Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 17:20   #1
Sezonski poslovi 2017. - preporuke i iskustva

Vrijeme je za novu temu. Link na staru temu:https://www.forum.hr/showthread.php?t=917776

Sretno svima u potrazi za poslom!

Da li je već počela potraga za poslom?

Ima li tko kakvih preporuka?

Grupacija Karisma (Hoteli Živogošće, Koločep) ako nekom treba info neka se javi privatno.
__________________
I mali će postati veliki!
azra7 is offline  
Old 09.01.2017., 23:52   #2
Evo znam konkretno da su u Dubrovniku vec prosle sezone trazili radnu snagu za ovu godinu. Opcenito ce u ugostiteljstvu biti veliki manjak kvalitetne radne snage. Povecanje PDV-a odrazit ce se i na zaposljavanje. Umjesto 10 ljudi, sada ce poslodavac uzeti samo 8 jer mu se drugacije ne isplati. Puno sposobne radne snage je vec otislo u inozemstvo i biti ce jako tesko "pokrpat tu rupu".
__________________
sto zracis to i privlacis
NinaSoleil is offline  
Old 10.01.2017., 09:04   #3
Ako ce smanjiti broj radnika, postojeci radnici ce morati raditi jos vise nego prije za istu placu, zbog umora ce njihov rad biti nekvalitetniji, pa ce gosti biti nezadovoljniji, a idice godine ce ti isti radnici u pecalbu i bit ce jos manje radne snage. Opet pad usluge, jos nezadovoljniji turisti itd .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.01.2017., 09:11   #4
U hotelu di radim ne moze manje radnika nego sto je...
Pa sam direktor uleti konobarima pomoc s izbacivanjem hrane iz kuhinje, a hotel je dio renomiranog lanca hotela....
Nemojte se cudit kad vidite direktora kako leti i nosi lubenice na buffet stol.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 10.01.2017., 10:49   #5
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ako ce smanjiti broj radnika, postojeci radnici ce morati raditi jos vise nego prije za istu placu, zbog umora ce njihov rad biti nekvalitetniji, pa ce gosti biti nezadovoljniji, a idice godine ce ti isti radnici u pecalbu i bit ce jos manje radne snage. Opet pad usluge, jos nezadovoljniji turisti itd .

upravo tako. i nisu radna snaga jedino na cemu ce se stedjeti. kvalitet namirnica, vina, ma i wc papira ce drasticno pasti
__________________
sto zracis to i privlacis
NinaSoleil is offline  
Old 10.01.2017., 13:03   #6
Nedaj Bože radnika platit koju kunu više, pa će bolje radit, pa će bit zadovoljan gost, pa će doći opet.
Fishkal is offline  
Old 10.01.2017., 13:46   #7
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Nedaj Bože radnika platit koju kunu više, pa će bolje radit, pa će bit zadovoljan gost, pa će doći opet.

ne radi se o tome. radi se o tome da se nema vise odakle placati ta kuna vise i nema se kome.
__________________
sto zracis to i privlacis
NinaSoleil is offline  
Old 10.01.2017., 13:54   #8
Radi se upravo o tome. Ljudi su otišli u D. jer im je dopizdilo raditi cijele dane za smješnu lovu.

Naravno, nije usporedivo, ali nisam čuo da je zaposlenik DM-a otišao u D. A imaju fin profit svake godine. Kozmo, s 60% manjim plaćama generira gubitak.

Stava sam da će se svakom poslodavcu pošten odnos i kvalitetna plaća radniku uvijek isplatiti. I zato su već lani počeli plakati i cmoljiti kako nemaju radne snage, kako nitko neće raditi. Ne, nitko neće raditi cijeli dan i pola noći za 4000 kuna i sendvić.
Fishkal is offline  
Old 10.01.2017., 14:32   #9
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Radi se upravo o tome. Ljudi su otišli u D. jer im je dopizdilo raditi cijele dane za smješnu lovu.

Naravno, nije usporedivo, ali nisam čuo da je zaposlenik DM-a otišao u D. A imaju fin profit svake godine. Kozmo, s 60% manjim plaćama generira gubitak.

Stava sam da će se svakom poslodavcu pošten odnos i kvalitetna plaća radniku uvijek isplatiti. I zato su već lani počeli plakati i cmoljiti kako nemaju radne snage, kako nitko neće raditi. Ne, nitko neće raditi cijeli dan i pola noći za 4000 kuna i sendvić.
Prica o DM ima nalicje: veci dio zaposlenika im cine studenti/ljudi koji rade preko studentskog ugovora, pa tako izbjegavaju placanje doprinosa (jer za studenta ne placas doprinose na placu).
http://net.hr/danas/hrvatska/student...lacaju-namete/

I ne pamtim kad sam zadnji put u DM vidjela osobu koja nije student. (palac dole nije za studente nego za DM).
Toliko o postenim poslodavcima, samo su nasli rupe u hrvatskim zakonima. A DM dere vraske marze. Ucjenjio Muller kad je usao u HR, jer je Muller imao dosta nize cijene.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.01.2017., 14:53   #10
Nebi sad ulazio u off s DM. Znam da imaju cca 1400 zaposlenih i plaće 1000 eura i više. I kad studente traže, jagma je.

Bitna je poanta, a poanta je da kad imaš ugodno radno okruženje i poslodavca koji plati ljude, imaš i zaradu.

Evo svježi promjer u Ogulinu, firmu za izradu parketa kupili Šveđani. Prvo digli plaću 25%. Ljudi prezadovoljni, proizvode dosta više nego prije. Dobili božićnicu.
A svi ostali poslodavci u drvnoj industriji se snebivaju po televiziji jer je minimalac povećan za 100 kuna.

