Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 22:43   #11701
Ako te ne mrzi, Vrutak i parkić neki. Nije zagusljivo, a nije ni prehladno jos.Ak smo mogli u srednjoj , zakaj nebi mogli i sad .
Samo pazi da te klinci ne zamjene za neuspjesnog undercover murjaka i pocnu gadat bocama iz prikrajka
MMachéte is offline  
Old 27.09.2017., 02:49   #11702
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ako te ne mrzi, Vrutak i parkić neki. Nije zagusljivo, a nije ni prehladno jos.Ak smo mogli u srednjoj , zakaj nebi mogli i sad .
Samo pazi da te klinci ne zamjene za neuspjesnog undercover murjaka i pocnu gadat bocama iz prikrajka
fali mi bircevi puni dima, od cijele vražje južne amerike to je dozvoljeno bilo samo u boliviji, tamo i u restoranima se moglo
ovo ostalo 0 bodova,a da ne pričam o kanadi
ma za 3 tjedna tek dođem, a i čuo sam da je zadnjih par tjedana loše vrijeme u zg
inače cuganje na klupici će biti sigurno, bar koji put i koja pljugica
KILLERDOG is offline  
Old 27.09.2017., 13:12   #11703
i tata bi sine...

Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Pa cuj nebih imala nista protiv imat kucu... Malba ili Beechhurst, u Queens ili
Brooklyn neka townhouse na President st .( ovako nesto )http://streeteasy.com/building/878-p...brooklyn/house
Balkanski jbg .

Za sve Balkanske ljubitelje Starbucks je dosao i u Interspar ,provala sam samo Caffe latte ,nesto odvratnije nisam pila davno,nema veze sa onim starbucks sta se kupuje u supermarketima doduse u USA je u staklenim bocama ,ovdje u plasticnim casama ,ali vidim po gradu svi srcu jbg Starbucks


a gle,ak ti se kada ostvari zelja pa kupis taj kucerak....
budi bar toliko kolegijalna pa me zaposli za domara,mijenjat cu zastore,sporke plahte,setat cucka...ono sve sam da dobijem djevojacku sobu tam...

Ona gore KrizevciGirl vjerovatno je mislila da ovak nesto svi ameri imaju gore..a imigranti to odmah dobiju vec u drugoj godini boravka gore...

Inace to je bas balkanska kuca...vidis platis kucu par milja $ i onda gledas susjedu u tanjur,nemoguce da toga ima u americi,njujorku...


ps-starbaks je takvo smece ne zabiljezeno u blizoj i siroj povjesti...al ljudi ih puse,nebi se cudio da ekipa kod nas taj proljev pocne piti i tvdit kak je to odlicno/najbolje....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 27.09.2017., 13:26   #11704
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post


Zašto ne podijeliš svoja saznanja s nama?



Znaš li koliko privremeni boravak u Hrvatskoj?


pa ako ti to nije jasno za gospon Marica,onda bi se i ja na tvom mjestu hvatao za glavu..

Ja sam i podijelio hint/saznjanja
pa dalje ti je gugl prijatelj a osim toga vrlo dobra saznjanja ima kao sto sam rekao porezna/poskokuskoknaskok...
e sada zasto ta "saznjanja" oni ne dijele sa sitnozubim narodom...nisam veterinar pa nebit znao..
al probaj sam zakljucit zasto...



ovo boldano mi nije jasno nikako kakve veze ima sa dobivanjem TURISTICKE USA VIZE!?
znas nesto sto jos nije svijet spoznao ili..!?

Inace ameri su najveca gamad bez iznimke u svijetu uz frendove im ruse(koji su postali takvi spletom okolnosti) po pitanju tih turist viza...
I po nicem nisu nikakav uzor bilo kome,dapace jedna fixno-politicki motivirana birokratska hobotnica koja ima za nusprodukt jebavanje ljudi/drzava/nacija koje oni tagetiraju kao nepocudne...

A da ne pricam da je cijena od cca 150€(nedavno su poskupili) za turisticku vizu,onak bolesnosadisticki punooo.
Mislim da su sigruno u TOP 5 NAJSKUPLJIH TURIST VIZA SVIJETA,ako ne i broj 1!!

