Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 23:36   #81
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Mongolia će oko 2015 premašiti brojku od 3 milijuna stanovnika, sad ih ima oko 2.9 milijuna i imaju rast stanovništva od oko 50 000 godišnje, uz to Mongolija je velika država sa puno prirodnih resursa na kojima ostvaruje veliki rast BDP-a, neće biti velesila ali neće biti ni siromašni i nevažni jer se Mongolija nalazi na strateški važnoj poziciji između Rusije i Kine.

Ovo drugo se valjda odnosi na bivše Aralsko more, sadašnja Aralska jezera?
Evo link na video Kazakstan u suradnji sa Svjetskom bankom popravlja situaciju na svojoj strani, osiguran je preljev vode iz rijeke koja hrani jezero (sada se zove Sjeverno Aralsko more), ćak se i riba vratila nazad tako da se sa Kazakstanske strane stvari popravljaju.

Uzbekistan sa svoje strane nije napravija ništa, i njihovo Aralsko more koje se sada zove Južno Aralsko more se i dalje smanjuje.

Mongolija ima ukupni godišnji BDP koji je duplo manji od grada Zagreba. E sad, mi za sebe volimo tvrditi da smo mali, nevažni, siromašni i da smo ekonomski manji od Munchena. Kako onda stoji Mongolija koja je ekonomski manja od Zagreba?
Mongolija nikad nije uspjela profitirati zbog svoje pozicije pošto pustinja Gobi nije baš mjesto kroz koje se mogu razviti bilo kakvi trgovinski pravci.
Južno Aralsko jezero više ne postoji. Radi se o Aralskoj pustinji.
Na onaj sjeverni dio koji je sačuvan, otpada manje od 5% površine nekadašnjeg jezera.
Sad zamisli da netko kod nas isuši Jadransko more i pretvori ga u pustinju zbog branja pamuka. Da li bismo bili normalna nacija ili nacija kretena?
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 01:12   #82
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Mongolija ima ukupni godišnji BDP koji je duplo manji od grada Zagreba. E sad, mi za sebe volimo tvrditi da smo mali, nevažni, siromašni i da smo ekonomski manji od Munchena. Kako onda stoji Mongolija koja je ekonomski manja od Zagreba?
Mongolija nikad nije uspjela profitirati zbog svoje pozicije pošto pustinja Gobi nije baš mjesto kroz koje se mogu razviti bilo kakvi trgovinski pravci.
Južno Aralsko jezero više ne postoji. Radi se o Aralskoj pustinji.
Na onaj sjeverni dio koji je sačuvan, otpada manje od 5% površine nekadašnjeg jezera.
Sad zamisli da netko kod nas isuši Jadransko more i pretvori ga u pustinju zbog branja pamuka. Da li bismo bili normalna nacija ili nacija kretena?
Nije teško zaključiti:

Quote:
http://www.smithsonianmag.com/ist/?n...-dry-61427169/

The Colorado River Runs Dry

Dams, irrigation and now climate change have drastically reduced the once-mighty river. Is it a sign of things to come?
....
Then, beginning in the 1920s, Western states began divvying up the Colorado’s water, building dams and diverting the flow hundreds of miles, to Los Angeles, San Diego, Phoenix and other fast-growing cities. The river now serves 30 million people in seven U.S. states and Mexico, with 70 percent or more of its water siphoned off to irrigate 3.5 million acres of cropland.

The damming and diverting of the Colorado, the nation’s seventh-longest river, may be seen by some as a triumph of engineering and by others as a crime against nature, but there are ominous new twists. The river has been running especially low for the past decade, as drought has gripped the Southwest
I malo sa meksičke strane, Baja California, koja ovisi o Koloradu:

http://www.aquapedia.com/mexico-and-...o-river-water/
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 10:37   #83
Krenimo redom
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
@darkwood - nebi nikad moga zamislit da će tebe zanimat ribetine unutar EuroAzijske unije oćeli pičit gori ili doli - koja je šema ?
Nezanima mene ribetina nego geoplolitika, ja i dalje držim da bi sve države centralne azije trebale ući u EAU, najviše zbog ekonomije. (malo mi je nejasno ovo pitanje: "oćeli pićiti gori ili doli" šta? EAU?

