Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 16:55   #1081
Da li mogu bilo kojoj fini odnijeti ispunjene pdv obrasce
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:26   #1082
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
Da li mogu bilo kojoj fini odnijeti ispunjene pdv obrasce
Samo tamo gdje imaš sklopljen ugovor!
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:31   #1083
To sam i mislila, hvala ti!
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 00:28   #1084
I tako ja lijepo u narodne novine po crvenu knjigu, kaze tip koju, pa crvenu kako koju !!!? Haha da bi mi objasnio da je evidencija o prometu sad plava knjiga a ne crvena, zna li netko otkad je ta plava knjiga za EP,? Za mene je to 'crvena knjiga' i ne mogu uopce doc sebi
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:06   #1085
A što će ti ta knjiga? Ja sve vodim u e-visitoru.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:28   #1086
Volim sve na papiru imati , jbg
Znas mozda od kad je ta nova plava knjiga bas me zanima,.....?
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:23   #1087
Ne znam, ja sam imao crveni pred 2 godine
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:23   #1088
u maloj sam nedoumici pa vas molim za pomoc

radim preko lokalne agencije, na način da gostu naplati punu cijenu, sebi uzme proviziju i meni isplati ostatak na ziro racun, taj ostatak uzmem kao osnovicu za placanje TZ jer su to moji prihodi, i sad

1) ako ja u račun napisem punu cijenu,i to prenesem u knjigu evidencije o prometu, to mi se nece slagati s iznosom za obracun tz, tj. s ukupno prijacljenim prihodima
2) ako ja na racun napisem cijenu koju ja dobijem od agencije, onda mi se te cijene nece slagati sa sluzbenim cjenikom
3) ako ja za obracun clanarine TZ prijavim ukupan iznos pune cijene koju gost plati agenciji ne bi bilo pravilno jer su to prihodi agencije, a ne moji (da kojim slucajem agencija meni isplati ukupnu cifru na ziro racun,i posalje uplatnicu da joj platim proviziju onda bi mi sve bilo jasno)

ono sto ja dobijem od svoje agencije
racun (cijena koju plati gost)
obracun (iznos koji meni ostaje nakon odbitka provizije agencije)
prijavnica (potvrda o prijavi gosta)

kako postupiti i kako pravilno voditi EP obrazac i pisati račune?
7day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:00   #1089
Quote:
7day kaže: Pogledaj post
u maloj sam nedoumici pa vas molim za pomoc...
Ne može se dati točan odgovor na tvoje pitanje jer isti ovisi o tvom ugovoru s agencijom. Kod booking.com i sličnih portala za oglašavanje "provizija" koju ti uzimaju ne igra nikakvu ulogu jer oni nisu posrednik između tebe i gosta, tj. kad ti od 100€ rezervacije uzmu 15€, tih 15€ promatraš kao zasebnu transakciju i u računu/evidenciji/osnovici za porez uvijek figurira 100€. No u nekim slučajevima nije tako i kad radiš preko posrednika tvoj "iznos na računu" je onaj koji efektivno dobijaš od agencije. PU je izdala jedan PDF dokument (sad ne znam gdje je točno) na kojem su navedene sve moguće kombinacije rada s agencijama. Dokument je dosta težak za razumijevanje ali ima detaljne i točne informacije.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:17   #1090
Ljudi, pričaju mi kolege da su krenuli pozivi od porezne uprave. Pozivaju na sastanak da se utvrde činjenice bitne za oporezivanje uz poslovanje vezane za online platforme za rezervaciju smještaja.

Znači krenulo se po peglanju PDV-a na proviziju? Jel netko bio na sličnom sastanku da prenese iskustva jer me to pitanje strahovito zanima?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:36   #1091
je, i kod nas zovu. doduse, radilo se o firmi ali svakako su pocele provjere
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:19   #1092
Jel ima netko info što se dogodi sa ekipom koja nije plaćala? Jer i na ovoj temi je bilo savjetnika koji su ljudima govorili da ne plaćaju, baš me zanima dal će sad pomoći kod plaćanja kazne onima kojima su dali savjet.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:49   #1093
nemam info, ali pretpostavljam da idu zaostaci + kamata + neka novčana kazna
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:12   #1094
Booking.com je dostavio poreznoj upravi popis svih faktura prema iznajmljivačima i sada porezna traži uplatu PDV-a na proviziju retroaktivno.

Ako dobijete pismo od porezne, znate što je
villa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:56   #1095
ja sam tako nešto očekivala prije ili kasnije samo što ne ide samo retrogradna uplata nego idu i retrogradni obrazci

a ako su retrogradni onda nisu predani na vrijeme pa ide i kazna... i kamate na retrogradne uplate

sve je to ovdje preko nekoliko puta napomenuto pa opet ima onih koji će se čudit ko pura dreku kad dobiju poziv
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:09   #1096
Quote:
villa123 kaže: Pogledaj post
Booking.com je dostavio poreznoj upravi popis svih faktura prema iznajmljivačima i sada porezna traži uplatu PDV-a na proviziju retroaktivno.

Ako dobijete pismo od porezne, znate što je
To je reko kazo ili iz prve ruke?
lenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:47   #1097
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
To je reko kazo ili iz prve ruke?
Pricekaj kuvertu ☺
Sve imaju. U kunu izracunato.
Plus mora se dostaviti ugovor sa b.comom, popis svih platformi sa kojima suradujete sto ukljucuje air i slicno.
Plus jos neke nebuloze kao npr kako i sa kim komunicrate iz pojedinog oglasivaca i jos nesto ali sam zaboravio.
Zasad im je samo booking dostavio podatke ocito.

Ono sto mene sada zanima a to neka mi netko kaze, sta je sa Novasolom, Interhomom i slicnima. Da li njihove provizije podlijezu Pdv-u jer treba njih natjerati da daju podatke. To su krupne ribe sa ogromnim provizijama a ne Air, Wimdu i slicni
villa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:49   #1098
Koliko godina unazad?
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:45   #1099
Znaci ti si dobio kuvertu?
lenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:55   #1100
mene ovo veseli iz još jednog razloga... smanjiti će nelojalnu konkurenciju

tu uopće ne mislim na one koji povremeno rentaju kauč u dnevnom ili krevet viška u stanu nego na one koji redovno rentaju i više od jednog stana... a ima ih i to ne malo
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.