Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2017., 14:30   #821
Quote:
trapavi hobit kaže: Pogledaj post
Baš iz tog razloga nam je prosječno znanje u državi na razini na kojoj je. Jer se i najjednostavnije stvari moraju pojednostaviti do banalnosti. Pa onda se imaju ovakvi (bolje ne stavljati pridjeve) komentari.
Zato neki i ne znaju što je evolucija i što je razvoj neke vrste. Jer uče iz dječjih slikovnica gdje je sve napisano za razinu na kojoj djeca i jesu.
Ovo se zove ironija i patetika u punom sjaju.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:33   #822
Zanimljivosti o dinosaurima

https://www.youtube.com/watch?v=YrvmXLR9Blc

https://www.youtube.com/watch?v=doJpnzse_t0
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 02:34   #823
https://youtu.be/ZZ1KKqBAp6Y
suronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 08:14   #824
Neznam zašto uopće nebi ljudi i dinosauri živjeli istovremeno. Zemaljska kugla je velika a danas se ništa više ne može reći sa sigurnošću jer isplivavaju stalno neka nova otkrića no staro stanje stvari će izgleda ostati još dugo zabetonirano u enciklopedijama. A u tome učestvuje i ova naša forumska ekipa "bauštelaca-betoniraca" koji imaju želju na to sve staviti još i "armirani" beton.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 21:52   #825
planinski lanci

Tko je vidio da se dinosaur pretvara u konja?
Nitko.
Evolucija je obmana. Kreiro ih Bog odjednom, vrstu po vrstu.

Isto tako, tko je vidio da se izdižu veliki planinski lanci?

Nitko.

Stoga se nameće kreacionistoidni zaključak, da je planinske lance kreiro Bog odjednom, prije dva-desetak tisuća godina, a ne da su spontano nastali kroz milijune i milijarde godina, bez ikakvog Božjega plana i smisla, kako nam to lažu stotine tisuća izučenih stručnih znanstvenika.

__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 11:12   #826
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tko je vidio da se dinosaur pretvara u konja?
Nitko.
Evolucija je obmana. Kreiro ih Bog odjednom, vrstu po vrstu.

Isto tako, tko je vidio da se izdižu veliki planinski lanci?

Nitko.

Stoga se nameće kreacionistoidni zaključak, da je planinske lance kreiro Bog odjednom, prije dva-desetak tisuća godina, a ne da su spontano nastali kroz milijune i milijarde godina, bez ikakvog Božjega plana i smisla, kako nam to lažu stotine tisuća izučenih stručnih znanstvenika.

Tko je vidio da se majmun pretvara u čovjeka?
Nitko, ali zato imamo "stotine tisuća izučenih "znanstvenika"" koji nam do dana današnjeg podvaljuju laži i misinterpretacije prirodnih pojava.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Piltdown_Man
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 00:13   #827
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Tko je vidio da se majmun pretvara u čovjeka?
Nitko, ali zato imamo "stotine tisuća izučenih "znanstvenika"" koji nam do dana današnjeg podvaljuju laži i misinterpretacije prirodnih pojava.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Piltdown_Man
Slažem se sa tobom, ali zato je ovdje na forumu viđen obrnuti sistem: da se čovjek pretvara u majmuna.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2019., 10:56   #828
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tko je vidio da se dinosaur pretvara u konja?
Nitko.
Evolucija je obmana. Kreiro ih Bog odjednom, vrstu po vrstu.

Isto tako, tko je vidio da se izdižu veliki planinski lanci?

Nitko.

Stoga se nameće kreacionistoidni zaključak, da je planinske lance kreiro Bog odjednom, prije dva-desetak tisuća godina, a ne da su spontano nastali kroz milijune i milijarde godina, bez ikakvog Božjega plana i smisla, kako nam to lažu stotine tisuća izučenih stručnih znanstvenika.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Tko je vidio da se majmun pretvara u čovjeka?
Nitko, ali zato imamo "stotine tisuća izučenih "znanstvenika"" koji nam do dana današnjeg podvaljuju laži i misinterpretacije prirodnih pojava.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Piltdown_Man

Tko je vidio da se ravnica pretvara u gorski vijenac?

