Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 13:20   #41
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
ovo je generalno moje iskustvo sa zarom, i zato - osim ako mi baš nešto jako zapne za oko, a čini mi se i pristojno cijenom i nije mi 'staple' komad koji znam da ću voljeti i često nositi, već će mi trebati povremeno - tamo više ne kupujem.

skoro svu odjeću perem na 30 (ako nije potrebno više), pazim na detergente, čuvam u nekim granicama normalnog (nisam opsesivna, ali trudim se paziti na sve što imam). tome svemu unatoč, baš sve što tamo kupim u zadnjih par godina brzo počne izgledati staro. šavovi se izvrnu, pamuk se razvuče, boje izblijede.
prošlo ljeto sam od sestre dobila krasnu majicu otvorenih leđa, ispranocrnu pa sam mislila da taj efekt starenja neće biti problem, to joj je samo plus...ali vraga, do danas mi već izgleda tužno i iznošeno, ne na način da odaje da guštam noseći je već jednostavno izgleda, ne znam, loše. ista stvar sa sivim sweatshirtom od prošle jeseni, mojom ishitrenom kupnjom.

stvarno ne mislim da sam prestroga po pitanju kvalitete, s guštom nosim i vintage i H&M i mlade dizajnere i rijetke skuplje komade i rijetko kad me nešto ozbiljnije razočara; ali zara mi je nažalost već duže vrijeme sinonim za ekstremno lošu kvalitetu odjeće, čak i kad se radi o prirodnim materijalima (pamuk, vuna). donekle je iznimka jedan kaput koji nosim već 6 sezona, i premda mu je podstava odmah otišla i dalje izgleda solidno; ali sve ostalo što imam me zbilja nije oduševilo.

p.s. miss burleska, gledala sam i ja baš tu košulju, i na kraju nisam kupila jer sam se bojala da će ružno stariti, premda mi je bila baš lijepa
sve potpisujem
ni ja ne perem na temperaturi većoj od 30 stupnjeva i koristim blaže detergente zbog dermatitisa, a vešmašina mi je jedna od najboljih koje su dostupne kod nas. ponekad nešto i na ruke operem no ne da mi se s tim zezati ako baš ne moram kad je vešmašina stvarno super.

imam i odjeće iz zare kupljene prije par godina koja je također nošena te je u boljem stanju od one kupljene ovo proljeće ili ljeto tješim se kako sam većinu stvari kupila na nekom sniženju, no opet, nije to uopće jeftino kad ne zadrži prvobitni oblik i boju ni tri mjeseca od kupnje i prvog pranja. živcira me sva ta silna sintetika jer je pamuk postao luksuz. ako i nađem nešto pamučno, nema nikakve garancije da se šavovi neće izvitoperiti ili da se rupice neće pojaviti nakon par pranja kad se očito radi o nekom prerađenom, recikliranom ili pamuku koji je obrađen raznim tehnikama pa nije baš izdržljiv.


na temi su se spominjale i pepe jeans tenisice. davno sam imala jedne u kombinaciji smeđe kože i neke tartan tkanine. nakon dva mjeseca u potpunosti mi se odlijepio lijevi đon. reklamirala sam, novac mi nisu htjeli vratiti jer to nije politika poslovanja u shoe be do. u međuvremenu su se rasprodale pa nisam mogla ni druge uzeti. postolar je to sredio, ali me upozorio da će se opet dogoditi vrlo brzo jer su jednostavno loše kvalitete. i zaista se dogodilo. drugi problem je bio taj što se lijeva razlikovala od desne kad bi se smočile pa sam ih uglavnom nosila kad je bilo suho desna je bila napravljena od čvršće i deblje kože, a lijeva od tanje i one koje nije dobro štavljena. vjerojatno se takva ispucala i tanka koža trebala i baciti jer na neki način nije ispravna. desna se puno prije sušila od lijeve pa bi lijeva i nakon 24 sata znala biti vlažna i tamna strašno što nam sve prodaju. da mi se to sad dogodilo, ne bi tako lako popustila ko onda dok mi ne vrate novac.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:38   #42
Moj brat je kupio Adidas all star klasične bijelo-crne tenisice i nakon manje od tjedan dana mu se "kapica" odlijepila.

Ponudili su mu ili povrat ili nove tenisice, on je izabrao novce.

