Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2011., 11:28   #2021
imam vitiligo neki 10 godina,,,pokusavao sam s raznima kremicama, cajevima,prehranom,ali nikakva rezultata,zadnjih par godina nisam nista koristio,a vitiligo se polako širio po rukama,sakama,nisam mogao vise gledati odlucio sam ponovo pokusati jer doslo lito i vitiligo se isticao...uzeo sam kremu dermovate i nakon 10 dana primjetio sam da mi je malo drukcija boja koze ali se nesmje dugo koristiti bar tako govore,,,,i citao sam da doktori se u jednom slazu a da je to fototerapija najbolje za ljecenje vitiliga,,i kupio sam lamppa rucnu.KARNEL..platio sam 2000 kuna.koristim je ima 20 dana moj se vitiligo povukao 50 posto vise sam nego zadovoljan,,sta ce dalje biti viditi cemo,i ovako da mi ostane zadovoljan sam ,nestala je ona bjelina ,pojavljiva se normalna boja kože ,koje psihicko rasterecenje .....eto dragi moji vitići nadam se da sam bar nekom vratio samopouzdanje da se nesto moze promjeniti...
kadcenaciljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 12:30   #2022
Quote:
kadcenaciljek kaže: Pogledaj post
imam vitiligo neki 10 godina,,,pokusavao sam s raznima kremicama, cajevima,prehranom,ali nikakva rezultata,zadnjih par godina nisam nista koristio,a vitiligo se polako širio po rukama,sakama,nisam mogao vise gledati odlucio sam ponovo pokusati jer doslo lito i vitiligo se isticao...uzeo sam kremu dermovate i nakon 10 dana primjetio sam da mi je malo drukcija boja koze ali se nesmje dugo koristiti bar tako govore,,,,i citao sam da doktori se u jednom slazu a da je to fototerapija najbolje za ljecenje vitiliga,,i kupio sam lamppa rucnu.KARNEL..platio sam 2000 kuna.koristim je ima 20 dana moj se vitiligo povukao 50 posto vise sam nego zadovoljan,,sta ce dalje biti viditi cemo,i ovako da mi ostane zadovoljan sam ,nestala je ona bjelina ,pojavljiva se normalna boja kože ,koje psihicko rasterecenje .....eto dragi moji vitići nadam se da sam bar nekom vratio samopouzdanje da se nesto moze promjeniti...

