Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2005., 18:34   #1
Dojenje pod temperaturom

Zanima me kakva su vaša iskustva dojenja pod temperaturom (za žene koje su dojile, naravno). Žena mi već dva dana ima temperaturu koja u popodnevnim satima prelazi 38, usprkos lupocetima i čajevima. Znam da u Petrovoj ne preporučuju dojenje ako je temperatura iznad 38, ali isto tako na više mjesta smo pročitali suprotno mišljenje, a i patronažna sestra nam je rekla da to ne bi trebao bit razlog za prekinut dojenje.

Beba ima 13 dana, nema temperaturu, ima dobar apetit i izgleda sasvim zdravo.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 23:23   #2
Re: Dojenje i temperatura

Quote:
Baan Dar kaže:
Zanima me kakva su vaša iskustva dojenja pod temperaturom (za žene koje su dojile, naravno). Žena mi već dva dana ima temperaturu koja u popodnevnim satima prelazi 38, usprkos lupocetima i čajevima. Znam da u Petrovoj ne preporučuju dojenje ako je temperatura iznad 38, ali isto tako na više mjesta smo pročitali suprotno mišljenje, a i patronažna sestra nam je rekla da to ne bi trebao bit razlog za prekinut dojenje.

Beba ima 13 dana, nema temperaturu, ima dobar apetit i izgleda sasvim zdravo.
nemam iskustva s dojenjem, ali znam da ne bi trebala prekinuti dojenje, da, dobro ste culi. I sestra je u pravu. Jer gledaj, ako se beba do sada nije preko majcinog mlijeka zarazila, mozda ni nece. Ako je, sad je kasno, tj. kako se bolest ne razvija brzo, nego treba vise sati ili dana, to znaci da su virusi napali prije majku, time i majcino mlijeko kojim je ona dojila svoju bebu i prije nego je znala da ce biti bolesna, dakle beba ce ili ostati zdrava ili ce se isto razboljeti jer je vec pila majcino mlijeko. To nam je rekla sestra na predavanju o dojenju.

Nadam se da sam ti jasno pojasnila.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 02:55   #3
samo neka doji,to je spasilo moju bebu od bronhitisa i jaaake viroze.doktorica mi je rekla bas i sto vise a imala sam jako visoku tem.tri dana i gotovo da nisam ni znala za sebe.jos sam bila i sama s njom doma,ma mrak
beba dobija antitjela pa ima velike sanse da prodje bez da se razboli.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 07:53   #4
Joj kad se sjetim, bilo mi je grozno..., no uglavnom dva dana nisam dojila iz straha i neznanja. Prsi su mi nabrekle bez obzira sto sam se izdajala - grozno!!!
I tada meni moja doktoresa rekla da samo trebam prekriti usta da ne pusem u djete, a da sa mlijekom dobija antitjela.
I tako neka bebac navali
a mamu pazi i mazi jer je sve to za nju grozno iscrpljujuce!!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 20:46   #5
Dojenje i temperatura?

Lijepo vas molim, sada me zvala od brata žena, pa da li mi može netko reći jel se može dojiti beba, kada mama ima temperaturu?
Ja ne znam jer je moj mali sisao samo 14 dana, pa ako netko zna molim odgovor.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 20:48   #6
ja sam tri puta do sada imala temperaturu, najviša je bila iznad 39, normalno sam dojila. meni je ta temperatura bila zbog zastoja mlijeka u kanalićima i tad je uputno nastaviti dojiti. što je kod nje razlog?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 20:52   #7
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
ja sam tri puta do sada imala temperaturu, najviša je bila iznad 39, normalno sam dojila. meni je ta temperatura bila zbog zastoja mlijeka u kanalićima i tad je uputno nastaviti dojiti. što je kod nje razlog?
Nemam pojma. Znam da je dobila popodne temp. oko 39.6, a sada ima oko 38, nije pila ništa za snižavanje, a rekla je da joj je kao jedna dojka jako natekla, ali je sada iz nje izdojila mlijeko, pa kaže da je dobro. Osim što je temp. i dalje, samo manja.

Ja mislim da bi smjela dojiti, ali eto ne znam jer s tim nemam iskustva.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 20:55   #8
ako je zbog zastoja mlijeka - može. ja nisam ništa tada pila za snižavanje, samo sam uzimala dosta tekućine i stavljala malca na cike da zastoj profunkcionira
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:01   #9
Hvala, zvala sam ju i rekla joj da ga stavi na sisu. Ha ha ha
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:04   #10
pod temepraturom se nanormalnije može dojit,...jer što god da je uzrokovalo temperaturu već je i kod bebe a beba kroz mljeko prima i antitjela koja se bore protiv toga što je uzrokovalo temperaturu...nadam se da sam dobro objasnila..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:27   #11
bas kako mandy pise.
a u ostalom, ako ima tvrdu , crvenu, vrucu sisu zbog zaustavljenog mlijeka, onda je cak najbolje sta moze napraviti, cesce to sisu dati za dojenje!!
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:33   #12
Neka doji, jedino će bebaču mlijeko bit malo toplije

Ako je prehlađena nek stavi na lice onu masku da baš ne puše bebonji direktno u glavicu.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:44   #13
samo nek doji što više i nek puno masira....
meni pomogao i kupus
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:58   #14
samo neka doji, izdaja se, masira prsa, pa opet izdajanje ...
ja kad se sjetim tih prvih dana samo sam se bavila malenim i sisama
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:07   #15
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
samo nek doji što više i nek puno masira....
meni pomogao i kupus
Da,da, smrdila sam po zelju nadaleko...

Mislila sam da će to biti krug bez prestanka: dojenje, izdajanje, kupus, kompot, toplomjer, dojenje, izdajanje, kupus, kompot, toplomjer, dojenje.........
Kompot mi je neobično odgovarao u to vrijeme
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:36   #16
Cure, stvarno vam HVALA.
Jako ste brze!
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:40   #17
Haha, kupus ne kiseli nego friski.
Samo neka odmara sto vise i doji,doji, doji sto vise bas na tu cicu.
Ja sam prosla i gripu sa 41 temperaturom i dojila. Sve me bolilo,svaka vlas na tjelu, koza,ma sve ali nema druge. Ima i ljekova koje mozes pit za snizavanje temperature uz dojenje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 12:52   #18
za snižavanje temperature može popiti tabletu na bazi paracetamola (lupocet, lekadol) i normalno dojiti.
kod zastoja mlijeka, ako temperatura ne pada nakon 48 sati od trenutka kad ju je počela skidati, treba se obratiti liječniku zbog moguće bakterijske upale. i u tom slučaju može nastaviti dojiti jer će liječnik propisati antibiotike koji idu s dojenjem.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:05   #19
tako je, može popiti paracetamol, i samo neka doji. ja sam isto imala temperaturu kad sam dobila zastoj mlijeka i stavljala sam maloga na cicu da mi to izvuče.
najnormalnije nek doji, još bolje da doji, da bembo dobije antitijela. bembo je zaštoćen, ne mora se bojati..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:04   #20
Dojenje i tempeatura

izgleda da me ulovila gripa, kurim 39.5 popila lupocet i bolje mi je al me muči to kaj je bebica stara tek 18 dana, dojim ju i bojim se da to ne pokupi od mene...savjeti?
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.