Nikad mu se to nije desilo sa niti jednim tenisicama ni prije ni poslije, a radi se o čovjeku od dovoljno godina koji nije u njima radio išta osim otišao na faks i nazad.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 19:30   #43
Quote:
latica* kaže: Pogledaj post
Women secret pidžama. Kupljena možda u proljeće, radi se o pamučnom dugom donjem dijelu. To je valjda toliko nekvalitetan i tanak pamuk da se evo već poderao na guzici na sto mijesta da ga mogu baciti. Izgledao kao da je staro pet godina, nošeno 500 puta i oprano 100 puta valjda.
Meni se njihova pidzama raspala po savu nakon prvog pranja, gornji dio na bretelice se toliko iskrivio da sam isla prati pod s njom. A prala sam isto kao i sve ostalo.

Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Bilo što kupljeno u Peeku, Zari i H&M-u, pogotovo majice i puloveri...odmah dobiju rupice i mucice.
Čizme iz Replayja...popucala ukrasna mrežica nakon 1. nošenja, pa su mi vratili novce...doduše nakon više od mjesec dana čekanja.
Zara mi je ocaj. Na vjesalici neke stvari izgledaju ok, kupim, prvo, eventualno drugo pranje-sranje.
H&M mi ima par dobrih stvari, ali se bas dobro mora prouciti prije kupovine, muzu kosulje kupujem tamo (one easy iron) i super su. Samo sto mi je vecina bas ruzna ili tako jeftino izgleda da je to kriminal, ali ajd, da se probrati.

Esprit mi se pokvario, ali bas previse. Prije cca 10-15 god su stvarno imali ok i dizajn i kvalitetu (preferiram klasiku), sada je to uzas. Bas je sestra nedavno kupila neki njihov kardigan i izgleda kao najlosija straca (narucila s neta, ima etiketu i sve).
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 06:23   #44
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Zara mi je ocaj. Na vjesalici neke stvari izgledaju ok, kupim, prvo, eventualno drugo pranje-sranje.
H&M mi ima par dobrih stvari, ali se bas dobro mora prouciti prije kupovine, muzu kosulje kupujem tamo (one easy iron) i super su. Samo sto mi je vecina bas ruzna ili tako jeftino izgleda da je to kriminal, ali ajd, da se probrati.

Esprit mi se pokvario, ali bas previse. Prije cca 10-15 god su stvarno imali ok i dizajn i kvalitetu (preferiram klasiku), sada je to uzas. Bas je sestra nedavno kupila neki njihov kardigan i izgleda kao najlosija straca (narucila s neta, ima etiketu i sve).
svaki brand ima shit i dobru robu...samo treba dobro gledati sastav, opipati, pogledati šavove...

a Esprit nema šanse da kupim u dućanu od kad postoji outlet u King Crossu...haljine 100kn, majice i košulje po 20
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:07   #45
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post

prošle godine u vrijeme božića kupila sam u tom tailoru sivi kardigan, isto waterfall, 100% pamuk za preskupih 400 kuna vodeći se onom da neću opet sintetiku iz zare, al bome ni iz h&m gdje šavovi nisu ravni ili su prežilavi za moj ukus. i opet zajeb. kad sam ga obukla nakon nekih mjesec dana, išla sam van i čim sam ruku naslonila na šank, oparao mi se desni rukav skoro do lakta kad sam to doma kasnije pregledala, vidjela sam da je konac kojim je rukav spojen nekako istrunuo i uopće nije čvrst i kompaktan, a prvi put sam to nosila. i ništa, zašijem ja to. nakon par pranja, i boja se počela ispirati, duljina se skratila, al je i dalje bio nosiv. izvukla sam ga sad opet ove jeseni, opet išla na neku kavu, kad ovaj put mi se oparao lijevi rukav evo to je kao ovaj sa slike. i dalje ih imaju u ponudi i u drugim bojama no (ne)kvaliteta je jednaka. ne preporučujem!

Miss Burleska hvala na ovom komentaru, stalno se motam oko ovih kardigana i patim i čekam sniženje, ali ovo me ohladilo
pikey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:23   #46
Najgora kupovina u zadnje vrijeme. Promočile su nakon 2 tjedna, ubrzo i pukle po rubu đona. Prvo jedna, pa druga.. Nakon 2 mjeseca nošenja su išle u smeće!
Šteta jer su baš fora i efektne.

http://theawesomer.com/photos/2015/0...r_rubber_1.jpg
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 12:48   #47
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Najgora kupovina u zadnje vrijeme. Promočile su nakon 2 tjedna, ubrzo i pukle po rubu đona. Prvo jedna, pa druga.. Nakon 2 mjeseca nošenja su išle u smeće!
Šteta jer su baš fora i efektne.