Inace za tvoju info,cijene turist viza diljem svijeta su uvijek najnize moguce u odnosu na radne vize i ostale oblike boravka,dapace negdje su cak vecinom neka administrativna taxa nista vise od toga..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 27.09.2017., 13:46   #11705
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
zato bi im trebalo kao i bolivjanci kaj im rade
udre istu kontru,pa ameri stalno kukaju kad dolaze
em ih pretražuju, gnjave za nepotrebne papire, i moraju platiti 180$, a neki tamo iz neke hr se došeću, bok bok, kako smo, dobro ti, evo štambiljček ugodan boravak i doviđenja
a tek u uredu imigracijske kod produljivanja boravka
ono za balkance kava i kolači, a ove ispituju, što gdje i kako
umirao sam od smjeha svaki put s amerima kad sam bio

čileanska putovnica je mnogo dobra, ne treba viza za us, ni za majčicu rusiju
doduše treba živjeti 5 g. , ili uložiti u posao i biti 2 g. (moj put ), ili malecka (ali zajebane su latinosice, ima jedna čileanka s kojom se družim povremeno,ali to sam kompletno lud čovjek bi si napravio )

i kak sam teški, evo sad mrtav ladan odlučio malo do hr skočiti, samo tako iskeširao za kartu ...
ima da nađem pivu za cenera negdje u zg
Bravo za Boliviju

treba tu bagru malo stacijonirati,samo nisu bolivijanci toga kapaciteta...
al vec mi u EU bi imali taj potencijal,neka debele ocvale americke pedercine izvade vizu kada idu na more,pogotovo jer nismo u sengenu...

Pazi ti ovo HR uvede vize rusima(na zahtjev zapadne bagre,jer znaju za nasu birokraciju)i direktno turizam dobije po glavi,
a ista ta ekipa im dijeli vize sakom i kapom,po italiji,grckoj,francuskoj...
pa rusi vecinom iz protesta nece u hr vec odu tam...
mazohizam na djelu
a s druge strane kanadjani prije kad su imali tursit vize,trazili su debljinu kurca za dobivanje iste te od ulazka u NatoFasoImperijalistucku ogranizaicju,sve nam oprostili...
A Ameri nam jedini nedaju vizafree,cak su i grcima i onom ludom sultanatu bruneji dali,a da ne pricam da slovenci su nutra vec sto godina...
Cekam samo ak se saudi arabija ne raspadne da i njima daju ulaz free...


cek kiler,
ak sam dobro skuzio ti si postao sponzorusa(muska)

jer ti je biznis da smuvas neku chiqitu koja ima drzavljanstvo i eto te kod r(usa) jednim udarce,dve muhe...
to ja tvdim godinama,treba investirat u sebe/izgled,tu se mozes oparit vrhunski a posla ima za sve...pa si sredis drzavljanstvo bilo ono cile ili usa...:klap:

pivo za cenara nazlost vise nema,al odu u modrenu balkansku kafanu/ispred diskonta...
imas na tresnjevci Kod Matana,mozes cugat ko covjek na sanku od kabla onako sa pogledom na potok...
a i pivo se zove MATANOVO PIVO...
nakon par piva,se osjecas kao da pijes najskuplji kraft...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 27.09.2017., 18:30   #11706
Ma ne, nista cika neke, jer su opasne za zivot
A i nisam ja izgleda za sponzorusu, ja volim zivjeti ( citaj svinja debela)
Provjerim Matana, a kad nadem birtiju i to cu ti nabiti na nos

Ja bi dodao na temu vizu, supcinski kod amera je i nepostojanje tranzita, nego ak presjedas u us, treba ti viza koja je kao da ih posjecujes
A pusti ti Boliviju, ocekujem nakon venecuele uvodenje "demokracije " uskoro i tamo, jer je najvece nalaziste litija, i sad "nedavno" su sklopili dil s kinezima
KILLERDOG is offline  
Old 28.09.2017., 10:53   #11707
@KILLERDOG, nije mi baš jasan taj "problem" vize. Apliciraš, odradiš intervju i dobiš vizu. Problem imaju oni koji se glupiraju u ambasadi, ili imaju dosje.

