Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 21:33   #6561
A kao da je bitno koje su najsiromašnije i za kog glasaju. O kom god da se radi, svi su ili lijevo ili desno krilo partije. Koja je točno razlika SDP-a i HDZ-a osim u svjetonazorskom pogledu na koju se lože jedino još budale ? Jedni i drugi su socijalni, eventualno HDZ više naginje toj nekoj diktaturi po apsolutno svemu (počevši od izbora predsjednika stranke) pa možda i nije u redu da SDP toliko guram pod partiju, ali oni su im zakonski nasljednici pa vjerujem da ne smeta.

Ono što je bitno je da najviše odlazaka ima iz HDZ-ovih utvrda što jasno govori o intelektu mnogih iz tih županija kad u dijaspori i dalje glasaju za iste. Pa uostalom imate na provjerenom prilog iz "imockog" i sve je tu jasno:

https://www.youtube.com/watch?v=yVZTI5wvNY0

Mislim pola s ovog videa su iz nemačke, ali adeze u srcu (počinje od 1:20)
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:30   #6562
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Hmmm, da se probam sjetit: - Najsiromašnije su Brodsko-posavska, Požeško-Slavonska, Vukovarsko-Srijemska, koja je četvrta po siromaštvu???
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Sisačko-Moslovačka je jedna od 4 siromašnije, garant.
jok


http://www.ictbusiness.info/poslovan...edu-zupanijama
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:07   #6563
Nije vam pametno koristiti BDP/st za procjenu razvijenosti jer se u Hrvata BDP racuna prema sjedistu firme.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:11   #6564
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ono što je bitno je da najviše odlazaka ima iz HDZ-ovih utvrda što jasno govori o intelektu mnogih iz tih županija kad u dijaspori i dalje glasaju za iste. Pa uostalom imate na provjerenom prilog iz "imockog" i sve je tu jasno:

https://www.youtube.com/watch?v=yVZTI5wvNY0

Mislim pola s ovog videa su iz nemačke, ali adeze u srcu (počinje od 1:20)
Pa u Hrvatskoj je pravilo....sto manje uhljeba u nekom mjestu to prije glasaju za HDZ.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:25   #6565
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post

Mislim pola s ovog videa su iz nemačke, ali adeze u srcu (počinje od 1:20)
To je zanimljivost kod svih stranaca u Njemačkoj, da biraju konzervativno. Turci itd. Isto tako.
A HDZ je samo duplo jači nego i hrvatskoj ali HSP u Njemačkoj dobiva redovno svoji 20%.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:41   #6566
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nije vam pametno koristiti BDP/st za procjenu razvijenosti jer se u Hrvata BDP racuna prema sjedistu firme.
mi smo u eu, računa se onako kako su nam rekli da se računa, jednako u bugarskoj, jednako u švedskoj...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:22   #6567
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Pa bilo je na tv-u nesto, kao nema radnika a posao se mora napraviti pa su davali "visokih" 5000 za sljakera.
Ali kao sto kazes, prisiljeni su kad nemaju radnika. Ali kad dodju radnici vise nisu prisiljeni
Tko jos vjeruje mafijasima.
Prevari me jednim, kriv si. Prevari me dvaput, sam sam si kriv. Prevari me triput, kriva je majka priroda
Nevjerojatnih 5000 za radno vrijeme od jutra do mraka(kad se pali svjetlo).
Trenutno je jezičac na vagi blago prešao na stranu radnika(naričem nad sudbinom poslodavaca), pa su odjednom poslodavci shvatili da tržište rada ne znači hrpa nesretnika spremnih raditi za kiki-riki.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:48   #6568
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
mi smo u eu, računa se onako kako su nam rekli da se računa, jednako u bugarskoj, jednako u švedskoj...
Ma znam...ali po toj EU racunici primjerice Prag ima veci BDP/st nego Njemacka.
I onda bi se neko mogao priupitati kako to da su u Pragu place vise od duplo manje nego u Njemackoj.
Ili Budimpesta....BDP/st ...preko 58,000 eura...place manje nego u Zagrebu.

Uglavnom malo opreza sa tim BDP/st....ideja je valjda otkriti stvarno stanje na terenu a ne statisticko.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:54   #6569
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ma znam...ali po toj EU racunici primjerice Prag ima veci BDP/st nego Njemacka.
I onda bi se neko mogao priupitati kako to da su u Pragu place vise od duplo manje nego u Njemackoj.


