Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 22:23   #41
Quote:
because the night kaže: Pogledaj post
A kaj je to kemig, di je to, prvi put čujem. Bijelu glinu ocu da si napravim masku za čišćenje, očito.A kaj zakaj?

Ti si profi pa više znaš?
Kemig je firma koja uvozi i prodaje supstance ljekarnama,proizvođačima (kozmetike npr.),a odnedavno i svekolikom pučanstvu u Bauerovoj.
Bijela glina ti se koristi za jako osjetljivu kožu i nije toliko ljekovita i efikasna u čišćenju kao recimo zelena glina.Bijela nešto manje i isušuje no zelena i crvena.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 23:39   #42
Nema bijele gline već jako dugo vremena, niti će biti, Kemig prestaje proizvoditi i ostale vrste, tako mi je rečeno u maloprodaji.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 14:57   #43
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Nema bijele gline već jako dugo vremena, niti će biti, Kemig prestaje proizvoditi i ostale vrste, tako mi je rečeno u maloprodaji.
Istina je da u Kemigu nema bijele gline, ali ima barem 7-8 vrsti glina u drugim bojama. Oni nisu proizvođači nego ekskluzivni zastupnice firme iz Španjolske koja ih proizvodi. Tako da ih imaju uvijek na lageru i imati će ih i ubuduće.
Ja sam baš na sajmu kada su izlagali uzela male uzorke i super su! Ima više boja: siva, smeđa, žuta, oker, crna, roza, narančasta,.....
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:05   #44
Onda je meni opet nešto krivo rečeno u dućanu, jer sam shvatila da masu proizvoda iz kataloga povlače iz prodaje, uključujući i to.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:47   #45
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Onda je meni opet nešto krivo rečeno u dućanu, jer sam shvatila da masu proizvoda iz kataloga povlače iz prodaje, uključujući i to.
Oni nemaju gline za oralnu upotrebu, ali gline za eksternu upotrebu imaju i imat će ih i ubuduće.
A što to puno povlače iz prodaje? Baš me zanima?
Budem danas skočila do dućana i provjerila....baš me zanima....jer nekak nisam stekla dojam da povlače jedino šire asortiman...
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:06   #46
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Oni nemaju gline za oralnu upotrebu, ali gline za eksternu upotrebu imaju i imat će ih i ubuduće.
A što to puno povlače iz prodaje? Baš me zanima?
Budem danas skočila do dućana i provjerila....baš me zanima....jer nekak nisam stekla dojam da povlače jedino šire asortiman...

Vidim da ima dosta nejasnoća vezano uz gline, pa evo nekoliko riječi.Kemig u svom asortimanu ne drži glinu za oralnu upotrebu iz razloga što naše ministarstvo zdravstva nije odobrilo taj način upotrebe.Bijelu glinu nemamo, radi se na uvozu.
Što se tiče smanjivanja asortimana, do toga nikako neće doći, već naprotiv, asortiman se širi.
Mirela.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:40   #47
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Onda je meni opet nešto krivo rečeno u dućanu, jer sam shvatila da masu proizvoda iz kataloga povlače iz prodaje, uključujući i to.
Hey ljudi, zapravo sam se htjela uključiti na forum o dekotativnoj kozmetici, ali švrljajući ovuda shavtih da ste i vi zanimljivi.
Brančika, malo mi je čudan ovaj tvoj komentar, naime ja sam jučer bila u toj trgovini u Bauerovoj (kupila sam par eteričnih ulja od Pranaroma- super su!!! i baš sam se raspitivala za gline i nisu mi rekli da ih neće biti, već da ih već dugo imaju nekiliko vrsti. Tražila sam i nekeakav katalog, ali mi je prodavačica rekla da ga moraju doraditi jer ima puno noviteta, a nije spominjala nikakvo povlačenje ničega. Da nisi ti nešto pogriješila, jer sam ja dibila suprotan dojam od ovoga kaj ti veliš?
Lorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:01   #48
Quote:
*Mirela* kaže: Pogledaj post
Vidim da ima dosta nejasnoća vezano uz gline, pa evo nekoliko riječi.Kemig u svom asortimanu ne drži glinu za oralnu upotrebu iz razloga što naše ministarstvo zdravstva nije odobrilo taj način upotrebe.Bijelu glinu nemamo, radi se na uvozu.
Što se tiče smanjivanja asortimana, do toga nikako neće doći, već naprotiv, asortiman se širi.
Mirela.
Bokić Mirela!
Pa meni je rečeno da dosta proizvoda iz starog kataloga više neće biti, te da će umjesto njih biti puno novih proizvoda? Npr. da više neće biti nekih maski iz kataloga i one crvene gline koju sam ja kupila. Eto, baš tako mi je bilo rečeno.