Nitko.

Onda je zasigurno Bog Trojstveni Isusov Otac, kreiro po svom Planu i u svojoj tintari gorski vijenac odjednom, kako bulazne kreacionistoidi, usprkos cijele znanstvene zajednice koja kaže da se to odigravalo bez ikakva Jahvina i Isusova ili Snjeguljičina plana, milijune godina.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2019., 11:05   #829
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tko je vidio da se ravnica pretvara u goski vijenac?

Nitko.

Onda je Bog Trojstveni Isusov Otac, kreiro po svom Planu i u svojoj tintari gorski vijenac odjednom, kako bulazne kreacionistoidi, usprkos cijele znanstvene zajednice koja kaže da se to odigravalo bez ikakva Jahvina i Isusova ili Snjeguljičina plana, milijune godina.
Kakav Isusov otac? Pa Josip je Isusov otac. "Sveti" Josip.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2019., 11:16   #830

Ovo je namijenjeno lukavom varanju mentalno ograničenih i neobrazovanih među vjernicima.

Noin potop je tobože ispunio tragove u mulju i tako su nastali kameni otisci dinosaurovih nogu..... pa se spominje Knjiga postanka x,y


TAKE THIS:
https://www.science20.com/news_staff...ars_ago-241172

MRD-VP-1/1: Lice pretka Lucy, Analopsis Australopithecus, prije 3,8 milijuna godina
Vijesti | 28. kolovoza 2019.

Otkrivanje "izuzetno kompletnog" fosila lubanje (MRD-VP-1/1, skraćeno MRD) u veljači 2016. od 3,8 milijuna godina starog ljudskog pretka s paleontološkog nalazišta Woranso-Mille, smještenog u Afarskoj regiji Etiopija, predstavlja vremenski interval između 4,1 i 3,6 milijuna godina, kada su rani fosili ljudskih predaka izuzetno rijetki, posebno izvan područja Woranso-Mille.

Stari primjerak MRD-a, star 3,8 milijuna godina, bio je zakopan u riječnoj delti na rubu jezera, koja se formirala u aktivno obrađenom krajoliku sa strmim padinama i vulkanskim erupcijama, koji su površinu kopna osipali pepelom i lavom.


Quote:
MRD-VP-1/1: The Face Of Lucy's Ancestor, Australopithecus Anamensis, 3.8 Million Years Ago
By News Staff | August 28th 2019 12:18 PM | Print | E-mail
User pic.
News Staff
Discovery of a "remarkably complete" cranium (MRD-VP-1/1, shortened to MRD) in February 2016 from a 3.8-million-year-old early human ancestor from the Woranso-Mille paleontological site, located in the Afar region of Ethiopia, represents a time interval between 4.1 and 3.6 million years ago when early human ancestor fossils are extremely rare, especially outside the Woranso-Mille area.