Puno veći teror imaš sa Židovima, pa nikom ništa.
schellna is offline  
Old 28.09.2017., 11:38   #11708
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Ma ne, nista cika neke, jer su opasne za zivot
A i nisam ja izgleda za sponzorusu, ja volim zivjeti ( citaj svinja debela)
Provjerim Matana, a kad nadem birtiju i to cu ti nabiti na nos

Ja bi dodao na temu vizu, supcinski kod amera je i nepostojanje tranzita, nego ak presjedas u us, treba ti viza koja je kao da ih posjecujes
A pusti ti Boliviju, ocekujem nakon venecuele uvodenje "demokracije " uskoro i tamo, jer je najvece nalaziste litija, i sad "nedavno" su sklopili dil s kinezima
Ej Kiler moj,
pa kak to jos nisi naucio..sve su cike opasne za zivot!!!!!
A jos kad tome pridodas balkan,nekak sam dojma da su te cileanke maciji kasalj...
ono jedino moras joj poklont krunicu i ici doma kod staraca...
najgore je kaj te valjda moze posrat kod njih..
Dok ovdje ekipa uredno zavrsi na psihijatriji ludare ili u boljem slucaju gradskom prenocistu za beskucnike.
Ima hrpa slucajva gdje ekipa ostane onak blago receno suha...ak me kuzis..

btw,kak ces "zivjet" ak si debel,onda moras rentat...jbg..

Inace Matan ti je diskont pica,tako da ne ocekujes oktoberfest kelnericu...
al zato imaju svega unutra,ono cokoladice,cipsevi,juhe...

Sam ti najdi za 10kn kafanu,meni ce isto bit drago..
Neznam jedino jel Albert jos ima za cenera na kolodvoru..
nisam dugo bio.
tam su pravi kroneri..

Ma ameri su olicenje proljeva,dobro si rekao...
pazi ovo turist viza ti treba za transfer..nije nit cudo da su pol aviokompanija morali dokapitalizirati...:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 28.09.2017., 11:58   #11709
Quote:
schellna kaže: Pogledaj post
@KILLERDOG, nije mi baš jasan taj "problem" vize. Apliciraš, odradiš intervju i dobiš vizu. Problem imaju oni koji se glupiraju u ambasadi, ili imaju dosje.

Puno veći teror imaš sa Židovima, pa nikom ništa.
Ak ti nije jasno,budem ti ja probao objasnit..

dakle radi se o drzavi ak izostavimo politice konotacije,
koja vrsi manipulativno politicki proces prema odredjenim skupinama drzava jednostrano jer to moze,ocigledno!

Naime ti USAcigani(vjerovatno su pol mix latino po kazni u hr ambasadi)

*prvo naplacuju nesto sto je u sferi oblaka 150€

*drugo,imamo preko 5% odbijenih viza

*trece,TURIST VIZE NAM NISU UKINULI jer su spustili prag sa 5% na 3% odbijenih,tak da smo "izvan kvote"

*cetvrto,viljivo je da od nas prave budale kao drzave jer oni diktiraju tempo odbijenih viza i tempo kvota ljestvice odbijenih viza..

*peto,amasada u HR se nalazi ako jedan veliki bunker u koji kada ulazis imas filing da ulazis u glavni stab sjevernokorejskog KimJongCuna,a tako nas i tretiraju tamo...
a ne jednu reprezentativnu ambasadu zemlje koja se voli hvalit kako je kolijeva demokracije...

A ti bas tamo radis pa znas da netko plati 150€ i ide se glupirati unutra...


Btw,kakav imas teror sa zidovima(valjda mislis na Izrael?!)