Oko 2020 kada EAU dosegne svoju optimalnu velićinu (9 država), biti će dosta jaka ekonomski i politićki, u jednoj mjeri i vojno, ali ne toliko zato što će biti između dvije vatre NATO/EU i Kine.

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
A Iran u toj uniji?
Jako teško da će Iran ući u EAU, jer glasovi se djele isto kao i u EU dakle po velićini populacije, sa jedne strane će biti
Kazakstan, Bjelorusija, Armenija, Kirgistan, Tajikistan, Uzbekistan, Turkmenistan i Mongolija sveukupno 80 milijuna stanovnika oko 34% glasova i sa druge Rusija 146 milijuna stanovnika oko 66% glasova, dakle ako se nešto izglasava Rusija ima većinu glasova (da je Ukrajina još uvijek za EAU tada bi ta većina glasova pala na oko 55%). Dakle jako teško da će Rusija primiti u EAU Iran koji bi smanjia Rusku ćistu većinu glasova na nekih 40%.

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Mongolija ima ukupni godišnji BDP koji je duplo manji od grada Zagreba. E sad, mi za sebe volimo tvrditi da smo mali, nevažni, siromašni i da smo ekonomski manji od Munchena. Kako onda stoji Mongolija koja je ekonomski manja od Zagreba?
Mongolija nikad nije uspjela profitirati zbog svoje pozicije pošto pustinja Gobi nije baš mjesto kroz koje se mogu razviti bilo kakvi trgovinski pravci.
Mongolija trenutno ima BDP od 10 miljardi dolara i rast BDP-a od 12%, što znaći da bi kroz 5 godina rasta oni trebali doseći BDP od 20 milijardi dolara a kroz 10 godina BDP od 50 milijardi dolara, ako misliš da je takav rast za Mongoliju neostvariv, i nije jer od 2000 do 2013 njihov BDP se poveća 300%, i ono najvažnije imaju ogroman rast stanovništva, od oko 50 000 godišnje.


Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Južno Aralsko jezero više ne postoji. Radi se o Aralskoj pustinji.
Na onaj sjeverni dio koji je sačuvan, otpada manje od 5% površine nekadašnjeg jezera.
Sad zamisli da netko kod nas isuši Jadransko more i pretvori ga u pustinju zbog branja pamuka. Da li bismo bili normalna nacija ili nacija kretena?
Južno Aralsko jezero još uvijek postoji ali se smanjuje, dok Sjeverno jezero raste , i dalje će nastaviti rasti jer Kazakstan investira u oživljavanje mora (barem svoje strane), i Kazakstan je izgradio branu koja sprjećava odljevanje vode iz njihove strane mora u Uzbekistansku jer oni i dalje cjede svoju stranu pri uzgoju pamuka, sad su ćak i digli kvotu na 3 milijuna tona pamuka što će samo ubrzati nestajanje s njihove strane.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 11:36   #84
EAU - Eurazijska Unija

Pišeš pod pretpostavkom da države ostvaruju jednak gospodarski rast kroz dugoročno razdoblje, što je čisti nonsense.
Ako ovo sa karte zoveš postojanjem južnog jezera, onda OK. I taj ostatak ostatka nestaje i za koji godinu ga uopće neće biti.
Taj sjevrrni dio kojeg spominješ je, kao što sam već napisao, ispod 5% površine jezera.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 12:18   #85
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Pišeš pod pretpostavkom da države ostvaruju jednak gospodarski rast kroz dugoročno razdoblje, što je čisti nonsense.
Ako ovo sa karte zoveš postojanjem južnog jezera, onda OK. I taj ostatak ostatka nestaje i za koji godinu ga uopće neće biti.
Taj sjevrrni dio kojeg spominješ je, kao što sam već napisao, ispod 5% površine jezera.
Za Mongoliju državu od 3 miljuna stanovnika BDP od 20 milijardi dolara će biti i više nego solidan a do 2020 bi to mogli ostvariti bez problema, a poslije kako god bude.

