Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2019., 23:47   #1
Konzervativni populizam a.k.a. kriptofašizam

Domaći nacionalizam je mačistički, grub i verbalno agresivan.

Fašizam na Zapadu je fluidan, u kolažu, kontradiktoran.
Samim time opasniji.
To je fašizam 21.stoljeća, aktivan na društvenim mrežama, ima i zamjensko ime – konzervativni populizam.

Nijemci koji su bili nositelji najveće odgovornosti za nastanak i konsolidaciju nacizma kao prijetnje općeprihvaćenoj civilizaciji shvatili su nakon izgubljenog rata da moderne nacije ne rastu u prostor i širinu već u visinu i dubinu.
Tamošnje desne nacionalističke stranke koje su do sada mnoge bile i zabranjene ponovo dobivaju podršku javnosti na uštrb aktualnih problema oko migracija.

Ljudi se danas previše osjećaju i djeluju kao nacija, etnos, elitno pleme. Ako je to istina, naš najbolji protuotrov za uspon krajnje desnice može biti ponovno otkrivanje vrijednosti društva masa i obnovljena predanost tome. - kaže izraelski pisac Ishay Landa

Distribucija pravde jedino je što iskupljuje državu. Isto razlikuje državu od razbojničke družine - kaže Aurelius Augustinus Hipponensis iz Tagaste (današnji Alžir)

No, ne strahujte..
Ništa nije izgubljeno, čak ni za one koji su zapustili kreativnost u sebi.
Vaš kreativni potencijal se može lako obnoviti i razviti kroz određenu obuku i praksu. Bitno je da vjerujete da je sposobnost da kreirate nešto što već posjedujete u sebi.
Iz toga proizlazi sloboda pojedinca koji neće podleći nasilju tzv.konzervativnih populista koji streme jednoumnom sustavu kojim upravljaju probisvjeti.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 06:22   #2
Najveći, ali daleko najveći krivac za takvo stanje je - ljevica. Uglavnom ona na Zapadu i po ostatku Europe (i u HR - najbolji primjer je SDP).

Ne samo zato što je mlaka, ne samo zato što je izgubila svaki mogući moralni kompas, ne samo zato što je postala antiteza sebe. Jednostavno su prepustili radništvo i seljaštvo ambisu beznađa koje je kasnije prigrlila moderna desnica. Prihvatili su biti kurvica novcu iz kojeg se financira ne samo propast svakog malog radnog čovjeka u Europi i Americi, nego i svakog malog čovjeka i šire. Postali su kujice korporativnog kapitala kojeg ne brinu ni uništenje okoline, ni uništavanje obitelji, ni uništavanje osnova društva...

I to kažem ja - ateist i liberal-ljevičar u duši, ali ne i (kvazi)liberal s kakvima se današnja takozvana "ljevica" slizala. No, danas od prave ljevice nema ni lj.

I tako smo mi u SAD-u došli do paradoksa da ljudi poput mene su također stali iza Trumpa. Jednostavno je, iako je desničar, puno manje lažnjak no ono što se u SAD-u percipira kao "ljevica".
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 06:34   #3
Ako u tebi postoji nešto što te moglo navesti da staneš iza Trumpa, onda ti nikad nije ni bilo mjesto na ljevici nego na smetlištu gangrenoznih propalih ideja, skupa s mainstream "ljevicom" koju s razlogom ne voliš.

Neš ti kao da je to govno jedini drugi izbor.

K tomu, suspektan si već s tim "uništavanjem obitelji", što je samo šifra za "priznavanje postojanja obitelji kakve se meni ne sviđaju jer sam zadrt".

