Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2012., 10:22   #121
Osjecam se kao samson kad mu je dalila odrezala kosu. Tako je i meni fizer neki dan odrezao vise od pola duzine moje duge kose i zanima me, da li je neki tranzit mogao utjecati na to posto me je jako pogodilo i bilo je totalno neocekivano..
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 12:24   #122
Smile Isprike zbog dva uzastopna posta, ali ne stanu smajlići :zubo:

Ajme, što je ovo zanimljiva tema

Pročitala sam SVE, ali malo toga se pisalo o kratkoj kosi. Tek nešto o ulasku Urana u znak Ovna.
Ne znam kada se to dogodilo , ali ja sam do 2010 imala dugačku kosu i voljela sam nositi onako nonšalantno svezan rep Nisam, a i dan danas ne podnosim to da mi je svaka vlas na svome mjestu

Volim razbarušenost

I onda sam se malo ubedirala time što sam upisala faks koji me nije zanimao i trebala mi je neka promjena da se nekako odvojim od toga Pa sam nekako impulzivno otišla kod sestrične u salon i pet min se vrtila na stolcu pa je zamolila da me ošiša na kratko (Mjesec kvadrat Uran?) A imala sam averziju prema kratkoj kosi jer su me moji kao klinku, tamo u doba nekog nogometnog prvenstva, ošišali na talijanku koja je tada bila moderna Božesačuvaj Ali od ljeta 2010. imam kratku kosu I ne bih je mijenjala ni za što makar mi ponekad dođe želja za repom. I ono što hoću reći jest to da se ja s ovako kratkom kosom osjećam kompletnom/svojom Uopće nema osjećaj da imam kratku kosu, a i mnogi mi kažu da mi odlično stoji. Bolje nego duga. I da, imam pomalo valovitu kosu.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 12:31   #123
E, sad

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
  • Utjecaj Marsa prema Saturnu čini dlaku grubom i čvrsti ju. Pa tako žene s ovom vezom često imaju "grubu mušku dlaku".
Ovo je bolna istina

Imam jako gustu i čvrstu kosu, a kada se ujutro probudim svi mi se smiju zbog čuperaka NIKADA mi nijedna vlas nije na svome mjestu. Što zbog toga jer ja to ne želim , a i teška je to misija Ova sljika je već bila na ljubimcima pa nije bed, ali eto o čemu pričam

Nema tu reda. Svaka vlas svoju bitku vodi ALI imam i ovo tu:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Primjetih da ljudi kod kojih je dlaka uništena na neki način, npr. bolešću jako često imaju vezu dlake i Plutona (oni čija dlaka je potpuno uništena npr. kemoterapijom). Često je to veza Saturn/Pluton.
Kvadrat Saturn- Pluton.

I znam da će ovo zvučati pomalo užasno , ali ja se ne bojim raka jer ga u mojoj obitelji ima pa me ne bi čudilo da jednog dana možda konačno i doživim malo rjeđu kosu poradi neke bolesti ili nečeg takvog

Znam
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 00:57   #124
tema je mirna neko vrijeme. šteta jer je jako zanimljiva.
pa da obradim samu sebe po svojim trenutnim saznanjima:

1. dlaka (saturn). Saturn mi je u strijelcu (ni jedna dlaka ne stoji na mjestu) u konjunkciji s uranom (svaka se kovrča na drugi način i sve su različitih dužina) no ipak se grupiraju u pramenčiće tako da je prisutan ajmo reći neki ustroj i disciplina u svom tom kaosu.

2. ascendant je u škorpionu. Vladar ascendenta je pluton u škorpionu, a po tradiciji mars u ovnu. Kosa je tamna, gusta, kovrčava, oštra, suha i ima bakreni odsjaj na suncu.

3. venera je u raku u 8. kući. Od aspekata radi kvadrat sa svojim dispozitorom mjesecom u ovnu (ne volim se šišati i ne volim se prepuštati u frizerske ruke). Dispozitor joj konjugira mars (suvladara asc) tako da je ovo još jedan pokazatelj marsovskog tipa kose.
I mars i mjesec se nalaze u lavljoj (5.) kući u dekadi lava.
Drugi aspekt koji radi venera je trigon s ascendentom pa mi to valjda pomaže da ok izgleda i kada se zaboravim počešljati.

4. vladar 4. kuće je neptun u jarcu. Mislim da je on razlog zbog kojeg mi kosa ne raste duže od malo ispod ramena. Već godinama je iste dužine.
Od aspekata radi kvadrat s marsom (ne mogu nositi nikakvu vrstu kape na glavi jer ju kosa jednostavno “odigne” pa izgledam kao gljiva. Osim toga, kosa je znala pokidati ljudima figaro), i inkonjunkciju s jupiterom (pošto je inače jako suha, kada je u zraku vlaga, kosa podupla volumen pa to onda izgleda jako smiješno. Bila sam “teta” u nekoliko situacija “mama, vidi tetu!”)