Pa to sam i ja reka, Južno Aralsko jezero će nestati kroz par godina, ali Sjeverno neće nego će nastaviti rast i oporavljati se, pa koju god velićinu doseglo bitno je da ne nestaje.

Quote:
After the fall of the Soviet Union, the government of independent Kazakhstan decided to restore the northern lake fed by Syr Darya. In 2003, the lake was 30 m in depth and 2,550 km2 by 2008 it had reached 42 m in depth and 3,600 km2 in area

As part of this effort, a dam project was completed in 2005; in 2008, the water level in this lake had risen by 12 m from its level in 2003. Salinity has dropped, and fish are again found in sufficient numbers for some fishing to be viable.

Plans to build a second dike to increase water levels further were due to begin in 2010.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 10:42   #86
Turkmenistan i Iran su voljni izvoziti plin u EU kroz već postojeću Azerbaijan-sku infrastrukturu, ćime bi se u jako kratkom roku smanjila ili anulirala potreba za Ruskim plinom.

Quote:
Azerbaijan will pursue not only Turkmenistan for its pipeline plans, but Iran as well. Most likely, before the next summit of the five Caspian littoral states (Azerbaijan, Iran, Kazakhstan, Russia and Turkmenistan) scheduled to take place in June in the Russian city of Astrakhan.

Whether or not Azerbaijani President Ilham Aliyev discussed the Trans-Caspian pipeline with Iranian President Hassan Rouhani during his April 9 visit to Tehran is not known.

Musabekov, though, believes that Brussels should support any such outreach by Baku to Turkmenistan or Iran. “Because if Europe is realistic about alternatives to energy imports from Russia, then it is Turkmen and Iranian gas, and both could be delivered to the EU markets using Azerbaijan’s infrastructure,” he said.
link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 10:58   #87
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Turkmenistan i Iran su voljni izvoziti plin u EU kroz već postojeću Azerbaijan-sku infrastrukturu, ćime bi se u jako kratkom roku smanjila ili anulirala potreba za Ruskim plinom.
Udio Ruskog plina u EU će se samo povećavat - i to rapidno bez obzira

šta neki novinarčići koji ne poznaju pravo stanje stvari piskarali po uredima ...
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 12:01   #88
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Za cca misec dana je potpisivanje ugovora o osnivanju EuroAzijske Unije koja će i formalno zaživit 2015-e.
prije bi rekao Rusko-Islamske Unije.........Kazahstan
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 19:14   #89
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
prije bi rekao Rusko-Islamske Unije.........Kazahstan
U buducnosti sve manje Rusko a sve vise Islamska.
JCW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 14:26   #90
Quote:
Armenia may now sign on to the Moscow-led Eurasian Union by the end of April, roughly a month before neighboring Georgia is slated to enter a free-trade and political pact with the European Union. The signings of both agreements have been expedited as the competition for the South Caucasus picks up speed between Russia and Europe.

Armenian President Serzh Sargsyan is scheduled to travel to Belarus on April 29 for a meeting of the council of the Eurasian Union, an economic bloc roughly modeled by Moscow after (and against) the European Union. Armenian officials say that Sargsyan will sign an agreement in Minsk on Armenia’s joining the Customs Union, the flagship project of the Eurasian Union meant to create a shared economic space for Russia, Belarus, Kazakhstan and, Moscow hopes, more ex-Soviet states.

The new sign-on date is not a huge difference from the earlier deadline of May, but, apparently, as East-West ties deteriorate over Ukraine, someone feels the need to pick up the pace.