Samo ti ostani pod MAGA šeširom i mani se lijeve strane i njenih problema.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 06:42   #4
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ako u tebi postoji nešto što te moglo navesti da staneš iza Trumpa, onda ti nikad nije ni bilo mjesto na ljevici nego na smetlištu gangrenoznih propalih ideja, skupa s mainstream "ljevicom" koju s razlogom ne voliš.
Ja bih radije da nije uopće ni trebalo doći do toga da moram stati iza Trumpa, jer meni je to neproridno stanje. Zato sam i rekao da je to paradox, a rezultat toga se vidio 2016. Ne bi on dobio izbore da je dobio glasove samo desničara u SAD-u. Prevagnulo je to da je mnogo ljudi bilo razočarano Obamom i ekipom oko njega a HRC je obećavala ne samo isto nego još i gore.

Kad je Obama 2008. dobio u narodu se rađala nada da je to konačno neki preokret od onog što su prijašnje administracije činile. No, Obama je iznevjerio narod i njegov "Hope" i "Change" je postao sinonim za laž. I mene je BO razočarao, kao i puno birača u mojoj "swing state" FL. Rezultati 2016. su samo mogli iznenaditi hard core Demse i one bližnje HRC.

I da, dozvoli da kao dugogodišnji Amerikanac koji živi i dijeli svakodnevne real-life probleme s ostalim Floriđanima i Amerima, poznajem situaciju bolje no netko tko saznaje isključivo preko medija. Svidjelo se to tebi ili ne, mrzim to reći, ali 2016. Americi je puno drugačiji vođa bio potreban. Puno drugačiji od tvoje favoritkinje.

Crni Brode - widen your mind.

---

Nego, da ne pretvorimo ovo u još jednu Trump temu (jer to ova tema i nije)...


Da sam se kojim slučajem rodio ranije i da me zahvatio 2. svjetski rat u HR, nemam dvojbe što bih izabrao: naravno partizane. Dolazim iz radničke obitelji a moji preci su bili seljaci. Moje mjesto je uz radništvo i seljaštvo... Ne bih bio komunist, to me ne zanima, niti me ikad zanimalo, ali partizani su bili tada najbolji izbor za malog čovjeka, radnika, seljaka.

Danas nema ljevice koja bi bila kao partizani tada. Današnja "kvazi" ljevica bi tada, da ih je bilo, prodala radništvo Hitleru i samo brinula o svojim guzicama.

Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ništa nije izgubljeno, čak ni za one koji su zapustili kreativnost u sebi.
Vaš kreativni potencijal se može lako obnoviti i razviti kroz određenu obuku i praksu. Bitno je da vjerujete da je sposobnost da kreirate nešto što već posjedujete u sebi.
Iz toga proizlazi sloboda pojedinca koji neće podleći nasilju tzv.konzervativnih populista koji streme jednoumnom sustavu kojim upravljaju probisvjeti.
Nije izgubljeno.
Desnica u EU je skupila puno bodova oko ovih valova izbjeglica i nekih još tema, međutim, kad se malo bolje pogleda ta ektremna desnica nema odgovora na puno pitanja. I tu će popušiti, na dulje staze.

Europi treba potpun reset. Ali nadam se da taj reset neće biti opet nekakav veliki rat.

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
K tomu, suspektan si već s tim "uništavanjem obitelji", što je samo šifra za "priznavanje postojanja obitelji kakve se meni ne sviđaju jer sam zadrt".
Nisam robot, nisam isključiv po kalupu samo jednog političkog miljea, imam svoje mišljenje i ne mislim onako kako mi jedna politička stranka kaže. Radije želim biti unikat nego stranačka kopija.

U velikoj većini toga sam ljevičar, ponajbilže terminu libertarijanski ljevičar. Ali ima nekih stvari u kojima se slažem i s desnom stranom.

Nisam fan Željke Markić i takvih hipokrita. Ali shvaćam koliko je obitelj bitna kao stup društva. Nemam uopće nikakav problem s gay obiteljima, mislim da trebaju imati civilna prava kao i svaka druga obitelj. Podržavam LGBTQ osobe i njihova prava i želim im jednakost sa svim građanima.

