Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 00:31   #1341
Quote:
dado111 kaže: Pogledaj post
Iako si malo dalje,mislim da to bitno ne mjenja situaciju,mislim da nema neke velike razlike,a vidiš i sam po simptomima.
Za jučer piše već oko 100 peludnih zrnaca po m3,to se takoreći podupla svaki dan!
Visoka koncentracija počinje ono negdje od 15.08 pa do 10.09.,sve ovisi,čim više kiše to bolje,a kiše već počnu obično početkom 9 mjeseca...
da moguće da postoji neka sličnost pri povećanju koncentracije
inače danas videh bas slučajno na jednom mestu kud sam prolazio, da se vrši uklanjenje ambrozije, e reko dobro je da se te akcije suzbijanja amborozije koje se pominju u medijima stvarno realizuju na terenu, mislim da je ovo vec drugi / treci put u toku godine.

pa da ovo je sada taj period kada nastaje najveća koncentracija polena u vazduhu, samo gledao sam vremensku prognozu kod nas u narednih 10 dana izgleda nece biti kise, i bice suncano.
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:48   #1342
Sve te priče oko "uklanjanja" ambrozije su budalaštine.
Treba otići u široke ravnice i tamo uništiti stotine tisuća ili milione hektara pod ambrozijom širom Panonske nizine i svih njenih priključaka. Tamo je stvarno leglo ambrozije a ovo marginalno čupanje je irelevantno.
Većina peluda koji nas smeta je upravo iz beskrajnih polja ambrozije....a to nitko ne spominje.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:14   #1343
Uh, tak sam sretna kad vas čitam da meni ove godine nije ništa, za sada nisam popila ni jedan telfast.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:24   #1344
Ooooo, pa ima vas/nas. Ja probala prvo Belodin. Ništa. Pa Telfast, kad ga već svi hvale. Pa ništa. Pa od dr. Teissa neki gel koji se unese na sluznicu nosa- ništa. Zadnjih par godina, Flonidan se, za čudo božje, pokazao učinkovitim. Meni je zadja dva dana počela alergija, a tablete uvijek pijem 1.8.- 30.9.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 04:32   #1345
dajte neki lijek protiv curenja nosa poluditttttttttttt cu zaboravio sam kako je nromalno disati
__________________
Nekad sam bio umisljen a sada sam savrsen.
Dr.Bibalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 14:44   #1346
Quote:
blazeog kaže: Pogledaj post
U Samoboru se ovaj tjedan provodi akcija uklanjanja ambrozije.

Danas je bio prvi dan akcije. U želji da se više građana odazove u akciju, iduća dva dana akcije biti ce za sudionike podjeljenji bonovi sa tretman haloterapije u slanoj sobi Natalis u Samoboru. Više informacija o akciji i spomenutim bonovima: http://www.komunalac-samobor.hr/novosti.asp#l35
Zasto zaposlenici te firme komunalac,sami ne bi uklanjali ambroziju..Ipak je to njihov posao za koji su placeni ???
mario-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 14:51   #1347
Quote:
Dr.Bibalo kaže: Pogledaj post
dajte neki lijek protiv curenja nosa poluditttttttttttt cu zaboravio sam kako je nromalno disati
Naseleze prah ili Allergia gel-sprej za nos...
mario-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 15:25   #1348
re

Ja sam prije dvije godine počela intenzivno sa matičnom mliječi, pijem ju stalno, ali od 5 mjeseca samo malo pojačam dozu i evo mogu reći da se simptomi već eto treće ljeto nisu još pojavili. A probala sam sve preparate i već bila imuna na većinu njih, s receptom ili bez. Matična mliječ me stvarno preporodila. Prve godine su se simptomi jako smanjili, onda prošlo ljeto prošla sam samo sa šmrcanjem, a eto sad još ništa! Za svaki slučaj sam si kupila i nazaleze ak zagusti i mislim da će to biti dovoljno!
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 16:10   #1349
Quote:
senjorita mamita kaže: Pogledaj post
Ja sam prije dvije godine počela intenzivno sa matičnom mliječi, pijem ju stalno, ali od 5 mjeseca samo malo pojačam dozu i evo mogu reći da se simptomi već eto treće ljeto nisu još pojavili. A probala sam sve preparate i već bila imuna na većinu njih, s receptom ili bez. Matična mliječ me stvarno preporodila. Prve godine su se simptomi jako smanjili, onda prošlo ljeto prošla sam samo sa šmrcanjem, a eto sad još ništa! Za svaki slučaj sam si kupila i nazaleze ak zagusti i mislim da će to biti dovoljno!
čuo sam da je još nekima pomogla matična mleč,ali gde ima to da se kupi,u apotekama? (a cek, kako se kod vas kaže apoteka, ljekarna tj. ono gde se kupuju lekovi) i koliko to otpirlike košta?

kod mene danas samo jedna serija kijanja,ostalo ok
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 16:57   #1350
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Ooooo, pa ima vas/nas. Ja probala prvo Belodin. Ništa. Pa Telfast, kad ga već svi hvale. Pa ništa. Pa od dr. Teissa neki gel koji se unese na sluznicu nosa- ništa. Zadnjih par godina, Flonidan se, za čudo božje, pokazao učinkovitim. Meni je zadja dva dana počela alergija, a tablete uvijek pijem 1.8.- 30.9.
Welcome to the club

Evo, i ja danas popila Flonidan, jer sam išla ujutro špricat Flixonase, a nisam ispuhala nos kak treba, pa sam ispuhala nos tek nakon špricanja i naravno da kihanje nije prestalo

Sad mi je dobro, samo što mi je malo nos zaštopan + imam neki čudan osjećaj u plućima, kao da me škaklja
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:05   #1351
Quote:
mario-- kaže: Pogledaj post
Zasto zaposlenici te firme komunalac,sami ne bi uklanjali ambroziju..Ipak je to njihov posao za koji su placeni ???

