Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 11:49   #1
Kupovina tv-a - što kupiti? PROČITATI PRVI POST!

Kako bi vam forumaši mogli dati neki prijedlog, poželjno bi bilo dati sve ili neke od ovih informacija:

Cijena - do koje cijene ste spremni ići
Način plaćanja i trgovina - ukoliko su rate ili neka kartica, dobro je znati
Veličina - naravno da je bolje što veće naravno ne kupuju svi 65" tv pa je dobro znati na koju veličinu ciljate te uostalom što vam stane u neki regal i sl.

Tu su i dodatne stvari koje bi bilo poželjno navesti i o kojima bi trebali voditi računa, npr.

Koji signal će se i sadržaj gledati - neki IPTV, običan antenski (SD) signal, HD, sport...
Rezolucija ekrana - HD ready/Full HD (kod manjih ekrana) ili Full HD/4K (kod većih ekrana)
Tuner i priključci- ukoliko gledate preko obične antene, poželjno bi bilo da TV ima T2 i HEVC kako bi mogli nastaviti gledati taj tv kad nam promijene signal bez vanjskih prijemnika:
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=8838
Također, možda vam treba recimo satelitski tuner, ili što više HDMI priključaka, optički izlaz za kućno kino, scart za stari VCR sa tavana i sl.
Smart sustav - treba li vam smart tv ili "glupi" tv, te ukoliko je smart na koji OS ciljate (recimo neki vole Kodi na TV-u pa je potreban Android OS).
Treba uzeti u obzir da većina skupljih modela ima barem neki smart sustav i mogućnost spajanja na internet, Youtube, Netflix i slično.
Ostali zahtjevi i želje - zakretni stalak, marka/e koju preferirate, ambilight, daljinski sa mikrofonom, zakrivljeni ekran, HDR, što god vam padne na pamet...

Što više informacija date, lakše će vam netko od forumaša dati preporuku.

I za kraj, svaku od preporuka uzmite sa lopatom soli jer svaki forumaš preferira neku svoju marku i nešto svoje.
Guglajte, tražite recenzije, razmislite, isprobajte u trgovini, prespavajte pa tek onda donesite odluku. Ipak ćete vi taj tv platiti i gledati narednih xy godina, a ne forumaš/trgovac/prijatelj koji vam ga je preporučio.

Ovu temu ćemo pokušati održati što čišćom, tako da sve detaljnije o nekom brandu, tv-u i sl. ide u ovu temu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=66573845
Tiki is offline  
Old 19.11.2017., 12:52   #2
Dobra ideja

U ovu temu znači isključivo preporuke, bez četanja, rasprava i spama, a u onu sve to drugo
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Old 19.11.2017., 13:59   #3
Da, onako se četa pa ljudi koji su došli po preporuku na kraju ostanu izgubljeni.

@Chome pošto si ti već kupio taj tv, prebacio sam te u drugu temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1039043

Svakako napiši utiske kad dođe
Tiki is offline  
Old 19.11.2017., 20:09   #4
Pozdrav, znam da sam već neke priupitao o toj temi ali ajde da stavimo i ovako, pa možda se još tko nađe u postu.
Gledam, čitam šta mi dođe pod ruku itd. ali bi trebao neki konkretni savjet.
Gledam UHD tv u vrijednosti 6-7000max način plaćanja trenutno ni sam ne znam pa trenutno možemo zanemariti tu stavku.
Veličinom bi išao 49-55", a gleda se sa udaljenosti od nekih 3.40m.
Šta se tiče sadržaja koji će se gledati tu će svega biti, od sd-a, max tva, netflixa, filmova sa usb-a, kodi i ps4. Znači kaos
Od sustava mi je svejedno, tj. ako bi bilo bolje uzeti poseban android box od android tv-a to ću i napraviti, nije mi sada to nešto presudno, tražim neko najkvalitetnije rješenje tako da neću ići obavezno na nešto po cijenu isplativosti /kvalitete. Ako nije android onda uzimam android box, ako je onda ok jer kodi svakako planiram koristiti.

Možda dobijete mlade od ovog posta ali eto, meni je u glavi kaos i svaka pomoć je i više nego potrebna.

p.s. Padale su neke preporuke za TCL c7006 pa mi se čini zgodan iako nigdje nikakvih konkretnih recenzija nema
Arctos is offline  
Old 19.11.2017., 20:27   #5
Quote:
Arctos kaže: Pogledaj post
Pozdrav, znam da sam već neke priupitao o toj temi ali ajde da stavimo i ovako, pa možda se još tko nađe u postu.
Gledam, čitam šta mi dođe pod ruku itd. ali bi trebao neki konkretni savjet.
Gledam UHD tv u vrijednosti 6-7000max način plaćanja trenutno ni sam ne znam pa trenutno možemo zanemariti tu stavku.
Veličinom bi išao 49-55", a gleda se sa udaljenosti od nekih 3.40m.
Šta se tiče sadržaja koji će se gledati tu će svega biti, od sd-a, max tva, netflixa, filmova sa usb-a, kodi i ps4. Znači kaos
Od sustava mi je svejedno, tj. ako bi bilo bolje uzeti poseban android box od android tv-a to ću i napraviti, nije mi sada to nešto presudno, tražim neko najkvalitetnije rješenje tako da neću ići obavezno na nešto po cijenu isplativosti /kvalitete. Ako nije android onda uzimam android box, ako je onda ok jer kodi svakako planiram koristiti.