Primjeti jednu bitnu razliku
Izrael je zemlja za koju nam kao prvo netreba turist viza,dakle ono odes u budimpestu i za saku eura Rajkom&Co eto te u izraelu kao gospodin covjek.
par pitanja i mali pretres,cisto iz sigurnosnog razloga... te tranu si!
A te fore sa arapskim pecatima su lovacke price,dapace...
Izrael ti da pecat na papiric da mozes ici kod njihovih fredova muslimana,di je problem...:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 28.09.2017., 14:49   #11710
Da, nije mi jasno kaj izrael ima s vizama
Dodes i dobijes stambilj, i to na papiricu da bi ppslje i drugdje mogao putovati
Pretres nista u Izraelu kakvih sam ima, a po pretresu mi prednjaci nasa murija
I ne, nije samo dodes i dobijes, znam ih par odbijenih a nisu nikakvu problematicni i sl.
I meni je prvenstveno apsolutno supacki da prvo platis nesto, a onda mozda dobijes
Da se placa nakon odobrenja nikom nista, cak bi i otisao vidjeti
Ali posto kurvi necu unaprijed platiti a mogu ostati suh, odjeb, ima hrpa zemalja gdje je moja lova dobrodosla
Comi balkanke su mace,ove latinosice lude, ljubomorne, lude, psihoticne i da dodam lude
KILLERDOG is offline  
Old 28.09.2017., 14:55   #11711
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Da, nije mi jasno kaj izrael ima s vizama
A meni nije opet jasno kakve veze Izrael i vize imaju s temom...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 28.09.2017., 15:41   #11712
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ak ti nije jasno,budem ti ja probao objasnit..

dakle radi se o drzavi ak izostavimo politice konotacije,
koja vrsi manipulativno politicki proces prema odredjenim skupinama drzava jednostrano jer to moze,ocigledno!

Naime ti USAcigani(vjerovatno su pol mix latino po kazni u hr ambasadi)

*prvo naplacuju nesto sto je u sferi oblaka 150€

*drugo,imamo preko 5% odbijenih viza

*trece,TURIST VIZE NAM NISU UKINULI jer su spustili prag sa 5% na 3% odbijenih,tak da smo "izvan kvote"

*cetvrto,viljivo je da od nas prave budale kao drzave jer oni diktiraju tempo odbijenih viza i tempo kvota ljestvice odbijenih viza..

*peto,amasada u HR se nalazi ako jedan veliki bunker u koji kada ulazis imas filing da ulazis u glavni stab sjevernokorejskog KimJongCuna,a tako nas i tretiraju tamo...
a ne jednu reprezentativnu ambasadu zemlje koja se voli hvalit kako je kolijeva demokracije...

A ti bas tamo radis pa znas da netko plati 150€ i ide se glupirati unutra...


Btw,kakav imas teror sa zidovima(valjda mislis na Izrael?!)

Primjeti jednu bitnu razliku
Izrael je zemlja za koju nam kao prvo netreba turist viza,dakle ono odes u budimpestu i za saku eura Rajkom&Co eto te u izraelu kao gospodin covjek.
par pitanja i mali pretres,cisto iz sigurnosnog razloga... te tranu si!
A te fore sa arapskim pecatima su lovacke price,dapace...
Izrael ti da pecat na papiric da mozes ici kod njihovih fredova muslimana,di je problem...:klap:


Mislim da je vlada RH kriva za vecinu toga sta ljudi prolaze za dobit USA turisticku vizu .Iz osobnog iskustva (nedavno sam bila )ja kao Amerikanka imam drugaciji tretman , ali nije ugodno vidjeti ljude sa gomilom papirologije ,pomorce ,znanstvenike ,ljude koji zele otic u turisticki posjet .. koji moraju izgubit cili dan za doc u zgb da bi dobili (ako ) turisticku ili tranizitnu vizu .
RH je zemlja ravnopravna clanica EU i nasa vlada bi trebala inzistirat na tome da se gradani RH tretiraju kao i gradani ostalih clanica EU.
@lilarose je u pravu ,skrenuli smo sa teme
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Old 28.09.2017., 21:20   #11713
ako mogu dodati samo, pa evo ako je za karton priznajem da jesmo u offtopicu

čak se naša i prošla vlada i iskazali na tom području, zajedno s rumunjima i bugarima se pritislo eu, pa je eu zaprijetila ako da nekog datuma se ne omogući bezvizni režim da će kompletna eu uvesti us vize
datum prošao, eu odustala i ništa se dogodilo nije osim kaj su usovci pokazali mšiće europi

spalatina,ok amerikanka si,a od kud ?
najbolje maltretiranje bolivjanaca i čileanaca ikad prema građanima US je to
KILLERDOG is offline  
Old 04.10.2017., 14:44   #11714
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ak ti nije jasno,budem ti ja probao objasnit..

dakle radi se o drzavi ak izostavimo politice konotacije,
koja vrsi manipulativno politicki proces prema odredjenim skupinama drzava jednostrano jer to moze,ocigledno!
Da, istina. Ali, gledaj racionalno, RH putovnica je jedna od najlakše dobavljivih na crnom tržištu. Ti ne bi postupao isto sa ovakvim slučajnim državicama kojima upravlja mafija?
Osim toga kaj nismo mi imali do nedugo vize za Ruse?

