Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 22:36   #61
A gle,moras pratiti nuspojave,a i ginekolozi razlicito govore. moja cimerica je prestala piti jer su je sise stalno bolile,i vec je bilo rizicno da nastavi,nije pusila niti pila,a moja sestra-nepusac je stalno krvarila,a gine. joj je rekla da je to normalno,i ostajala bi bez zraka i tako dalje. ja nikad nisam imala niti jednu nuspojavu. zato me i strah. zato prati sve
Dijana87 is offline  
Old 22.09.2008., 22:50   #62
Quote:
cuncokret kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ne treba paničariti. Novinarima je posao da pišu svašta, i svaku vijest i dodatno malo začine. Tako da...
Svaki lijek, pa tako i kontracepcijske tablete nose sa sobom određene rizike, moguće nuspojave i slično. Uglavnom se radi o malim šansama da to toga dođe, ali kad to napišeš u novinama s bombastičnim naslovom... A jel to znači da možemo bez lijekova? Ne, svejedno ih pijemo.
Prije tjedan dana moj instruktor iz autoškole, zdrav dečko od 28 g., sportaš - umro je pri zagrijavanju na treningu boksa. Što sad to znači, da treba i prestati vježbati?

Svaka stvar u životu ima svoju pozitivnu i negativnu stranu. Jednostavno, slušajte svoje tijelo, redovito se kontrolirajte i sve će biti ok. Nema panike!
Ne, ne treba prestati vježbati, isto kao ni prestati piti kontr. pilule, ali treba prestati piti yasmin, jer sve ovo što se događa se događa od yasmina, umrle cure od yasmina, cure leže u bolnici sa embolijom pluća od yasmina, i da treba dizati frku da svi znaju i prestati piti yasmin. Nije umrla jedna cura i to je to, nije imala jedna nuspojave i to je to, puno ih je i sve je baš od yasmina.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Old 22.09.2008., 22:51   #63
e ovak.. danas sam gledala na tv-u u vezi one cure..strasno.. skroz sam se uplasila, ja pijem diane35 tek nekoliko dana tacnije 4 dana i nakon ovog me strah i htjela bih odustati. dermatolog mi je preporucio diane35 zbog problema sa aknama. nisam isla na pretrage i sad me strah jer znam da sam trebala.. ne znam jel mogu jednostavno prestati piti ih ili moram otici kod ginek.. ? molim vas pomozite!!!!!
maki19 is offline  
Old 22.09.2008., 22:55   #64
Ja sam danas trebala popiti 6-u pilulu yasmina i nisam, ujutro zovem ginića i vidjeti što on preporuča, ali nastaviti neću piti.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Old 22.09.2008., 22:57   #65
ma mislim da pretjerujte. ja sam na pauzi i namjeravam poceti piti opet cim dobijem menstruaciju. pa kruzile su takve price i za diane
__________________
"If you are going through hell, keep going." - Winston Churchill
Angelica is offline  
Old 22.09.2008., 23:00   #66
Ne pašu svima svi lijekovi. No, nekako ih naučimo izbjegavati . Nekome ne sjeda Ketonal na želudac, pa se ne forsira piti to. Isto vrijedi i sa Yasmin. Zna se da kod svakoga izazivaju drugačije nuspojave. Nekome riješe "sve probleme", a nekome jednostavno ne pašu od starta. Na kraju krajeva, nema lijeka koji je siguran.