Uglavnom malo opreza sa tim BDP/st....ideja je valjda otkriti stvarno stanje na terenu a ne statisticko.
Samo sto prag nije drzava nego samo glavni grad. Nije sigurni ni u ZG toliko los ka u ostaloj Hrvatskoj bez ZG itd. Ako ces usporediti Prag, uzmi Berlin koji nije ekonomski sigurno najjači grad u Njemačkoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:03   #6570
bdp i plaća nemaju nikakve veze,(teoretski bi trebali imati u samoupravljanju ali....)
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:04   #6571
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Samo sto prag nije drzava nego samo glavni grad. Nije sigurni ni u ZG toliko los ka u ostaloj Hrvatskoj bez ZG itd. Ako ces usporediti Prag, uzmi Berlin koji nije ekonomski sigurno najjači grad u Njemačkoj.
Pa necu Berlin prvo zato sto u Njemackoj ocito postoji veca dekoncentracija sjedista firmi nego sto je to u drzavama poput Ceske, Hrvatske ili Madjarske....i njima mozda vise odgovara ovaj statisticki model po kome se racuna samo sjediste firme.

Ali da ti dam primjer, stvarno sjediste firme u kojoj ja radim je zapravo na zapadu.
Kako bi bilo da moj i bdp svih slicnih poduzeca u Hrvatskoj pripisemo nekoj drugoj drzavi?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:07   #6572
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
bdp i plaća nemaju nikakve veze,(teoretski bi trebali imati u samoupravljanju ali....)
Mislim da u svijetu postoji snazna korelacija izmedju nacionalnog BDP/st i prosjecne place.
Cesto se znaju dogoditi odredjena odstupanja zbog razlicitih postotaka zaposlenosti u pojedinim drzavam ali to je u par desetaka posto.
Takodjer mozda se tu i tamo pronadje neki izuzetak...ali barem u europi te stvari su povezane.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:12   #6573
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa necu Berlin prvo zato sto u Njemackoj ocito postoji veca dekoncentracija sjedista firmi nego sto je to u drzavama poput Ceske, Hrvatske ili Madjarske....i njima mozda vise odgovara ovaj statisticki model po kome se racuna samo sjediste firme.
Berlin nije nikakav centar u Njemackoj, nego polu-periferija. U doba hladnog rata zapadni dio bio je totalno odvojen od svega, istocni je bio u DDR-u. Sve su firme imale centrale po zapadnim gradovima: Frankfurt, München, Hamburg - to su centri. Düsseldorf, Stuttgart, Köln, to su manji centri. Recimo da je danas Berlin za business manji centar.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:59   #6574
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Berlin nije nikakav centar u Njemackoj, nego polu-periferija. U doba hladnog rata zapadni dio bio je totalno odvojen od svega, istocni je bio u DDR-u. Sve su firme imale centrale po zapadnim gradovima: Frankfurt, München, Hamburg - to su centri. Düsseldorf, Stuttgart, Köln, to su manji centri. Recimo da je danas Berlin za business manji centar.
Berlin je središte shared service centara u Njemačkoj po onome što sam skontao preko interneta.

http://www.businesslocationcenter.de/sharedservices

Po meni si malo pretjerao s ovim da su periferija, ali privlače drugačija radna mjesta nego što su ona u Munchenu i posebice Frankfurtu gdje su prava središta mnogih tih firmi (neka su i navedena u tekstu).
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ma znam...ali po toj EU racunici primjerice Prag ima veci BDP/st nego Njemacka.
I onda bi se neko mogao priupitati kako to da su u Pragu place vise od duplo manje nego u Njemackoj.
Ili Budimpesta....BDP/st ...preko 58,000 eura...place manje nego u Zagrebu.

Uglavnom malo opreza sa tim BDP/st....ideja je valjda otkriti stvarno stanje na terenu a ne statisticko.
BDP po stanovniku definitivno nema mnogo veze s prosječnim plaćama. Isto tako moraš uzeti u obzir o kojem se točno BDP-u uopće govori, da li onaj korigiran po troškovima života ili ne ?

Isto tako zaboravljaš najvažniju činjenicu da javni i državni sektor u Hrvatskoj, pa tako i Zagrebu, privređuje takve plaće kakve u Pragu, Budimpešti i općenito bilo kojem dijelu istoka njihovi uhljebi mogu samo sanjati. Misliš da recimo kontrolori sa soma eura u Zagrebu, dakle 200 eura više od prosjeka zemlje, imaju tako nešto bilo gdje na kugli zemaljskoj ?
Općenito je poznato da Hrvatska već dugo vremena ima problem sa previsokim plaćama u odnosu na BDP. To je i više nego jasno po svim pokazateljima, a jedini i isključivi razlog što je tome tako je glomazan državni aparat.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 07:44   #6575
To što ti pišeš je vrijedilo pred nekih 10 godina, sad su nam plaće aman-taman. Prati malo recentnije podatke od onih "svi znaju da..."
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:50   #6576
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Konkretno ja kad sam otisao je jos bio SDP na vlasti. Nisu se bas pokazali uopce drukcijim od HDZa. Samo se promijene ravnatelji bolnica i drugih institucija. Umjesto HDZ-ovih dodju ovi iz SDP-a. A onda ono zaposljavaju dalje ove svoje. Ali i oni su svi povezani, samo druga strana istog novcica.i
To se ustvari rade dogovorno, ovi rukovodeci odrede na kojem natjecaju koji od njih odredjuje, pa se rotiraju . I tu uopce nema veze tko je gdje, te price o odeoloskim podjelama su za ovce ( citaj : narod ) a ustvari su nasi politicari vrlo pragmaticni. Veci dio naroda je toga apsolutno svjestan pa su mu svi politicari ista bagra.

