Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2011., 20:36   #41
Quote:
McVily kaže: Pogledaj post
A ipak se plaća.

Pa koji kuratz onda naši ljudi stalno plaču kak moraju plaćati pretplatu a ne gledaju HRT, i kak se vani nacionalne TV ne plaćaju ak ju ne gledaš
bbc vrijedi svake funte od ovih 145..hrt ne vrijedi ni 50 lipa,a kamoli 100 eura godišnje
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 06.07.2011., 20:39   #42
Nova i RTL nisu zainteresirani tako da nan osaje Sportska ili Arena
zepina is offline  
Old 06.07.2011., 20:39   #43
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Prika, da te pitam, za prvi dio posta...

Jel bitnije prvenstvo Hrvatske od Lige prvaka?

Jel bitnija košarkaška Euroliga gdje bi gledali prvaka Hrvatske od Lige prvaka?

Ono, ne pričam o profitu zbog kojeg HRT postoji, nego samo o nacionalnom interesu.
meni osobno liga prvaka.bez imalo dvojbe.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 06.07.2011., 20:42   #44
Quote:
Blay kaže: Pogledaj post
Znači isti šit ka i dosad, samo će još veći amateri i degenerici radit prijenose i izvještaje
Koliko sam shvatio to je minimalno što se mora osigurati.

Quote:
Blay kaže: Pogledaj post
Zar može bit manje gledan?
Iako gledanost HNL na televiziji blago pada zadnjih godina on je još uvijek dosta dobro gledan. Derbiji tipa Dinamo-Hajduk su gledaniji od utakmica lige prvaka.

Što se HRT-a tiče sportski program je sve lošiji svake godine, ali nisam primijetio da se to odrazilo da im se popravio drugi program. Pa i HNL su zadnjih godina više samo odrađivali kao samo zato jer moraju, s te strane možda nije ni loše da su izgubili prava.
S druge strane u situaciji kad gledanost HNL-a pada pitanje je koliko je pametno ići prodavati ta prava nekome drugome. Oni možda jesu sklopili financijski isplativiji ugovor s tom agencijom ali ja ne vidim tko će otkupiti ta prava. NovaTV je rekla da neće, ne vjerujem ni da bi RTL išao u to. Ostaje sportska televizija, to možda ne bi bilo loše, i sportskoj tv je potrebno nešto da podigne mizernu gledanost koju trenutno imaju, pitanje je samo dal imaju love da uđu u to i koliko kvalitetno će to moći odraditi.
riche is offline  
Old 06.07.2011., 20:43   #45
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Prika, da te pitam, za prvi dio posta...

Jel bitnije prvenstvo Hrvatske od Lige prvaka?

Jel bitnija košarkaška Euroliga gdje bi gledali prvaka Hrvatske od Lige prvaka?

Ono, ne pričam o profitu zbog kojeg HRT postoji, nego samo o nacionalnom interesu.
Dilema je krivo postavljenja. Jel bitnije prvenstvo Hrvatske od neke druge, bilo koje, emisije? U takvom odnosu, HNL mi nije nikakvo strateško mjesto na koje HRT treba toršiti moje resurse. Da, MOJE resurse. Jer ih ja plaćam. I kao takav imam pravo glasa. Natjecanje koje prati uživo ni 10,000 ljudi po kolu, natjecanje koje privlači igrače degenirke i funkcionere mafijaše, natjecanje koje služi samo za jedno - razbibirgu, ne to mi nije nacionalni interes. Kao ni indijske sapunice. To natjecanje služi samo za jedno, kao i indijske sapunice - za skretanje pozornosti s bitnog.

Da to natjecanje privlači mlade da se bave sportom, "maknu s ulica", imaju kulturu tijela i shvate da samo velikim trudom mogu postići izvrsnost, ja bi rekao prenosite to. Tužna je činjenica da LP to radi više od HNL-a u svakom slučaju.

Ako na trenutak zatvorimo oči, zamislimo da u HRT-u imaju dve čiste u glavi, to znači da su oni izračunali da će prihodi od sponozora biti manji od 12 miliona koliko koštaju prava + xy novaca koliko košta da se ti prijenosi omoguće, tj, da će na kraju dana biti u minusu. I to, prevelikom minusu. I da su te novce odlučili potrošiti na nešto pametnije.

Kad otvorimo oči, računica o minusu je vjerojatno točna i dalje, ali dal će te novce utrošiti na npr. seksualnu edukaciju mladih da se izbjegnu spolno prenosive bolesti (što je puno važnija tema od HNL-a), sumnjam.