Ali... također nije OK kad LGBTQ pojedinci izigravaju i krše propise a onda kad ih se privede i optuži izigravaju žrtvu. Jesi kad bio na gay pride paradi? Ja jesam (u San Franciscu i Miamiu). I drago mi je da se vesele i da im je lijep provod ali ne moram baš gledati kako frajer frajeru pushi veseljka i to u javnosti, i gdje ima i djece ispod 12, i onda cvili da su njegova prava ugrožena ako ga se uhapsi... Što bi bilo da ja počnem hebati svoju suprugu na cesti pred nečijom djecom?

I neke gay osobe zapravo osuđuju te parade, jer iste su počele gubiti svoj smisao sad kad su uglavnom gay osobe dobile ista prava kao i hetero. Nekad je to imalo smisla dok su se za svoja prava borili. Meni osobno je to njihov izbor, ako hoće nek imaju paradu, i sam ću doći i podržati ih! Većinom su te parade zabavne.

Ali... nucleus društva je obitelj. I kad kažem da kvazi-liberalizam uništava obitelji tu ne mislim na ono što si ti mislio. Uništavaju obitelj tako da uništavaju prava radništva, ne zaštićuju malog čovjeka pred bankarskim lobijem, pred masovnim porezima, pred farmaceutskim lobijem itd. Te kujice ne uništavaju obitelj kroz Gay Pride Parade nego kroz daleko ozbiljnija djelovanja koja podrivaju osnovne ljudske potrebe, kako čovjeka, tako i obitelji.

Zakon treba biti jednak za sve. Ako je ovakvo mišljenje po tebi znak da sam zadrt - onda se ja ponosim s tom zadrtošću.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 15:21   #5
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Najveći, ali daleko najveći krivac za takvo stanje je - ljevica. Uglavnom ona na Zapadu i po ostatku Europe (i u HR - najbolji primjer je SDP).

Ne samo zato što je mlaka, ne samo zato što je izgubila svaki mogući moralni kompas, ne samo zato što je postala antiteza sebe. Jednostavno su prepustili radništvo i seljaštvo ambisu beznađa koje je kasnije prigrlila moderna desnica. Prihvatili su biti kurvica novcu iz kojeg se financira ne samo propast svakog malog radnog čovjeka u Europi i Americi, nego i svakog malog čovjeka i šire. Postali su kujice korporativnog kapitala kojeg ne brinu ni uništenje okoline, ni uništavanje obitelji, ni uništavanje osnova društva...

I to kažem ja - ateist i liberal-ljevičar u duši, ali ne i (kvazi)liberal s kakvima se današnja takozvana "ljevica" slizala. No, danas od prave ljevice nema ni lj.

I tako smo mi u SAD-u došli do paradoksa da ljudi poput mene su također stali iza Trumpa. Jednostavno je, iako je desničar, puno manje lažnjak no ono što se u SAD-u percipira kao "ljevica".
Odličan post, InterMezzo... pošteno do kraja (sasvim drugačiji dojam nego na Religiji, ali to ovisi i o sugovorniku, pretpostavljam).

I ljevica i desnica imaju probleme, uostalom.

Moj je dojam kako je u neredu hijerarhija zajednica u društvu, od pojedinca, zatim obitelji, pa naviše... sve do globalne razine... tj. pojedine su se "etaže" urušile.

Djeluje li demokratski način odlučivanja na europskoj razini, o svjetskoj da ne govorimo... u biti ne.
Da li je moguće horizontalno povezivanje na tim razinama ? Za sada jedva vrijedno spomena.

Nekada su ljudi proklinjali elite jer su ih tjerale u masovne pokolje, rovove I. svjetskog rata... na oltar nacije trebalo je položiti sve što čovjek ima, pa i vlastiti život.