ALi ako ti sinko mislis da ce dolazak SDP-a ili uopce bilo koje druge vlasti umjesto HDZ-a, sto da ti covjek kaze nego cekaj. Ja osobno mislim da nema nikakve razlike izmedju bilo koje stranke. I da se promijeniti nece apsolutno nista.
svaka valst koja dođe, je ograničena Ustavom i prethodno donešenim zakonima koja mora poštivati, a isto tako od Tuđmana ne zanm da je bila jednopartijska vlada nego koalicije sa različitim inetetresima, druga je stvar da se svaka vlada plaši mijenjati radiaklno odnose u društvu, sjetimo se šatora ,razbijanja dvojezičnih natpisa, Ivica Račan je rekao sa time u vezi, ne očekujte od mene radikalne poteze, ne želim da izazivam građanski rat, a što se tiče HDZ i SDP_a, prema meni se nikada nitko nije iz SDP_a ponašao bahto razmetljivo, nije mi se nitko prijeto , za razliku od ovih velikih domoljuba i HDZ_ovca i općenito ljevičari, bar kod nas, su tolerantniji nego desničari
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:00   #6577
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
To što ti pišeš je vrijedilo pred nekih 10 godina, sad su nam plaće aman-taman. Prati malo recentnije podatke od onih "svi znaju da..."
A da mi daš te malo recentnije podatke ?

Najrecentniji koji sam pronašao je ovaj:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...om/797354.aspx

Podaci posljednji su iz 2012. (članak iz 2015.) i tad je jaz još uvijek bio drastičan . Ne neka mala razlika, nego evidentno velika.

Uzmi još u obzir Bandićeva uhljebljivanja samo na posljednjim lokalnim izborima gdje nekakva bogznakkava Hercegovka friško s faksa dobije 10 soma, pa još 100tinjak više državnih dužnosnika na najvišim pozijama (i plaćama ne ispod 12-13 000 kuna) i bokte pitaj koliko još takvih pizdarija koje nisu došle do medija.
Niti slučajno ne zaboravi posljedje povećanje za 6% , misliš da su u privatnom istim dekretom plaće također tako povećane ?

Porezna reforma je dovela do rasta plaća, ali kako i privatnom, tako i svim drugim sektorima. Dapače, ako su plaće bile veće u ovom drugom, onda je kod njih došlo i do većeg rasta jer je reforma ionako bila direktno vezana za to da ljudima s većom plaćom donese veću plaću nego onima s malom.
Dakle državni dužnosnik, recimo savjetnik sa elektromagnetske valove u Ličko-Senjskoj županiji ili savjetnik za Holokaust Kolinde Grabar Kitarović je na temelju reforme dobio 100tinjak eura više jer su im plaće bile i jesu oko 2000 eura. Čisto da napomenem, jedno od ovih dvoje savjetničkih mjesta sam izmislio ime, a drugo stvarno postoji. Pogodi koje je stvarno.

Od recentnijih podataka još sam pronašao ovo, friško iz ove godine:
https://www.energypress.net/place-ra...atnom-sektoru/

A usput, da ne komentiram kako Agrokor sada spada u domenu privatnih firmi, a evidentno nema nikakve veze sa privatnom firmom.
U 2016. prosječna plaća zaposlenika Agrokora je bila 40 % veća od prosječne hrvatske plaće. S obzirom na 40 000 zaposlenika, to isto nije nemali broj.
Njihove plaće i njihova radna mjesta #znase# tko bude morao plaćati za par mjeseci.

A ti sad ovo svoje aman taman pokušaj na bilo koji pošteni način dokazat ili naprosto pričaš aman taman pizdarije.

Hrvatska ima problem previsokih plaća u odnosu na realnu jačinu gospodarstva, a problem, ponavljam, je upravo u glomaznom državnom aparatu. I opet ponavljam, nigdje u EU (neću reći svijetu), nema kontrolor karata javnog prijevoza 20-25% veću plaću od prosječne državne. Izričito naglašavam ovo- NIGDJE. Pokušaj dokazati na primjeru bilo koje zemlje da ovo nije istina.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 10.10.2017. at 13:11.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:06   #6578
Zaboravite Njemačku ili Irsku, Hrvati će uskoro put Češke i Slovačke
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:24   #6579
"'Proces uvođenja eura izvršit će daljnji pritisak na smanjenje plaća u javnom sektoru, a tu treba biti oprezan i selektivan jer može doći do daljnjeg odlijevanja kvalitetnijih kadrova iz javnog sektora', upozorio je."

Treba li dalje čitati?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:48   #6580
Baš dobro da će se plaće smanjiti samo u javnom sektoru, privatni će kao i uvijek dosad ostati neokrznut.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.