Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2014., 00:40   #1
Kako kontaktirati nekog bogatog i utjecajnog Hrvata i sastati se s njim?

Cilj mi je sastati se s nekom imucnom i utjecajnom osobom iz Hrvatske, mozemo uvjetno reci da bi sastanak bio "poslovni". Konkretnije, ja bi tu osobu molio za odredjenu uslugu i ponudio nesto zauzvrat. (Mogli bi reci da trazim sponzora kako bi mogao ostvariti jedan svoj projekt.) Pitanje je koju bi takvu osobu iz Hrvatske (i na koji nacin? Mail? Telefon?) mogao kontaktirati i ugovoriti nekakav sastanak, uzimajuci u obzir da sam prosjecni gradjanin, "obicni smrtnik" za koga nitko nije cuo?
Bubnjar196 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 08:14   #2
Dosta je na forum.hr pokrenuti temu i sami će ti se javiti.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 10:11   #3
Quote:
Bubnjar196 kaže: Pogledaj post
Cilj mi je sastati se s nekom imucnom i utjecajnom osobom iz Hrvatske, mozemo uvjetno reci da bi sastanak bio "poslovni". Konkretnije, ja bi tu osobu molio za odredjenu uslugu i ponudio nesto zauzvrat. (Mogli bi reci da trazim sponzora kako bi mogao ostvariti jedan svoj projekt.) Pitanje je koju bi takvu osobu iz Hrvatske (i na koji nacin? Mail? Telefon?) mogao kontaktirati i ugovoriti nekakav sastanak, uzimajuci u obzir da sam prosjecni gradjanin, "obicni smrtnik" za koga nitko nije cuo?
Uzmes kontakt broj telefona firme koja te zanima, nazoves, i dobijes uglavnom tajnistvo, objasnis situaciju, i postoji nada da ces dobit termin za sasatanak.

Ja sam prije ohoho godina trazio sastanak sa kerumom, a dobio razgovor sa njegovom sestrom u njezinom uredu.

Ako su ljudi normalni, saslusat ce te, i to je to. Samo hrabro
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 12:11   #4
Hvala obojici!

Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Dosta je na forum.hr pokrenuti temu i sami će ti se javiti.
Znaci trebam na forumu pokrenuti temu i u temi iznijeti konkretnu situaciju? Znas li mozda na koji podforum bi mi bilo najbolje postaviti takvu temu o tome?
Bubnjar196 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 12:46   #5
Oprosti, bio sam sarkastičan.

miky0 je to puno bolje napisao.
Ako imaš dobru ideju nađi kontakt i javi im se ti prvi. Ako su normalni saslušati će te, ako ne znači da nisu ni vrijedni tvog vremena.
Najbolje je ipak ako imaš neka poznanstva ili preporuke, na taj način se ipak najlakše dolazi do nekoga.

Sretno.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 13:25   #6
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Oprosti, bio sam sarkastičan.
Sve okej, ja sam ispao glup.

miky0 je to puno bolje napisao.
Ako imaš dobru ideju nađi kontakt i javi im se ti prvi. Ako su normalni saslušati će te, ako ne znači da nisu ni vrijedni tvog vremena.
Najbolje je ipak ako imaš neka poznanstva ili preporuke, na taj način se ipak najlakše dolazi do nekoga.

Sretno.[/QUOTE]

Hvala!
Bubnjar196 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 09:17   #7
za pocetak probaj ovdje: http://www.crane.hr/
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 18:52   #8
Samo budi uporan, nema nedodirljivih a u svom poslu sam uspio razgovarati sa svima tko su mi bili na "spisku". Pitanje je bilo kada će se sastanak održati , a ne hoće li .... doduše nekada mi je trebalo i 6 mjeseci od prvog kontakta pa ako imaš vremena kreni .. pošalji pismo (ne mail) i nakon toga nazovi!
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 12:03   #9
nemoj im nista pricat preko telefona emaila... ne jasan si kao takav. osim ako se ne predstavis kao neka kompanija i ugovoris sastanak. kako komericalisti i agenti jednostavno ulazu kroz vrata. jer su ista brasna. ovca lako s ovcom razgovoara.

da bi nekog nagovorio na nesto moras u 4 oka popricat. vjerovatno vise sastanaka da se rastopite na isti nivo. onda zajednicko ulagane ima smisla

to ti je isto kao i s zenama. nekom utjecajnom ce odma se sinut, a tebi nikad. ista ta da te upozna postepeno bi ti dala... radi se o tom da ti moras probit barijeru

1. profesinalno predstavljanje i ugovorit sastanak (unajmi nekog za socijal media... rabi ovcu za ovcji posao)
2 imat spreman materijal i koncept
3 prvi put ne pricat previse
4 cekat da se prijateljesto stvori.. vecina investitora oces samo projekt. a dipolomacija je jedno veliko sranje na velikom stolu kad se nazderu...
5 onda kad dobijes sredstva udari po filozofiji s inzinjerima

6 u svojoj garazi mozes najvise napravit... to s tim angelima meni zvuci da imas posla s onima koji te bas ne jebu. sve te kompanije imaju svoje inzinjere i neuzimaju outsidere. ako im sto treba oni naruce to od svojih inzinejra i tako imaju svoj produkt

ljudi ce kupit produkt. prodakt ce postat masovan... a ti cekaj i cekaj svoju priliku da ti netko otvori vrata?


ili se ubaci u neka poslovna putovanja. malo fejkaj, pa predstavi projekt
radi kao mornar na mega jahtama...
radi kao konobar u elite kave barovima
vrti se po prezentacijama
nadi zensku da nekog zavrti oko malog prsta
kreiraj neki open source projekt. samo sto hrvati bas nisu za to.. oni sus vi individualci
kreni sam, postigni titulu s kojom se mozes predstavit. to jedino pali kod njih tko si. a ne koju ideju imas. digni neki kredit, pa do samog vrha... racunaj da ce ti trebat jedno 300g za to

Zadnje uređivanje MillionMan : 31.05.2014. at 12:21.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 12:22   #10
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Dosta je na forum.hr pokrenuti temu i sami će ti se javiti.
nevjerujem
meni se tu i tamo javi neka bakica bez posla ili cura koja zeli da joj horoskopm vidim oce nac decka

ti ljudi se ne izlazu na otvorenom.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.