Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2016., 19:33   #41
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pojasni malo
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ne ostaje, jednostavno partner svojim ponašanjem
ugasi svu tvoju ljubav...
Ma to su sranja od strane ljudi koji ne vole partnera nego isključivo sebe pa se zarate do krvi u obrani svoga ega.
Ako se ljudi vole, sjednu i skuže da to više ne ide zadrže tu ljubav i dalje u sebi..znaju da veza nema smisla i budućnosti i ide se dalje...
Ja sam sa svakom bivšom prekinuo odnose kako bih spriječio to mrcvarenje na kraju, jer čemu to služi osim egu... Voljeli smo se, proživjeli mnogo toga lijepog čemu to sve politi sa žući ...?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 19:37   #42
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ma to su sranja od strane ljudi koji ne vole partnera nego isključivo sebe pa se zarate do krvi u obrani svoga ega.
Ako se ljudi vole, sjednu i skuže da to više ne ide zadrže tu ljubav i dalje u sebi..znaju da veza nema smisla i budućnosti i ide se dalje...
Ja sam sa svakom bivšom prekinuo odnose kako bih spriječio to mrcvarenje na kraju, jer čemu to služi osim egu... Voljeli smo se, proživjeli mnogo toga lijepog čemu to sve politi sa žući ...?
U tome se slazemo ali ne bih to nazivala ostacima ljubavi. Ne osjecam nista...to je najtocniji izraz...bas nista.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 19:41   #43
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
U tome se slazemo ali ne bih to nazivala ostacima ljubavi. Ne osjecam nista...to je najtocniji izraz...bas nista.
Pa ja prema bivšima uvjek osjećam nešto.. kako možeš osjećati ništa a imaš lijepe uspomene, kako ste se zabavljali, zajebavali, jebavali, bili intimni, otvoreni, djelili mnogo toga zajedno, koliko ti je bila napeta... pa danas ostaje i dalje mrvica te napetosti, privlačnosti, ljubavi, podrške, želje da uspije u životu... nisi apsolutno hladan ko prema turskom groblju.. Ponekad čak i bacim drkicu na neke scene u vezi bivših...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 20:08   #44
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ne slažem se,zapravo zamišljam kako to partner ili partnerica mogu svojim ponašanjem ugasiti nečiju ljubav?Čime su uopće zadobili ljubav?Ako su je nečim zadobili zar je moguće da to preko noći nestane?Miislim da se ljudi ne mogu baš preko noći promjeniti.Prije će tu biti da se radi o nerealnim očekivanjima,zaljubiš se i onda očekuješ da se objekt u kojeg si se zaljubio mjenja i oblikuje prema tvom nahođenju.A onda kad vidiš da to tako ne ide onda ljubav nestane.
Ja mislim ko i radical da ostane nešto ako ništa drugo onda barem sjećanje na one ljepe trenutke.
dao si mi malo misliti..mislim stoji ta misao
u meni već neko vrijeme, ali kada ovako raspravljamo
valjda izađe na površinu...
a to je koliko sam u stvari ja imala još prostora za mijenjanje i prilagođavanje i eventualan rast...
svjesna sam sada da sam u brak ušla prilično nezrela, krhkog samopouzdanja,
ono što neke cure u drugom braku kažu...nije ni mogao ispasti dobro...
najviše me zanima da li bi isto bilo sa osobom bez psihičkih problema,
koliko sam uopće u stanju izabrati , procijeniti, prilagoditi se
u nekim normalnim okolnostima?
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 20:11   #45
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ma to su sranja od strane ljudi koji ne vole partnera nego isključivo sebe pa se zarate do krvi u obrani svoga ega.
Ako se ljudi vole, sjednu i skuže da to više ne ide zadrže tu ljubav i dalje u sebi..znaju da veza nema smisla i budućnosti i ide se dalje...
Ja sam sa svakom bivšom prekinuo odnose kako bih spriječio to mrcvarenje na kraju, jer čemu to služi osim egu... Voljeli smo se, proživjeli mnogo toga lijepog čemu to sve politi sa žući ...?
eh radical...stvarno postoje osobe koje ti ubiju ljubav,
možda baš radi tog mrcvarenja na kraju koje predugo traje...

znaš i sam kako je ljigavo otići od bolesne osobe,
mislim da si mi ti i prvi rekao ako se ne varam,
pa sam ja u ime bolesti predugo čekala...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 20:24   #46
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
eh radical...stvarno postoje osobe koje ti ubiju ljubav,
možda baš radi tog mrcvarenja na kraju koje predugo traje...

