Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 01:10   #421
Bok !!

Gdje naći ovakvo što, prije bilo i u kauflandu i offertisimi, ali sad nema nigdje !??

http://i172.photobucket.com/albums/w...psbvooqhqb.jpg

Zadnje uređivanje Majstor : 31.12.2017. at 13:14. Reason: Prevelika slika!!
krokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:09   #422
Cisto radoznalosti radi, sto je to?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:12   #423
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Cisto radoznalosti radi, sto je to?
držač za krpe, ručnike, ....
krokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 15:05   #424
Quote:
krokan kaže: Pogledaj post
držač za krpe, ručnike, ....
Slicnih stipaljki ali bez gume ima i sad u kauflandu na onoj polici sve po par kuna.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:25   #425
Set nareznica i ureznica

Koji pokriva do barem M14, ukljucujuci i razne varijante finih navoja (znaci recimo za M12 da ima i 1,25, i 1,5 i 1,75).

Najjeftinije sto sam do sada nasao je cca 1400kn.

Alternativno gdje se mogu povoljno nabaviti pojedinacne ureznice?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:24   #426
Bojim se da jeftinije nećeš niti naći, a da bude valjalo i da ima sve u kompletu što bi htio.

Imaš nareznice/ureznice za tvrdo i meko željezo.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:30   #427
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Koji pokriva do barem M14, ukljucujuci i razne varijante finih navoja (znaci recimo za M12 da ima i 1,25, i 1,5 i 1,75).
Najjeftinije sto sam do sada nasao je cca 1400kn.
Alternativno gdje se mogu povoljno nabaviti pojedinacne ureznice?
Jakuševac! Poznato???
Ne isplati se kupovati komplet
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 10:46   #428
Htio bih nabaviti plocu od nehrdajuceg celika, zelim dimenzije 30cm X 40 cm i debljina 8 mm. Znate li gdje bih to mogao kupiti i koju cijenu mogu ocekivati?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:16   #429
Takve manje komade kod radionica koje se bave prokrom bravarijom.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:46   #430
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Htio bih nabaviti plocu od nehrdajuceg celika, zelim dimenzije 30cm X 40 cm i debljina 8 mm. Znate li gdje bih to mogao kupiti i koju cijenu mogu ocekivati?
Kao sto majstor kaze, trebao bi napiknuti bravara koji radi konsfrukcije od nehrdjajuceg celika i koji ima takav nekakav ostatak,iako mi ne pada na pamet nesto sto se radi od tako debelog nehrdjajuceg celika. U strojoprometu sigurno prodaju celicne ploce, ali hoce li ti htjeti rezati manji komad mislim da ne. Mozes se kod njih raspitati barem da dobijes orijentir cijene.

Konacno ako nista drugo ne pali, pogledaj ebay., I strane webshopove koji prodaju materijale za avione i slicno.

Btw kad ces ici pitati u strojopromet ili vani, vjerojatno bi se trebao odluciti koji tocno nehrdjajuci celik zelis, ima ih vise.

I konacno nekad covijek zakljuci i da mu ne treba nuzno to sto trazi, nego da ima i drugih varijanti.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 14:20   #431
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Kao sto majstor kaze, trebao bi napiknuti bravara koji radi konsfrukcije od nehrdjajuceg celika i koji ima takav nekakav ostatak,iako mi ne pada na pamet nesto sto se radi od tako debelog nehrdjajuceg celika. U strojoprometu sigurno prodaju celicne ploce, ali hoce li ti htjeti rezati manji komad mislim da ne. Mozes se kod njih raspitati barem da dobijes orijentir cijene.
Treba mi ploca za pecenje. Eksperimentiram nesto.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:40   #432
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Treba mi ploca za pecenje. Eksperimentiram nesto.
http://r.ebay.com/pXB5KA

cca 1500kn plus pdv i carina ako te opale.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:43   #433
Ako misliš za roštilj, tu treba biti znalac kako složiti, da se ne savine kad dođe na temperaturu, jer se hoće sve izbaciti.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:55   #434
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Ako misliš za roštilj, tu treba biti znalac kako složiti, da se ne savine kad dođe na temperaturu, jer se hoće sve izbaciti.
Za pizze. Arash, skupo bi to onda bilo.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:13   #435
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Za pizze. Arash, skupo bi to onda bilo.
Takvi komadi metala su skupi, a ss jos vise, osim ako ti se bas posreci da netko ima takav ostatak i hoce ga prodati jeftinije. Mozes se prosetati i po otpadima, ali i tu ce biti problem debljine, jer se tako debeli ss lim ne koristi cesto. Mozda ekipa koja radi spremnike za pivo ili vino, iako je i to mislim tanje od 8mm.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:39   #436
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Takvi komadi metala su skupi, a ss jos vise, osim ako ti se bas posreci da netko ima takav ostatak i hoce ga prodati jeftinije. Mozes se prosetati i po otpadima, ali i tu ce biti problem debljine, jer se tako debeli ss lim ne koristi cesto. Mozda ekipa koja radi spremnike za pivo ili vino, iako je i to mislim tanje od 8mm.
To mi je preskupo jer ne znam kakve ce rezultate dati. A sto mislis, gdje bih mogao zbaviti obican kamen istih dimenzija, moze malo vece debljine, ali da nije ni na koji nacin kemijski tretiran jer ce isto ici u pecnicu?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:52   #437
A da mkesto toga pptražiš po otpadima ploće od starih šporeta na drva?