meni bar jesi,ja sam na rangelov terapiji al još ništa,jedino što mi se počelo vraćati je od sunčanja u solariju!!!gdje se može kupiti ta lampa i ta krema dermovate-to ide na recept il???
milena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:47   #2023
Quote:
milena84 kaže: Pogledaj post
meni bar jesi,ja sam na rangelov terapiji al još ništa,jedino što mi se počelo vraćati je od sunčanja u solariju!!!gdje se može kupiti ta lampa i ta krema dermovate-to ide na recept il???
ja sam tu kremu kupio u hercegovini ima je svaka apoteka kosta oko 30 kuna a lampu sam nasao na internetu,upisao sam vitiligo fototerapija i tu ima ponuda vecinom iz inozemstva se moze naruciti ja sam nasao od jednog tipa kod nas ,na kutiji pise da je iz cakovca dado horvat,,
kadcenaciljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:51   #2024
Quote:
kadcenaciljek kaže: Pogledaj post
ja sam tu kremu kupio u hercegovini ima je svaka apoteka kosta oko 30 kuna a lampu sam nasao na internetu,upisao sam vitiligo fototerapija i tu ima ponuda vecinom iz inozemstva se moze naruciti ja sam nasao od jednog tipa kod nas ,na kutiji pise da je iz cakovca dado horvat,,
krema je bez recepta,mislim da je koriste za psorijazu...znaci upiši u trazilicu karnel kn-4003 i viditi ces kako izgleda lampa i sve o njoj...
kadcenaciljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 16:06   #2025
Jeste Dermovate se moze kupiti u svakoj apoteci skoro,bez recepta.Kosta desetak KM.Reci mi molim te koja je to vrsta lampe koju si koristio,je li uvb Narroq band...?Mislim nevjerovatno je da ti se vitiligo koji je tako tvrdokoran tako brzo povukao,ali mozda si ti imao samo mala podrucja zahvacena,male flekice.I da,koliko cesto si se izlagao?Meni je ljekar bio prepisao 3 puta sedmicno po par minuta na cistu kozu, a dermovate mazati prije i poslije lampe,ujutro i navecer.Tada mi se nakon nekih mjesec dana lagalo pocelo tackati,pogotovo lice,no moja su depigmentirana podrucja jako velika,pa to ide jako sporo.Onda sam pravila pautu,pa 3 mjeseca bila samo na lampi,doduse dva puta sedmicno,bez ikakve kreme i vitamina i nista ni makac :-(...treba biti jako uporan.ja cu ubzo nastaviti.Najvise bih voljela probati lampu u kombinaciji s Novitilom ili Protopicom..sta znam vise...
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 16:07   #2026
Lampa uvb narrow band-sorry...kazu da je naj na podrucju fototerapije
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 10:17   #2027
Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
Jeste Dermovate se moze kupiti u svakoj apoteci skoro,bez recepta.Kosta desetak KM.Reci mi molim te koja je to vrsta lampe koju si koristio,je li uvb Narroq band...?Mislim nevjerovatno je da ti se vitiligo koji je tako tvrdokoran tako brzo povukao,ali mozda si ti imao samo mala podrucja zahvacena,male flekice.I da,koliko cesto si se izlagao?Meni je ljekar bio prepisao 3 puta sedmicno po par minuta na cistu kozu, a dermovate mazati prije i poslije lampe,ujutro i navecer.Tada mi se nakon nekih mjesec dana lagalo pocelo tackati,pogotovo lice,no moja su depigmentirana podrucja jako velika,pa to ide jako sporo.Onda sam pravila pautu,pa 3 mjeseca bila samo na lampi,doduse dva puta sedmicno,bez ikakve kreme i vitamina i nista ni makac :-(...treba biti jako uporan.ja cu ubzo nastaviti.Najvise bih voljela probati lampu u kombinaciji s Novitilom ili Protopicom..sta znam vise...
moja podrucja nisu velika na šakama i prstima mozda 20 posto zahvaceno,ali vidim da se dobrim djelom vraća boja,izgubilo je onu snagu onu bjelinu,lampu koristim svaki dan otprilike minutu,sam svoj majstor uopce neznam koliko se triba dugo koristiti,..Philips UVB Lamp 311nm (PL-L/PL-S)
.koju ti lampu koristis......
kadcenaciljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 12:52   #2028
ZAO MI JE STO VAS MALO ZNA ZA DR. ANDRIJA STANIMIROVIĆA. SVJETSKI PRIZNAT DERMATOLOG KOJI JE IZLIJEČIO 99 POSTO LJUDI KOJI IMAJU VITILIGO, PA TAKO I MENE, NJEGOVI LIJEKOVI I KREME SU LIJEKOVI KOJI SE KORISTE U EUROPSKIM ZEMLJAMA ZA KOJE MI BALKANCI NEZNAMO, POMAŽU MNOGIM LJUDIMA I ŠTO JE NAJBITNIJE U SEBI NE SADRZE NISTA STETNO TKAO DA MOZETE BITI SIGURNI, JA JOS DAN DANAS NEKAD PIJEM MAGNEZIJ JER SE OSIJECAM BOLJE....NAPISITE NA GOOGLE DR.SC.ANDRIJA STANIMIROVIC I KONTAKTIRAJTE!
SlOw MoTiOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 12:58   #2029
Ja još nisam bio kod njega, ali dosta ljudi ovdje jest, ali ne znam da su "izliječili" vitiligo.
Tko je od nazočnih "izliječio" vitiligo??
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 13:19   #2030
kadcenaciljek(ne znam jesam li dobro i napisala) ta krema Dermovate,kako se to koristi? Gledala sam lampu,zasad mi je preskupa! Eto bila sam jučer malo na sunčanju i kada sam se vratila te flekice su mi pocrvenile,to je dobar znak zar ne? E sad tko je Rangelov terapiji malo duže nek se javi)))

a sad tko se u potpunosti izliječio od vitiliga nisam čula ni pročitala...
milena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 23:15   #2031
Smile