Danas se ljudima kaže kako smo svi u globalnom selu i da ne pitaju previše...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 15:37   #6
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Samo ti ostani pod MAGA šeširom i mani se lijeve strane i njenih problema.
A koja je to ljeva strana, kada su `ljevicarske` glavne stranke stide i socijal-demokracije, a kamoli nesto vise... ne mislis valjda da su gej prava ljeva strana politickog spektra... dakle nakon blerovog i clintonovog odbacivanja svega ljevog u politici, i prihvatanje liberalizma, tocnije neoliberalizma kao `treci put`, mainstream ljevica defakto vise ne postoji, a prazni prostor su osvojili konzervativne narodne. ili pucke stranke... marks bi se samoubio da vidi danas sto su postali te `ljeve` partije...
__________________
Bolje izdati knjigu, nego najboljeg prijatelja...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 15:37   #7
Hvala cestar.

Koji dio na Religiji?

Mada, tamo sam jako rijetko a i kad sam tamo više-manje se samo zajebavam i rijetki postovi su mi tamo ozbiljni. Previše trolova je tamo...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 15:48   #8
Pustite "ljevicu" na miru, ona je postigla ono što može a to je tzv "socijalna država" kao što su, na primjer, Skandinavske zemlje. Budući da je komunistički ekonomski model utopija koja je katastrofalno završila, jedino riješene je kapitalistička privreda i naknadna preraspodjela profita putem poreza.

Da i "bezuvjetni temeljni dohodak" o kome se raspravlja je bliže stvarnosti nego što se misli. To je jedini način da se marginalizira i neutralizira društveni segment koji zbog disruptivnog razvoja tehnologije postaje suvišan.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 15:49   #9
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Hvala cestar.

Koji dio na Religiji?

Mada, tamo sam jako rijetko a i kad sam tamo više-manje se samo zajebavam i rijetki postovi su mi tamo ozbiljni. Previše trolova je tamo...
Odgovoriti ću ti tijekom dana, moram prekinuti.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 16:24   #10
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Najveći, ali daleko najveći krivac za takvo stanje je - ljevica. Uglavnom ona na Zapadu i po ostatku Europe (i u HR - najbolji primjer je SDP).

Ne samo zato što je mlaka, ne samo zato što je izgubila svaki mogući moralni kompas, ne samo zato što je postala antiteza sebe. Jednostavno su prepustili radništvo i seljaštvo ambisu beznađa koje je kasnije prigrlila moderna desnica. Prihvatili su biti kurvica novcu iz kojeg se financira ne samo propast svakog malog radnog čovjeka u Europi i Americi, nego i svakog malog čovjeka i šire. Postali su kujice korporativnog kapitala kojeg ne brinu ni uništenje okoline, ni uništavanje obitelji, ni uništavanje osnova društva...

I to kažem ja - ateist i liberal-ljevičar u duši, ali ne i (kvazi)liberal s kakvima se današnja takozvana "ljevica" slizala. No, danas od prave ljevice nema ni lj.

I tako smo mi u SAD-u došli do paradoksa da ljudi poput mene su također stali iza Trumpa. Jednostavno je, iako je desničar, puno manje lažnjak no ono što se u SAD-u percipira kao "ljevica".
Ali to je normalno.

Ljevica ( naravno ne mislimo na nasu ljevicu jer ona samo poslusno ponavlja ono sto joj centrala kaze da moraju ponavljati )...dakle ljevica je vec vise desetljeca na vlasti, cime je postala establishment a samim time je postala prirodni neprijatelj malog obicnog covjeka. Isto se dogodilo onima prije njih a tocno to ce se dogoditi i onima poslije njih.


Nekada bi ovi procesi trajali stoljecima ... a danas zahvaljujuci tehnologiji i prije svega demokraciji mozemo uzivati kako se cijeli proces dogodi u jednoj jedinoj generaciji.