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:30   #438
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
To mi je preskupo jer ne znam kakve ce rezultate dati. A sto mislis, gdje bih mogao zbaviti obican kamen istih dimenzija, moze malo vece debljine, ali da nije ni na koji nacin kemijski tretiran jer ce isto ici u pecnicu?
Ne znam, osobito ovaj dio ne bude kemijski tretiran.sigurno treba biti poliran sto pretpostavljam ukljucuje neku pastu za pooiranje. Vjerojem da nista od toga na kraju ne ostane, osobito nakon sto se prvi put ugrije na visoku temperaturu.

Ima kamenih plocica debljine cca 6,7 debljine (kao keramicke, samo je kamen u oitanju), 400x400 da probas s time? Opet prodaje se u paketima, ali negdje ces moci nac jedan komad, ja sam si od jedne takve napravio velik podlozak za vruce posude na stolu.

Ili kao sto Kerbi predlaze, gornju plocu nekog starog stednjaka na drva, ocistis i ispoliras i probas odgovara li ti tako nesto u nacelu.ako da onda mozes ici usavrsavati.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:10   #439
http://www.index.hr/lajk/poster/1989...zapravo-unutra
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 07:37   #440
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Kako ? " Na običnu staru žarulju od 100W stavite u seriju ispravljačku diodu i žarulja će slabije svjetliti,ali će vas nadživjeti
Stara fora koja je starija i od štednih žarulja
Inaće za obavijest,štedne žarulje su najveća prijevara,štetno svjetle i otrovne su ako ih razbijete"
Što se tiče ispravljačke diode, to je prvi primitivni dimmer koji se davno koristio. Žarulja je baš prigušena i nije baš za normalnu upotrebu, već, primjerice, kao ambijentalno svjetlo za gledanje TV-a. Problem s tom diodom je što radi nenormalne smetnje u električnoj mreži (DC offset), što je danas zabranjeno.

Općenito, manja snaga žarulje znači i dulji vijek. Međutim, čak i žarulja koja se postepeno pali dulje traje od one koja se pali običnom sklopkom, čak i ako obe rade punom snagom nakon paljenja. Postoje i specijalne sklopke koje ne ukapčaju odmah, već čekaju da prvi puta napon prođe kroz nulu, pa tek onda ukopčaju. Takva sklopka značajno produljuje radni vijek žarulje, ali nema previše smisla jer je znatno skuplja od uštede koju ostvari na taj način.

Što se štednih žarulja tiče, po pitanju štetnosti imamo tri kategorije:
- materijal: sadrže malu količinu žive i štetne su kad se razbiju, ali s obzirom na to da se ne razbijaju često, to nije nešto što bi nas trebalo pretjerano zabrinjavati. Međutim, prevara su jer su štetne za okoliš - velika količina neispravnih žarulja treba biti propisno zbrinuta ili predstavlja ekološki problem
- spektar: to varira od žarulje do žarulje, a u pravilu su skuplje i kvalitetnije dovoljno blizu obične žarulje da to ne predstavlja problem. Jeftine često imaju visok udio plavog svjetla koje remeti biološki sat, te loš color rendering index
- frekvencija rada i filtriranje napona: jeftine žarulje često loše filtriraju mrežni napon, pa je prisutno 100 Hz titranje koje može umarati oči, iako osjetljivost varira od čovjeka do čovjeka. Također, nekima inverter radi ispod 20 kHz, pa se s vremenom javi tiho, jedva primjetno, zujanje koje neke ljude može iritirati (nekad čak i podsvjesno). Kvalitetnije žarulje nemaju tih problema.

Zadnje dvije stavke su primjenjive i na LED žarulje, ali se posebno ističu za štedne jer su upravo zbog direktive EU o zabrani običnih žarulja tržište preplavile jeftine štedne žarulje kod kojih su ovi problemi izraženi, čime je postignut kontraefekt jer su se ljudi razočarali i kupovali zalihe običnih žarulja, a javio se i skepticizam koji je otežao ulazak LED žaruljama na tržište.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.