Quote:
milena84 kaže: Pogledaj post
kadcenaciljek(ne znam jesam li dobro i napisala) ta krema Dermovate,kako se to koristi? Gledala sam lampu,zasad mi je preskupa! Eto bila sam jučer malo na sunčanju i kada sam se vratila te flekice su mi pocrvenile,to je dobar znak zar ne? E sad tko je Rangelov terapiji malo duže nek se javi)))

a sad tko se u potpunosti izliječio od vitiliga nisam čula ni pročitala...
samo da vam javim sto se rangelova tiče, tačno je da se flekice bijele opet vraćaju...nakon što sam uspjela prošle godine izliječiti potpuno lice terapijom rangelova, primjetila sam u skorije vrijeme da mi se bijela fleko oko jednog oka vraća, tačno na mjestu gdje je i bila..tako da sam opet kremu počela mazat, i piti čaj, fenirat, pa se flekica opet počela crveniti..tako da se nadam da ću spriječit da se potpuno vrati i da ću je uspjet ponovo brzo izliječiti..i mažem se na svim djelovima gdje sam imala flekice kako se ne bi vratile...
tako ispadne da izliječene fleke mogu trajati nekih godinu dana i onda se opet vraćaju...tako da ja ponovo krećem intenzivno u akciju i ponovo koristim terapiju, NE DAM DA SE OPET SVE VRATI..ja sam spremna da jednom godišnje ponavljam terapiju, s tim da se godinu dana fleke ne vide a i ne šire se...pa kome se tako da raditi onda nek pokuša...
javim kako na kraju bude...pozdrav svimaaaa
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 09:29   #2032
Quote:
sunce5 kaže: Pogledaj post
samo da vam javim sto se rangelova tiče, tačno je da se flekice bijele opet vraćaju...nakon što sam uspjela prošle godine izliječiti potpuno lice terapijom rangelova, primjetila sam u skorije vrijeme da mi se bijela fleko oko jednog oka vraća, tačno na mjestu gdje je i bila..tako da sam opet kremu počela mazat, i piti čaj, fenirat, pa se flekica opet počela crveniti..tako da se nadam da ću spriječit da se potpuno vrati i da ću je uspjet ponovo brzo izliječiti..i mažem se na svim djelovima gdje sam imala flekice kako se ne bi vratile...
tako ispadne da izliječene fleke mogu trajati nekih godinu dana i onda se opet vraćaju...tako da ja ponovo krećem intenzivno u akciju i ponovo koristim terapiju, NE DAM DA SE OPET SVE VRATI..ja sam spremna da jednom godišnje ponavljam terapiju, s tim da se godinu dana fleke ne vide a i ne šire se...pa kome se tako da raditi onda nek pokuša...
javim kako na kraju bude...pozdrav svimaaaa


evo ja sam na njegovoj terapiji već 20-tak dana,al od prošle god mi se to već počelo točkati iako nisam se mazala nikakvom kremom,znači taj se dio treba crveniti?? a ništa nastaviti ću mazati i dalje,samo mogu reći da se zasad ne širi!!!
milena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 13:51   #2033
Smile

Quote:
milena84 kaže: Pogledaj post
evo ja sam na njegovoj terapiji već 20-tak dana,al od prošle god mi se to već počelo točkati iako nisam se mazala nikakvom kremom,znači taj se dio treba crveniti?? a ništa nastaviti ću mazati i dalje,samo mogu reći da se zasad ne širi!!!
ne mora se crveniti, meni prošle godine se samo počelo tačkat, i onda se te tačke počele spajati dok se sve nisu spojile...nemoj samo odustajat, ako nemaš vremena da se sunčaš onda feniraj koliko god puta na dan možeš da zagrijavaš flekice i pij čaj...a ako već 20 dana koristiš terapiju sad nekad će ti početi i prve tačkice...ako ti je vitiligo na licu onda će sve ići brže a ako je na drugim djelovima tijela onda sporije, bar je tako u mom slučaju...eto, pa javi rezultate...sretnooo.
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:42   #2034
Pozdrav svima!
Zanima me koja je stvarna učinkovitost Novitil gela?? Da li netko može napisati kako je došao do njega i koliko dugo ga je koristio i dal mu ga je preporučio neki dermatolog?? Da li se uz njega potrebno i sunčati??