Oni uklanjaju sa javnih povrsina, no apelira se na građane da se to radi i na privatnim površinama. Postoji zakonska odredba kojom su to dužni raditi ako se ne varam no naravno to je samo slovo na papiru.
blazeog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 09:24   #1352
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
čuo sam da je još nekima pomogla matična mleč,ali gde ima to da se kupi,u apotekama? (a cek, kako se kod vas kaže apoteka, ljekarna tj. ono gde se kupuju lekovi) i koliko to otpirlike košta?

kod mene danas samo jedna serija kijanja,ostalo ok
Ma isto se kaže,razumijemo te kako god rekao,po novome ljekarna ali puno ljudi kažu apoteka,naročito oni stariji,puno njih i to mladi kažu saobraćajna nesreća a kaže se prometna,pa ono advokat a u biti se kaže odvjetnik,ali ne sikiraj se,sve razumijemo,i drago mi je da se družimo i pomažemo jedni drugima preko foruma.
Također sam čuo da matična mliječ pomaže ali ne znam ni sam gdje se može nabaviti,dali ima u ljekarnama,pa eto neka se jave oni koji znaju...
dado111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 09:28   #1353
flixonase spray + aerius tablete = 100 i nešto kuna, s receptom i dopunskim zdravstvenim osiguranjem
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:31   #1354
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
flixonase spray + aerius tablete = 100 i nešto kuna, s receptom i dopunskim zdravstvenim osiguranjem
ooo da, užas meni xyzal, singulair, avamys sprej za nos i pumpice izađu mjesečeno preko 250 kn, samo sprej za nos je 70 i neku kunu uz dopunsko i na recept a jedini mi pomaže donekle. ma... guši me već danima
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:18   #1355
Jedino što ambrozija postoji odavna pa ne možemo reći da su ju farmaceuti izmislili.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:28   #1356
Bok svima,
Mene ambrozija potpuno ukomira (osim toga alergican na travu u petom mjesecu i na grinje i prasinu), presla mi je zadnjih godina na astmu, otisao u sestom na hiposenzibilizaciji na Sveti Duh sa TaMix Topom, cijena katstrofa - 2500 kuna, navodno nekima upali drugima ne - ako djeluje navodno se kod mnogih nakon 5 godina stvori trajni imunitet. A to mi je zadnja opcija prije no sto se bacim na jogu i reiki (probao med od petrovica, ali izgleda da sam alergican i na tu mlijec jer mi je grlo naoteklo), pa nisam imao izbora. Uglavnom, jos uvijek strepim. Do prije dva dana bio sam okej, u utorak me uhvatilo ful, ali jucer i danas mi je bolje (tek blago peckanje nepaca, nos ne curi), a s obzirom da je koncentracija ambrozije ista, zavaravam se da je to prekjucer bilo mozda samo privremeno...
ragweed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 18:29   #1357
Quote:
dado111 kaže: Pogledaj post
Ma isto se kaže,razumijemo te kako god rekao,po novome ljekarna ali puno ljudi kažu apoteka,naročito oni stariji,puno njih i to mladi kažu saobraćajna nesreća a kaže se prometna,pa ono advokat a u biti se kaže odvjetnik,ali ne sikiraj se,sve razumijemo,i drago mi je da se družimo i pomažemo jedni drugima preko foruma.
Također sam čuo da matična mliječ pomaže ali ne znam ni sam gdje se može nabaviti,dali ima u ljekarnama,pa eto neka se jave oni koji znaju...

kad smo već kod pojedinih različitih reči ima jedna hr. reč koju često pročitam ovde na forumu i baš mi se dopada: "učinkovitost" (mi kažemo "efikasnost")

malo o prognozi, u naredna tri dana sunčano, oko 30 C max, vetar u proseku 10 km / h, mislim da je kod vas u Zg-u prosečna brzina vetra manja nego kod nas, što znači podosta, jer meni je npr. najgore bilo pre neki dan kada je duvao jak vetar...
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 01:21   #1358
http://www.sci.u-szeged.hu/pollinfo/...riss&nyelv=eng
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.08.2010., 10:58   #1359
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
Jedino što ambrozija postoji odavna pa ne možemo reći da su ju farmaceuti izmislili.
Postoji odavna, ali je nije bilo do 20. stoljeća kada je pomorskim prometom došla do Europe. U našim krajevima nije bila registrirana prije četrdesetih godina. Zato je u narodu poznata pod imenom "partizanka", budući da se vrlo indikativno pojavila zajedno s Brozovim šumskim razbojnicima.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 12:42   #1360
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Postoji odavna, ali je nije bilo do 20. stoljeća kada je pomorskim prometom došla do Europe. U našim krajevima nije bila registrirana prije četrdesetih godina. Zato je u narodu poznata pod imenom "partizanka", budući da se vrlo indikativno pojavila zajedno s Brozovim šumskim razbojnicima.
Koliko znam, na zapadu kontinenta je dovezena puno prije (možda 100 ili 200 godina) ali joj je ipak trebalo vremena da se proširi ostatkom kontinenta.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.