Lorna, evo ne znam što da ti kažem, baš tako je bilo, ne bih niti zapamtila to konkretno, nego sam još komentirala da možda bolje za crvenu glinu da se povlači jer može ostaviti boju na licu kako je meni ostavila.

Uglavnom, bitno da nam je Mirela tu, ona najbolje vlada materijom i može reći što ima a što nema
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:21   #49
[QUOTE=piroman;6119018]Glina ima moc da :

- procisti organizam u tolikoj meri da se cak izgubi i miris znoja

- vezuje, drenira i potom izbacuje necistoce koje su u limfi, tkivu i krvi.


Ako trebaš nešto za njegu kože probaj ovo:

Skin care (biljni čaj)

Za njegu kože (može i vanjska upotreba - npr. umivanje)
Sastojci: grahova kora, maćuhica, cvjetovi kamilice, listovi koprive, orahovo lišće, cvjetovi tratinčiće, cvjetovi nevena.

Možeš ga kupiti u Kući zelenog čaja,Ilica 14
www.kucazelenogcaja.com

Za njegu kože je sjajan i bijeli čaj.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:22   #50
a zašto se ta zelena glina mora piti ujutro?
meni ne paše izbacit doručak.. pa sam ja narihtala glinu popodne. je li to zbog nečeg loše?
nikanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 20:20   #51
Zna li netko gdje se moze kupiti bentonit glina (za piti)?
margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:18   #52
blagodati gline.......?!!

Volim surfat netom i tako sam jednom slucajno naletila na par zanimljivih stranica na kojima pisu cudesa o zelenoj glini.... detoksicira, zateze kozu, revitalizira, izbljeljuje zube, lijeci artritis, probleme s aknama itd.. .itd...
Zanima me da li je netko koristio tu glinu kao pice za detoksikaciju organizma i kakvi su rezultati, da li je to stvrano uspjesno toliko ili su to samo puste price...
Mislim cak da sam naletila da je neka cura skinula 2 kg s tom glinom u 2 tjedna??! Moguce ili je to samo bajka?!
pitura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 18:17   #53
Question

ja sam jučer kupila zelenu glinu (francuska) i ujutro je popila...i ajde može proć, mislila sam da će bit gore....maloprije sam napravila i masku (2-3 žlice gline, nekoliko kapi limuna i malo maslinovog ulja) i sad kad sam ju skinula primijetila sam da mi je koža na vratu i posebno na dekolteu malo crvena...to vjerojatno nije dobro...jel tko ima kakav savjet u vezi toga..a dok sam držala masku malo me je svrbilo baš na vratu i dekolteu...jel tko zna zašto??
picture is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:56   #54
pa limuin iritira.. a sad..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:58   #55
zanima me di se u rijeci moze kupiti zelena glina i koliko dojde?
neda mi se bas cjelu rijeku pretrazivat..
unapred hvala
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 18:30   #56
Quote:
a.i.c. kaže: Pogledaj post
zanima me di se u rijeci moze kupiti zelena glina i koliko dojde?
neda mi se bas cjelu rijeku pretrazivat..
unapred hvala

ja sam ju kupila u ljekarni Melissa u Mercatoru na Škurinjama (89,00 kn)...imaš ju u ljekarni Botanika (Krešimirova 36a, 83,75 kn), u ljekarni Galena (Matije Gupca 12, 91,00 kn)...sve su od 300 g..ja sam zvala te ljekarne i tako su mi rekli, pa ti sad vidi gdje ćeš...
picture is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 10:26   #57
Quote:
picture kaže: Pogledaj post
ja sam ju kupila u ljekarni Melissa u Mercatoru na Škurinjama (89,00 kn)...imaš ju u ljekarni Botanika (Krešimirova 36a, 83,75 kn), u ljekarni Galena (Matije Gupca 12, 91,00 kn)...sve su od 300 g..ja sam zvala te ljekarne i tako su mi rekli, pa ti sad vidi gdje ćeš...
thanx budem isla u najblizu
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 20:27   #58
RAZNOBOJNE MASKE ZA LICE I TIJELO
(emitirano 12.10.2006. u emisiji “Znati æivjeti” u prilogu “Striborov svijet”, HTV-2)
!
Glavna funkcija maski je izvlačenje toksina iz kose. Maleni kristali minerala raznih glina imaju sposobnost da na sebe adsorbiraju (vežu) organske molekule, masnoće i metaboličke otpadne produkte. Primajući na sebe takve molekule gline istovremeno otpuštaju oligoelemente (metale poput cinka, željeza, mangana...) i time poboljšavaju metabolizam stanica kože.

