Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 03:31   #1
Molim savjet

Kako izbaciti suicidalne misli iz glave?

Jel imao netko takvo iskustvo, ako je neka napise nesto sto mu je pomoglo da se sve sprijeci.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 11:26   #2
Ovisi sto je uzrok. Prvo odes kod psihijatra/doktora, a zatim duhovnjaka. Mozes to komplementirati sa meditacijom. Nekima navodno pomaze i ovo. No najvaznije je da promijenis stav i otvoris um.
32785 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:04   #3
Ljudi su uglavnom nesposobni za riješiti se jednostavnih, autodestruktivnih poriva.
Dijeta za samoubojice ili kako se riješiti suicidalnih misli u deset dana?
Samoubojstvo je posljedična ideja. Traži uzrok, definiraj uzrok.. modeliraj uzročnost.
Posljedičnost se [možda] automatikom mijenja domino efektom.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 21:42   #4
a odgadjanje mi se pokazalo kao najprakticnije .. kakti tak i tak cu umrijet pa idem jos nekaj probat i izdrzat i tak ..

nekad jednostavno pretrpim ..

u mom slucaju puno je bolje kad mi se mozak resetira najcesce spavanjem .. tako je sad ..

prij epar godina sam se budio sa tim sranjem .. i ljegao .. i zivio dobar period .. hebate ..

cudo je da sam ziv!

i humor se vratio prije par mjeseci cini mi se .. jeee
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 04:18   #5
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Kako izbaciti suicidalne misli iz glave?

Jel imao netko takvo iskustvo, ako je neka napise nesto sto mu je pomoglo da se sve sprijeci.
Tako da te misli preneseš u partijalni čin; doista započni akt suicida kojeg zamišljaš. I tada vidi da li to doista želiš. Jer takve misli su ustvari nesigurne misli - nisi sigurna da li želiš to ili ne. I kada jednom prevedeš misao u djelo; misao nestaje, a djelo (nadajmo se polu-djelo) će otklonuti konfuziju.

Ili, opcija druga.
Postavi si dublje značenje svojim suicidalnim mislima.
Svaki puta kada se pojavi takva misao, ona je poruka da zaslužuješ više ljubavi, ne manje. Jer samo nevina, osjetljiva i predivna bića su toliko sveta da će prije poželjeti nauditi sebi i uništiti sebe, nego li samo bezumno projicirati vlastite muke, jadi, gorčinu i frustracije na ostala bića. Ti se ne razbacuješ svojom boli na okolinu.. ti ju čuvaš u dubinama svojeg intergriteta.. jer tvoje srce, Nakamai, je dovoljno hrabro da uništi sebe, kako bi ovaj svijet očuvala od svojih demona.

Reci takvim mislima: "Hvala što mi pomažete, tako što mi pokazujete koji dio mene zaslužuje više ljubavi, ne manje." Voli tu mučenicu, koja želi ka suicidu. Voli tog anđela.

Sada takve misli nisu samo misli. One su poruka i poziv.
__________________
Sweat your prayers, dance your pain, and move on.
Iochannes` is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 07:19   #6
Quote:
Iochannes` kaže: Pogledaj post
Tako da te misli preneseš u partijalni čin; doista započni akt suicida kojeg zamišljaš. I tada vidi da li to doista želiš. Jer takve misli su ustvari nesigurne misli - nisi sigurna da li želiš to ili ne. I kada jednom prevedeš misao u djelo; misao nestaje, a djelo (nadajmo se polu-djelo) će otklonuti konfuziju.

Ili, opcija druga.
Postavi si dublje značenje svojim suicidalnim mislima.
Svaki puta kada se pojavi takva misao, ona je poruka da zaslužuješ više ljubavi, ne manje. Jer samo nevina, osjetljiva i predivna bića su toliko sveta da će prije poželjeti nauditi sebi i uništiti sebe, nego li samo bezumno projicirati vlastite muke, jadi, gorčinu i frustracije na ostala bića. Ti se ne razbacuješ svojom boli na okolinu.. ti ju čuvaš u dubinama svojeg intergriteta.. jer tvoje srce, Nakamai, je dovoljno hrabro da uništi sebe, kako bi ovaj svijet očuvala od svojih demona.

Reci takvim mislima: "Hvala što mi pomažete, tako što mi pokazujete koji dio mene zaslužuje više ljubavi, ne manje." Voli tu mučenicu, koja želi ka suicidu. Voli tog anđela.