Ja o uređivačkoj politici HRT-a nemam dobro mišljenje, ali dilema HNL-LP je zadnja rupa na svirali. To je onak, zadnji problem te institucije. Ali usmjeravanje mržnje na instituciju smatram pogrešnim. Političari su to zakuhali da to tak izgleda, ne institucija sama po sebi.

Dakle, glasajte za druge.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 06.07.2011., 20:44   #46
Sportska će vjerojatno uzeti jednu tekmu po kolu dok će se Sportklub i Arena grabati za neku dodatnu utakmicu..

Nema druge opcije za Digitel nego da se dogovore s njima.
ThemB is offline  
Old 06.07.2011., 20:53   #47
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
meni osobno liga prvaka.bez imalo dvojbe.
ne prica se o subjektivnim stavovima nego o nacionalnom interesu.
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 06.07.2011., 20:57   #48
http://www.vecernji.hr/sport/nogomet...-clanak-308041

Lijepo im je spušteno..

Najviše mi se dopada ovaj dio o prijenosu svake tekme Dinama i Hajduka...
ThemB is offline  
Old 06.07.2011., 20:59   #49
Oo priopćenje Hrt-a je tako jadno da izgleda kao da ga je pisa neko s onog bloga "Istina o Mamiću" šta se svojedobno reklamira na Maksimiru
diko is offline  
Old 06.07.2011., 20:59   #50
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
ne prica se o subjektivnim stavovima nego o nacionalnom interesu.
a nacionalin interes je što?
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 06.07.2011., 21:01   #51
Skup subjektivnih mišljenja...
Morales77 is offline  
Old 06.07.2011., 21:02   #52
Svi na Maksimir!
__________________
jao što sam pametan
Estimator is offline  
Old 06.07.2011., 21:02   #53
Quote:
ThemB kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/sport/nogomet...-clanak-308041

Lijepo im je spušteno..

Najviše mi se dopada ovaj dio o prijenosu svake tekme Dinama i Hajduka...
Digitel proziva HTV da nije otkupio prava i tako obranio nacionalni interes, pa što im nisu dali jeftinije kad im je tako stalno do nacionalnog interesa?
Pari da su se malo usrali da neće imat kome prodat prava i zaradit na njima.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 06.07.2011., 21:03   #54
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Dilema je krivo postavljenja. Jel bitnije prvenstvo Hrvatske od neke druge, bilo koje, emisije? U takvom odnosu, HNL mi nije nikakvo strateško mjesto na koje HRT treba toršiti moje resurse. Da, MOJE resurse. Jer ih ja plaćam. I kao takav imam pravo glasa. Natjecanje koje prati uživo ni 10,000 ljudi po kolu, natjecanje koje privlači igrače degenirke i funkcionere mafijaše, natjecanje koje služi samo za jedno - razbibirgu, ne to mi nije nacionalni interes. Kao ni indijske sapunice. To natjecanje služi samo za jedno, kao i indijske sapunice - za skretanje pozornosti s bitnog.

Da to natjecanje privlači mlade da se bave sportom, "maknu s ulica", imaju kulturu tijela i shvate da samo velikim trudom mogu postići izvrsnost, ja bi rekao prenosite to. Tužna je činjenica da LP to radi više od HNL-a u svakom slučaju.

Ako na trenutak zatvorimo oči, zamislimo da u HRT-u imaju dve čiste u glavi, to znači da su oni izračunali da će prihodi od sponozora biti manji od 12 miliona koliko koštaju prava + xy novaca koliko košta da se ti prijenosi omoguće, tj, da će na kraju dana biti u minusu. I to, prevelikom minusu. I da su te novce odlučili potrošiti na nešto pametnije.

Kad otvorimo oči, računica o minusu je vjerojatno točna i dalje, ali dal će te novce utrošiti na npr. seksualnu edukaciju mladih da se izbjegnu spolno prenosive bolesti (što je puno važnija tema od HNL-a), sumnjam.

Ja o uređivačkoj politici HRT-a nemam dobro mišljenje, ali dilema HNL-LP je zadnja rupa na svirali. To je onak, zadnji problem te institucije. Ali usmjeravanje mržnje na instituciju smatram pogrešnim. Političari su to zakuhali da to tak izgleda, ne institucija sama po sebi.

Dakle, glasajte za druge.
Prika, otišao si malo preduboko. Pitanje je bilo jednostavno, a nisam tražio odgovor da je ta dilema zadnja rupa na svirali. Nema veze što je zadnja rupa na svirali, to je moje pitanje, al shvaćam ja što želiš reći.

Ukoliko govoriš da je to da se skrene s bitnih stvari, onda, ukinimo sport. Zašto nam treba zabava? Čemu? Dajte na 24/7 kako nam Jaca odlazi negdje i pregovara. Kužiš?

