Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 20:36   #81
i evo nas na kraju sezone ... serija me nije razočarala, ali mi je krivo što ima i drugu sezonu, radije bih da se sve završilo u jednoj, prvenstveno jer me strah da se ne razvodni, da uslijed većeg postotka gledanosti ne postane sapunjara ...
Ono što mi se najviše dopalo tokom cijele serije je da nema isključivo pozitivnih i isključivo negativnih likova, prikazali su da do nevjere može doći i kod parova koji naizgled savršeno funkcioniraju, nije nužno posljedica toga da se žena zapustila ili mu neda ili je on kronični fornikator sa sindromom Petra Pana.
Cijelo vrijeme sam navijala da Cole i Alison nađu način da prevaziđu zajedno bol radi gubitka djeteta, u zadnjoj epizodi konačno su oboje progovorili i optužujući se međusobno radi gubitka djeteta postalo je jasno da ne mogu dalje zajedno, sigurno se vole, ali kako dalje kada osobu koju voliš držiš odgovornom za smrt zajedničkog djeteta? Joshua Jackson je jako dobro odglumio zadnje scene s pištoljem u ruci, u tom trenutku je zaista bio čovjek koji se nalazi u situaciji da gubi sve do čega mu je stalo ... uvijek me oduševi kad vidim da Amer uvjerljivo odglumi scenu (ok, lik je Kanađanin, ali ipak )

Helen je u potpunosti osvojila moje simpatije u ovoj epizodi, ono kada kaže da ne voli svoj život ako on nije u njemu, prekasno mu daje do znanja koliko joj je on bitan nakon svih onih verbalnih kastracija koje je izgovarala u prethodnim epizodama. Fantastično su prikazali i odnos djece prema ocu, dok mu maleni trče u zagrljaj dvoje starijih ga ubijaju pogledom.

Ne znam koliko mi je drago što u Noah i Alison na kraju zajedno, možda da mi je Noah zericu simpatičniji, ali nije, jednostavno nije mi sjela njegova ultra sebičnost u prethodnoj epizodi. Nije da mislim da se netko mora odreći vlastitog života radi toga što ima djecu, ali postoje situacije u kojima interes djece treba biti u prvom planu, konkretno, mogao je i pričekati koji dan, a ne baciti bombu o odlasku i rastavi baš u trenutku kada kćer treba na pobačaj.

Jeste vidjeli Elvina ? Najprije mi je palo na pamet koliko se udebljao i postarao, onda me bacilo u depru jer sam se sjetila koliko ja godina imam kad od prve prepoznam Geoffreyja Owensa
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 09:50   #82
Mislim da su uništili dobru seriju razvlačenjem priče na drugu sezonu. Jednostavno nema smisla, sad se pitam znaju li autori uopće tko je ovog ubio i zašto, ili će to smisliti u hodu... Bez veze. Trebalo je završiti, kao The Missing, a onda nek smišljaju drugu priču za novu sezonu.
mlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 13:40   #83
Meni je ovdje najmanje bita priča o tome ko je ubio ovog lika i zašto. Zapravo, ta ispitivanja gledam s naaajmanje pozornosti i uopće ne kužim tko je koga i zašto.

Sve mi je više friki ova razlika u pričama Noah i Alison

I meni se zadnja Coleova scena s pištoljem baš jako sviđala. I Alison mi je u toj bila dobra. Pogotovo kad mu je rekla da zapravo on nije ljut na Nou, već na nju.


I hoće mi netko objasnit ovaj kraj, nisam baš shvatila stvari
Oni su na kraju skupa, a tko je to kod njih spavao? Ona njegova najmlađa?
I došli su njega uhititi jer... je kriv? (časna riječ, neke dijelove epizoda ko da mi je netko izbisao iz mozga...)

Slatki su mi zajedno, i iako sam navijala za Alison i Colea, ako su ovako sretni, bio bi to lijep kraj

I ni meni se sviđa iduća sezona. Baš su mogli napraviti drugu sezonu s drugom pričom.