Sada takve misli nisu samo misli. One su poruka i poziv.
zamihlih se nad ovim ... jer me muči ista stvar
__________________
kad pogasimo svjetla, nestat će sjene
duja špadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 09:09   #7
Quote:
duja špadi kaže: Pogledaj post
zamihlih se nad ovim ... jer me muči ista stvar
mnoge muci "ista stvar"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 09:27   #8
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Kako izbaciti suicidalne misli iz glave?
...
energija mora van.
ima načina :

uzmeš lopatu,
kreneš na neki komadić zemlje sijati i saditi.
uživati u prirodi.

uzmeš krpu i vodu,
kreneš čistiti po kući.
uživati u čistoći.

uzmeš tenisice,
kreneš trčati.
osvajati svoje medalje.

uzmeš laptop,
kreneš pisati svoje priče.
osvajati svijet.

...

primi se posla
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:56   #9
uzivati u unistavanju prirode

uzivati u smogu i smecu

uzivati u natjecanju sa slabijima od sebe (biti najveca svinja u svom selu)

uzivati u pokoravanju svijeta




o da .. izlazi energija .. ima je i previse .. zivio Tesla
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:56   #10
ne previše misliti.
da ne pregore žaruljice
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:48   #11
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
uzivati u unistavanju prirode

uzivati u smogu i smecu

uzivati u natjecanju sa slabijima od sebe (biti najveca svinja u svom selu)

uzivati u pokoravanju svijeta




o da .. izlazi energija .. ima je i previse .. zivio Tesla
ne tako negativno razmišljati
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:01   #12
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ne previše misliti.
da ne pregore žaruljice
koje zaruljice? koja je posljedica razmisljanja odnosno misljenja?

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
ne tako negativno razmišljati
sto je tu negativno?

to kaj se vama ne svidja stvarnost ona se ne mjenja zato jer vam se ne svidja .. odnosno to sto ne prihvacate stvarnost ( i pozitivno i negativno) je po mom misljenju puno negativnije ..

ima masu prakticnih primjera .. svakidasnjih .. i pricice o cvejticima i leptiricima nikoga ne spasavaju .. samo uspavljuju uplasenu djecicu i njihove impotentne roditelje

mislim .. kad cemo kritizirat onda ravnopravno

ja jos uvijek cekam rjesenja .. dogma do dogme dogmica
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:06   #13
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
...
ja jos uvijek cekam rjesenja ..
tebi se baš čeka.
radi nešto
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:07   #14
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
sto je tu negativno?

to kaj se vama ne svidja stvarnost ona se ne mjenja zato jer vam se ne svidja .. odnosno to sto ne prihvacate stvarnost ( i pozitivno i negativno) je po mom misljenju puno negativnije ..

ima masu prakticnih primjera .. svakidasnjih .. i pricice o cvejticima i leptiricima nikoga ne spasavaju .. samo uspavljuju uplasenu djecicu i njihove impotentne roditelje

mislim .. kad cemo kritizirat onda ravnopravno

ja jos uvijek cekam rjesenja .. dogma do dogme dogmica
slažem se, samo kaj pokušavam biti optimistična po pitanju ljudskog roda. Ima nade uvijek za popraviti stvari u ovome svijetu
Možda na kraju doleti koji meteor ili vanzemaljci pa nas unište što će biti teško vjerojatno jer će se ljudi sami prije uništiti
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:16   #15
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Kako izbaciti suicidalne misli iz glave?

Jel imao netko takvo iskustvo, ako je neka napise nesto sto mu je pomoglo da se sve sprijeci.
Ako te to imalo tješi nisi sama. Kao što vidiš po postovima ima puno ljudi kojima je to problem. I ja spadam u tu grupu.
Kao što je netko napisao - otiđi doktoru opće prakse i neka ti da uputnicu za hitno na psihijatriju. Ne moraš se bojati da če te silom zadržati tamo.
Pijem hrpu lijekova, ali misli o samoubojstvu jednostavno ne nestaju - misli od buđenja da spavanja. Najljepše mi je dok spavam jer onda nema tih misli.
Naravno postoje i bolji i teži dani, ali nikad ne znam kakav će biti dan.
Netko je napisao da treba naći uzrok. Kako naći uzrok?
Ja mislim da je moj uzrok jača depresija, neki slabiji OKP, jači bipolarni premećaj.
Znači uzrok misli o samoubojstvu proizlazi iz tih bolesti, barem po mome mišljenju.
Ali, zbog čega su se javili ti poremečaji (otprilike 3,5-4 godine)? To ne mogu otkriti.
Jedino što ti mogu reči je: drži se!
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:23   #16
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
tebi se baš čeka.
radi nešto : )
to je bilo u kontekstu komunikacije .. fala .. tri posla su mi previse .. a sranja o tome da nema posla mozes lagano prenjeti na neku drugu adresu .. ja mogu zaposliti tisuce ljudi ali ne zele raditi i o tome pokusavam govoriti ali ne zele ni slusati .. svi pametni u septickoj jami jedan drugome jase za vratom .. ma najbolje da u tisini jedem tudja govna da uljepsam svijt umanjujuci smrad .. aha .. evo ... samo sto nisam

