Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2008., 10:24   #61
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

uuu, i ja bih bila aes sedai.
gdje mogu naći tu igru?
evo ovdje
http://thepiratebay.org/torrent/3359..._Wheel_of_Time

teško oko 1,3 gb

ili kod dobrog starog amstela
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 14:28   #62
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
evo ovdje
http://thepiratebay.org/torrent/3359..._Wheel_of_Time

teško oko 1,3 gb

ili kod dobrog starog amstela

hvala, sinoć sam skinula, pa ću vidjeti večeras kako radi.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:10   #63
Krajnje je vrijeme da oživimo ovu temu. Izašao je 13. nastavak Towers of Midnight, upravo sam ga pročitao. Zadnji Boj započinje i vukovi su krenuli u Zadnji Lov.
Knjiga je jako dobra, čitljiva, napeta, puna događanja. Ima jedan dio od oko 200 stranica neprekidne borbe na više frontova. Teško ju je ispustiti iz ruku, a ima 843 stranice.
Sanderson je potpuno oživio Jordanovu sagu, već u 12. nastavku se to moglo osjetiti, a sada potpuno dolazi do izražaja njegov stil pisanja.
Ukratko, ispravio je sve što nas je frustriralo kod Jordanovog stila ili se barem meni tako čini.
Nažalost hrvatskog prevoda nema, no tek je izašla na engleskom, možda je i prevedu za nekoliko mjeseci.
Nadam se da još ima WoT fanova osim mene, pa bi bilo dobro čuti njihova razmišljanja.
Cuendillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:19   #64
Da li se počeo prevoditi Wheel of Time kod nas? Imam doma prvu knjigu na engleskom, koju sam daaavno kupila kad sam odigrala igru (mrak!), ali nikako da počnem.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:34   #65
Ja sam pred jedno godinu dana stao na 7 knjizi, odnosno pročitao sam 6-u i nikak se prisilit da čitam dalje...
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 02:56   #66
Ne znam jel netko i dalje ovo čita.. ali evo pročitao sam i 14. knjigu.

10ak godina putovanja, hvala svima na uživanju u divnom svijetu Wheel of Time.
Robert Jordan, Brandon Sanders ili kako već, hvala!
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 09:20   #67
jel vrijedilo?
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:39   #68
Meni je, svake stranice. Žao mi je što mi je epska priča završila.. a opet drago mi je da je završila

Počeo sam čitati sa 15 otprilike, na engleskom, nije mi lako bilo, ali sam puno naučio. nekih 10ak godina kasnije.. evo me.
Frend mi je dao prvih 5 knjiga, pa onda potom još 3, a 9-14 sam sam kupio/čitao.. posljednje na kindle-u.

Stvarno lijep svijet, odlična priča, kompleksni likovi.

tug tug smooth smooth
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 19:35   #69
Meni osobno je serija šit, reciklaža svakog mogućeg fantasy klišeja bez ikakve "dodane vrijednosti", komercijalno mamuzanje mrtvog magareta već tamo nakon treće, četvrte knjige... Pobogu, radnja počinje na gotovo identičan način kao LOTR, a lažni crescendi koji onda završavaju fabulističkom napravom klasičnom za beskonačne serije animea ili tako nečega, a la Woltron, u kojim "a eto to ipak nije bio glavni najglavniji zlikovac" nego ima "još glavniji", su mi ispod svake razine. Kartonski likovi, koji svi počinju iz istog seoceta usred ničega, a već nakon prvih par knjiga postanu svi, beziznimno, uberkul me podsjećaju na sve ono loše u tabletop roleplaying igrama poput D&D -- imao sam osjećaj kao da čitam o nerferskoj, powergamerskoj skupini igrača D&Dja. Ono, pomislio bi čovjek da ako je već neka mesijanska proza da će fabula izgraditi koliko je mesija kvalitativno drugačiji od ostalih, koliko više kul, a opet koliko više izmučen svojim mesijanskim putem i podložan crnim raspoloženjima zbog shvaćanja čitavog svijeta, miljea oko sebe na način svojstven mesijama koje su pozvane da naprave neizbrisiv trag (za dobro pisane mesijanske likove v. Dune, Neverness, i u ... izvjesnoj, ne nužno najboljoj, ali boljoj od WoT miljama, mjeri, Endymion i Rise of Endymion). A ne da će ispasti da, poput Power Rangersa, svih "5 prijatelja" završi tako da su uberkul na svoj način -- ekstramega čarobnjakinja, Odin (pobogu, Odin?!?!), i ne sjećam se sad treći od muških, isto je bio neko oličenje, paragon, demibožanstvo nečega.