Možda dobijete mlade od ovog posta ali eto, meni je u glavi kaos i svaka pomoć je i više nego potrebna.

p.s. Padale su neke preporuke za TCL c7006 pa mi se čini zgodan iako nigdje nikakvih konkretnih recenzija nema
Ja bi ti preporučio taj model Sonya.
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__41737611
majstor2 is offline  
Old 20.11.2017., 10:53   #6
https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-55eg9a7v.aspx

Tko trazi 55" TV a ne pati na 4k specifikaciju, mislim da je ovo odlicna cijena

Imam ga par mjeseci i vrijedi tih novaca jer pruza odlicnu crnu i kuteve gledanja, bez probijanja svjetla, ispranih ekrana, raznih "efekata" i slicnog sto je default za LCD-ove.
SD programi su iznenadjujuce dobri i gledljivi, pogotovo RTL i NOVA/DOMA jer oni salju signal nesto bolje kvalitete nego HRT (ili se meni tako cini...)
PS igre, DVD-ovi i BD-ovi izgledaju odlicno, dok razni ripovi i streaming najvise ovise o kvaliteti materijala (na Kodiju jos nisam nagazio na 4k materijale onog sto bih ja gledao), ali vrti sve i slika je odlicna

Sve u svemu, gledajuci dostupnost 4k materijala i velicinu ekrana, mislim da je ovo pun pogodak za normalnu kucnu upotrebu, a to govorim kao vlasnik plazme za koju sam mislio da ce je biti tesko nadmasit
E da, i magic remote je vrhunska stvar dok webOS 2.0 (nazalost ne ide sa zadnjom verzijom 3.5) je fluidan i radi bez greske

Jedina mana po meni je samo 3 HDMI-a (Android box, Iskon tv box, PS4, klasicni media player i stalno sam morao prebacivat taj jedan viska), ali to sam rijesio sa HDMI splitterom za par dolara i stvar funkcionira uredno...

EDIT: link baca cijenu od 11.999 kn, ali imaju Black Friday akciju od 23-26.11 i cijena je 8499 kn (pise u opisu, ali ne citaju svi...). To je ta odlicna cijena :-)

Zadnje uređivanje paperwhite : 20.11.2017. at 11:31. Reason: Ispravak
paperwhite is offline  
Old 20.11.2017., 12:03   #7
@paperwhite: svakako pogledati prije kupnje, LG OLED-i obično imaju WRGB strukturu piksela što se doživljava kao "mreža za komarce" pa treba obratiti pozornost i vidjeti da li smeta
MytByte is offline  
Old 20.11.2017., 12:06   #8
Ako sam dobro shvatio, Sancta Domenica je na pompozno najavljivani Black Friday popust stavila samo 6 televizora?

Uglavnom, ja bih konačno htio kupiti televizor po sljedećim parametrima:

Cijena - od 5 - 6 tisuća, po mogućnosti oko 5.500 kn.

Brend - Samsung, Sony ili LG. Phillips ne preferiram.

Način plaćanja - po mogućnosti na 12 rata.

Veličina - 55", bez zakrivljenog ekrana

Preferirani sadržaj - primarno sport (dakle osvježavanje po mogućnosti 100Hz), ali isto tako i filmovi i serije u visokoj rezoluciji (Netflix u 4k i slično)

Rezolucija ekrana - 4K

Garancija - po mogućnosti 5 godina

Hvala i pozdrav!
Stipo is offline  
Old 20.11.2017., 12:10   #9
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@paperwhite: svakako pogledati prije kupnje, LG OLED-i obično imaju WRGB strukturu piksela što se doživljava kao "mreža za komarce" pa treba obratiti pozornost i vidjeti da li smeta
To je istina, ali iskreno, ja osobno to vidim kad gledam sa pola metra.
Na normalnoj udaljenosti (cca. 2,5-3,5m) ne vidim i nimalo mi ne smeta.

Realno gledano ne postoji savrseni ekran. Ali ipak, OLED-i su za sad nesto najblize tome, po mom skromnom sudu...
paperwhite is offline  
Old 20.11.2017., 14:18   #10
Što mislite o ovom TV-u Samsung QE55Q6F?
Jel vrijedi za te novce ili radje nesto jeftinije uzet?