Wary of Ukraine-style pressure from Russia, the EU chiefs have been trying to fast-forward their plans with Georgia and Moldova. José Manuel Borroso, the president of the European Commission, the executive body of the EU, is expected in Tbilisi in June to sign an association agreement, which includes a free trade deal, with Georgia.

Armenia chose the Eurasian Union over a closer association with the European Union, but Georgia has refused to have anything to do with this second "EU," which it sees as a plot to bring the Soviet Union back into business.

Their respective EU choices -- European or Eurasian -- are likely to place Georgia and Armenia in an awkward place, though. Accession to competing economic projects is likely to complicate trade between the neighbors.

Armenia will have to take on the shared export and import tariffs of the Custom Union, though Yerevan is negotiating exemptions.

Free trade with the EU does not impose new trade duties on Georgia, but the country will need to comply with the EU's production-safety regulations, which are expected to result in higher prices on Georgian goods.

The third South-Caucasus country, Azerbaijan, has opted to stay out of this EU rivalry. Unlike its natural resources-poor neighbors, Azerbaijan does not feel the need to align itself with any club to improve its economy. Oil and gas sales already are doing the trick.
link

Stvari su se malo ubrzale na kavkazu, Armenija će se prikljućiti Carinskoj Uniji 29.4 (do kraja godine će carinska unija postati EAU a možda i ranije), a Gruzija će mjesec dana kasnije potpisati sporazum o slobodnoj trgovini sa EU-om.

Rusija se nada da će još bivših sovjetskih republika zatražiti pristupiti EAU, Kirgistan i Tajikistan već jesu i biti će primljeni u EAU 2015 (a možda i ranije, jer izgleda da se stvari malo ubrzavaju), Turkmenistan i Uzbekistan još uvijek razmatraju pristupanje EAU, ali zato izgleda da Mongolija ne razmatra pristupanje a Gruzija i Moldova su čvrsto protiv EAU.

Azerbajđan je odlućio ostati neutralan, Azerbajđan ne osjeća potrebu da se svrsta uz i jednu uniju da si pobošlja ekonomiju i trgovinu, zbog izvoza plina i nafte ekonomski su u jako dobroj poziciji.
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 18.04.2014. at 14:39.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 18:44   #91
Moram sam sebe ispraviti, jer sam naveo par netočnih navoda!

Turkmenistan i Uzbekistan neće u EAU!

Dakle EAU će imati samo 6 članica, maksimalno 7 (ako Afganistan uđe u Uniju, što je malo realno), Azerbajđan u Uniju neće radi Armenije, Gruzija neće radi događaja oko Abhazije i Južne Osetije, Moldova je na putu da potpiše sporazum o slobodnoj trgovini sa EU (isto kao i Gruzija) a Mongolija ima jaku suradnju sa Amerima te nije realno očekivati da će krenuti ka EAU.

Nije ni ćudo da je Putin popi*dija kada mu nije uspjelo natjerati Ukrajinu da uđe u EAU .
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 18.04.2014. at 18:49.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 16:40   #92
Gluposti

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Na znam da demokraciju ali jedan profesionalni sportaš sa zapada je određeno vrijeme živio u Atryauu i lijepo blogao o životu u Kazahstanu.
Pa tako možeš saznati da je u hotelima van Astane ili Alma Ate rijetko tko čuo:
za WC školjku
U većem dijelu poznatog svijeta se na javnim mjestima ugrađuju čučavci, upravo iz higijenskih razloga.

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da se brisanje dupeta završava tako da se pune koševi:
upotrebljenim tariguzom
U mnogim zemljama svijeta možeš naletjeti na isto, uključujući i neke europske (Grčka npr.). Toaletni papir je neprijatelj kanalizacijskih cijevi.
Uostalom, samo korištenje toaletnog papira ovako kako se kod nas koristi je odvratnije od bacanja papira u koš. Ili misliš da dvije stotinke milimetra papira između tvojih prstiju i govna tebe čini čistijim od velike većine svijeta koja šupak pere golom rukom? Čak i ako zanemarimo da zapad korištenjem papira samo razmazuje govna po guzici, a ne ih pere kao civilizirani azijski svijet (uključujući katoličke Filipince i zen budiste Japance)...pa nam se muslimani rugaju da smo "majmuni neoprane guzice"...