Dakle, maskama:
- izvlačimo štetne tvari iz kože, uključujući i višak masnoće
- dajemo koži vrijedne minerale
- nježno odstranjujemo sloj mrtvih stanica kože
- čistimo pore kože.
Zašto rabiti raznobojne maske? Jedan je razlog estetski - zanimljivije je igrati se s različitim bojama. Drugi razlog je prilagodba maske tipovima kože.
Tako je maska od crvene gline dobra za suhu i osjetljivu kožu, najnježnija je maska od bijele gline (kaolina) koju mogu koristiti i ljudi vrlo stanjene i oštećene kože, a zelena maska je pak najljekovitija za masnu i problematičnu kožu.
No, najbolje je da svatko proba na sebi različite maske i vidi koja mu najviše odgovara.

Univerzalna receptura za zelene, crvene, roze i bijele maske:

50 g gline (zelene, crvene, roze ili bijele)
hidrolat prema tipu kože*, bez primjesa alkohola etanola!
biljno ulje prema tipu kože*, hladno prešano i nerafinirano
U glinu dodajte 1 malu žlicu biljnog ulja (primjerice badema ili lješnjaka), zatim postepeno ulijevajte hidrolat dok ne nastane masa koja ima konzistenciju (gustoću) guste paste.
Držite na hladnom mjestu, rok trajanja je nekoliko mjeseci, no najbolje je uvijek pripravljati svježe maske.

--------------------------------

Preuzela tekst sa stranica centra cedrus, napisao dr. sc. Stribor Marković

--------------

Ajmo riješiti dilemu oko boja gline:
ovdje kaže da je crvena za suhu kožu, a negdje se u našem topiku spominje da je za masnu

ja sam od ulole imala rozu masku za suhu kožu sa uljem koštica marelice, maslinovim uljem i et. ulje ruže drvo. Ostali sastav: Voda, roza glina, fenoksietanol, kloroksilenol i kaprilil glikol.
10ml je oko 30 kn ili 28 ne znam.
Izuzetno sam bila zadovoljna kako fino počisti pore pa se i sama bacam u kupovinu gline i ulja.
Imam zamjerku, jako me faca pekla od te maske jer mi je očito pre jaka ili me peku ti konzervansi ili previše et. ulja,no meme faca od puno kupovnih proizvoda peče: Vichy, Rosal ma sve uglavnom osim običnih najobičnih belobaza , plave Nivee, Avena (Trixeru posebno volim) i Uriaga.
Koža mi je nekada bila odurno suha, a sad je više normalna do suha, ev zimi posuši opet.

tko točno zna koja boja gline odgovara kojoj koži nek napiše jer meni je velka greška stavit na facu nešto šti je za masnu kožu.
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 13:59   #59
Quote:
a.i.c. kaže: Pogledaj post
zanima me di se u rijeci moze kupiti zelena glina i koliko dojde?
neda mi se bas cjelu rijeku pretrazivat..
unapred hvala
Ja sam nedavo kupila zelenu glinu u Kemigu, mislim da je dosada nisu ni imali. Imam problematičnu kožu koja je masna na nekim djelovima lica, a na drugim suha. Za probu sam uzela 100 g (oko 12 kn) i super mi je . Moram priznati da osjećaj dok se glina suši i nije baš ugodan kao ni poslije skidanja, dosta isuši i zateže, ali djeluje. Masku sam napravila sa hidroatom mrkve i s dodatkom eter. ulja mrkve. Dodala sam i malo ulja jojobe (manje zateže). Rečeno mi je da bi nakon skidanja gline kožu trebalo ostaviti da "diše" nekih 30- ak min. tj. ne stavljati odmah kremu koliko god bilo nelagodno za kožu. Stavila sam je samo na dijelove lica koji su masniji kako ne bih dodatno iziritirala suhe dijelove lica. Stavim je svaka 2 tj. i pokazala se super
Lorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 17:00   #60
Quote:
Lorna kaže: Pogledaj post
Rečeno mi je da bi nakon skidanja gline kožu trebalo ostaviti da "diše" nekih 30- ak min. tj. ne stavljati odmah kremu koliko god bilo nelagodno za kožu.

tko je to rekao i da li je točno? molim pliz mjerodavne cure i kometičarke imate li iskustava sa time.
pitam zato kaj ja imam suhu kožu i oću poludit nakon nečeg takvog, ili nakon samog umivanja mi mora odmah krema doći.
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.