http://theawesomer.com/photos/2015/0...r_rubber_1.jpg
A da ih probaš reklamirat?
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:56   #48
ako su iz shoostera oni uvaže reklamacije i dobiješ novi par, ne moraš to isto uzeti nego u toj vrijednosti
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:06   #49
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
svaki brand ima shit i dobru robu...samo treba dobro gledati sastav, opipati, pogledati šavove...

a Esprit nema šanse da kupim u dućanu od kad postoji outlet u King Crossu...haljine 100kn, majice i košulje po 20
Slazem se svakako, zato i kazem da se nade, ali u toj Zari iako svaki put prekopam, nisam do sada nasla neki komad koji se nije izdeformirao ili ful isprao nakon 1.-2. pranja, a nije da stavljam na iskuhavanje, sve ide ili na 30 ili 40 stupnjeva.

Za Esprit govorim sto je bilo kod nas (nisam iz Zg),a iskreno nisam znala za taj outlet. Hvala na info
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 20:03   #50
Trebate poceti sivati, majke mi mile!
Burda je ionako srozala kriterije, u smislu da velika vecina njihovih modela ne zahtjeva veliko znanje kao prije 7+ godina a moderni su.
Nedavno sam napokon izvadila svu zimsku robu i skuzila da 80% stvari koje su u nosiom stanju sam sivala sama i to su predmeti "peri-deri" stari nekoliko godina.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 06:18   #51
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Slazem se svakako, zato i kazem da se nade, ali u toj Zari iako svaki put prekopam, nisam do sada nasla neki komad koji se nije izdeformirao ili ful isprao nakon 1.-2. pranja, a nije da stavljam na iskuhavanje, sve ide ili na 30 ili 40 stupnjeva.

Za Esprit govorim sto je bilo kod nas (nisam iz Zg),a iskreno nisam znala za taj outlet. Hvala na info
meni je još uvijek najdraže kad sa Asosa ili Bohoo naručim nešto za 10-ak eura što ispadne predobar, nosivi i kvalitetan komad koji furam godinama :klap:

MODA SPORT OUTLET se zove
http://modasportoutlet.eu/shop/
imaš ih na dosta lokacija u ZG, http://modasportoutlet.eu/shop/lokacije-prodavaonica
S tim da u dućanu imaju dodatne popuste na te cijene
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 14:51   #52
Ovo " govno" u Zari od kosulje http://www.zara.com/hr/hr/žene/košul...0p3773809.html Dakle 100% viskoza, prvo pranje u brutala samsung novoj masini na 30, 800 okretaja kratak program od 52 min. Kosulja se skupila za broj i pol , drugo pranje oprana na programu za vunu 20 stupnjeva 400okretaja program od 40min. Rasila se po savu na kragni. Ovo ljeto u Zari kupila sam 5 pari hlaca na snizenju od toga 3 para sada izgledaju kao da su stara bar 3-4 godine ( nakon sve skupa ni 5 mjsc nosenja), jedne su nakon prvog pranja kao i gore spomenuta kosulja zavrsile. Btw ove su cipele su iz stare kolekcije koje su stavili ovu jesen kao novo ( ja sam ih kupila u 3 mjsc) http://www.zara.com/hr/hr/žene/obuća...6p3710023.html takvo smece od cipela. Vec su mi ih zamjenili za nove u 7mjsc i sad sam vratila drugi put i trazila novce nazad. U roku 2 mjsc se sjajni dio pocne guliti i ljustiti... Ja vise ne znam gdje da kupujem robu. Zara, Mango smece.Massimo Dutti skupo smece. Sve iz inditex grupe uglavnom los pamuk i losa viskoza, trecerazredne kvalitete sivanja. HM tu i tamo naletim nesto dugotrajnije.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 15:47   #53
Creatorove boksačke čizme da se tako izrazim iz Massa, užasno neudobne, na rubu žulja sam svaki put jer je unutrašnji dio od prave, nepresvučene kože, cijeli kalup je užasno tvrd i ni nakon godinu dana nije popustio
sva sreća pa nisu bile skupe
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 19:35   #54
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
meni je još uvijek najdraže kad sa Asosa ili Bohoo naručim nešto za 10-ak eura što ispadne predobar, nosivi i kvalitetan komad koji furam godinama :klap:

