Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 07:46   #2281
Hello!

Može jedno kratko pitanjce? Planiram na jedno organizirano dvodnevno putovanje u Italiju pa me zanima jel se može ući na temelju osobne iskaznice??

Tnx
Lidek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:33   #2282
Quote:
Lidek kaže: Pogledaj post
Može jedno kratko pitanjce? Planiram na jedno organizirano dvodnevno putovanje u Italiju pa me zanima jel se može ući na temelju osobne iskaznice??

Tnx
Kratko i jasno - može
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:39   #2283
Quote:
efroname kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno - može
:klap: aaaa, tnx...
Lidek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:30   #2284
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
pozzz!
Trebam produziti usa vizu, od 1.4.2010. se za turisticke vize ispunjava obrazac D-160, iskljucivo online, iskljucivo na engleskom.
Jeli ga tko vec ispunjavao? hvala....
Jel to ono sta se mora za muskarce ispuniti? Ako da, onda sam ja to ispunila vec sa svog muzeka
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 00:09   #2285
Pitanje.
Cura ide preko CCUSA u NJ. Ja bi otišao do nje na 2 tjedna u 7. mjesecu. Kak da navedem u zahtjevu di ću bit kad će onda kad dođe tamo iznajmit stan a ju ću biti tamo. Ili da možda navedem da ću bit u nekom hotelu? ili kak to ide?
i da li da uzmem index sa sobom?
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 10:06   #2286
Quote:
Lidek kaže: Pogledaj post
Može jedno kratko pitanjce? Planiram na jedno organizirano dvodnevno putovanje u Italiju pa me zanima jel se može ući na temelju osobne iskaznice??

Tnx

Koja pitanja....boli glava....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 10:18   #2287
Pa već dugo nitko nije postavio legendarno pitanje, ono u kojem su u istoj rečenici Austrija i osobna...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:12   #2288
DS-160

Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Jel to ono sta se mora za muskarce ispuniti? Ako da, onda sam ja to ispunila vec sa svog muzeka
Nije samo za muskarce. DS-160 (krivo sam u postu navela D-160) je novi online formular koji se ispunjava od 1.4.2010 i zamjenjuje dosadasnji-e.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:32   #2289
Posto planiram ovih dana turistick zapaliti za usa , prvo moram dobiti prokletu vizu.
Posto ne radim mislim im donijeti potvrdu o stanju na racunu, sad me zanima da li to moze biti potvrda tekuceg ili mora bit devizni u igri?
btw posto idem sa bratom da li je moguce da zajedno izadjemo na intervju?

Zadnje uređivanje banky : 09.04.2010. at 19:42.
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:29   #2290
Mislim da ćeš morati dati još koji dokaz da ne misliš tamo ostati. Samo stanje na računu nije sad bog zna kakav dokaz. I svatko zasebno dolazi na intervju i zasebno ga obavljaš.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:00   #2291
Ma dofurat cu garantno pismo i potvrdu o studiranju, ali me zanima da li se moze donijet potvrda o stanju na tekucem ili mora biti devizni?
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:01   #2292
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Nije samo za muskarce. DS-160 (krivo sam u postu navela D-160) je novi online formular koji se ispunjava od 1.4.2010 i zamjenjuje dosadasnji-e.
A ok dobro da znam Morat cu pogledati jer i ja polako moram po to
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:36   #2293
Quote:
banky kaže: Pogledaj post
Ma dofurat cu garantno pismo i potvrdu o studiranju, ali me zanima da li se moze donijet potvrda o stanju na tekucem ili mora biti devizni?
Ja sam za tu svrhu otvorio devizni i na njega prebacio novce. Ako ti to nije problem, napravi isto. Pretpostavljam da i tekući isto funkcionira, ne vidim razloga zašto ne bi. Novci su novci.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 19:41   #2294
Imam pitanje za nekog tko je nedavno tražio Američku vizu.Da li u popunjavanje on line formulara za neuseljeničku vizu
popunjavati polje provincija ili po našem županija.Po meni ne treba,jer je to univerzalan formular za sve države,a neke imaju provincije u opisu adrese.I drugo,da li se dodatni formular koji popunjavaju muški treba biti popunjen na eng. ili hrv. jeziku,pitanja na formularu su na hrvatskom pa s toga mislim da i treba na hrvatskom.
Tko zna nek pomaže.
Hvala!

I uz put kako s autom doći do ambasade u Buzinu,gdje parkirat itd.?
Ivan1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:46   #2295
[

I uz put kako s autom doći do ambasade u Buzinu,gdje parkirat itd.?[/QUOTE]

Da to i mene zanima ,a i da li oni imaju parking za posjetitelje jer sam cula da su ljudi uglavnom auto ostavili negdje i došli pješice?
Alana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:13   #2296
Vidim da su neki naveli da su mogli se parkirati u kurugu zgrade, ali inače je zabranjeno. Najbolje bi bilo da akoidete iz smjera Zagreba da se polukružno okrenete na semaforu gdje trebate skrenuti za Ambasadu i da se sparkate na prvoj benzinskoj. Od tamo imate nekoliko stotina metara pješke.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:41   #2297
Točno, iza te benzinske ima dosta mjesta za parkirati auto. I btw, ja sam sa curom zajedno obavio intervju, prozvali su nas oboje
Micek ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:15   #2298
I have a question (again)

Pošto imam 16, MORAJU li roditelji ić sa mnom. Na websiteu piše da do 14 može roditelj predat a da do 17 se MOŽE imat pratnja. Malo dalje piše da treba potvrda od javnog bilježnika da me oba roditelja puštaju. Znači li to da ja tamo mogu doć sam i donit im te dvi potvrde?
San Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:11   #2299
bok

zanima me sljedeće:

rad u UK, raspitivala sam se dosada ali mi je par stvari još nejasno

da li se mora naći posao unaprijed, prije odlaska gore?
postoji li udruga koja zapošljava strance ili se posao traži zajedno sa ostalima?

cijena izdavanje radne dozvole - protokol, bila bih zahvalna ako bi netko napisao više o ovome......

planiram otići prvo u izvidnicu ali šokirali su me propisi, zanima me da li je cijeli postupak zaista toliko kompliciran?

sljedeće, ne znam kako da se klasificiram gledajući sve te formulare......nemam fakultetsko obrazovanje - dakle nije skilled worker??


svaki info je dobrodošao
hvala
drvnaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:05   #2300
Ljudi, u 7. mjesecu sam mjesec dana u Indiji, dakle treba mi viza. Možete li mi reći kako izgleda postupak, što je potrebno, koliko je prije potrebno izvaditi vizu itd. Tnx!
Chabby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.