Važno je kontrolirati krvnu sliku. Meni je moja ginekologica pripisala Yasmin radi policističnih janika nakon što sam pila Diane od kojih sam stalno bila napuhnuta. Pijem ih već dvije godine, bez ikakvih nuspojava. Ali, isto tako se pridržavam uputa doktorice. Svakih 6 mjeseci kontroliram krvnu sliku, a vrijeme zgrušavanja u običnom labosu u Domu zdravlja košta 15 kn.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Old 22.09.2008., 23:03   #67
Isto tako ste sve prestale vozit auto radi ogromnog broja prometnih nesreća

Dajte se smirite, skupite informacije i s ginekologom zaključite što i kako dalje.
Maisie is offline  
Old 22.09.2008., 23:04   #68
sve to ovisi,samo mislim da tablete kao vrstu kontracepcije ne treba uzimati baš tako bezazleno
a ovaj slučaj?
pa tko zna jel cura imala neku bolest,kakav je život vodila,u uputama za pilule sve ljepo piše,pa čak i nuspojave,a tromboza,ako se ne varam od toga je cura umrla,je jedna od njih
ja mogu reći da sam također uzimala pilule jedno vrijeme,doduše drugu vrstu i morala sam to prekinuti,jer su mi se javili zdravstveni problemi
Roly is offline  
Old 22.09.2008., 23:26   #69
meni su yasmine inače odlične. prije sam pila triqilar i bilo mi je užasno loše od njih. a sad kad sam čula za yasmine... pijem ih i dalje, strah me je s obzirom na ove događaje al svejedno ih nastavljam piti. nikakve posljedice ne osjećam. i ne pušim.
_Maya_ is offline  
Old 22.09.2008., 23:37   #70
Najbitnije je ovo što Maya kaže. Samo treba pratiti svoj organizam. Kod bilokakvih nuspojava treba odmah prekinuti sa uzimanje. (A isto vrijedi i za bilokoji drugi lijek). Ako se redovito kontroliraš kod svog ginekologa (KKS, VZ, hormoni), onda se nemoj plašiti. Radi čega su ti pripisane Yasmin?

Ja ih pijem oko 2 godine, a prije njih sam pila Diane koje mi uopće nisu "ležale". Od Yasmin sam se stvarno preporodila. Meni ih je ginekologica pripisala radi policističnih jajnika i stvarno nisam imala razloga prekidati sa njihovim uzimanjem... :da pokucam o drvo:
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Old 22.09.2008., 23:40   #71
Dajte ljudi naucite jednom zauvijek da NISU Yasmine nego Yasmin! YASMIN! Kako mozete nesto piti godinama ili mjesecima a da ne znate sto pise na kutiji!

Zamisli Dijana87 da te netko stalno zove Dijane

Kako to ne mogu shvatiti. Znate, inace ja ne pijem Lekadol ili Aspirin kad me boli glava nego Lekadole ili Aspirine
Aminta is offline  
Old 22.09.2008., 23:42   #72
prošli petak sam popila zadnju, sad ću napraviti pauzu čini mi se da mi zadržavaju tekućinu u tijelu,
većina ginekologa ih olako propisuje - ja nisam išla na nikakve pretrage prije iako sam rekla da imam problema sa štitnjačom ( hypotireoza ) i povišeni tlak
A i nije mi baš svejedno nakon ovog u Splitu .....
Bocko is offline  
Old 22.09.2008., 23:54   #73
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
i ja sam vidjela na novoj vijesti....a navodno se u bolnici nalaze još 4 cure s istim simptomima, isto se sumnja na yasmin...

jedna farmaceutska tvrtka je poslala ljekarnama dopis o yasminu --> http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ot/403014.aspx

morati ću ipak malo više porazgovarati sa ginekologicom...ne sviđa mi se to što čujem po vijestima svako malo...iako mislim da ne bi trebalo do toga doći ako se ide redovito na kontrolu

