Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 23:58   #1301
a zašto se onda HR fakulteti plaćaju ako smo u EU?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 08:38   #1302
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
a zašto se onda HR fakulteti plaćaju ako smo u EU?
Ne bih znao. Ja ti samo govorim informacije iz prve ruke koje ja znam, i koje sam ja trebao riješiti i dobiti kad sam se išao prijavljivati na fakultet.
alen4430 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 14:56   #1303
NOVOST

Od naredne akademske godine uvode se krediti za Masters u V.Britaniji (čini se cijeloj)

Ovdje piše manje više sve što se do sada zna, još nije precizirano, ali može se izvuči nekoliko točaka:

http://www.findamasters.com/funding/...ns-scheme.aspx

-Može se dobiti do £10.000
-Kredit je isključivo za školarinu
-Isplata direktno studentu za 12 month Masters u 3 tranše
-Aplikacije će ići isto kao za undergraduate, preko Student Finance England
-Kredit se dodjeljuje od Student Loans Company, isto kao za undergraduate
-Slična otplata, 6% iznad £21.000 prihoda, otplata se zbraja sa dosadašnjim kreditom ukoliko imate
-Može se dobiti ukoliko već imate kredit
-Ne postoje imovinski kriteriji, samo morate biti građanin rezident EUa barem 3 godine
-Ne smijete već imati Masters diplomu
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 16:50   #1304
Pozdrav,

Ima li ovdje netko da je upisivao prediplomski vani? Konkretno u Svedskoj?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 15:37   #1305
alen4430 trebam pomoć.. Opet ja :P
Evo prije par dana su napokon počele prijave za zimski semestar u austriji na Uni Wien i za studij Computer science kao i za još neke piše da se polaže prijemni ispit.. Jesi li ti imao to i znaš li možda proceduru za nas koji nemamo B2 položen.. jer izgleda da neću moć položiti ga u Hrvatskoj do ljeta kako je bilo planirano jbg.. ne ide sve uvijek po planu ..tako da bi trebao u Austriji nastaviti kao i ti što si.
Odi17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 01:37   #1306
Pozdrav.
Zna li netko nešto u vezi prijemnih ispita na fakultetima u inozemstvu. Točnije u Austriji.
Da li je to bilo prije. I o čemu se pišu..
Ima li netko tko je već imao takva iskustva.
Hvala.
Odi17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 23:47   #1307
Ima li netko ovdje tko bi htio ove godine upisati fakultet u Grazu?
karla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 23:29   #1308
Quote:
karla3 kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovdje tko bi htio ove godine upisati fakultet u Grazu?
Imam ja
Odi17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 15:19   #1309
Dragi "Bečani", molim pomagajte! Koji studentski dom bi preporučili za studente na matematici u Beču?

__________________
Za uspjeh u životu često je bitnije imati jednog dobrog neprijatelja, nego mnoštvo prijatelja.
Monique.Katoque is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 10:14   #1310
Quote:
Monique.Katoque kaže: Pogledaj post
Dragi "Bečani", molim pomagajte! Koji studentski dom bi preporučili za studente na matematici u Beču?

Ja sam bio 3 mjeseca na WU, i stanovao sam u Sechshauser Strasse, bio sam prilično zadovoljan smještajem. Moja prva opcija je bila Gasgasse, međutim nije bilo mjesta kad sam ja htio, i koliko sam čuo to je najbolji studentski dom u Beču. Kandlgasse je isto lijep smještaj. Ne znam gdje imaš predavanja točno, ali Beč je jako dobro prometno povezan, pa ne moraš brinuti ako je neki dom malo dalje smješten. Jedini problem su cijene, za malu sobicu solo, plaćao sam 540€ mjesečno + 20€ troškovi čišćenja.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 09:02   #1311
Pozdrav ljudi,ima nekoga da je tokom studija na FSB prebacio se na studij u inozemstvo ili na neki drugi fax u HR?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 19:31   #1312
Diplomski u inozemstvu

Planiram studirati na EFST (ekonomija,poslovna ekonomija ili turizam). Zanima me postoje li sanse da nakon zavrsenog preddiplomskog studija u Splitu skolovanje nastavim u inozemstvu ?
I koji smjer je od 3 navedena najpogodnije odabrati?
Casandra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 00:51   #1313
Ide li netko za Beč ove godine i traži li možda cimera za stanovat.
Odi17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 00:21   #1314
Pozdrav.
Neki ce reci da je jos prerano da o tome razmisljam ali ja mislim da nije. Imam 16 godina i trenutno pohadam 2 razred srednje skole u rijeci smjera teh. za racunalstvo (eksperimentalni). Polako vec razmisljam o visoj skoli odnosno fakultetu ali u inozemstvu.Toliko sam se zaljubio u programiranje da studiranje vani bi mi bio san snova. Preferiram njemacku, austriju jer omjer studija koju pruzaju njihovi studiji i cijene je vise nego dobar dok amerika, gb su dosta skupe stoga to si ne bih bas mogao priustit ali nije isključena i ta opcija. Sada citam preporuke za diplomski-master vani a do bacalarusa ostati tu na nekom falkultetu, u tom slucaju to je teh. Fakultet u Rijeci. Pa stoga vas molim za nekakve preporuke, vasa iskustva i ako imate neke linkove koji bi mi mogli pomoci.
Hvala unaprijed
KromHD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 18:00   #1315
Brexit i sutdij u UK
Ima li netko neke informacije oko financiranja, ostaje sve kao do sada?
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 18:17   #1316
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ima li ovdje netko da je upisivao prediplomski vani? Konkretno u Svedskoj?
koliko ja znam u Švedskoj možeš samo diplomski upisati, jedino ako znaš švedski
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 20:54   #1317
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
koliko ja znam u Švedskoj možeš samo diplomski upisati, jedino ako znaš švedski
Naravno da je ovo neistina. Nema države valjda s bar 1 obiljnim fakultetom gdje se dio nečega predaje na engleskom, ako zbog ničeg onda Erasmusa, ali uglavnom baš zbog degree studentsa.