I mislim da su super prikazali odnos s djecom, kad je došao kod starijeg sina na utakmicu, a mali ga nije ni pogledao.
Sviđao mi se i onaj dio gdje ga starija kćer optuži za varanje s mlađom kad on njoj očita bukvicu za onog dečka - i iako mislim da nije u pravu mala, to bi definitivno i ja prvo izustila.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:55   #84
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
I hoće mi netko objasnit ovaj kraj, nisam baš shvatila stvari
Oni su na kraju skupa, a tko je to kod njih spavao? Ona njegova najmlađa?
I došli su njega uhititi jer... je kriv? (časna riječ, neke dijelove epizoda ko da mi je netko izbisao iz mozga...)
tko je ta "she" koja je upravo zaspala ne znamo, može taman biti i njihovo zajedničko dijete pošto je kraj i ispitivanje prije hapšenja smješteno u budućnost u odnosu na početak afere. Ne znamo koliko daleko u budućnost, a obzirom da su u jako lijepom stanu (ne onoj rupi koju je iznajmio kad je otišao od kuće) i ima dogovoren ručak s potencijalnim glavnim glumcem u filmu po njegovoj knjizi, izgleda da su dovoljno daleko od početka afere, dovoljno čak i za zajedničko dijete?

Što se tiče Noahinog uhićenja ... na početku serije ispitivani su jesu li noću prošli onom cestom po kojoj noći samo mlađarija jurca kad se vraća doma i oboje su negirali. Noah je uhićen jer mu je mehaničar smjestio, snimao ga je dok ga ucjenjuje da mu da novac i gdje Noah inzistira da ne smije policiji reći da mu je popravljao auto. Dakle, nešto se desilo s tim autom, samo pitanje ostaje tko je vozio? jesmo li sigurni da je za volanom bio Noah?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 15:12   #85
Da, i ja sam pomislila ovo za zajedničko dijete baš zbog toga što je sve u budućnosti, a ne znamo koliko.
Iako mi se sviđa misterij kraja za iduću sezonu, bilo bi mi draže da je gotovo. U biti ne vidim što bi sad dalje mogli pričat, a da bi Hilo dovoljno zanimljivo za cijelu sezonu.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 18:27   #86
Pa normalno da je njihovo dijete. Već smo vidjeli kad ju je ispitivao inspektor da je rekla kako joj se žuri po dijete...
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 22:16   #87
Je, al ona je u dosta kratkom roku spavala s Noahom, Paceyem ( ) i onim gingerom zločestim. Tako da mislim da baby daddy nije poznat (možda ni njoj samoj ).

Odgledah i finale. Malo mi je oduševljenje splasnulo u zadnje dvije-tri epizode. Kad se sve zbroji i oduzme, dobili smo sjajno odglumljenu...sapunicu.

Smeta me šta nisu zaokružili priču sa Scottyevim ubojstvom, a da budem iskren nije mi ni jasno zašto bi netko ubio Scottya? Njegov lik je tako slabo napisan da mi nije ni jasno, dal je pozitivac, negativac, neštotreće. Spavao s kćerkom i to je to. Noah je popizdio tu i tamo i ispada da jedino on ima motiv. Ostali?

Ruth Wilson, Joshua Jackson i Maura Tierney su izvrsni. Dominic West tako-tako. Nije pomoglo što je Noah katastrofalna osoba.
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 08:13   #88
Ovo je gotovo?

Ja sam započeo s gledanjem i čini mi se dosta dobro iako znam da mora biti koja dosadna epka jer Showtime ne može bez toga.

Sviđa mi se ovaj početak koji me ujedno i zbunio kada je svaki od njih jednostavno pričao svoju priču što sam jednotavno skužio kada su stvari bile drukčije. Meni se jednostavno sviđa pa ako ima tako malo epizoda jednostavno vrijedi pogledati.
deni44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:49   #89
konačno odgledah finale i mogu reć da je bilo zanimljivo, posebno scena u kuhinji na ranču.
izgledalo je da će se Helen i Noah pomirit a sad na kraju ipak on i Alison skupa, s djetetom(?), a on je napisao u onom 'detention'-u knjigu po kojoj se snima film

problem sa serijom kod mene je bilo to što su me oboje živcirali, Noah puno više od Alison, al su me živcirali. makar, njena priča s gubitkom djeteta i odnos s Coleom je bila baš tužna i super napravljena.
nisam očekivala da će njih dvoje na kraju završit skupa, al ajde, barem više nisu u vezama u/s kojima nisu zadovoljni. pa kolko koštalo da koštalo

Helen na kraju balade ostala sama, bez svog uvijek-će-biti-tu muža . Colea mi je nekako najviše žao.

i dalje mi nije jasno zašto onolike razlike u pričama A/N.

kaj se tiče ubojstva koji je valjda bio povod cijelog prepričavanja afere:
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Smeta me šta nisu zaokružili priču sa Scottyevim ubojstvom, a da budem iskren nije mi ni jasno zašto bi netko ubio Scottya? Njegov lik je tako slabo napisan da mi nije ni jasno, dal je pozitivac, negativac, neštotreće.
baš ovo. nije ni meni jasno

Quote:
Ruth Wilson, Joshua Jackson i Maura Tierney su izvrsni. Dominic West tako-tako. Nije pomoglo što je Noah katastrofalna osoba. : zubo:
iii potpis


@Donata, bio mi je ful poznat lik, misla sam pitat tu na temi dal netko zna gdje je glumio, al kad sam vidla Elvin, sjetih se
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 14:03   #90
"i see him all over your body, your face" govori alison coleu i to je razlog zasto ga je napustila. vidi u njemu svog sina.