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Naime ti USAcigani(vjerovatno su pol mix latino po kazni u hr ambasadi)

*prvo naplacuju nesto sto je u sferi oblaka 150€
To je tarifa, ako želiš ići k njima, nemaš izbora.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
*drugo,imamo preko 5% odbijenih viza
Na 100 ljudi, 5 ne prođe. Big fucking deal. Zna se kakvi ne prolaze.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
*trece,TURIST VIZE NAM NISU UKINULI jer su spustili prag sa 5% na 3% odbijenih,tak da smo "izvan kvote"
Sa 5 smo pali na 3 i dalje ti ne paše? WTF?!

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
*cetvrto,viljivo je da od nas prave budale kao drzave jer oni diktiraju tempo odbijenih viza i tempo kvota ljestvice odbijenih viza..
Takva smo država. Da smo normalna država, ukinuli bi nam vize.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
*peto,amasada u HR se nalazi ako jedan veliki bunker u koji kada ulazis imas filing da ulazis u glavni stab sjevernokorejskog KimJongCuna,a tako nas i tretiraju tamo...
a ne jednu reprezentativnu ambasadu zemlje koja se voli hvalit kako je kolijeva demokracije...
To su Ameri sami sebi krivi. Nihova politika ih je dovela do toga da moraju biti u bunkeru.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A ti bas tamo radis pa znas da netko plati 150€ i ide se glupirati unutra...
Vidio to u par navrata.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Btw,kakav imas teror sa zidovima(valjda mislis na Izrael?!)

Primjeti jednu bitnu razliku
Izrael je zemlja za koju nam kao prvo netreba turist viza,dakle ono odes u budimpestu i za saku eura Rajkom&Co eto te u izraelu kao gospodin covjek.
par pitanja i mali pretres,cisto iz sigurnosnog razloga... te tranu si!
A te fore sa arapskim pecatima su lovacke price,dapace...
Izrael ti da pecat na papiric da mozes ici kod njihovih fredova muslimana,di je problem...:klap:
Nemaš viza problem, ali moraš priznat da nije isto na graničnom prijelazu CH, NO ili u Izraelu!
schellna is offline  
Old 04.10.2017., 17:35   #11715
Nije uopce istina ovo za dobavljivost putovnica na crnom trzistu
Bilo je prije 2008, ali sada slabo


Mozes li reci kakvi ne prolaze to tocno?
Jer ako ne prode vlasnik turisticke agencije, koji ima vec u putovnici i vizu za rusiju 2 tjedna nakon planiranog povratka iz us, ima nekretninu itd. mene zanima posto vidim znas zakej takvi ne prolaze ?
I da putovnica mu je krcata pecatima i vizama od svuda ...
Ma istina je, tko ne mora nek i ne ide, nece us propasti zbog hrvata, a niti se nema bas nesto za vidjeti kaj nema i drugdje ...
Tako da jednostavno preskociti dok se ne promjeni sistem, uz to sto bi hr mogla us gradanima uvesti naplatu, da se malo drzava okoristi svim tim turistima iz us
KILLERDOG is offline  
Old 20.02.2018., 19:59   #11716
danas sam pregledavala kataloge i napravila malo detaljniji popis namirnica po kategorijama , uz mjesečno potrebnu količinu i cijenu (kategorije su: piće, higijena, odjeća i obuća, džeparac - tu spadaju izlasci, odvajanje za poklone dragim ljudima, za putovanja, bon za mobitel, kultura) i

sve skupa me dođe 2.012 kn (dakle toliko love bez hrane i režija)...

za jednu osobu, mada je to okvirno jer neke stvari/namirnice se mogu iskoristiti i u dvoje ali velika većina je planirana za jednu osobu