S tim da koliko me pamćenje služi upisi na švedske fakultete su do kraja 12. mjeseca.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 16:24   #1318
Quote:
plavaruska kaže: Pogledaj post
Brexit i sutdij u UK
Ima li netko neke informacije oko financiranja, ostaje sve kao do sada?
Još nisu ni donijeli odluku o izlasku tako da nikakve informacije ne postoje, no za one koji upišu dok je UK još u EU mislim da bi postojeći uvjeti trebali važiti. U svakom slučaju za upise 2017 može se odraditi cijeli studij dok je UK još u EU
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:52   #1319
Pozdrav svim clanovima....
Procitao sam dobar dio ovog topica i htio bi postaviti nekoliko pitanja ovdje, jer vidim da ima populacije koja dobro vlada tematikom.
Imam poprilican broj godina i jako puno radnog iskustva i htio bih pod ove "stare" dane upisati Master u velikoj Britanjiji, odnosno, uglavnom sam orijentiran na Skotsku.
Od diploma posjedujem "staru" VŠS inzenjerskog smjera, te također i potvrdu iste te institucije kojom se potvrduje da je stecena (stara) diploma u rangu Bacc. i da "nosi" 180 ECTS.
Također posjedujem i bolonjsku dipolomu strucnog specijaliste drugacijeg, drustvenog, smjera. Za ovu potonju imam "dopunsku ispravu o studiju" na hrv. jeziku. Ta mi diploma "nosi" dodatnih 120 ECTS, a kako sam nakon zavrsenog prirodoslovnog smjera (VŠS) presao na drustveni morao sam polagati i razliku ispita, te sveukupno gledajuci imam vise od 300 ECTS tj. 332 ECTS. Dakle:

1. Imam li pravo na UK (preferiram Skotske) sveucilistima pravo na kakve financijske poticaje jer sam cjelokupno svoje skolovanje financirao sam iz vlastitog dzepa; po onome sto vidim na Internetu nemam, jer imam kao zavrsen Master, odnosno, zanima me u ovom slucaju da li ce UK institucije gledati moj zavrseni specijalisticki studij kao Master ili ne?
2. Vec sam vidio ovdje da je netko postavio pitanje, ali nije dobio i odgovor, a netko je i konstatirao, da su fakulteti u Skotskoj besplatni, ali na stranicama fakulteta u Skotskoj ne pise tako, vec da se placa....dakle pretpostavka je da se placa?
3. Ako bih stekao UK Master diplomu, znaci li to da mogu automatizmom kod njih tražititi posao i steci radnu dozvolu bez ogranicenja?
4. Molim ovdje nekoga da mi preporuci neke UK ili Skotske fakultete koji su koliko toliko na glasu, da nisu preskupi i da imaju elektro Master (Postgraduate) studije?
5. Kakve su mi sanse da upadnem na takve fakseve i ev. dobijem nekakve fin. poticaje s obzirom na sve sto sam napisao.
6. Mogu li u "nelondonskom" okruzenju prezivjeti godinu dana sa 10 000 ₤? Dakle govorim o iznosu za cisto prezivljavanje bez troskova skolarine?
7. Ako ja sam UK institucijama ne kazem da sam zavrsio spec. struc. studij, kako oni to mogu znati?
8. Kakva mi je perspektiva, s obzirom na sve napisano, u pronalazenju posla globalno i na podrucju UK nakon ev. zavrsenog Postgraduate studija u UK?


Hvala unaprijed i pozdrav svima...
liv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:38   #1320
malo je fakseva u UK i opcenito u svijetu koji financiraju MA. uglavnom se finaciraju doktorati. ja sam dobila punu stipendiju za doktorat. za MA je mislim bitnije da imas konkretan pijedlog istrazivanja s kojim se prijavljujes na faks i mentora koji ce te savjetovati. ako na faksu nema profesora koji se bavi tvojim podrucjem istrazivanja, nece te primiti. tako da prvo odluci sto zelis raditi pa onda po tom principu trazi fakseve i stipendije.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.