Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 21:55   #1581
Nitko ništa ne pita...jel se šta radi?
Morat ću ja bacit malo slika, sutra poslije bauštele...!!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 13:06   #1582


Uploaded with ImageShack.us

Palim na G.O.
Pozz svima
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 14:34   #1583

evo ovako sam si zamislija pricvrscivanje UD profila (prelaz) na Kosu deku.
mislim da je to u redu ?
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 14:39   #1584
Exclamation DRVO RADI

Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post

evo ovako sam si zamislija pricvrscivanje UD profila (prelaz) na Kosu deku.
mislim da je to u redu ?
Imaj na umu da drvo "RADI".......ne moraš nužno koristiti drvo i možeš direktno udarnu tiplu roknut u deku samo ju rokneš u ćošak profila tako da ti profil stoji ravno. Čvrstoću će konstrukcija dobiti sama po sebi kad staviš CD profile i GK ploču.....

Knauf se istina montira i na drvo, ali ja ga osobno izbjegavam koliko god mogu......
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 14:56   #1585
pa onda bi mora CD profil ukoso izrezat i direktno u beton tiplat ...jel to mislis?
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 16:23   #1586
Thumbs up Ne

Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
pa onda bi mora CD profil ukoso izrezat i direktno u beton tiplat ...jel to mislis?
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 16:29   #1587
sad znan ca mislis
samo sumnjam da ce profil ostat "vodoravan"
ili ce du ga CD profili drzat dan ne <kipa>
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 17:06   #1588
Thumbs up Stvar preciznosti

Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
sad znan ca mislis
samo sumnjam da ce profil ostat "vodoravan"
ili ce du ga CD profili drzat dan ne <kipa>
Sve je samo stvar preciznosti....istina da bude se malo klimao, ali CD bude ga ojačao, a i ploče u konačnici.....
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 23:00   #1589
Imam pitanje

Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
Sve je samo stvar preciznosti....istina da bude se malo klimao, ali CD bude ga ojačao, a i ploče u konačnici.....
ja sam na ovom forumu novi pa bih nešto upitao? Dali je neko došao na ideju da sam napravi montažnu kuću? Evo moje ideje (a ideje se rađaju kad čovjek nema love da plati majstore) kako to napraviti i ozbiljno razmišljam u budućnosti napraviti nešto takvoga. Materijale koje bih koristio su naravno isti kao i oni koji se koriste u izradi montažnih kuća ali bi tehnika bila malo drukčija. Dakle, proizvođači mont. kuća rade element po element u radionici, pošto ja nemam radionice nebi radio elemente, nego bih na gradilištu slagao sve potrebne materijale između nosečih drvenih greda. Naravno, sve bi to bilo na adekvatnim temeljima sa hidroizolacijom. Da budem malo precizniji redoslijed gradnje bi išao ovako:
1. Temelji i hidroizolacija (izvode majstori)
2. Učvršćivanje nosivih greda (16x16 cm) u temelje na svaka tri metra razmaka između njih (izvode majstori)
3. Podizanje krovne konstrukcije i postavljanje pokrova (izvode majstori)
4. Postavljanje OSB ploča sa vanjske strane nosivih greda (to je sada moj dio posla)
5. Postavljanje izolacije (mineralna ili kamena vuna 8 cm) na OSB sa unutarnje strane
6. Razvod elektro i hidro instalacije (rade majstori)
7. Ponovo izolacija od 8 cm sa unutarnje strane i zatvaranje sa OSB-om
8. Postavljanje prozora i vrata
9. Sa unutarnje strane postavljam Knauf ploče, gletam spojeve i farbam
10. Sa vanjske strane na OSB ljepim stiropor (8 ili 10 cm), mrežicu i na kraju fasada.
To bi ukratko bilo to. Nisam naravno zaboravio podove i stropnu konstrukciju ali i to su poslovi koje mogu odraditi sam ili uz kakvu manju pomoć nekog iz familije. Ono što me zanima je dali natko zna ili ima iskustva sa ovim načinom gradnje i kolika je trajnost ovakvog načina gradnje?
emalcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 05:13   #1590
Thumbs up Dogovoreno!!!

Quote:
emalcak kaže: Pogledaj post
ja sam na ovom forumu novi pa bih nešto upitao? Dali je neko došao na ideju da sam napravi montažnu kuću? Evo moje ideje (a ideje se rađaju kad čovjek nema love da plati majstore) kako to napraviti i ozbiljno razmišljam u budućnosti napraviti nešto takvoga. Materijale koje bih koristio su naravno isti kao i oni koji se koriste u izradi montažnih kuća ali bi tehnika bila malo drukčija. Dakle, proizvođači mont. kuća rade element po element u radionici, pošto ja nemam radionice nebi radio elemente, nego bih na gradilištu slagao sve potrebne materijale između nosečih drvenih greda. Naravno, sve bi to bilo na adekvatnim temeljima sa hidroizolacijom. Da budem malo precizniji redoslijed gradnje bi išao ovako:
1. Temelji i hidroizolacija (izvode majstori)
2. Učvršćivanje nosivih greda (16x16 cm) u temelje na svaka tri metra razmaka između njih (izvode majstori)
3. Podizanje krovne konstrukcije i postavljanje pokrova (izvode majstori)
4. Postavljanje OSB ploča sa vanjske strane nosivih greda (to je sada moj dio posla)
5. Postavljanje izolacije (mineralna ili kamena vuna 8 cm) na OSB sa unutarnje strane
6. Razvod elektro i hidro instalacije (rade majstori)
7. Ponovo izolacija od 8 cm sa unutarnje strane i zatvaranje sa OSB-om
8. Postavljanje prozora i vrata
9. Sa unutarnje strane postavljam Knauf ploče, gletam spojeve i farbam
10. Sa vanjske strane na OSB ljepim stiropor (8 ili 10 cm), mrežicu i na kraju fasada.
To bi ukratko bilo to. Nisam naravno zaboravio podove i stropnu konstrukciju ali i to su poslovi koje mogu odraditi sam ili uz kakvu manju pomoć nekog iz familije. Ono što me zanima je dali natko zna ili ima iskustva sa ovim načinom gradnje i kolika je trajnost ovakvog načina gradnje?
Ako kreneš u realizaciju javi se......ja uživam u Knaufu i nije da se želim od njega obogatit nego primarno dokazati da valjam i da nisam fuš majstor........javi se i osiguraj hranu, cugu, smještaj i pljuge i ja ti osobno radim skoro za badav.......naravno postoje popratni dogovori i pregovori.....