Ja sam ga odlučila nabaviti ove godine preko frendice koja ima rodbinu u Kanadi pa da ga donesu jer dolaze k nama na more. Oni su ga pokušali tamo kupiti međutim u Kanadi on nije u službenoj uporabi za lječenje vitiliga i ne može ga se kupiti u ljekarnama, navodno se jedino može naručiti internetom!
Imam vitiligo već 20 god. nisam isprobavala nikakve terapije već godinama, nemam ga puno, ali se u zadnje vrijeme malo proširio tako da sam razmišljala da probam s Novitilom
Sada sam trudna pa sam mislila s tim početi iduće godine jer ne želim u trudnoći ništa isprobavati.
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:46   #2035
Nisam ga koristio, trenutno koristim Heliocare kapsuel, glukonat, bakar i magnezij, te Psorcutan krema. Kakva su vaš iskustva pak s time?
Hvala ekipa.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:46   #2036
Wink depigmentacija

Dragi svi,
jel netko slučajno pokušao s preparatima za potpunu depigmentaciju kože (monobenzon, hidrokinon) ili se možda savjetovao s dermatologom o takvoj terapiji? čitala sam dosta o tome, navodno je potrebno da površina zahvaćena vitiligom bude više od 50%, al ne znam kakav je stav dermatologa o tome i da li uopće postoji kod nas takva terapija.
Svi idu na re-pigmentaciju, u mom slučaju sve moguće terapije nisu polučile nikakve rezultate, i ono malo što se pigment vratio, bilo je kratkotrajno.
Unaprijed zahvaljujem!
sunce2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 00:25   #2037
Thumbs up

Čula sam kako pomaže ako se maže sa masti od guske i jede meso od guske, vrijedi probati jer to ne može štetiti
SunDance20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 18:23   #2038
Quote:
tinka pinka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zanima me koja je stvarna učinkovitost Novitil gela?? Da li netko može napisati kako je došao do njega i koliko dugo ga je koristio i dal mu ga je preporučio neki dermatolog?? Da li se uz njega potrebno i sunčati??

koristio sam Novitil par mjeseci i vidio da nema smisla...
preporucam ti UVB Narrow band... narucis sa e-baya i bez krema i slicnih sranja polako ce se vracati pigment.

evo koju lampu sam ja uzeo: http://cgi.ebay.com/UVB-Lamp-Phototh...-/110655791827

mozes probat nac i jeftinije negdje drugdje..
ThIeF6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:20   #2039
Pozdrav svima!

Zanima me dali je netko koristio ulje iz Dubaia s ove stranice http://www.vitiligonatural.com/?gcli...FZMi3wodfh0K9w . Znate li išta o tom proizvodu?
Smile_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:59   #2040
pozdrav svima......ugl meni se vitiligo pojavio prije 3-4 godine ispod pazuha i u području lijeve sise i naravno otišla kod doktora na šalatu rekli da nema lijeka neke kremice i tako to ali bla bla...ugl ništa nije pomoglo ...sva sreća to me nije posebno smetalo jer se nije širilo a i nije bilo na vidljivom mjestu no međutim ove mi se godine počelo širiti i čak sam prvi put primjetila na čelu između kose bijele flekice...i sad nije da je panika ali ono ponovo sam se počela malo brinuti pa me sad zanima...kakvo je trenutno stanje s tim???? da li postoji stvarno neki lijek (čula sam za neki melagenin plus-kubanski lijek ) pa me zanima jel tko to koristio ???....da li se isplati uopće ići kod doktora/dermatologa ???
rina55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.