btw. što se zna o yasminellama, koristi ih netko?
yasminelle su slabije dozirane od yasmina.to je sve sto znam
Hannah 3 is offline  
Old 23.09.2008., 00:08   #74
zanima me da li ce biti nekih posljedica il sl ak sad prestanem piti? pocela sam piti prije 4 dana i nakon ovoga sto sam cula danas vise ne zelim piti-definitivno!!!!!!! pa eto ak neko zna nesto o tome nek mi kaze. hvala
maki19 is offline  
Old 23.09.2008., 00:21   #75
ok ja bacam danas cijelu kutiju u smece pijem ih vec 2 godine i nezelim se vise zajebavat sa pilulama... ovo me dosta zdrmalo...e sad pitanje, sad mi je prvi tjedan dakle popila sam ih sve skupa 5 iz nove kutije i sad kad ih odmah prestanem pit cu dobit mengu za par dana ili kaj? jel ima kakvih simptoma kad se prestanu piti?
Jessy05 is offline  
Old 23.09.2008., 00:33   #76
Quote:
Jessy05 kaže: Pogledaj post
ok ja bacam danas cijelu kutiju u smece pijem ih vec 2 godine i nezelim se vise zajebavat sa pilulama... ovo me dosta zdrmalo...e sad pitanje, sad mi je prvi tjedan dakle popila sam ih sve skupa 5 iz nove kutije i sad kad ih odmah prestanem pit cu dobit mengu za par dana ili kaj? jel ima kakvih simptoma kad se prestanu piti?

da, kad ih prestaneš piti dobiš menstruaciju za par dana, možda malo slabiju nego inače. i nikakvih posljedica nema. tako da budi bez brige
_Maya_ is offline  
Old 23.09.2008., 01:02   #77
cure,polako i bez panike....
normalno da se sve napuhava, bombastične vijesti prodaju novine i dižu posijećenost siteovima. niko nigdje ne spominje od kojih bolesti su te cure bolovale, jesu li parlelno uzimale još neke lijekove...
milijuni ljudi piju svaki dan aspirin, neki od njih umru-jel to znači da su umrli od aspirina?
kontrolirajte krv redovito,dobro proučite knjižicu uz tbl, nemojte pušiti i sve bi trebalo biti just fine.
tina406,nemoj biti tolko isključiva...kaj nije nekak čudno da je baš najednom krenula ''epidemija'' umiranja od yasmina?
iskreno, ne bi me čudilo da na tržište izlazi nekaj nova vrsta ili marka pilule pa je konkurencija malo zašibala vijesti o štetnosti... ali..that's just me.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Old 23.09.2008., 01:04   #78
ah... ne kuzim kako se ljudi uspanice tek kad nesto u vijestima bude... a svatko tko je pio ili pije Yasmin (ili bilo koje druge pilule) mogao je procitati sva upozorenja na prilozenim uputama... kako vas onda nije uhvatila panika?
usput, tko zna koliko je vec zena umrlo od nuspojava od uzimanja tih pilula, ali eto, nikad nisu to uspjeli povezati pa nije doslo u medije... a nasi jadni mediji nemaju o cemu pisati pa se uhvate svega sto im dodje po ruke i jedva docekaju da to pretvore u senzaciju...

inace nisam ljubitelj tih tableta... samo dva puta sam ih uzimala u zivotu i to oba puta da odgodim menzu... prvi put triqilar, a drugi put yasmin.. i oba puta sam se skroz uzasno osjecala (najvise je to psihicki utjecalo na mene, mjenjala sam raspolozenja u sekundi)... a yasmin sam bas uzela zato jer sam citala da ima manje hormona... i opet isto... meni to nikako ne odgovara i gotovo... a inace pijem dosta tableta u zivotu (uglavnom one protiv bolova i nema tablete od koje mi je lose, ali hormoni su nest drugo)...

postoje i drugi zdraviji nacini kontracepcije (ako ih zbog toga uzimate)...
st4rbuck is offline  
Old 23.09.2008., 01:06   #79
da se ne ponavljam
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Old 23.09.2008., 01:07   #80
jao ja sam se totalo prepala tog yasmina...prosle godine u proljece su nadripale dvije mlade djevojke iz rijeke, jedna je umrla a drugu su jedva spasili, obje plucna embolija, pa sam onda prije mjesec dana cula za ovu australku pa sad jos i ova djevojka iz splita...prestrasno...prestala sam piti na pol pakiranja i vise necu piti nista, trovala sam se tim smecam od 15-e, koma
MicaMaca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.