Ja da osobno imam love odavno bi odradio takav projekt......

Kod mene u kvartu je lik radio nešto slično i nudio sam mu se, ali se frajeru žurilo, a ja nisam mogao složiti toliku ekipu koja bi radila malte ne na lijepe oći.....rijetko tko to hoće danas......ipak nisu baš sjajna i bajna vremena......
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 10:28   #1591
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post

evo ovako sam si zamislija pricvrscivanje UD profila (prelaz) na Kosu deku.
mislim da je to u redu ?
Hpćeš li stavljati UD profile na bočne zidove?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 11:21   #1592
da ...skroz naokolo
moram se izvinit , primjetija san da san pobrka profile
sa tri strane su ravni zidovi a 4 strana je ta kosa deka > tu dolaze UW profili
poslin stavljam CW profile (nosaci) duzine 3m na razmak od ca. 43 cm i to je to...
procita san negdje da za raspon do 5 m nisu potrebni dodatni nosaci s plafona

Zadnje uređivanje bonaca55 : 01.08.2010. at 11:59.
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 11:50   #1593
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
da ...skroz naokolo
moram se izvinit , primjetija san da san pobrka profile
sa tri strane su ravni zidovi a 4 strana je ta kosa deka > tu dolaze CW profili
poslin stavljam CW profile (nosaci) duzine 3m na razmak od ca. 43 cm i to je to...
procita san negdje da za raspon do 5 m nisu potrebni dodatni nosaci s plafona
Pogledaj post 1267 dvije strane unatrag!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 10:36   #1594
Knauf na lamperiju u potkrovlju...

Bok ekipa!

Vidim da ovdje ima znalaca pa bih molio jedan savjet... Naime, stavljao bih knauf direktno na lamperiju u potkrovlju pa me zanima koji profil da stavljam... Stavio bih neki profil, između izolaciju i nakon toga knauf ploču. Cilj je da knauf sa konstrukcijom bude što tanji kako ne bih gubio previše na prostoru potkrovlja...

I kad sam već tu - kolike su okvirne cijene postavljanja po kvadratu ako uzmem majstora?

Hvala Vam svima unaprijed!
__________________
Pa i ja imam pravo na mišljenje!
vilinkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 11:03   #1595
Exclamation Može i bez profila

Quote:
vilinkralj kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!

Vidim da ovdje ima znalaca pa bih molio jedan savjet... Naime, stavljao bih knauf direktno na lamperiju u potkrovlju pa me zanima koji profil da stavljam... Stavio bih neki profil, između izolaciju i nakon toga knauf ploču. Cilj je da knauf sa konstrukcijom bude što tanji kako ne bih gubio previše na prostoru potkrovlja...

I kad sam već tu - kolike su okvirne cijene postavljanja po kvadratu ako uzmem majstora?

Hvala Vam svima unaprijed!
Možeš probati i bez profila direktno pliče šerafiti u lamperiju sa 25icama iako bi ti ja preporučio da skidaš lamperiju jer će ona prije ili kasnije počet trunut, a onda bu bilo zabavno.....
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 11:55   #1596
od čega bi lamperija mogla istrunuti?
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 13:08   #1597
Skini lamperiju i automatski dobijaš još 3-4 cm
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 17:18   #1598


Evo krenuo sam sa izradom spuštenog stropa...u obliku romba!
Sad kad stavim donju ploču zanima me koliko ju smijem napustiti, a da se ne uvine kasnije!?
Mislio sam desetak cm, ali i na sam rub donje ploče i jednu od 5cm na kant koja neće dati da se vidi indirektno osvjetljenje!
Hoće li to biti u redu?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 17:29   #1599
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post


Evo krenuo sam sa izradom spuštenog stropa...u obliku romba!
Sad kad stavim donju ploču zanima me koliko ju smijem napustiti, a da se ne uvine kasnije!?
Mislio sam desetak cm, ali i na sam rub donje ploče i jednu od 5cm na kant koja neće dati da se vidi indirektno osvjetljenje!
Hoće li to biti u redu?
Deset cm mozes slobodno a ako hoces vise trebas napravit novu konstrukciju ispod
presing is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 17:29   #1600
Savjeti se vračaju od 9.8. ponedeljka....
poz
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.