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
slažem se, samo kaj pokušavam biti optimistična po pitanju ljudskog roda. Ima nade uvijek za popraviti stvari u ovome svijetu :mu dri:
ne sumnjam u tvoje dobre namjere i plemenitost respect .. ali cinjenice su cinjenice i nikakve zelje i optimizam ih ne mjenjaju .. jedno je stav i pogled odnosno "obrada podataka" a drugo je sanjarenje i ignoriranje svih cula i pranje mozga sebi i drugima

prakticni primjer da uvjerim naprimjer svoju djecu da je ubijanje ljudi i kanibalizam najnormalnije ljudsko ponasanje te "tako svijet funkcionira" te ih naucim kako da ubijaju ljude i hrane se njihovim tijelima jesam li se "zbrinuo" za obitelj .. jesam izvrsio svoju duznost ... spasio od gladi i smrti svoju djecu .. ili sam usput unistio cijeli svijet oko njih i oduzeo im mogucnost da ikad osjete ljepotu zivota osim zadovoljenja primarnih zivotinjskih potreba potrebnih za prezivljavanje? .. naravno na racun drugih zivih bica .. zdravlja .. zivota .. svega

jel bolje od rata?

jel bolej od jos jedne parade lazi i licemjerja?

pazi velicanje i slavlje ubojstva i unistavanja koje je u tijeku i zbog toga ja tu sjedim i nemam posla jer neki kreteni imaju previse kompleksica i bez mozgova rade sranja svima oko sebe .. paradiraju svojim kompleksima i jos se hvale njima ..

primjetio sam da je puno lakse ubiti covjeka nego mu spasiti zivot

ne samo da je lakse nego se ulaze puno vise resursa u ubijanje covjeka nego u spasavanje ..

ubojice se stite dok se zrtve optuzuju ..

cenzuriraju se zrtve dok se ovi drugi mazu i paze ko razmazena derista

kaj .. jel to sto zelite? .. zelis da ti netko siluje i pobije djecu i onda jos tebe zatvore ni krivog ni duznog za njegov/njihov zlocin ..

znate kako se unistava covjek iskonski .. kako mu se oduzima svako pravo te se iskoristava njegova zrtva za jacanje sistema koji ga je unistio oduzeo mu sve .. svaku mogucnost opstanka na zivotu .. buducnost .. pobili mu sve .. nestala je cijela obitelj .. izbrisana

mislim na kojoj sam ja planeti .. s kim ja pricam? tko ste vi?!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:30   #17
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
...
mislim na kojoj sam ja planeti .. s kim ja pricam? tko ste vi?!
ti si na planeti zemlji,
a mi smo zemljani.

ne kompliciramo
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:32   #18
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ti si na planeti zemlji,
a mi smo zemljani.
pozdrav

Quote:
ne kompliciramo
to ce definitivno olaksati komunikaciju

.. i kaj ima na zemlji .. kak se zivi ovdje? koliko je zemljana na planeti zemlji i kako zive?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:37   #19
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
...
.. i kaj ima na zemlji .. kak se zivi ovdje? koliko je zemljana na planeti zemlji i kako zive?
kad izvučemo mnoge zemljane iz kuća,
samo jedan dan u četiri godine
- ovdje će se živjeti super
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:38   #20
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
kad izvučemo mnoge zemljane iz kuća,
samo jedan dan u četiri godine
- ovdje će se živjeti super
zasto zemljani izbjegavaju odgovor(e)?

nisam pitao kako ce biti .. pitam kako sada zive zemljani (svi)?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.