5. otkako mi Saturn tranzitira 1. kućom, primjetila sam da se jako izravnala u usporedbi s onim kakva je bila ranije (stres možda?). Osim toga, ispada mi više kose, a i nekako je slabija. (makar mi ne nedostaje tvrdoglavih "saturna" na glavi)

ja:
http://tinypic.com/r/incux4/9

natalna:
http://i67.tinypic.com/ir6uc9.gif
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 14:57   #125
želim nadodati još jedno moguće objašnje nedostatka "rasta u dužinu" svoje kose. (nikada nije dosegla ni polovinu leđa koliko god da sam ju puštala. kad god se ošišam/skratim vrhove, ona uvijek dosegne svoj maksimum koji je prikazan na slici, ni centimetra više)

naime, možda je razlog zbog kojeg mi kosa nikada ne prelazi određenu dužinu stacionarni saturn (dlaka; dispozitor vladara 4. kuće).
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 21:50   #126
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
  • Vatreni element je najskloniji ćelavljenu (alopeciji). Muškarci koji imaju istaknuti vatreni element uz istaknuto Sunce (znak lava, posebno kada je i na ASC-u) u aflikaciji govori o predispozicijama prema ranom ćelavljenju. Omar Garrison u svojoj medicinskoj astrologiji navodi: "Sunce se uspinje u vatrenim znacima i u aflikaciji na rođenju otvara predispoziciju ranom ćelavljenju."
Primjer ranog ćelavljenja: asc u Lavu, So u Strijelcu, Ma u Strijelcu u trigonu na sam asc.

Ali znam i jednog "vodenog" koji je rano oćelavio. Pod "vodeni" mislim na puno škorpiona, pa je valjda to opet od Marsa...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 22:27   #127
Znak lav, asc lav, mars ovan. Počea ćelavit sa 19.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:18   #128
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Hmm...vis, vis, zanimljivo. Po mojim zapazanjima takodjer Lavice nemaju kovrcavu kosu, nego se kovrcavost prije nadje kod naglasenih Ovnica. Mjesec ili ASC u Ovnu - znam ih masu koje imaju kovrcavu kosu (Sunce i ne bas).
Ja isto ne znam nijednu Lavicu kovrčave kose. Općenito malo ljudi znam s takvom kosom.
Jedna čiju kartu imam je Strijelac, s vl. asc (Merkur) u Strijelcu. I taj Merkur ima neki slabi aspekt s Marsom.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 21:29   #129
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja isto ne znam nijednu Lavicu kovrčave kose. Općenito malo ljudi znam s takvom kosom.
Jedna čiju kartu imam je Strijelac, s vl. asc (Merkur) u Strijelcu. I taj Merkur ima neki slabi aspekt s Marsom.
Onda da budem iznimka. Lavica s kovrčavom gustom kosom. Samo ne znam kako to vidjeti iz natalne karte. Jedino zbog kvadrata Marsa i Saturna znam da mi dlaka nije mekana niti tanka. Ascedent je u Jarcu pa je možda zbog toga tamno smeđa.

http://tinypic.com/r/v6kr4l/9
GoddessVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2021., 17:03   #130
Nema opisa rijetke mekane kose kod žena. Meni je frontalni dio oduvijek rijedak.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2021., 11:45   #131
Evo samo da potvrdim teoriju: mars konj saturn u škorpionu.
Kosa debele dlake, jako divlja, sjajna, debele antene strse na sve strane, dok sam bila mladja bila je stravicno gusta nista ne slusa.
Nema tog gela, laka, cetke, frizure, frizera koju bi ta kosa poslusala
Kratku ne mogu nositi jer bi bila jez frizura sto ste naveli
Ide mi na zivce kad mi frendice sa tankom kosom kazu: joooj, sto bih ja dala za tvoju kosu, a ne ja valjda ne znam cijeniti kosu i raditi razne frizure kao sto bi one...bi...vratile bi mi ju natrag za tjedan dana hehe.
Mislim, izgleda ona lijepo, ali rijec frizura nazalost ne postoji u mom rjecniku.

Sa drugim dlakama na tijelu sam isto muku mucila do pojave ovog ipl-a. Nokti s druge strane losi, tanki, krhki, jadni
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2021., 13:38   #132
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
želim nadodati još jedno moguće objašnje nedostatka "rasta u dužinu" svoje kose. (nikada nije dosegla ni polovinu leđa koliko god da sam ju puštala. kad god se ošišam/skratim vrhove, ona uvijek dosegne svoj maksimum koji je prikazan na slici, ni centimetra više)

naime, možda je razlog zbog kojeg mi kosa nikada ne prelazi određenu dužinu stacionarni saturn (dlaka; dispozitor vladara 4. kuće).
Updates:
1. Pao mi kamen sa srca što se slike više ne vide

2. Zadnjih godinu-dvije-tri, kosa mi je počela rasti preko svoje normalne granice i dosegla je skoro bazu leđa. Nikad u životu nije bila tako duga. Dodatno se izravnala. Ne znam do čega je (saturnov povratak je prošao)...vladar 4 (jarčevski neptun) mi sada radi trigon na veneru, a prošao je i tranzit urana na veneru (uran je natalno u konjunkciji sa saturnom)
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.