Ne ide to tako.

Ima ljudi kojima su Simona Gotovac i slični dno dna, baš kao što su vjerujem i tebi, a i meni su, ali prijatelju, živimo u državi gdje su to, vjerovao ili ne, NAJGLEDANIJE I NAJČITANIJE vijesti. To je žalosno. Hrvatski narod je glup.

Jedna Nives Celzijus je gledanija i čitanija nego šta ja znam, presuda generalima ili prosvjedi ili potpisivanje sporazuma ili itd...Kužiš.

Ali to, to vrijedi za privatne televizije i tu za mene staje svaka priča. oni neka sa svojim parama snimaju govno 24 sata dnevno, ja tu nemam što reći. Neka snimaju.

Ali, mi plaćamo HRT. Mi. Da, mi. I ja, koji ga plaćam, želim hrvatski nogomet na njemu. Napravite anketu, istražite tržište, a ako se ne isplati vjerojatno će i ljudi okrenuti mišljenje.

Ali, ti bez ikakvog ispitavanja javnosti samo bubneš - tako i tako ćemo. I naravno, tko kroji to? Politika.

I sad dolazim do apsurda, koliko god nekom smiješno bilo.

Znači, Dinamo, kojem plaćamo stadion, igrače, novog Bentlya i Dinamo koji je najmanje moj/naš, ne mogu gledati na televiziji koju plaćam i koja je najmanje moja/naša, a i jedni i drugi bi trebali biti u mojoj/našoj službi.
papirlova is offline  
Old 06.07.2011., 21:03   #55
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
a nacionalin interes je što?
Uloga HRT-a je promicanje nacionalnih interesa, kako i sami znamo HNL je godinama gledaniji od lige prvaka, dakle ako cemo rec da je skup subjektivnih misljenja nacionalni interes onda je taj skup bio ipak na strani hnl-a. Zar ne ?
Nikako medunarodna natjecanja bez hrvatskih klubova ne mogu biti vise od nacionalnog interesa nego nego domace prvenstvo
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 06.07.2011., 21:05   #56
Inače, dolaskom gospodina Kovačevića Brune na mjesto glavnog urednika sportskog programa, sport na HRT-u je katastrofa.
papirlova is offline  
Old 06.07.2011., 21:08   #57
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Inače, dolaskom gospodina Kovačevića Brune na mjesto glavnog urednika sportskog programa, sport na HRT-u je katastrofa.
Ostalo im je još 50% utakmica Medveščaka (očekujem da fasuju i taj ostatak prilično brzo) pokoja utakmica Lige Prvaka i Europa Lige..

Bruno
ThemB is offline  
Old 06.07.2011., 21:09   #58
Quote:
Estimator kaže: Pogledaj post
Svi na Maksimir!
zašto?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 06.07.2011., 21:11   #59
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Ima ljudi kojima su Simona Gotovac i slični dno dna, baš kao što su vjerujem i tebi, a i meni su, ali prijatelju, živimo u državi gdje su to, vjerovao ili ne, NAJGLEDANIJE I NAJČITANIJE vijesti. To je žalosno. Hrvatski narod je glup.

Jedna Nives Celzijus je gledanija i čitanija nego šta ja znam, presuda generalima ili prosvjedi ili potpisivanje sporazuma ili itd...Kužiš.

Ali to, to vrijedi za privatne televizije i tu za mene staje svaka priča. oni neka sa svojim parama snimaju govno 24 sata dnevno, ja tu nemam što reći. Neka snimaju.

Ali, mi plaćamo HRT. Mi. Da, mi. I ja, koji ga plaćam, želim hrvatski nogomet na njemu. Napravite anketu, istražite tržište, a ako se ne isplati vjerojatno će i ljudi okrenuti mišljenje.
A koja je bitna razlika između Simone Gotovac i hrvatske nogometne lige? Što to čini HNL nacionalnom vrijednošću ispred ostalih sportova? Jedini razlog zašto se nogomet privilegira u medijima je zato što je najpopularniji sport u Hrvatskoj. Međutim, što kad nogomet (u ovom slučaju, HNL) više nije popularan? Zašto bi u tom slučaju nogomet dobivao prednost pred bilo kojim drugim sportom? Posebno takvu prednost da se plaćaju nebulozne pare za prijenos utakmica, i to u prime timeu?
Sudden Sid is offline  
Old 06.07.2011., 21:15   #60
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
zašto?



Gledat HNL, nisam mislio baš sad, i mislio sam na navijače Gnk Dinama.
__________________
jao što sam pametan
Estimator is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.