Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2012., 23:30   #1
Je li moguće živjeti bez modernih komunikacijskih čuda?

Ne znam za vas , ali mene ovo stanje u svijetu itekako baca u depresiju i što više mislim na to sve je gore. Moje pitanje za vas dali ste ikad pokušali živit skroz bez televizije i interneta i koliko ste izdržali ? U zadnje vrijeme često visim po internetu , gledam dosta TV i sve više sam nesretniji . Dali je moguće za komunikaciju imat samo mobitel nokiju 3310 u kojem ću imat brojeve prijatelja s kojim se družim , a ostalo sve kako se kaže odjebat . Dali ste ikad pokušali TV i internet zamjenit knjigom i nekim korisnim radom i koliko vam je trebalo ? Dali ste se bolje osjećali nakon toga ? Ne mislim sad skroz skroz jer kako bi mi odgovorili na pitanje na forumu nego dali ste imali perioda u životu kad ste živjeli bez svega toga ?
Momak1909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 23:33   #2
Pokusao sam na selu par dana i ubio sam se od dosade. Sve je to ok, priroda, suma, lov, ribolov, ali jednostavno kad se jednom naviknes na ta sva cuda to ti je kao droga, samo mislis o tome da li sa tvom ili internetom da ubijas vrijeme.
bojanwish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 23:41   #3
Quote:
bojanwish kaže: Pogledaj post
Pokusao sam na selu par dana i ubio sam se od dosade. Sve je to ok, priroda, suma, lov, ribolov, ali jednostavno kad se jednom naviknes na ta sva cuda to ti je kao droga, samo mislis o tome da li sa tvom ili internetom da ubijas vrijeme.
OK na selu i shvaćam , ali za grad gdje doslovno postoji milijun mogućnosti moj izbor je sjedit za kompom i Tv-om . Da , dobro si napisao to je prava droga i ja doslovno bespotrebno gubim vrijeme . Drugo je pola ure sjest za Tv eto onako da se odmoriš , ali Tv i internet 8-10 sati na dan nije normalno . Ovo je kod mene više neka ovisnost koja se eto u društvu promata kao nešto normalno , a ovisnost je kao svaka druga .
Momak1909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 23:56   #4
Moguće je i bez toga, ako ti dopuštaju životne okolnosti. Meni npr. ne, jer mi posao ovisi o netu, na taj način radim i obavljam komunikaciju sa suradnicima i klijentima. Ali TV nemam uopće. Izbacila sam ga iz stana prije nekog vremena. Ne nedostaje mi. Samo što sam ga ja i izbacila jer sam shvatila da mi skuplja prašinu i da mi ga se ne isplati imati ako ga upalim jednom u 10 dana. Ali nisam ziher da bih se tako lako odrekla kompa u potpunosti.

Imaš još neke zanimacije u životu osim TV-a i kompa? Čime se baviš inače kada si možeš priuštiti 8-10 sati sjedenja pred TV-om i za kompom?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 00:03   #5
Sto je najgore ako mi koji se sjecamo i vremena bez sveg toga toliko zarazismo, sta ce bit sa sljedecim narastajima...
bojanwish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 00:14   #6
Bez toga je zivot nemoguc. Ja sam na neki nacin postao ovisan o svemu tomu. I na neki nacin zivim "virtualan" zivot... Sva komunikacija nam se svela na internet, sa susjedima, etc
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 11:37   #7
tv nemam već 2,5god i ne fali mi uopće. kad se sjetim kako sam prije pratila serije ili sjedila pred tv-om i samo mijenjala kanale i kad vidim danas sestru kako sve živo prati ili mamu koja ne želi ići u šetnju samnom jer mora gledat izgubljenu čast, bude mi smiješno. baš gubitak vremena.

mobitel imam jer ga svi imaju. sjećam se da sam ga među zadnjima nabavila, bilo je to u 2.srednje (prije 10god). nokia 3310, imala sam je 5 godina ovaj mob kaj sad imam mi je treći po redu, a najviše ga koristim kao mp3.

od neta ipak imam više koristi, npr traženje posla, tu pratim vijesti, educiranje o stvarima koje me zanimaju i sl. tak da prosječno 2-3 sata dnevno provedem na netu. ponekad mi se zalomi više, al trudim se da to ne bude često.

