuči kao csi ali jbg stvarno mi nije jasno što još ovo može biti osim...

2) je li moguće da su nekako pogriješili i nisu vidjeli da sam kaznu uplatio i otvaraju novi prekršajni postupak?
velim, kaznu sam odmah drugi dan po primitku rješenja od suda platio i poslao kopije uplatnica poštom, nakon čega sam već i dobio obavijest o zabrani upravljanja od 1 mjeseca, a da kaznu nisam platio, dobio bih zabranu 3 mjeseca jer je toliko stajalo u prekršajnom nalogu na koji sam se žalio i dobio smanjenje.

predugo mi je čekati tih 5-6 dana i sad samo razmišljam što se još moglo iskomplicirati oko toga svega, pa ako ima iskusnijih od mene molim da mi ublaže savjest jer mi je najgore ne znati a ovo mi je prvi, nadam se i zadnji ovakav susret sa zakonom.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 11:21   #215
Reci starom da ne prima ništa i završena priča.

Imaš li tamo prijavljen boravak
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 18:09   #216
zašto da ne prima ništa, zar ne šalju onda obavijest na oglasnu ploču i što ako j eu pitanju neka kazna a ja je ne primim i ona postane pravomoćna a mogao sam se npr žaliti da je stari primio paket?

imam prijavljen boravak, ali tek nakon što sam dobio i platio kaznu, nije nitko spominjao nikakve probleme s boravištem, tj ne vjerujem da je to, ali ne mogu u ništa biti siguran.

uglavnom, ovo s autocestom je nemoguće ili?
jer to mi je sad glavna briga ostalo je manje bitno bar se nadam.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 09:00   #217
Za autocestu je moguće ako si prebrzo vozio pa te stacionarna kamera snimila (ako postoji).

Ne mora primit nego reći poštaru tvoju novu adresu koju on mora napisat na tu plavu AR kovertu i onda će preadresirat i poslat ravno tebi na mjesto boravišta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 17:16   #218
nisam sigurno prebrzo vozio, pazio sam cijelim putem što radim baš radi toga da me ne zaustave radi kakve gluposti, išao svim sporednim putevima, osim autoceste koja mi se činila sigurnijom opcijom.

ma ne smeta meni da stari primi umjesto mene, samo sam mislio da ti misliš da bi mi neprimanje nekako pomoglo, ali meni je sad samo problem to iščekivanje jer mi stvarno nije jasno što još može biti kad sam kaznu već platio, obavijest primio i sad "gulim" kaznu.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 09:09   #219
Može bit da su te vidjeli,provjerili regu i vidjeli da imaš zabranu a nisu te mogli zatstavit.Opcija je mnogo.
Pošto si daleko lakše je na dopis odgovorit ako ga sam primiš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 13:05   #220
super...onda je to vjerojatno to...
znači provjeravaju se sva vozila na autocestama i po registracijama gledaju ima li tko kakvih prekršaja ili zabrana i provjerom lica utvrđuju identitet i šalju kazne doma?

a možeš li mi još molim te reći što mi je sad najpametnije napraviti? vozit se ionako ne mislim (niti sam mislio) do isteka zabrane a doma sam javio da vele poštaru da mi šalje to na moju adresu boravišta tako da se nadam da radi toga neću morati nikud na put dok ne istekne ova trenutna zabrana.

kakva je situacija u praksi? ovo mi je sad bio prvi prekršaj te vrste (i to na vrlo glup način ali da ne spominjem detalje..), pa me zanima što mogu očekivati od kazne ako pišem prigovor tipa: priznajem, kajem se?

koliko vidim po internetu kazna je 6-12 mjeseci, koliko bih mogao očekivati nove zabrane?

koliko misliš da je realno da uvaže prigovor/olakotnu okolnost, da mi je vožnja do mjesta boravišta bila prijeko potrebna radi prijevoza veće količine stvari i namještaja, a da radi duljine puta i bolesti suukućana (brat bio bolestan idući dan išao po doznake za bolovanje, možda ih još mogu nabaviti i kopirati, stari bio bolestan ali kako je u mirovini, nije ni išao kod doktorice, ja sam bio bolestan ali sam morao ići na posao idući dan pa sam zato i vozio, a stara ni nema vozačku)?
da li da tako nešto napišem u prigovoru, jer to i jest istina, ali mi nekako zvuči traljavo ovako kad čitam, ili da izmišljam neku toplu vodu/koju?

hvala još jednom na savjetima.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.