Kad sam počeo čitati, bio sam slijep na sve ove stvari (osim na deriviranost iz LOTRa, to se vidi iz aviona, ali sam benevolentno to bio odlučio pripisati "plagiarism is the highest form of homage"), i bio sam jako zagrijan za seriju, ali serija me izmlatila kao zlostavljajući očuh svojom nezrelošću, klišeiziranošću, robovanju tropovima, Mary Sueovštinom glavnih likova, kartonskom 2D prirodom istih, i općim izostankom elementarne kreativnosti Roberta Jordana. Izdržao sam tamo negdje do... Winter nešto... Davno. Kad je to tek bilo izašlo.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:48   #70
Nego, Gnothi..nisi čitao Forge Of Darkness?
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:54   #71
To je dio Waste of Timea? Nisam. Kao što sam objasnio, zadnje sam čitao Winter's Heart, a potom sam prešao na neke korisnije i zabavnije stvari, poput guranja hrđave žlice kroz sjemenovod
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:59   #72
Daj se uozbilji. Kakav Wheel Of Time? Kakav Jordan? Pa to je za djecu od 14 godina.

Prva knjiga iz trilogije o Anomander Rakeu.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 15:14   #73
Da ga jebeš, ne volim odustajati usred knjiga ili priča tako da sam došao do kraja.
Sandersonove knjige su dobre, vratili su se na stazu i priča se kreće.

Tug tug smooth smooth
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:28   #74
i btw malo mi se ne sviđa ovaj hejterski ton.

__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 01:11   #75
Kakav hejterski ton? Ovo je forum, nijedna tema koja se otvori nije pošteđena loše kritike. Ni na jednoj temi (koju doduše najčešće otvaraju fanovi pojedine franšize, djela, filma, knjige, novele, itd.) nije pretpostavka da valja, ili se očekuje pisati samo hvalospjeve ili svjedočenja o oduševljenju s djelom. Teme služe tome, na ovom podforumu konkretno, da se nekim trećim ljudima, koje djelo nisu čitali, da što je više moguće informacija o djelu, i sa strane pozitivnih, i negativnih kritičara, kako bi ljudi čitali informiranije, odabrali djela koja im, sukladno onom što piše na temi, odgovaraju (u smislu da ih podsjećaju na djela koja su već čitali, i našli ih dobrima) njihovom ukusu, i čini se da sadrže radnju, likove, milje, mizanscenu kakvu vole i koja ih zabavlja. Također, da, ukoliko im se iz teme čini da djela ne odišu atmosferom, ne potpadaju pod žanrovske odrednice, ili ne sadrže elemente koji ih u konzumiranju beletristike oduševljavaju, da preskoče to djelo, da bi se poštedili bespotrebne "patnje" s nečim s čim su nekompatibilni.

Ja osobno na ovom podforumu, kao njegov moderator, podržavam satiričan i ciničan ton, kao i fanboyevski i fanwankovski dok god se teme ne pretvore u besplodni bilo circle-jerk s jedne strane, ili armagedon sranja po nečemu lišen bilo kakvog konteksta i smisla, s druge.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 19:35   #76
dobro ne znam di bi mi trebao ic smile u prethodni post, ali mozda si mogao smisao shvatiti iz konteksta gif-a.

Sad si me samo uvjerio da si hejter.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:54   #77
Kužim...
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:24   #78
Nabavio prvu i počeo čitati, ali u prvih 20 stranica ima toliko opisa krajolika i čega ne da mi se zavrtilo u glavi

Ali dobro, očekujem dosta, vidjet ćemo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 14:29   #79
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nabavio prvu i počeo čitati, ali u prvih 20 stranica ima toliko opisa krajolika i čega ne da mi se zavrtilo u glavi

Ali dobro, očekujem dosta, vidjet ćemo
Preporučujem, ako imaš čelične živce. Prvi put sam knjige čitala u srednjoj školi, tj,. prvu sam pročitala i drugu nešto napola, bile su mi smor totalni. Prošlo sam se ljeto opet uhvatila toga, i danas sam baš završila 13. knjigu. Kad skupim malo novčića, kupit ću si 14., da ne čekam prijevod.

Što se tiče hejtanja, moram priznati da su hejteri u pravu što se tiče nekih stvari. Proširio je jako radnju, ubacio likove bez kojih bi možda i mogao, neki dijelovi su toliko dosadni da sam maltene plakala dok sam ih čitala (inače NIKAD ne preskačem dijelove knjige, koliko god bili dosadni), opisi likova, krajolika, stvari i sl. je toliko opširno i detaljno da me nekad ubije u pojam, ali to je ipak Jordan (Sanderson u posljednje 3) i ja ga volim. Smeta mi to sve, poprilično, ali to je kao kad voliš neku osobu - prihvatiš ju bez obzira na mane.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 20:47   #80
WTF? Kakav jebački kraj serije.
Pre pre pre dobro.
Evo priznajem - bio sam kreten što sam odustao na 9. knjigi.
Za pokoru sam počeo čitati ispočetka na ipadu i sad sam na kraju četvrte.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.