prilično sam nostalgična za onim prošlim vremenima, ali nažalost skroz izbacit sve nije moguće. prije par godina sam izbacila net na, čini mi se, 2 mjeseca, pa mi se to obilo o glavu jer su me putem maila obavijetili da sam dobila posao. tak da to više ne radim
rekla sam si da ću smanjiti koliko mogu, i jesam, i skroz mi je ok
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:02   #8
TV-a bih se mogla odreći, iako ne vidim potrebu. Uglavnom gledam jednu seriju, koju pratim relativno često, nikako ne svaki dan. Ne gledam na sat kad će serija, pa mi se dogodi da zaboravim.
Interneta nema šanse da bih se odrekla.
Kod mobitela koristim samo osnovne funkcije. Jer mi onih 90% preostalih jednostavno nije potrebno.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 15:59   #9
Quote:
Momak1909 kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas , ali mene ovo stanje u svijetu itekako baca u depresiju i što više mislim na to sve je gore. Moje pitanje za vas dali ste ikad pokušali živit skroz bez televizije i interneta i koliko ste izdržali ? U zadnje vrijeme često visim po internetu , gledam dosta TV i sve više sam nesretniji . Dali je moguće za komunikaciju imat samo mobitel nokiju 3310 u kojem ću imat brojeve prijatelja s kojim se družim , a ostalo sve kako se kaže odjebat . Dali ste ikad pokušali TV i internet zamjenit knjigom i nekim korisnim radom i koliko vam je trebalo ? Dali ste se bolje osjećali nakon toga ? Ne mislim sad skroz skroz jer kako bi mi odgovorili na pitanje na forumu nego dali ste imali perioda u životu kad ste živjeli bez svega toga ?
tv izbacis, a net koristis iskljucivo za neke "pametne stvari"...netreba se odreci toga, treba gledati na to kao na prednost. mozes puno toga saznati na netu,informirati se itd...
Purpendicular is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:47   #10
Hmmmmmmmmm znam da se u ovom trenutku čini nemoguće jer sam i ja ovisna o svemu navedenom... Ali, bio je jedan period od godine dana kad sam sve to spontano bila izbacila: internet nisam imala u tom stanu, tv sam jednostavnjo prestala pratit, a mob koristila isključivo za dogovore i to. Moram priznati da sam u tom periodu i najviše čitala, razmišljala i bilo mi je just fine... Svakako, mislim da se svatko od nas može naviknut i da nebi bilo tako strašno kako nam se trenutno čini....mozak ti se otvori nekim drugim stvarima i to je to....
Mattya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:50   #11
Moguce je, i te kako je moguce, samo kad nevolja natjera.
Ne kaze se dzaba "Ne daj boze zla kojeg covjek moze pretrpjeti".
Tek kad covjek upadne u nevolju onda vidi koliko je sposoban za prezivljavanje.
Nekad je to i dobro, vise znamo cijeniti sve blagodeti tehnike koje smo dobili na tacni.
Polje_lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 03:11   #12
Naravno da je moguće. Na sve se čovjek navikne. Dok sam se selila u novi stan, tjedan-dva sam bila bez telke i interneta. Televizija mi nije falila, internet ipak je, ali iz čisto tehničkih razloga (prijava ispita na studomatu, provjera maila i sl.). Dosta sam čitala tada, posudila sam u knjižnici hrpu knjiga da mi ne bude dosadno navečer. Dan-dva je bilo malo čudno (ne i dosadno), a kasnije nisam više ni osjećala da mi išta fali. U tom kratkom razdoblju sam se totalno odvikla od tv-a i sad ga više skoro i ne palim. Nisam baš velika ovisnica o netu, fejs provjeravam svaka 3-4 dana, nekad po 2-3 dana ni ne palim komp, nekad ostanem po sat, dva, rijetko više. Najviše sam "ovisna" o mobitelu, jer mi je on ujedno jedini telefon u stanu, sat i budilica. Mislim da od "modernih komunikacijskih čuda" koristim samo osnovno, u mjeri da mi olakša život.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 23:58   #13
kako su bila lijepa vremena bez svega toga, kako je to bilo prekrasno....
jedan kanal na televiziji.
telefon u selu samo u pošti.
internet ?
mobitel? a šta je to...
za mlađe generacije nije sve izgubljeno.
sve će to jednog dana krepat jer će zaratit neke dvije velike sile i jedna drugoj sve isključit....
i usput svima nama..
tek onda ćemo se približit nirvani....blažena tišina i da ništa ne moraš
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 00:16   #14
Ja uspješno živim bez modernih komunikacijskih čuda. Svaki dan otvorim mail i otkrijem da me (opet) nitko nije trebao, tražio, želio.
__________________
Jedina rješenja fizikalnih zakona koja se mogu dogoditi lokalno u realnom univerzumu jesu ona koja su globalno samosuglasna.
Bliss7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:51   #15
mogu reći da mi je život bio puno ljepši i ugodniji dok nisam uveo internet i kablesku tv
prije mi je bilo ljepše živjeti sa samo 14 programa na televiziji a danas ih imam 120 i opet ne stignem gledati tv.......
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 16:01   #16
Quote:
Momak1909 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje za vas dali ste ikad pokušali živit skroz bez televizije i interneta i koliko ste izdržali ? U zadnje vrijeme često visim po internetu , gledam dosta TV i sve više sam nesretniji . Dali je moguće za komunikaciju imat samo mobitel nokiju 3310 u kojem ću imat brojeve prijatelja s kojim se družim , a ostalo sve kako se kaže odjebat . Dali ste ikad pokušali TV i internet zamjenit knjigom i nekim korisnim radom i koliko vam je trebalo ? Dali ste se bolje osjećali nakon toga ?
e sad, ovisi kome je pitanje upuceno...
uzmi npr. danasnjeg teenagera, sto mislis hoce li on radije kupiti (s lovom koje, recimo, nema) jedan cd Rogera Watersa (ili koga vec..) ili ce samo otvoriti Youtube ...?!
hoce li trositi bon na mobu, ako se s frendovima moze dogovoriti za cugu preko facebooka...?!
hajde da budemo obrazovaniji, zasigurno ce prije potraziti nepoznatu rijec na internetu, nego skidati s police 3 kg teski englesko-hrvatski rijecnik..