Meni nema nista ljepse nego vidjeti kada obicni covjek vice po internetu "nabijem vam te dzendere i holidejze u dupe"......to je isti onaj mali covjek koji je krenuo na Basitlju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 17:20   #11
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
ne mislis valjda da su gej prava ljeva strana politickog spektra...
Nego koja, desna?
__________________
humani nihil a me alienum puto
Herzeleid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 17:35   #12
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ali to je normalno.
Nope. Sorry.

Nije se dogodio shift polova nego samo shift uloga.

Quote:
Herzeleid. kaže: Pogledaj post
Nego koja, desna?
Ni lijeva ni desna.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 17:37   #13
Konzervativni populizam a.k.a. kriptofašizam

Populizam nije demagogija, dakle, zasto bi populizam bio los per se?

Ako govorimo o kriptofasizmu, ja bi rekao da ekstremna i desnica i lijevica dovodi do fasizma. Desnica kroz nacionalizam, ljevica kroz globalizam, odnosno za desnicu je to nacizam, a za ljevicu komunizam.
Danas je uglavnom ekstremna ljevica svugdje na vlasti, te sprovodi tzv. Progresivnu politiku.

Ljevicari (tocnije progresivci) su Villiband u UK, Corbyn isto tako, Merkel i Nahles), Manuel Barosso, Mongherini, Sanchez u Spanjolskoj, svi Svedski premijeri u zadnjih 50 god, Tsipras u Grckoj, pa i cijeli Pasok, or Mitteranda do “Flambyja” u Fr, pa do Obame i Nensi Pelosi i famozne Ocazio-Cortez koja je ikona moderne ljevice ( )

Uz takvu ljevicu na vlasti u zadnjih 15 god, niti ne ostaje biracu, nego da glasa za suvereniste, odnosno modernu desnicu
Nekadasnja ljevica je proizlazila iz radnistva, pa se brinula o njima, a danasnja je salonska, indoktrinirana kulturnim marxizmom.
Koju ljevicu imas u RH? Obersnela koji se jos uvijek svojim clanovima partije kroz pisma obraca kao drugovima? Vecina clanova SDPa su djeca bivsih partijskih funkcionera, odrasla sa zlatnom zlicom i privilegijama, te sada gledaju da ih zadrze.. Suvar je bio posljednji pravi komunist/socijalist u RH po mom

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 17:46   #14
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nije se dogodio shift polova nego samo shift uloga.
Sto znaci naziv "ljevicar" na celu politicarke koja dodje u Kentucky i javno kaze "znate sto...mi planiramo sljedecih godina pozatvarati sve vase rudnike i ostaviti vas bez posla!!!!!"
i na celu onima koji pljescu toj politicarki..
kazes...nije se promjenio pol, nego se samo eto promijenila uloga...pa moderna ljevica gleda kako sto vise sjebati radnike i narod u cjelini...

ok..prihvacam...ali meni se cini da su pol i uloga jedno te isto..
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 18:17   #15
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sto znaci naziv "ljevicar" na celu politicarke koja dodje u Kentucky i javno kaze "znate sto...mi planiramo sljedecih godina pozatvarati sve vase rudnike i ostaviti vas bez posla!!!!!"
i na celu onima koji pljescu toj politicarki...
Problem nije to što se želi zatvoriti te rudnike nego to što se nema nikakvog plana za buduće zapošljavanje ljudi koji će popit otkaze osim otvaranja "code campova" di će 55-ogodišnjak naučit html i css i ionako neće dobit posao jer će firme uvijek uzet nekog perspektivnog 20-ogodišnjaka prije njega. Prestanak eksploatacije foslinih goriva je nužnost, problem sa Clintonicom je to što misli da sve može zatvorit i da će "nevidljivom rukom" bivši rudari nać posao negdje nekako.