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da je pitka voda iz vodovoda nedosanjani san i da iz špine izlazi nešto :
ovako
U Americi se pitka voda kupuje u Walmartu. Kao i u većem dijelu svijeta gdje je pitka voda na slavinama nepoznat koncept. Što je pjesnik htio reći?

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da su konji velika delikatesa i u slobodnom uzgoju u gradovima :
Điha điha
Zar nema i kod vas u Istri neka farma konja i magaradi koji se uzgajaju za klanje? Ono, za talijanske mortadele i to...?

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
..a kad ih izmesare na pločniku znaš naletiti na:
njam njam
Još do jučer si doslovno i usred Splita mogao naletjeti na klanje i bikarenje prasaca na ulici pred zgradom. Mogao si po splitskim ulicama naletjeti i na ovakve praseće batrljke kada bi koja mačka ugrabila komad pa pobjegla i putem ostala bez ulova...
Znaš li da mnogi zapadnjaci svinje smatraju kućnim ljubimcima i članovima obitelji i nas smatraju jednako neciviliziranima i barbarima kako i ti smatraš Kazake...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 19:37   #93
Quote:
cave troll
Južno Aralsko jezero više ne postoji. Radi se o Aralskoj pustinji.
Na onaj sjeverni dio koji je sačuvan, otpada manje od 5% površine nekadašnjeg jezera.
Sad zamisli da netko kod nas isuši Jadransko more i pretvori ga u pustinju zbog branja pamuka. Da li bismo bili normalna nacija ili nacija kretena?
Quote:
Ruka.slave
Nije teško zaključiti:


[Quote:]
http://www.smithsonianmag.com/ist/?n...-dry-61427169/

The Colorado River Runs Dry

Dams, irrigation and now climate change have drastically reduced the once-mighty river. Is it a sign of things to come?
....
Then, beginning in the 1920s, Western states began divvying up the Colorado’s water, building dams and diverting the flow hundreds of miles, to Los Angeles, San Diego, Phoenix and other fast-growing cities. The river now serves 30 million people in seven U.S. states and Mexico, with 70 percent or more of its water siphoned off to irrigate 3.5 million acres of cropland.

The damming and diverting of the Colorado, the nation’s seventh-longest river, may be seen by some as a triumph of engineering and by others as a crime against nature, but there are ominous new twists. The river has been running especially low for the past decade, as drought has gripped the Southwest
I malo sa meksičke strane, Baja California, koja ovisi o Koloradu:

http://www.aquapedia.com/mexico-and-...o-river-water/
[/quote]

Evo još malo materijala za ljubitelje rijeka i bivših močvarnih poručja pretvorenih u polu ili pune pustinje zahvaljujući marljivosti pametnih ljudi:

Quote:
http://article.wn.com/view/2014/04/0...ered_River_Is/
As California's San Joaquin River meanders down from the Sierra Nevada across the Central Valley toward the San Francisco Bay, it loses water to farms and communities along the way. Now, amid drought, a national river conservation agency is calling on California to manage the San Joaquin's much-needed water more efficiently.





The nonprofit American Rivers announced today (April 9) that it has deemed the San Joaquin the most endangered river in America. The organization highlights 10 rivers each year facing threats and management decisions that could make or break their futures.