NAPOMENA: ono što ne kupujem svaki mjesec,npr. neko sredstvo za čišćenje, odjeća, obuća , članarina u knjižnici - na to odvajam neki simboličan iznos (od 20-100 kn, ovisi o čeme se radi) i na godišnjoj razini se skupi - priuštim si tu stvar bez da osjetim trošak takonpr. za odjeću i obuću izdvajam svaki mjesec 100 kn a kupnju obavljam 2x godišnje. Bolje mi je i tako , "sakriti to od sebe" nego jedan mjesec istrošiti 1000 kn i odlaziti nepotrebno u minus.
ChillOut Lounge is offline  
Old 20.02.2018., 21:19   #11717
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
danas sam pregledavala kataloge i napravila malo detaljniji popis namirnica po kategorijama , uz mjesečno potrebnu količinu i cijenu (kategorije su: piće, higijena, odjeća i obuća, džeparac - tu spadaju izlasci, odvajanje za poklone dragim ljudima, za putovanja, bon za mobitel, kultura) i

sve skupa me dođe 2.012 kn (dakle toliko love bez hrane i režija)...

za jednu osobu, mada je to okvirno jer neke stvari/namirnice se mogu iskoristiti i u dvoje ali velika većina je planirana za jednu osobu

NAPOMENA: ono što ne kupujem svaki mjesec,npr. neko sredstvo za čišćenje, odjeća, obuća , članarina u knjižnici - na to odvajam neki simboličan iznos (od 20-100 kn, ovisi o čeme se radi) i na godišnjoj razini se skupi - priuštim si tu stvar bez da osjetim trošak takonpr. za odjeću i obuću izdvajam svaki mjesec 100 kn a kupnju obavljam 2x godišnje. Bolje mi je i tako , "sakriti to od sebe" nego jedan mjesec istrošiti 1000 kn i odlaziti nepotrebno u minus.
svaka čast na vođenju evidencije ali objasni mi što ti uspiješ kupiti od odjeće i obuće za 1200 kn?? (ako sam dobro shvatio 12 mjeseci x 100 kn) - pa dobra zimska jakna košta više od toga, par cipela/tenisica isto nema ispod 400-500 kn...ok ja sam muško pa mi odjeća možda košta više, ali trošio sam 3 puta toliko na odjeću (bez ikakvih luksuza i markica) još dok sam student bio

naravno, oblačenje u second-hand shopu ne bi smatrao "normalnim životom" što je naslov ove teme

također, ne vidim među troškovima nikakve troškove automobila (ja ga nemam ali mnogim ljudima je prijeko potreban) a taj trošak nije zanemariv - barem 1000 kn mjesečno (amortizacija, benzin, osiguranje i registracija podijeljeni na mjesečnoj bazi, servisi)
Happy Psycho is offline  
Old 20.02.2018., 21:29   #11718
Quote:
Happy Psycho kaže: Pogledaj post
svaka čast na vođenju evidencije ali objasni mi što ti uspiješ kupiti od odjeće i obuće za 1200 kn?? (ako sam dobro shvatio 12 mjeseci x 100 kn) - pa dobra zimska jakna košta više od toga, par cipela/tenisica isto nema ispod 400-500 kn...ok ja sam muško pa mi odjeća možda košta više, ali trošio sam 3 puta toliko na odjeću (bez ikakvih luksuza i markica) još dok sam student bio

naravno, oblačenje u second-hand shopu ne bi smatrao "normalnim životom" što je naslov ove teme