znaš i sam kako je ljigavo otići od bolesne osobe,
mislim da si mi ti i prvi rekao ako se ne varam,
pa sam ja u ime bolesti predugo čekala...
Naše je prije svega egoistično mišljenje i egoistična potreba da sve u životu po nas treba završiti sa dobitkom.. Što da je završilo pozitivno, sad to ne bi spominjala u tako lošem svjetlu? Odvažila si se, prošlo je loše, na neke stvari ne možeš utjecati. Mnogima ljubav nestane u vezi, možda ne ljubav ali gro drugih stvari koje su potrebne da bi veza živjela...
Ja sam za mnogim curama patio, ostavljao i bio ostavljan, nekad je boljelo jako, nekad nije boljelo ništa... ne kajem se zbog bilo čega, mnogo sam naučio...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:21   #47
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ljudi se mijenjaju općenito, nitko ne ostaje u potpunosti onakav kakav je bio prije dvajs godina. To su iluzije. i DOBRO je da ne ostaje takav jer znači da uči iz iskustva, posrednog i neposrednog.
Poanta je kako ćemo se mi prilagoditi, kao partneri, toj promjeni te kuda ta promjena vodi, u kojem smjeru (ovo što kažeš na gore ili na bolje) ALI i mijenjamo li se mi sami...
Ovo sam pokušavala objasniti Dugom.
Da ne vjerujem ,počevši prvo od sebe,da ljudi mogu biti jednaki kroz cjeli zivot..
Meni se cini to kao nemoguća misija ..

Brezia
Ja sam u ime bolesti suprugu rekla da ako smatra(jos sam bila u bolnici,negdje oko dva tj),da je ovo kap koja preljeva i pošto sam grijesila u fazi kad je "počelo" da cu poštovati i prihvatiti ako ne želi nastaviti ovaj brak i da razmisli zbog svoje dobrobiti sto smatra da je najbolje za njega..
Dobro je kad u covjeku postoji osjecaj pravednosti i za drugoga,makar to nekad bilo na uštrb pravde za sebe..
Nine to samokažnjavanje,nego realnost..
Ti i ja smo eto vec o tome i pričale
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."

Zadnje uređivanje plavi-safir : 08.06.2016. at 13:35.
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:14   #48
Mrzim brak i sva ta sranja oko jooooj voli me ,ne voli me.Budi uz mene,ne budi uz mene itd.itd.
Jedino sto je istina je da kad si sam i sjebes nogu pa ne mozes ustat tri mjeseca,eto sto nemas nikoga da ti doda jebeni daljinski,nego ga sa stakom gadjas i vuces ko u filmovima,trebas na jebenu kontrlu pa ovisis o prijateljima koji svaki ima svog posla ioomako itd.itd. Eto toliko je brak super da u takvim situacijama imas onoga tko je rekao da ce biti uz tebe.Vrlo je to jednostavno i trebalo bi bit,medjutim nacin zivota ,zapad itd.kojekakvi pisci i filozofi su od toga napravili jedan ogroman kotao u kojem svatko nadje razloga da se makne iz tog braka kad i kako mu odg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:25   #49
Male Mage,zasto onda ostaju nasi partneri kraj nas koji smo bolesni?
Ako tvrdis da pobjegnu glavom bez obzira..?
Ne bih se bas složila..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 16:16   #50
Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
i sva ta sranja oko jooooj voli me ,ne voli me.Budi uz mene,ne budi uz mene itd.itd.
Ta sranja su dio svake veze, zvao se to brak ili ne zvao.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 18:45   #51
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Male Mage,zasto onda ostaju nasi partneri kraj nas koji smo bolesni?
Ako tvrdis da pobjegnu glavom bez obzira..?
Ne bih se bas složila..

Pa to i kazem,da je brak jednostavna stvar i da bi se trebao svodit upravo na to da si s nekime i kad je bolestan itd.Mozda se nisam dobro izrazio,ali htio sam reci da je sistem ucinio od ljudi takve da su u stanju bjezat od partnera pod hrpom izgovora,a koje je omogucio bas taj napredni sistem.
U svakom slucaju slazemo se .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 19:49   #52
Cišt račun, duga ljubav...evo baš za takve stvari se radi bračni ugovor. Točno znaš gdje ste i gdje će te biti u slučaju rastave. Ne želim vezu/brak radi kredita ili sličnog. Ako pukne, hvala za lijepih 15-20godina (ili koliko je) i ajmo dalje.
Sređeni odnos koji je i dobar za djecu, jer kada otiđe ljubav najviše ostaje svađa radi novca. A i prevarena osoba uvijek prija gleda svoju osvetu i da svak sazna nego da se misli na djecu.