MODA SPORT OUTLET se zove
http://modasportoutlet.eu/shop/
imaš ih na dosta lokacija u ZG, http://modasportoutlet.eu/shop/lokacije-prodavaonica
S tim da u dućanu imaju dodatne popuste na te cijene
Hvala!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:44   #55
Quote:
pikey kaže: Pogledaj post
Miss Burleska hvala na ovom komentaru, stalno se motam oko ovih kardigana i patim i čekam sniženje, ali ovo me ohladilo
nema na čemu. stvarno se ne isplati dati novac za ovo. vidjela sam u nekom tom tailor dućanu prodavačicu u istom ovakvom kardiganu, ali neke puderasto breskvaste boje, i taj je isto izgledao nekako jadno, prežvakano i apšisalo. čak je i mucice imao na bočnim stranama.

bila sam prije desetak dana u zari na trgu, nisam kupila ništa ali vidjeh hrpu žena kako nešto vraćaju, mijenjaju i sl. kaže mi sestrična kako njena kolegica s posla doslovno svaki tjedan visi u zari u ilici, kupuje nešto, nosi tri-četiri puta i onda to vrati jer se zasitila, traži povrat, zamijeni za neke nove stvari koje su tek došle sl. dakle ona u zadnje dvije godine samo rotira robu iz zare koja se onda nama običnim smrtnicima prodaje pod novo.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:04   #56
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
nema na čemu. stvarno se ne isplati dati novac za ovo. vidjela sam u nekom tom tailor dućanu prodavačicu u istom ovakvom kardiganu, ali neke puderasto breskvaste boje, i taj je isto izgledao nekako jadno, prežvakano i apšisalo. čak je i mucice imao na bočnim stranama.

bila sam prije desetak dana u zari na trgu, nisam kupila ništa ali vidjeh hrpu žena kako nešto vraćaju, mijenjaju i sl. kaže mi sestrična kako njena kolegica s posla doslovno svaki tjedan visi u zari u ilici, kupuje nešto, nosi tri-četiri puta i onda to vrati jer se zasitila, traži povrat, zamijeni za neke nove stvari koje su tek došle sl. dakle ona u zadnje dvije godine samo rotira robu iz zare koja se onda nama običnim smrtnicima prodaje pod novo.
ništa čudno, bio neki članak jednom o tome kako cure za vikend nose haljine iz Zare van i onda ih vrate
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:33   #57
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post

bila sam prije desetak dana u zari na trgu, nisam kupila ništa ali vidjeh hrpu žena kako nešto vraćaju, mijenjaju i sl. kaže mi sestrična kako njena kolegica s posla doslovno svaki tjedan visi u zari u ilici, kupuje nešto, nosi tri-četiri puta i onda to vrati jer se zasitila, traži povrat, zamijeni za neke nove stvari koje su tek došle sl. dakle ona u zadnje dvije godine samo rotira robu iz zare koja se onda nama običnim smrtnicima prodaje pod novo.
Očajno.
Kako onda biti siguran da si kupio nešto što nije nošeno?
I da, nedavno je bio isti takvi članak u Slobodnoj Dalmaciji.
ALi mi je još očajnije kad prodaju isprobavanu i šminkom zamazanu robu. To redovno viđam u Zari.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 20:50   #58
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Očajno.
Kako onda biti siguran da si kupio nešto što nije nošeno?
I da, nedavno je bio isti takvi članak u Slobodnoj Dalmaciji.
ALi mi je još očajnije kad prodaju isprobavanu i šminkom zamazanu robu. To redovno viđam u Zari.
to je taj članak, baš sam ga pokušala pronaći, ali nisam uspjela
nakon toga ti se blago rečeno zgadi Zara
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:06   #59
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
kako njena kolegica s posla doslovno svaki tjedan visi u zari u ilici, kupuje nešto, nosi tri-četiri puta i onda to vrati jer se zasitila, traži povrat, zamijeni za neke nove stvari koje su tek došle sl. dakle ona u zadnje dvije godine samo rotira robu iz zare koja se onda nama običnim smrtnicima prodaje pod novo.
Krmače odurne, sve koje to rade
Naručujem iz shopa nadajuć se da me neće zadesiti nečiji iznošeni dronjak.
Do sada sam imala sreće, iako, zadnji puta su mi poslali bluzu kojoj su gumice na rukavima bile totalno rašivene i raščerupane.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 23:00   #60
To sa vracanjem robe nakon nosenja, nije slucaj samo u zari, ali u ostalom, pa vidimo sto kupujemo, pa necu kupiti nesto sto je naocigled noseno.
I ja vecinu stvari narucujem on line i sve do sada sam dobila lijepo slozeno i zamotano u papir pa u najlon, sigurno nije niti probavano.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.