"The San Joaquin has lots of problems from dams, levees and water diversions," said John Cain, the conservation director for California floodplain management at American Rivers. "It's had these problems for a long time, but this year, it's really at a tipping point."
I bizarnost:

mladi lososi se voze nakon mriještenja u more korištenjem kamiona i riječnih teglenica...meva dovoljno vode u rijekama da se sami spuste u Pacifik..

http://www.nytimes.com/2014/04/19/us...ml?hpw&rref=us
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 14:01   #94
Eurazijska Unija (EAU) zapela u Minsku

Quote:
A summit of the three prospective founding presidents wound up inconclusively on April 29, with the leaders making it clear that the ambitious undertaking is in danger of coming off the rails.

As Putin met in Minsk with Alexander Lukashenko of Belarus and Nursultan Nazarbayev of Kazakhstan, the three founding members of the existing Customs Union were expected to set a date set for the signing of a landmark treaty to transform that free trade zone into the Eurasian Economic Union (EEU) next month.

Instead, the summit appeared to collapse in disarray, with only one point agreed: The three disagreed on too much to be able to finalize the union treaty as hoped.

The three leaders had pledged to have the union treaty finalized by May 1, for a signing ceremony to take place in Astana toward the end of May. Armenia is expected to join the bloc at the same time – and the absence of its president, Serzh Sargsyan, at the Minsk summit only added to the image of a project that is losing direction.

The substance of the differences remains unclear, but the leaders may yet resolve them in time to sign a treaty next month. Putin has been keen to show that plans to form the EEU have not been derailed by Russia’s geostrategic setbacks in Ukraine, where a government that favored integration with Russia has been replaced by a more Western-leaning administration.
Sumit u Minsku na kojem je trebala biti finalizirana povelja koja bi Carinsku Uniju transformirala u EAU, je propao iako je povelja EEU tj EAU trebala biti finalizirana i potpisana do 1.5.2014 tj do sutra to se dogodilo nije.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 16:23   #95
Euroazijska Unija se osniva prema planu .....

Putin instructed the Cabinet to finalize the preparation of the EEC Treaty
http://ria.ru/economy/20140430/10060...#ixzz30NacPzfW
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 04:49   #96
http://www.advance.hr/vijesti/euroaz...arnog-svijeta/

Jeli moze ko zaljepit tekst za nas koji nemamo pretplatu?
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 18:35   #97
I Kirgistan je po svemu sudeći sigurna stvar

Kyrgyz leader to meet Putin, discuss Customs Union prospects
http://en.itar-tass.com/world/730800
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 18:51   #98
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
I Kirgistan je po svemu sudeći sigurna stvar

Kyrgyz leader to meet Putin, discuss Customs Union prospects
http://en.itar-tass.com/world/730800
Ako se uspije pokrenuti EAU, jer sve je zapelo a do kraja ovog mjeseca bi Armenia trebala potpisati ulazak u Crainsku Uniju, te je do kraja ovog mjeseca trebala biti popisana i povelja za transformaciju Carinske Unije u Eurazijsku Uniju.

Armenia (3m), Kirgistan(5m) i Tađikistan(8m) su bili sigurni već jako dugo ali Rusima u EAU treba Uzbekistan (30m stanovnika) i Turkmenistan (5m stanovnika) koji ekonomski stoje puno bolje od triju novih članica.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 18:54   #99
Lukašenko ti je danas da intervju di je reka da nema govora o nikakvom zapinjanju i da sve ide prema planu. Reka je da razlike u mišljenjima po određenim pitanjima postoje međutim da je sve riješivo.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 20:09   #100
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Lukašenko ti je danas da intervju di je reka da nema govora o nikakvom zapinjanju i da sve ide prema planu. Reka je da razlike u mišljenjima po određenim pitanjima postoje međutim da je sve riješivo.
Nisam to vidia, ali bez Uzbekistana i Turkmenistana tj 35m stanovnika EAU će biti u bliskoj budučnosti nevažni igrac na svjetskoj sceni, jer s jedne strane će biti EU s oko 550m stanovnika a s druge strane Kina sa 1.4 milijarde stanovnika a između njih EAU sa oko 185m stanovnika (a sa Uzbekistan i Turkmenistan 220m stanovnika).
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.