Što se tiče djece. Ono najljepše što se može imati u životu je dobra veza jer je netko dobrovoljno sa tebom i dijeli sve. Djeca ipak nisu baš dobrovoljno tu i isto ako je na neki drugi način veća ljubav ipak će jednog dana (ako ste normalni) krenuti svojim putem . Ako ostanete u lošem braku, tu sliku braka pokazivati djecu. Učite njih da je to u najboljem slučaju"roomies" suživot a u najgorem... znate sve kakvi brakovi postoje.
Da li nije bolje za dijete da može viditi svoje roditelje u sretnoj vezi pa makar svaki sa drugim partnerima?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 19:52   #53
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Male Mage,zasto onda ostaju nasi partneri kraj nas koji smo bolesni?
Ako tvrdis da pobjegnu glavom bez obzira..?
Ne bih se bas složila..
Negdje sam čitala statistiku da nije broj muških koji ostaju uz bolesnu ženu baš velik.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:52   #54
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitala statistiku da nije broj muških koji ostaju uz bolesnu ženu baš velik.
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...ncr.24577/full
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:21   #55
I ja sam stava da je bolje rastaviti se na miru i civilizirano i zatim ostati u koliko - toliko normalnim odnosima kada su djeca u pitanju, nego djecu traumatizirati svakodnevnim svađama i trzavicama. Manje će patiti, i ajmo to reć tako "biti oštećeni" zbog razvoda roditelja
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:40   #56
Ali što ideš južnije to teže do mirne rastave. A koliko ima i veza gdje žena ovisi o mužu i od straha ili lijenosti ili oboj trpi da je muž vara i gdje to zna cijelo"selo" a s tim nekada i djeca. I to će biti divan primjer djeci.

Gesendet von meinem DMC-CM1 mit Tapatalk
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:53   #57
Quote:
Erwena kaže: Pogledaj post
I ja sam stava da je bolje rastaviti se na miru i civilizirano i zatim ostati u koliko - toliko normalnim odnosima kada su djeca u pitanju, nego djecu traumatizirati svakodnevnim svađama i trzavicama. Manje će patiti, i ajmo to reć tako "biti oštećeni" zbog razvoda roditelja
nažalost, mirni i civilizirani razvodi se rjeđe događaju od onih gdje se traume braka i razvoda nastavljaju i u odvojenim životima
doduše, svađe nisu svakodnevne ali "poruke" loših odnosa i dalje se prenose preko dječjih leđa
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 23:35   #58
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pa djeca su zapravo sasvim legitiman razlog za ostanak u braku, pogotovo djeca vrtićke dobi. treba biti realan i računati na to da će razvod braka klincima izazvati ogroman stres (mnogo veći nego što bi to izazvao roommies tip braka, primjerice) + roditelj koji s djetetom ne živi ovisi isključivo o dobroj volji bivšeg supružnika... i po pitanju odgoja, viđanja i svega ostalog. ista stvar s financijama - lijepo je brijati na prave ljubavi i vrijednosti onda kad si to možeš priuštiti.
Ovo nema veze s vezom Djeca se sasvim dobro mogu prilagoditi novonastaloj situaciji AKO su roditelji pomaknuli ego sa strane i ostali normalni. Po meni je daleko važnije ostati čovjek i normalan nego glumiti nešto što nisi samo kako bi djeca odrastala u braku. Ili, slikovito, nije bitan okvir već odnosi unutar tog okvira.

Ne kažem da rastava nije dosta šokantna promjena, no iz iskustva stopostotno tvrdim kako se taj šok da svesti na najmanji mogući minimum. Moji su se rastali kada sam imala 15 i, evo, već osam godina unatoč rastavi imam sretnu obitelj, lijepe odnose i sreću da su moji bili normalni te su rastavu smatrali svojim "problemom" u koji nisu miješali brata i mene ograničavavši nam išta. Pritom mislim na to da nismo imali određene vikende kod tate i što već se ide nego je sve bila stvar javljanja gdje smo i dogovora.

I moj tata ni brata, a ni mene nije volio manje ili promijenio svoj odnos prema nama zbog rastave. A ponašanje drugačije od takvog ne uzrokuje rastava nego karakter osobe jer ne možeš prestati voljeti ili mariti za dijete samo radi toga; a ako i jest tako onda to ne znači ništa drugo osim toga da ti to dijete nikada i nije bilo neki prioritet u životu.

Kada ljudi shvate da su djeca ta koja trebaju biti izostavljena iz svih turbulencija koje prekid uzrokuje tada se neće ni raspravljati o tome je li gore rastati se u ranijoj ili pak onoj škakljivoj adolescentskoj dobi.

Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 08:12   #59
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitala statistiku da nije broj muških koji ostaju uz bolesnu ženu baš velik.
Nešto kao ono da nije velik ni broj žena koje ostaju uz muškog koji osiromaši...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:13   #60
Previše davite sa patetikom o strastvenim krevetima, vječnom srećom, cmizdrenjem, zakeljenošću kao oho ljepilo i papir itd. Paz vamo patetike a ja pišem poeziju u free tajmu.
Ljudi puno toga rade u braku ali najmanje iskreno razgovaraju. Stalno nešto prešućuju, gutaju, prave se da su ono što nisu, ne poštuju ni sebe ni partnera, skrivaju svoje slabosti, drame o tuđima ili guraju svoju dušu a posebno ako se vežu sa ljudima cigla podznak lopata use nase podase.
Istina je da mnogi misle da su "savršeni " odnosi, odnosi bez iskrenosti, svađe, ljutnje.. kao nitko se ne svađa ali nitko ne govori što misli, čuva se tuđi ego kao sveta krava a zato se sve više, više toga trpa pod tepih.
Zašto ? Zašto to žene najčešće rade ?

