Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 22:23   #1
Otvaranje obrta za rentanje gumenjaka.

Ima li netko iskustva u otvaranju turističkog obrta za iznajmljivanje gumenjaka. Najviše me zanima dio koji se tiče papirologije, tj. svih mogućih dozvola, propisa i svih uvjeta koje moram ispuniti da to legalno obavljam. Za početak bi krenuo sa 2 do 3 gumenjaka.
fastred is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 11:46   #2
Ovisi jel to misliš na određenoj plaži ili ka charter...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:46   #3
Pa bila bi točno određena plaža...
fastred is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:28   #4
U lučku kapetaniju po koncesiju za tu plažu, dalje će te oni uputiti...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 23:07   #5
Zapravo frend ima koncesiju na toj plaži,pa smo došli na ideju da probamo rentat moju gumu. Ja sam u tom slučaju fizička osoba, a on pravna, dal moramo napraviti neki ugovor da ja njegovom obrtu ustupam (ili što već) svoj čamac, pa da ga on može rentat. Jel znaš kak bi taj dio trebalo pravno riješiti?
fastred is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 08:44   #6
Jebi ga sad ne znan točno za takav slučaj, ali postoje tisuće sličnih slučajeva kod nas kada firme (gotovo svi veći brodovi su kupljeni na firmu, zbog povrata PDV-a) daju svoj brod charter kompanijama na rentanje, vjerojatno će te slično nešto i vi morat napravit, raspitaj se u nekom charteru kako točno to ide... Ne znan samo kako ti ide kod fizičkih osoba
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 18:28   #7
Quote:
fastred kaže: Pogledaj post
Zapravo frend ima koncesiju na toj plaži,pa smo došli na ideju da probamo rentat moju gumu. Ja sam u tom slučaju fizička osoba, a on pravna, dal moramo napraviti neki ugovor da ja njegovom obrtu ustupam (ili što već) svoj čamac, pa da ga on može rentat. Jel znaš kak bi taj dio trebalo pravno riješiti?
Ništa posebno, napravite ugovor i ti moraš plačati porez na taj novac od najma.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.