također, ne vidim među troškovima nikakve troškove automobila (ja ga nemam ali mnogim ljudima je prijeko potreban) a taj trošak nije zanemariv - barem 1000 kn mjesečno (amortizacija, benzin, osiguranje i registracija podijeljeni na mjesečnoj bazi, servisi)
Neki dan uzeo Nike T-Lite XI za 260 kn. Traju mi 2-3 godine.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 21.02.2018., 08:52   #11719
Quote:
Happy Psycho kaže: Pogledaj post
svaka čast na vođenju evidencije ali objasni mi što ti uspiješ kupiti od odjeće i obuće za 1200 kn?? (ako sam dobro shvatio 12 mjeseci x 100 kn) - pa dobra zimska jakna košta više od toga, par cipela/tenisica isto nema ispod 400-500 kn...ok ja sam muško pa mi odjeća možda košta više, ali trošio sam 3 puta toliko na odjeću (bez ikakvih luksuza i markica) još dok sam student bio
Kao što je napisano i u postu gore, "problem" je što odjeća predugo traje (dobro obuća puno manje). Ja ne vodim evidenciju ali komotno bi mogao 5 godina ništa od odjeće ne kupovati i sumnjam da odjeća koju bi rashodovao u tom periodu vrijedi 6000 kn.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 22.02.2018., 00:35   #11720
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kao što je napisano i u postu gore, "problem" je što odjeća predugo traje (dobro obuća puno manje). Ja ne vodim evidenciju ali komotno bi mogao 5 godina ništa od odjeće ne kupovati i sumnjam da odjeća koju bi rashodovao u tom periodu vrijedi 6000 kn.
ako tako uzmeš onda bi računica bila u redu, ali ajmo ovako (sad ću biti malo dosadan sa detaljnom analizom odjeće ali meni jednostavno računica ne štima) - meni niti jedan komad odjeće nikad u životu nije potrajao 5 godina - ok, možda nemam dovoljno iskustva da biram samo kvalitetno i provjereno ali statistički nije moguće da od sve te silne odjeće nisam nikada "ubo" kvalitetan komad...

ove godine sam dosta potrošio na odjeću (markirano i kvalitetno) što je možda i na granici nekog luksuza tako da ću to zanemariti i uzeti u obzir samo ono što sam kupovao prije toga:

cipele - nisam ih nikada volio nositi u životu tako da sam prve kupio pred 4 godine, visoke Timberland, plaćene 1500 kn (ok, to spada pod višu kategoriju i možda je nepotrebni trošak ali kad nisi nikada nosio cipele i želiš nešto kvalitetno kupiš ono što svi preporučuju)...nosio ih tu prvu kišnu sezonu i shvatio da su mi preteške, svaka ima po kilu i pol i još puštaju užasnu žutu boju po čarapama koju je nemoguće oprati...ajmo, kupuj sljedeće sezone nove za oko 800 kn - super zadovoljan ali već ove godine izgledaju kao da su stare 20 godina (boja se skroz promijenila, cijele izblijedile, nikakva krema ni sprejevi ne pomažu) tako da sam ove godine uzeo još jedne za 500 kn (naručene iz Njemačke - kod nas u trgovini oko 1100)

tenisice - nisu mi ni jedne potrajale duže od 2 godine a bogme nakupovao sam ih se (Adidas, Nike, Lotto, Lacoste, Fred Perry i sličan rang), pješačim na posao (cca pola sata) u njima i uvijek ili rupa u potplatu, odvojen potplat, potrgana tkanina iznutra, otpala boja, o brušenoj koži neću ni pričat nakon pranja...u prosjeku 600 kn/par, kupujem 1 do 2 para godišnje

japanke/papuče - jedne godišnje, jest da ne koštaju više od 100-tinjak kn ali i to je puno na gore spomenutih 1200 kn godišnje za odjeću

čarape - imam 20-tak pari u rotaciji, perem uvijek nakon jednog nošenja, nikad ne traju duljee od 2 godine (najčešće jednu), sve su neke no-name kupljene u Kaufland-u ili tako nešto

bokserice - isto maksimalno 2 godine (nakon toga izblijede, stanji se tkanina, skupe se u sebe, pokidaju se končići) a nisu neke no-name (uglavnom Navigare i Calvin Klein zasada), cijenu ne znam točno, mislim nekih 30-40 kn par, perem ih isto nakon svakog nošenja

potkošulje - nosim ih cijele godine (pretjerano znojenje), pranje isto nakon svakog nošenja, trajanje 2 do 3 godine, mislim da koštaju nekih 30tak kn/komad