10 epizoda joshua jackson pokazuje svu soju glumacku sposobnost

saznjemo da se dijete skoro ugusilo jer cole nije pazio tri minute, i sada allison ocito svu krivicu za smrt djeteta prebacuje na njega, i zeli ga izbaciti iz svog zivota, dok cole svim snagama pokusaje da to prebodre zajedno.
kako mi je zalosno bilo kada cole govori allison"people get over this together, they heal together".
i ona scena kada je ona rekla da ce mu dati kucu " i want you to have something you love" na sto joj on odgovara "i love you"

interesantno, na pocetku mi je bio mrzak lik, ali sad kako ne simpatizirati s njim.

scena kada mala pita allison, jer ona imala nesto s njenim cacom, allison kaze da, a ova joj odgovara : why ? my father is old, and your husband i so hot?

istina


joj jedva cekam nove epizode s coleom, karakter dobija na dubini :klap:
ovo dvoje ljubavnika na lomacu :klap:
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.

Zadnje uređivanje iowa : 29.12.2014. at 14:08.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 15:26   #91
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post

saznjemo da se dijete skoro ugusilo jer cole nije pazio tri minute, i sada allison ocito svu krivicu za smrt djeteta prebacuje na njega, i zeli ga izbaciti iz svog zivota, dok cole svim snagama pokusaje da to prebodre zajedno.
kako mi je zalosno bilo kada cole govori allison"people get over this together, they heal together".
u zadnjoj epizodi Cole i Alison po prvi put vrbaliziraju ono što usitinu kuha u njima nakon smrti djeteta, a to je da se međusobno optužuju za smrt djeteta. Ona njemu zamjera što nije dovoljno pazio na dijete, pa se mali skoro utopio, a on njoj zamjera što malog ipak nije vodila na hitnu, već se dijete "udavilo na suho". Koliko god su nastojali izaći iz tog začaranog kruga žalovanja, samooptuživanja, krivice, zamjeranja onom drugome za smrt djeteta, nisu nikada glasno izrekli ono što ih muči, sve do kraja su nastojali biti podrška jedno drugome, nastojali su igrati ulogu koja im je namijenjena, a zapravo sve ono neizrečeno ih je udaljavalo jedno od drugog ... tako ja vidim njih dvoje nakon gubitka djeteta i zato mi je baš žao da su se razišli jer mi je dojam da ih je tragedija razdvojila, ne obijest ili dosada. Jedino me zanima jesu li se bavili droga biznisom i prije smrti djeteta ili su time započeli nakon, kada im je postalo svejedno što će s njima biti.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:31   #92
A jesu li ikom jasne te razlike u priči? Ok da su to male razlike, al ovako..
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:19   #93
Ruth Wilson je dobila Golden Globe

Jedino mi je trunčicu žao što i Robin nije mogla dobiti nagradu, ali ipak je Wilsonova imala jaču ulogu. Baš mi je drago, žena je odradila vrhunski posao ove godine
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:55   #94
Odlična serija. Ima rupa, ali i toliko dobro odrađenih scena da im je na kraju oprošteno. Čitala sam malo komentare i u potpunosti se slažem sa simpatijama koje smo svi razvili prema Colu. Joshua je zbilja bio fantastičan. Žao ti ga je u skoro svakoj sceni. Onaj njihov razgovor u kući na kraju, popraćen scenom s pištoljem malo kasnije su mi jedne od naj scena cijele sezone.

Neusklađenost priča mi je odličan detalj. Ko da imamo još jednog nevidljivog lika koji se zajebava s našim mozgom, dok zapravo to često tako bude i u stvarnosti. Svi smo mi heroji u svom životu.
Tako je Noah apsolutni heroj u svojoj verziji, profesor koji obožava svoj plemeniti posao, brižni otac koji spašava život malenoj od gušenja u restoranu, savršeni muž koji toliko puta naglašava da NE želi varati ženu, a Alison koketa koja ga zavodi. Skoro pa i prati po gradu u želji da ga sretne. Žena tužnog pogleda koja ima nasilnog muža (ako se sjetite scene na haubi iz njegove perspektive) od kojeg ju on skoro pa i mora "spasiti". Solidariziraš se s čovjekom, naravno ako gledaš samo njegovu verziju.
Stvarnost je naravno drukčija od njegovih, negdje sam čak pročitala "fantazija".
Mislim da je istina najčešće u sredini, pa tako i ovdje, ali zanimljivo je gledati koliko nas naša zapravo lažna sjećanja mogu uvjeriti da smo bolji ljudi nego što u stvari jesmo.

