Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 17:06   #2121
Quote:
brban1950 kaže: Pogledaj post
Jel ima tko iskustva s Lidlovima svjetilima (http://www.lidl.hr/hr/2635.htm?id=950)?
Ne valjda za Willy-ja

Kolega stavio Lidlovu lampu na Pinarella i od šoka odmah prodao bajk i kupio karbonca

Lampa je velika i teška, nosač ne drži baš najbolje

EDIT: vidim da me Nyx pretekao
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 17:11   #2122
Zar to nije popravljeno na novom modelu?
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:56   #2123
Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
Ne valjda za Willy-ja

Kolega stavio Lidlovu lampu na Pinarella i od šoka odmah prodao bajk i kupio karbonca

Lampa je velika i teška, nosač ne drži baš najbolje

EDIT: vidim da me Nyx pretekao


Ma treba mi tek za 6. i 7.mj, pa sam mislio iskoristiti akciju
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 22:36   #2124
Narucen Trelock LS 560. Cijena je 60 eura, u cijenu je ukljuceno i straznje svjetlo.

Ocekujem osjetan pomak na bolje nakon visegodisnjeg koristenja lidlovaca i kineza.

Zelja je bila Tura Sprite 850 ali, nije se mogla naci a imao sam 15 minuta vremena.

Napisat cu dojmove...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:05   #2125
Svjetla po danu

Poštovani bike-forumaši,

da li koristite svjetla po danu radi bolje uočljivosti u prometu? Jednom sam vidio klupski trojac s bljeskalica u sred bijela dana.
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:52   #2126
Quote:
snikodic kaže: Pogledaj post
Poštovani bike-forumaši,

da li koristite svjetla po danu radi bolje uočljivosti u prometu? Jednom sam vidio klupski trojac s bljeskalica u sred bijela dana.
Sto je u tome lose da okreces ocima?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:19   #2127
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Sto je u tome lose da okreces ocima?
Slab sa smajlićima
Da li koristite svjetla danju?
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:35   #2128
Quote:
snikodic kaže: Pogledaj post
Slab sa smajlićima
Da li koristite svjetla danju?
nekad da, kad predjem na dinamo hub vjerojatno cu uvijek.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 14:08   #2129
Evo kratkog osvrta na Trelock S 560 (prednje) i 720 (straznje).

Svjetlost
Nevjerovatna razlika u odnosu na sve dosadasnje koje sam imao, a to su bili razliciti Lidl i Kina modeli. Znaci, dva razlicita svijeta.

Baterija
Ide USB punjenje izravno u lampu (u prednju i u zadnju). Nakon prvog testiranja, izgleda mi da se moze voziti duga nocna voznja od 5-6 sati bez ikakvih problema. Indikator baterije veoma jasan i vidljiv.

Montaza
Na prvi pogled, izgleda problematicno. Nuzan je mali odvijac. Ali kad se skuzi zasto je to tako, onda se vidi da je nacin montaze cak i odlican jer vijak dok se okrece odvijacem lagano zatece remenbod nosaca. Ali ovdje postoji i problem, trenutno jedina mana. Naime, kod straznjeg svjetla ostaje strsiti vrh remena sto dovodi do kontakta s nogom tijekom voznje. Rjesenje ce biti nekakvo vezanje tog vrha gumicom ili zicom. Cudno je da na ovoj razini kvalitete svjetla nisu takav detalj rijesili nekim dodatnim kopcanjem.

Cijena
Na kutili pise 78 eura, ali je bio neki popust na blagajni pa je doslo 63 eura. Vidim na internetu da su cijene od 50 di 80 eura + dostava. Znaci, neka realna cijena je oki 65 eura.

Zakljucak
Na prvu mozda djeluje dosta skuplje od Kineza, ali ima smisla za one koji voze nocne voznje po mrklom mraku. Nema smisla za gradsku voznju. Nema bljeskalicu sto je minus. Cijena visoka. Ali je kvaliteta vrhunska.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 16:07   #2130
Uzmeš za 20kn prednju žabicu (onu silikonsku) i ima i bljeskalicu i gotovo.
andjelkoasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 21:11   #2131
Nesto skicno sam i uradio, za po gradu.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:44   #2132
Koliko bi bilo sretno rješenje koristiti nezaštićene ćelije za ovu lampu?

https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_44144.html

Isto tako ako netko ima preporuku gdje kupiti neke zaštićene jeftino za jednu stariju moju s ebaya...
the_bulk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 01:29   #2133
Na prednjrm svjetlu imam on, off i automatic. Ali automatic radi identicno kao i on mode. Znaci, svjetlo se pali neovisno o suncu/mraku.
Lumotec je svjetlo, dinama u prednjoj osovini Nexave.
Je li tu postoji neko namjestanje, ili je senzor otisao, ili ima neka caka koju ne kuzim?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:08   #2134
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Na prednjrm svjetlu imam on, off i automatic. Ali automatic radi identicno kao i on mode. Znaci, svjetlo se pali neovisno o suncu/mraku.
Lumotec je svjetlo, dinama u prednjoj osovini Nexave.
Je li tu postoji neko namjestanje, ili je senzor otisao, ili ima neka caka koju ne kuzim?
Možda je senzor prljav, meni je bio jednom, na zadnjoj lampi na treger-sicu tako. Bolje ništa ne dirati, neke se ni ne mogu rastaviti.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:23   #2135
Kupih ovo malo đubre, al' blješći...

SolarStorm 2x XM-L2 6000Lm LED Powerful Bicycle Lantern Light Bike Lamp Flash Light Accessories For Bicycle Without 18650
http://s.aliexpress.com/A3uAJ3IB
(from AliExpress Android)



Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
__________________
nepotpisan
gyges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:42   #2136
tako nešto i ja čekam, imao posuđeno, vozio cijele noći s njima, odlično svjetlo ali je brzo trošilo bateriju. nova verzija bi trebala biti na powerbank klasični, budem javio dojmove.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:38   #2137
Quote:
piknja kaže: Pogledaj post
tako nešto i ja čekam, imao posuđeno, vozio cijele noći s njima, odlično svjetlo ali je brzo trošilo bateriju. nova verzija bi trebala biti na powerbank klasični, budem javio dojmove.
nebute se pokajali, ja isto planiram nešto takvo uzeti ali preko prekidača spojiti dva powerbanka i imam cijeli dan štroma a preko noči punim i to u garaži jer su ti powerbankovi jako nestabilni i vole puknuti a onda je kasno jer je šteta oko njih nemala.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:43   #2138
Quote:
piknja kaže: Pogledaj post
tako nešto i ja čekam, imao posuđeno, vozio cijele noći s njima, odlično svjetlo ali je brzo trošilo bateriju. nova verzija bi trebala biti na powerbank klasični, budem javio dojmove.
Da li je ova post iznad nova verzija?
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:35   #2139
Ja sam zato uzeo od Ankera 10000mAh powerbank, ne želim riskirati s kinezima. Zato sam i tražio lampu koja se isporučuje bez powerbank
__________________
nepotpisan
gyges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:26   #2140
Quote:
gyges kaže: Pogledaj post
Ja sam zato uzeo od Ankera 10000mAh powerbank, ne želim riskirati s kinezima. Zato sam i tražio lampu koja se isporučuje bez powerbank
imaš link za taj power bank
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.