traperice - maksimalno 2 godine, kada se baš naiđe na neki kvalitetan par potraju do 3 godine, pranje nakon 5 do 10 nošenja, kupujem 1 do 2 komada godišnje, cijena oko 500 kn/komad (znalo je biti i po 700 ali i po 300), problem je da se uvijek probuše između nogu kako se noge taru jedna od drugu hodanjem što obično nastupa nakon godinu do dvije (nakon toga nosim ih na krpanje, ako se zakrpa ne primijeti ostavljam ih još jednu sezonu,a ako se primijeti idu u smeće)

remen - ajde ovo potraje 4-5 godina, imam 2 u rotaciji i plaćeni su oko 200-300 kn komad, ok to može i jeftinije ali onda sigurno neće biti prava koža i trajati će puno kraće

majice - uglavnom traju po dvije sezone (ništa no-name, Tom Tailor, Esprit, Galileo, S.Oliver i slično), iako evo prošle godine kupio u Galileu dvije po 200 kn komad i već su sad za baciti (izblijedjele, raširile se), inače ih plaćam do 250 kn, malo deblje džempere ili dukse do 350-400 kn...kupujem otprilike 3 po sezoni (znači 3 duge za zimu, 3 kratke za ljeto koje su jeftinije naravno)...perem nakon jednog do dva nošenja

košulje - nosim ih samo u izlascima, tako da traju dosta dugo, ali zbog same namjene treba ih promijeniti bar svake 2 godine, cijena cca 250 kn/komad

jakne - jedna debela zimska, jedna prijelazna i jedna proljetna, svaka traje oko 3 godine - ok, imao sam jedan tanji kožnjak iz C&A plaćen 350 kn koji je trajao 5 godina (zadnju godinu ga nosio malo pohabanog na vratu). jakne nastojim kupiti kvalitetne, debele zimske od 1000 do 1500 kn, ove ostale 500 do 700 kn...perem ih na kemijskom čišćenju nakon svake sezone (80 kn po jakni)

uz to imam još jedno odijelo još od maturalne (prije 11 godina) koje obučem dvaput godišnje, uz to košulja i kravata koje mijenjam otprilike svake 2 godine da ipak nisam na fotografijama uvijek u istom - cca 500 kn oboje...to odijelo isto treba tu i tamo odnijeti na kemijsko, cca 100 kn troška

trenirke za po kući neću računati jer mi traju jako dugo a i nisu neki trošak

tako da suma sumarum za dvije godine:

1x cipele - cca 500 kn
3x tenisice - cca 1800 kn
2x japanke - cca 200 kn
20x čarape - cca 200 kn
10x bokserice - cca 300 kn
10x potkošulje - cca 300 kn
3x traperice - cca 1500 kn
5x majice dugih rukava - cca 1000 kn
5x majice kratkih rukava - cca 800 kn
3x košulje - cca 700 kn
?x jakne - cca 2000 kn
troškovi kemijskog čišćenja (jakne i odijelo kroz 2 godine) - cca 500 kn

Ukupno: 9800 kn

Znači to bi bilo godišnje 4900 kn! i kako vidite tu sam izostavio jako puno sitnica i zaokruživao na manje iznose (da se ne uvrijede ljudi koji nisu nikada dali više od 300 kn za obuću - ali mi tu pričamo o "normalnom životu" a ne "preživljavanju") inače bi to bilo za bar 500 do 1000 kn više.

Broj pranja sam namjerno navodio jer o tome ovisi koliko će neki komad odjeće trajati - znam da ima ljudi koji se tuširaju jednom u 3 ili 5 dana i peru majicu nakon 7 nošenja, ali ja ne želim smrditi kolegama u uredu da bi mi majica potrajala jednu sezonu dulje...Da ne spominjem nenadane okolnosti tipa da vam netko probuši rupu u majici gorućom cigaretom, prolijete neko crno vino po platnenim tenisicama koje se više ne mogu oprati, zapnete majicom od kvaku vrata i slično što se sigurno dogodi barem jednom godišnje...

Zadnjih 9 godina vodim detaljan troškovnik u excel tablici i zapisujem svaku kunu svaki dan i mislim da ljudi koji to ne rade nisu svjesni troškova nekih stvari...ako sam u krivu neka mi slobodno netko kaže kojom magijom uspije ovih 4900 kn svesti na tih 1200 kn a da živi "normalan život".
Happy Psycho is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.