Sa druge strane puno ljudi očekuje od braka holivudski romantični film sa stalnim hihotanjem, stalnim spontanim seksom, stalnom strašću, romantikom, svemirskim slaganjem, sudbinom, ludom ljubavlju, bez rutine života i obaveza... a svako dijeljenje dosadnih obaveza smatra se atakom na osobnu slobodu
Moja je mama znala reći : dosadnim je ljudima uvijek dosadno i sa njima je dosadno. Stoga kako ne možemo mijenjati druge zašto ne bi promijenili sebe? Zašto se brak svede na pranje, kaj bumo sutra kuhali, ajmo u šoping i ajmo na kavu u isti stari birc po 1890 puta, ajmo punici/svekrvi na ručak. Sad bumo surfali/gledali film pa na spavanje. Tko želi drugačije, tko ne voli sve što voli partner on ruši brak ?
Kaj fakat ?
O problemima, inertnostima u braku valjda treba razgovarati ako je sa druge strane razumna i normalna osoba. Svaka osoba u braku treba se razvijati sa brakom ali i za sebe a ne biti kopija druge osobe ili svoju svu sreću, radost, smisao života vezati uz tu osobu.
Kaj ja znam ! U braku su dvije osoba a ne neka umjetna skrpana kreatura jedne osobe.
Ponekad su ljudi u braku osoba koja ustvari ne postoji, strašno su ono što partner želi a sve komandira strah od gubitka ako se otkrijemo, ako pokažemo slabost.
Vrit sa tim pretvaranjem.To nikome ne koristi.
Poštovanje različitosti. Valjda treba voljeti osobu i kada nije kako smo zamislili.

Osim toga brak je suživot a ne hrmbanje jednoga da bi hrmbanjem zaslužio ljubav drugoga. Jednom sam samo čula da se ljubav treba zaslužiti pa od tada bježim od ljudi kojiam moram dokazivati ljubav i privrženost da bi me voljeli. Ponekad je najbolje dam maksimalno pa oš , neš , bangladeš !
Zašto su često muževi u braku tretirani kao maloumna djeca ili carevi carstva a žene kao mame ne znam.Tužno.
Ravnopravnost u svemu i iskrenost. Iako sa nekim ljudima nemreš biti iskren, oni vole glumatala i ušminkanu stvarnost.
Nema dobrog braka bez istinske bliskosti i iskrenosti osjećaja bez obzira jesu li pozitivni ili negativni ali kaj ja znam... valjda se neki boje bliskosti. Boje se biti svoji. Više cijene neriskren brak i odnos, laž nego sebe same.
Ljudi primjećujem sve manje imaju joie de vivre kaj se prvo manifestira na braku. Ne znaju tko su oni ustvari a što je tuđe što su pokupili od drugih ljudi (ideje , stavovi, način života) pa se pogube. Budu prazni. Plus kada se sve pokvari ni onda ne žele iskreno razgovarati o onome kaj je problem nego ej hajde mi čitaj misli i sam popravi krive stvari. Hej hajde me stvarno upoznaj i ajmo biti spontani ali tako da se pretvaramo da problem ne treba očistiti. Hej ajmo glumiti ono od prije kaj ustvari uopće nismo ni bili.
Mi žene svakaj trpimo, većinu ružnog preuzimamo na sebe, smatramo da se treba žrtvovati a muža poštedjeti a time uništavamo sebe i obitelj.
Onda on ima vremena za nogomet, pivu sa frendovima, tenis itd kada pooželi kaj je ok ali... žena za to ne smije imati vremena ako prije toga nije obavila sve kućanske poslove i ugodila mužu/dečku, svekru, svekrvi.
Ma bjež od takvih "emancipiranih " brakova.
Tamo gdje žena mora muža zamoliti da opere suđe ili usisa, gdje ga treba podsjetiti da odnese smeće ili kupi kruh, gdje se njego rad tretira kao da njoj radi uslugu... piši kući propalo.
"Oprao sam Ti suđe " Mrak !

Imam i jednu prigodnu za žene :

https://youtu.be/lBVqtNmLeBQ

Ain't your mama. Objasnite to svome muflonu domestikusu na svim razinama odnosa a onda i same to usvojite.

Zadnje uređivanje pozitivax : 13.06.2016. at 15:01.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.