Što se tiče Scotta, isto mi uopće nije bilo jasno tko i zašto bi netko njega ubio? Lik je potpuno nebitan. Čak uz ovo sa trudnoćom, nebitan. Noah da je mislio, ubio bi ga u onom naletu bijesa s početka a ne toliko godina nakon. Što inače bude kad umre netko nebitan?
Pa mi je sinulo da možda on nije ni trebao biti ubijen, već netko drugi tko je išao tom cestom?
Možda je Helen, na rubu očaja da vrati Nou u svoj život htjela zapravo ubiti Alison? Znala je da je ona jedan i jedini razlog njegovog odlaska, a sama je priznala da ne može bez njega.
Možda zato Noah želi očajnički skriti dokaze popravka auta jer zna tko ga je vozio.
Stvar je u tome da mi imamo ogromnu rupu u događanjima u tih par godina što je prošlo. Vjerojatno će s time baviti druga sezona. Znamo da su Noah i Alison skupa i da imaju dijete. Dalje od toga?
Čitala sam da je druga sezona planirana, nisu se odlučili na nju zbog gledanosti već ju imaju unaprijed, skupa s prvom razrađenu. Zato se nadam da će biti dobra. Jedva čekam
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:43   #95
Jao, ne mogu vjerovati da sam tek sad počela gledati ovu seriju

Peroooo - pa kako sam to propustila

Za sada pogledala samo 3, sviđa mi se to njihovo polagano ulaženje u prijevaru (iako mi nikako nije jasno ko bi normalan varao Colea ).

Likovi za sada odlični, priča zanimljiva i pitka.
Gleda se dalje
MalaLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 22:35   #96
Quote:
MalaLu kaže: Pogledaj post
Jao, ne mogu vjerovati da sam tek sad počela gledati ovu seriju

Peroooo - pa kako sam to propustila

Za sada pogledala samo 3, sviđa mi se to njihovo polagano ulaženje u prijevaru (iako mi nikako nije jasno ko bi normalan varao Colea ).
jel da micica mala divan je
još ajde da ga je mijenjala za nekog boljeg, al ono, ić s konja na magarca
meni je taj Noah ružan, niti malo šarma ili markantnosti nema
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:03   #97
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post

Jeste vidjeli Elvina ? Najprije mi je palo na pamet koliko se udebljao i postarao, onda me bacilo u depru jer sam se sjetila koliko ja godina imam kad od prve prepoznam Geoffreyja Owensa


Ajde, ajde... nije to tako davno bilo
MalaLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:11   #98
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
jel da micica mala divan je
još ajde da ga je mijenjala za nekog boljeg, al ono, ić s konja na magarca
meni je taj Noah ružan, niti malo šarma ili markantnosti nema
potpis

A Cole nasuprot njemu
presubjektivna sam bila cijelu seriju i držala fige i na rukama i nogma ada se ova opameti - iako je Cole u nekim trenucima izgledao ko papak opraštajući joj sve... vrhunac gadljivosti mi je bio kad je legla s Oscarom

Da, ima rupa u priči, ali boli me briga. Serija je odlična, nadam se da se neće razvodniti u idućoj sezoni.
Ko što je već rečeno, odlične su mi njihove različite priče i pogled iz obje perspektive, kao i polagano odmotavanje priče i neizvjesnost tko će s kim završiti
MalaLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 19:31   #99
Navodno ce druga sezona poceti in October 2015, kaze International Business Times.

Dijelovi sezone 2:
"The relationship between Noah (Dominic West) and Alison (Ruth Wilson) is just beginning," he said, touching upon the development of the plot. "We're only nine months into that relationship."

Although she refused to reveal who is telling the truth, or whose version is more true than the other. "They are equally flawed within a prism of two different perspectives," she said.

I evo promo videa:

https://youtu.be/KwIGNEoTqd4
MissConception is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 15:19   #100
S02




The Affair will return to Showtime on October 4th, 2015.

ovome se baš baš veselim
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.

Zadnje uređivanje lie : 27.07.2015. at 23:02. Reason: apdejt
lie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.