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ni lijeva ni desna.
Problem sa ljevicom danas nije suficit gej prava nego deficit socijalizma. Micanje jednoga neće dovest do spontanog nastajanja drugoga. A osobno nemam namjere glasat za Bujanece sa crvenim premazom.
__________________
humani nihil a me alienum puto
Herzeleid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 18:34   #16
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

ok..prihvacam...ali meni se cini da su pol i uloga jedno te isto..
Polovi su uvijek dijametralno suprotni a uloge ne. Apsurd današnjice je u tome da su i (kvazi) liberalna ljevica i centar i dobar dio desnice u ulogama zaštitnika moćnih (jednog pola) dok je tek od ne tako davno jedan krajnjiji dio desnice uzeo ulogu zaštitnika velike mase podređenih (drugog pola). Disbalans je opasan i cestar je to dobro primjetio i opisao. Urušavanje ne može zaustaviti samo strana koja drži one kojima promjena treba dok je drugoj strani u interesu održavanje ovog štetnog statusa quo. Sumrak demokracije pomalo postaje neizbježan.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 18:34   #17
Zakaj se fašizam po defaultu karakterizira kao nešto loše. Fašistička Italija je pokrenula agresivni rat protiv drugih suverenih država? Big deal! Isto je napravio i socijalistički Sovjetski savez pa se na socijalizam ne gleda na isti način.

Imam osjećaj da će doći u bliskoj budućnosti doći do rehabilitacije fašističkih ideja. Dobro, ne baš pod tim imenom. Fašizam će vjerojatno još dugo biti prljava riječ. Prvenstveno mislim na Ideju postizanja dogovora između radništva i kapitala i pod okriljem jake nacionalne države. Iz toga slijede demografski poticaji, izgradnja infrastrukture, masovna mobilizacija i ostvarenje utopije kroz nacionalnu vizuru. Upravo je to ono što Europi danas treba.
Zmajefski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 18:38   #18
Jučer na HRT gledam emisiju o Turskoj, imigrantima koji teško žive i koje Europa ne želi ali zato Turci hoće, velica se kultura Osmanlijskog Carstva sa kojima smo imali rat 100 godina. Nećemo se ugledavati na ne-europske mislioce poput ovih navedenih jer mi se čini da su oni okupirali kulturni prostor za dolazak barbara. Naša borba za Europu je fašizam? Aut vincere, aut mori!
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 19:14   #19
Liberalizam i ljevica su pokreti za destrukciju europskih radničkih obitelji koje drže europsku civilizaciju. Čovjek je biće copora htjeli mi to priznati ili ne a ljevica ne dopušta čoporu da se diže iz siromaštva, desnica ima odgovor na to. Bogatiji će umjesto degeneracije drogama kapital na takve gluposti preusmjeriti na obitelj i radnika. Radnik neće biti ograničen na sljakerske aktivnosti već će pratiti trendove i ovladati tehnologijom kontra ljevičarskim željama o čuvanju stalnih poslova za zadržavanje uhljebickih pozicija, humanizam će nestati na tržištu. Vaš narko-feministički život nas uopće neće interesirati kao niti vaša razmišljanja proizaslih iz toga. Čuvajte se europskog desnog kolektiva jer mi dolazimo poništiti sve vaše planove za europsko uništenje.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 19:39   #20
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Jučer na HRT gledam emisiju o Turskoj, imigrantima koji teško žive i koje Europa ne želi ali zato Turci hoće, velica se kultura Osmanlijskog Carstva sa kojima smo imali rat 100 godina. Nećemo se ugledavati na ne-europske mislioce poput ovih navedenih jer mi se čini da su oni okupirali kulturni prostor za dolazak barbara. Naša borba za Europu je fašizam? Aut vincere, aut mori!
Pretpostavljam da smo gledali isto..
Vrh mi je bio onaj hotel i bazen i Burkino.
Zatim onaj geto gdje živi glasačka masa od cara...svi su siti i isti, ma idealna država, kakav truli liberalni zapaad.

Europa se isto može vratiti korijenima, srednjem vijeku i svetoj inkvizicijii.
Mogli bi i u sveti rat.
Eto to su vam ti konzervativni poulizmi.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.