Kažem, nisu usporedive branše ali pišem zbog principa. A svi znamo koliko ljudi je gulilo sezonu za nikakvu lovu, pišljivi komad kruha i salame koji nisu imali vremena pojesti i smještaj gdje nebi stavio 5 svinja a ne 5 ljudi.

I sad se takvi čude kaj više ne mogu naći sezonce. Meni ih nije ni najmanje žao.
Fishkal is offline  
Old 10.01.2017., 15:16   #11
Bas mi je drago za ovaj ogulinski primjer. U biti se i slazemo, posten rad treba platiti. Na zalost, danas nije lako biti ni radnik ni posten poslodavac (od firmi u Hr koje pozitivno posluju, samo oko 5% posteno i skroz zakonski radi, s postenim placama).
Davanja od place su definitivno prevelika. To i vidimo sto se pribjegava studentima jer nema placanja doprinosa u tom slucaju. Njemacka naplacuje i to iznad limita, koji je stvarno mali za njeđ pojmove.
Dobro, nasa ekon situacija je izuzrtno birokratizirana.

Mislim da smo ipak malo previse offtopic
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.01.2017., 15:19   #12
Apsolutno su prevelika.

Ovo je možda više razgovor za općenitu temu o HR turizmu, neka ovdje ostane prohodno za ponudu i potražnju poslova.
Fishkal is offline  
Old 10.01.2017., 20:27   #13
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Prica o DM ima nalicje: veci dio zaposlenika im cine studenti/ljudi koji rade preko studentskog ugovora, pa tako izbjegavaju placanje doprinosa (jer za studenta ne placas doprinose na placu).
http://net.hr/danas/hrvatska/student...lacaju-namete/

I ne pamtim kad sam zadnji put u DM vidjela osobu koja nije student. (palac dole nije za studente nego za DM).
Toliko o postenim poslodavcima, samo su nasli rupe u hrvatskim zakonima. A DM dere vraske marze. Ucjenjio Muller kad je usao u HR, jer je Muller imao dosta nize cijene.
Oprosti, ali studenti rade na punjenju polica, svaka blagajnica ima stalni radni odnos i punu plaću.

To punjenje polica u dućanima tipa Konzum, Interspar, Billa i slično rade djelatnici dobavljača... koji su nekad zaposlenici te firme, a nekad ili bolje eći često, isto to... unajmljeni studenti. Zna biti i da su zaposlenici Podravke, Atlantica i sl....


Lako je pričati iz javnog sektora o plaćama i poslovanju realnog....
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 10.01.2017., 21:34   #14
Nije tocno, u par DM di idem su na blagajni studenti, pise im na plocici ime i "student/ica". Tako sam i skuzila da tamo rade studenti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.01.2017., 22:11   #15
kod nas vjerovatno ima i studenata,ali uglavnom su stalni zaposlenici, viđam ih od 2010 godine kad sam kupovala mlijeko za prvo dijete LOL, ne vjerujem da toliko studiraju
jagoda1711 is offline  
Old 11.01.2017., 12:05   #16
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
kod nas vjerovatno ima i studenata,ali uglavnom su stalni zaposlenici, viđam ih od 2010 godine kad sam kupovala mlijeko za prvo dijete LOL, ne vjerujem da toliko studiraju
Naravno da ima i stalnih, ali povecava se broj studosa. Mnogi rade i preko tudjih stud ugovora. Ima tu svega, DM samo koristi zakonske mogucmosti loje u DE nema.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 11.01.2017., 14:08   #17
Pozdra ljudi kud planirate ove god na sezonu,iskreno mislim da se moze naci i dobrih poslodavaca.Uvjeti plaće i ostalo npr Jadranski Luksuzni Hoteli Dubrovnik odlično.
rush9 is offline  
Old 11.01.2017., 19:07   #18
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Naravno da ima i stalnih, ali povecava se broj studosa. Mnogi rade i preko tudjih stud ugovora. Ima tu svega, DM samo koristi zakonske mogucmosti loje u DE nema.
Zaboravlja se da u DE postoji mogućnost rada na dodatnom, drugom poslu..
FYI, pitala sam baš sjetivši se ovog , susjedu koja radi u kvartovskom DM-U... studenti povremeno pune i preslaguju police u periodima jačeg prometa i promjene rasporeda artikala, kaže da sad u 1. mjesecu nemaju nikog od studoša.
Ako su lagali mene... i ja lažem vas...
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 11.01.2017., 19:33   #19
Vec rekoh, nije pravilo u svim DM, ali bas u ova tri koja idem su studosi. Zg.
Slikala bih ih na blagajni kao dokaz, ali nije dolicno.
U svakom slucaju je jadno od DM da ne zaposljavaju i dodatnu radnu snagu na neodredjeno, jer im dobit to omogucuje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 11.01.2017., 20:47   #20
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Vec rekoh, nije pravilo u svim DM, ali bas u ova tri koja idem su studosi. Zg.
Slikala bih ih na blagajni kao dokaz, ali nije dolicno.
U svakom slucaju je jadno od DM da ne zaposljavaju i dodatnu radnu snagu na neodredjeno, jer im dobit to omogucuje.
briga me za DM... sad da ne ispadne da ih branim... ali simpatična crta iz DM-a u mom kvatu je bila kad sam skužila i "osobu smanjenih intelektualnih sposobnosti" da puni police... i dečko se sav uzvrtio da nađe proizvod koji mi treba...
uostalom, sad bu ispalo da je bolje kod todorića za 2500 kn na blagajni, nego u dm-u.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.