Sent from my iPhone using Tapatalk
dalibor3 is offline  
Old 20.11.2017., 14:30   #11
Quote:
dalibor3 kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovom TV-u Samsung QE55Q6F?
Jel vrijedi za te novce ili radje nesto jeftinije uzet?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zavisi koliko para češ dati za taj model, i šta, če ti biti primarno kod tog televizora..Ali treba odmah reči, da su ti modeli precenjeni..
majstor2 is offline  
Old 20.11.2017., 14:36   #12
Trenutno je na akciji za 10K i gledao bi uglavnom HD programe preko smart box-a, SD ni ne namjeravam spajat,samo u najvecoj nuzdi


Sent from my iPhone using Tapatalk
dalibor3 is offline  
Old 20.11.2017., 14:44   #13
Quote:
dalibor3 kaže: Pogledaj post
Trenutno je na akciji za 10K i gledao bi uglavnom HD programe preko smart box-a, SD ni ne namjeravam spajat,samo u najvecoj nuzdi


Sent from my iPhone using Tapatalk
totalni overkill za tvoje potrebe...bilo koja MU serija će ti biti podjednako dobra...
MytByte is offline  
Old 20.11.2017., 14:49   #14
Pomoć oko kupnje novog TV-a?

Kupuje se novi TV. Dijagonala cca. 110 cm. Full HD.
- TV potreban za opću namjenu… gledanje 40-50 programa koji se uglavnom nude kroz osnovne pakete raznih tele-operatera.
- Na TV-u se NIKAD neće gledati 4K ili UHD materijal.

Koliko se ja razumijem u televizore, preciznije u ''upscalling'', kvaliteta slike SD i HD sadržaja na 4K i UHD televizoru će biti višestruko lošija nego na FullHD televizoru (slobodno me demantirajte).

Svi trgovci su mi rekli da ukoliko se gleda program distribuiran preko teleoperatera da me ne treba brinuti da li televizor ima nekoliko puta ovdje spomenuti DVB-T2/Hevc. Da je to potrebno samo kod gledanja preko riblje kosti. Da li je to istina?

S obzirom na dosadašnja više nego dobra iskustva sa LG-jem, trenutno mi je prvi izbor neki LG FullHD TV.

Molim preporuke, alternativu, na što obratiti pozornost.

Nije mi namjera provocirati i potezati neke nove rasprave, ali u svih pet trgovina u kojima sam bio su mi trgovci rekli da Phillips zaobilazim u širokom luku, pa sam ga odmah otpisao. Uglavnom savjetuju Sony ili LG.
MutiraniBrancin is offline  
Old 20.11.2017., 14:54   #15
Quote:
dalibor3 kaže: Pogledaj post
Trenutno je na akciji za 10K i gledao bi uglavnom HD programe preko smart box-a, SD ni ne namjeravam spajat,samo u najvecoj nuzdi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Onda ti ja preporučujem nešto od ovih modela..Jedino ako imaš viška para, onda možeš uzet taj model Samsunga.
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__43516671
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__43233311

https://www.nabava.net/televizori__2...-led__42394951
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__41737611


Ili ovaj još bolji" model.
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__45727931
majstor2 is offline  
Old 20.11.2017., 14:57   #16
zasto ne kupite OLED LG koji je na akciji crni petak za 8500kn, pa to bi trebalo pojest sve ove zaostale tehnologije, ne?
testing is offline  
Old 20.11.2017., 14:58   #17
Quote:
dalibor3 kaže: Pogledaj post
Trenutno je na akciji za 10K i gledao bi uglavnom HD programe preko smart box-a, SD ni ne namjeravam spajat,samo u najvecoj nuzdi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najbolje uzmi Sony 55xd9005 na akciji u SD 9tkn.
grga84 is offline  
Old 20.11.2017., 15:14   #18
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
zasto ne kupite OLED LG koji je na akciji crni petak za 8500kn, pa to bi trebalo pojest sve ove zaostale tehnologije, ne?
To je i meni nevjerojatno.Pored ove cijene Oleda,lcd ne bi niti uzimao u obzir.

Ali nije 4K
teac-tascam is offline  
Old 20.11.2017., 15:16   #19
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
To je i meni nevjerojatno.Pored ove cijene Oleda,lcd ne bi niti uzimao u obzir.

Ali nije 4K
4K jest super ali ako gledaš na 165 cm ekranu s 2m Za sve drugo ovaj OLED bi bio super da je cijena još somića dole
MytByte is offline  
Old 20.11.2017., 15:19   #20
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
4K jest super ali ako gledaš na 165 cm ekranu s 2m Za sve drugo ovaj OLED bi bio super da je cijena još somića dole
Kuda ćeš više dolje

sada je već po cijeni u rangu osrednjeg lcd-a kod kojega moraš gledati iz kojeg kuta gledaš, te da ti nije pretamno u sobi da siva boja umjestoi crne ne bode u oči
teac-tascam is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.