The 3.8-million-year-old MRD specimen was buried in a river delta on the margin of a lake that formed in an actively rifted landscape with steep hillsides and volcanic eruptions that blanketed the land surface with ash and lava.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 20:32   #831
Nepoznati, jesi li ti autor onog bloga o znanosti protiv Isusa? Ako jesi, prosim te lepo nemoj se vise sramotiti. To ti ne govorim kao vjernik.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 12:24   #832
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Nepoznati, jesi li ti autor onog bloga o znanosti protiv Isusa? Ako jesi, prosim te lepo nemoj se vise sramotiti. To ti ne govorim kao vjernik.
Je, taj blog mu je u linku, godinama ga nadopunjuje i održava i ako ga tek tu i tamo netko otvori u par godina, i nada se da će time radikalizirati ateističku zajednicu.
Posjednut je demonom.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2019., 23:50   #833
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Kakav Isusov otac? Pa Josip je Isusov otac. "Sveti" Josip.
nije li "bog" otac Isusa? tj isti onaj tko je i Nou napravio?
Dex23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2019., 01:25   #834
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Kakav Isusov otac? Pa Josip je Isusov otac. "Sveti" Josip.
Issa ti... Po Bibliji, Josip je samo njegov zaštitnik i staratelj dok je bio klinjo. Po istoj toj Bibliji Mare je Isusa rodila "bezgrešnim začećem" što bi značilo da joj ga Joso nije stavio... nego sam Božo glavom i bradom... opalio je nevidljivim svetim kikijem i voila... a Josi dao zadatak da ih čuva, dok mali ne sazrije i napravi dar mar. Bio vjernik ili ne, pročitaj Bibliju, čisto kulture radi.
karlo r is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2019., 01:40   #835
U geološkim slojevima iz kojih se vade te koščurine nema sisavaca a kamoli ljudi... Sisavci se pojavljuju tek u zadnjoj dino-fazi i izgledaju kao mali hrčkoliki stvorovi koje se hrane cvijećem i kukcima. Ali to je bilo davno. Lljudi se pojavljuju tek nedavno, praktički u zadnjoj fazi sisavaca. Čovjek i dino se nikad nisu vidjeli. Jedino od dina što je čovjek mogao ikad vidjeti je kokoš.
Ustvari terror bird je najbliže tom doživljaju, a postoje naznake da je terror bird još ordinirala u sjev. Americi kad se tamo pojavio čovjek prije 20.000 god. Valjda je i on sudjelovao u njenom izumiranju. To bi bilo kao imati posla s nekim raptorom. Jedino što je 60.000.000 god. stariji raptor možda bio inteligentniji od terror bird, koja je bila izuzetno glupa i agresivna.
karlo r is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 08:33   #836
Globalni potop, Biblija, dinosauri i ljudi istovremeno

https://www.youtube.com/watch?v=R0436i1_VGI

https://www.youtube.com/watch?v=m3vQvgfwvbc&t=622s

https://www.youtube.com/watch?v=Ny9_Yw4M0Ao
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 09:55   #837
Noinu barku popunio prisilno Bog serijom stotina tisuća čudesa, sa svim tim parovima "vrsta" životinja.....

"Ne vidimo cijeli proces mijenjanja iz jedne vrste u drugu...." kao što ne vidimo niti hitno mijenjanje doline u planine, ili pretvaranje protomaglice u zvijezdu ....ZNAČI .... planine/zvijezde je kreiro Bog Jehova u svojoj tintari odjednom, prije par tisuća godina, PUFFFFFFFFFFFFFFFFFF metodom, pa to izlučio iz samoga sebe u materijalni svijet.

OMG koji kreacionistički (vjersko-religijski, biblijaški) nonsensi.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 08:52   #838
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Noinu barku popunio prisilno Bog serijom stotina tisuća čudesa, sa svim tim parovima "vrsta" životinja.....

"Ne vidimo cijeli proces mijenjanja iz jedne vrste u drugu...." kao što ne vidimo niti hitno mijenjanje doline u planine, ili pretvaranje protomaglice u zvijezdu ....ZNAČI .... planine/zvijezde je kreiro Bog Jehova u svojoj tintari odjednom, prije par tisuća godina, PUFFFFFFFFFFFFFFFFFF metodom, pa to izlučio iz samoga sebe u materijalni svijet.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 14:41   #839
Pokušavam zamisliti krdo polarnih dinosaura koji čupkaju tropsku paprat između kolonije arktičkih tuljana, čopora sjevernih medveda i inuitskog sela, ali nekako mi ne ide... ali kada je kompletno znanje na razini predškolskih slikovnica, i to je moguće.
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2019., 02:20   #840
Prije bi bilo logicno da bi si to mogao zamisliti netko inteligentan i visoko obrazovan..
Ali izgleda da oni koji se tako predstavljaju bas nemaju puno znanja ni maste..ili da im se "znanje" sastoji jedino u tome da druge proglasavaju neznalicama..
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.