u tom smislu komunikacijska tehnologija doprinosi onome sto se zove lakoca postojanja ..

da li sam ja pokusala internet zamjenit knjigom? nisam. za mene osobno, knjiga je bila i ostala nezamjenjiva!

dakako da je lakse boravit bez svih tih suvremenih spravica negdje na moru, na plazi, na selu ili gruntu... tada vjerujem, da se mnogi upravo "skidaju" s kibernetickih tekovina..
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 10:25   #17
Quote:
Momak1909 kaže: Pogledaj post
Dali ste ikad pokušali TV i internet zamjenit knjigom i nekim korisnim radom i koliko vam je trebalo ? Dali ste se bolje osjećali nakon toga ? Ne mislim sad skroz skroz jer kako bi mi odgovorili na pitanje na forumu nego dali ste imali perioda u životu kad ste živjeli bez svega toga ?
Ja već par godina nemam tv i uživam. Ne fali mi nimalo. Imam internet kojeg se ne bih odricala i mobitel koji u pravilu jedan dan u tjednu ne ponesem sa sobom i redovito kada dođem kući ostavljam u torbi, jakni pa niti ne čujem. Preko ljeta radim sezonu i nemam niti net tada.
Bez televizora se osjećam bolje i produktivnije, internet mi ipak fali nakon nekog vremena kad ga nemam.
Ne znam što bih ti rekla, mislim da je najbitnije u svemu želiš li ti biti bez TVa i interneta. Nema razloga da te postojanje TVa i neta baca u depresiju jer imaš izbor ne imati ga ili ne gledati. Ako te to stvarno jako muči ja bih razmislila o mogućem drugom uzroku te depre koji vrlo vjerojatno nije TV...
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 10:32   #18
Moguće je.
Ali ne vidim poantu toga.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:21   #19
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Moguće je.
Ali ne vidim poantu toga.
Ne znači da nikad nečeš
Sinoč sam gledao komediju "God Bless America", savršeno opisuje u šta se ljudi pretvaraju. Kako je riječ o amerima, pretvaraju se u nakaze, a mi to gledamo i sve više učimo.
Zato mislim da če mnogi s vremenom htjeti odhebati sve to jer neče svi htjeti postati dio bolesnog društva
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:27   #20
ovisi di si i s cim se bavis. sms je krajne ne potreban. a koriste ga vecina

facebuk je postao prakticniji od emaila. sto da ti kazem na to


ja sam dosta akunta izbrisao i uopce se ne opterecujem da postoje. oni koji me najvise fasciniraju tu provodim vrijeme. a iskreno da sam zavrsio kompletirao neke zivotne stvari pa da nisam ovisan o internetu . brzo bi ga zaboravio i samo koristio za ono sto mi treba...

nemoj se navlacit i to je to...
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.