Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 14:21   #1681
Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
Nije da mi gori! :-D
20-30%???? Oš za badava???

Aj nemoj lihvariti. Da netko ponudi materijal da mu je ostao višak i da meni treba kupio bih ga po istoj cijeni iz solidarnosti da si čovjek vrati lovu. Isto mi je jel kupio od njega ili od nekog drugog, a ovako sam pomogao čovjeku.....a nikad se ne zna kad će on meni pomoći!?
Ovo bi i trebala biti socijalna tema....ali ti ziher naplačuješ svoje postove i savjete......

Ja rješavam vunu jer mi treba lova za ratu auta, ali radije ću posuditi za auto nego ovo što sam pošteno platio dati za badava. Prije ili kasnije uletit će posao gdje će se ta vuna potrošiti, a i danas su mi u dućanu gdje sam kupio vunu rekli da ju bez problema mogu zamjeniti za bilo što drugo pa si radije ubodem novu šraubu i možda još koji komad alata.....

Možda ostavljam dojam da sam vesla sisao, ali to ne znači da sam i čamac progutao!!!

Gade mi se ljudi koji sve gledaju kroz novac i u svemu traže zaradu.

Istinski mi je žao kaj ti se gadim, ionako nisam bio ozbiljan kupac. Ovo je bio samo savjet za prodaju a ti si ga sasvim krivo procijenio.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:33   #1682
Quote:
MArijo82 kaže: Pogledaj post
poceo sam obradjivati spojeve..
redoslijed koim sam isao je sljedeci:

1. popunio sam prvo uniflotom sve vijke, rupice, spojeve i izmedju ploca i do zidova i greda
2. iduci dan pobrusio sve i obrisao od prasine, polijepio mrezicu na tvornicke spojeve i pogletao ( nisam bas previse sirio, spoje je sirok za duzinu gletera a negdje nije ni toliko)
3. nakon sat vremena sto se posusilo ovo sa mrezicom, postavio i trake od staklenih vlakana na rezane spojeve, i do zidova i grede, i pregletao preko traka takodjer za sirinu gletera

buduci mislim pregletati cijelu povrsinu sa F1 Readyfixom

pitanje je sljedece:

1. mogu li sada krenuti sa pregletavanjem cijele povrsine F1-icom, ili ipak spojeve moram jos jednom pregletati uniflotom ili readyfixom pa tek onda gletat cijelu povrsinu?

2. dali pregletati cijelu povrsinu jednom ili dvaputa F1-icom

3. imam knauf tiefengrund, trebam li grundirati ploce prije gletanja F1-icom?

4. bezobzira na tocku 3. planiram grundirati poslje gletanja, a prije farbanja. jel to u redu?

hvala
da ja tak gletam još nebi nikad za cigarete i kavu prikupil. - al bravo tak treba.

Po mom iskustvu najbolje je prvu ruku raditi sa nekim mekšim materijalom od uniflota, ( npr. fugenfiller, K1 ili nekaj slično)jer je uniflot tvrd i manje se uvlači te ukoliko na određenim mjestima izbije prema van a ako ga nisi dovoljno postrugao imaš problema u drugoj ruci. Uniflot u drugu ruku sa tim da je u prvoj ruci i zapunjavanje i bandažiranje, pa može i trćeću ali kako si već kupio F1 koristi njega ljepše će ispasti i lakše će se pobrusit. Nije ga loše malo razrijediti jer je sam po sebi prilično žilav za vučenje. To dali češ sve pregletavat i koliko puta ovisi o tvojoj odluci i tvojoj spretnosti - osobno za strop ne vidim nikakve potrebe, a zidove ako misliš komplet gletati onda ti ni ne trebaju 3 ruke po spojevima dovoljne su dvije.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:32   #1683
heh, vec sam pogletao i tek sada procitao post i poruku

da, je skupo, al hebiga sebi radim..

sad kad sam dio pogletao, skuzio sam i ja da ga treba razrijediti jer je dosta hmm.. viskozan. i da treba pocistiti ostatke uniflota sa razdjelne trake prije gletanja, i da npr. treba raditi po danu a ne po noci pod svjetlom ..i da treba prvo nanijeti vecu povrsinu pa je tek onda zagladit, pa onda opet u nastavku isto tako.. i tako.. al dobro je, ovo je tek strop tavana.. kad krene stambeni dio stropa moglo bi bit jos i odlicno hehe.. e hvala vam obojici na savjetima.

slike stavim kad zavrsim i pofarbam
MArijo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 08:18   #1684
Krećem u adaptaciju stare kuće pa me zanimaju vaša mišljenja..

Kuća je rađena 1930 pa strop je izveden od greda i dasaka, a od ispod je trstika i nekakva žbuka. Pošto to sve ne izgleda ravno i nije neka izolacija a podosta je visoko; ideja je da se idu spuštat stropovi sa Knaufom a između da se stavi kamena vuna kao izolacija.

A kad se već spuštaju stropovi nebi bilo loše izvest i rasvjetu sa halogenkicama

E sad, pitanje je kako to izvesti i dali znate nekoga povoljnog a dobrog majstora.

I još je ideja da je na nekoliko zidova stavi knauf umjesto gletanja i radi dodatne izolacije, mislim da tu nebi smjelo biti problema oko postavljanja; jedino je pitanje dali samo ljepiti ploče ili je bolje radit konstrukciju pa možda između također stavit kamenu vunu?

Ima tko kakav savjet?
dbritic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:18   #1685
Stropovi se mogu spustiti u takvom prostoru, samo je bitno da se nosači-žice učvrste u nosive grede.

Vuna se može postaviti, samo je pitanje dali je kat iznad grijani ili negrijani prostor.
Za negrijani prostor na podkonstrukciju morate staviti parnu branu.

Vuna mora biti cca.15cm (mislim) iznad halogenki.

Ako postavljate parnu branu onda se halogenke ne preporučaju.

Na zidove se postavlja knauf, ako se lijepi boja se mora skinuti-najbolje i žbuku skinuti, površina mora biti čvrsta i mora se impregnirati. u svakom slučaju.

ili postaviti podkonstrukciju i umetnuti vunu-izolaciju.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 07:28   #1686
ppart zahvaljujem na odgovoru

Gore je negrijani prostor (običan tavan), pa ćemo onda ić na tu verziju sa parnom branom. Znači u tom slučaju nije preporučljivo ić sa halognekama? Jel se mogu onda one nekako drugačije izvest ili nije uopće preporučljivo da se stave?

A za zidove, nekako mi onda bolje zvuči ovo sa podkonstrukcijom i izolacijom između.
dbritic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:08   #1687
može li se postaviti potkonstrukcija (a naknadno GKP) i može li potkonstrukcija "držati", barem neko vrijeme, samu sebe?

nikako da dobijem odgovor na ovo pitanje...

hvala
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:08   #1688
Quote:
dbritic kaže: Pogledaj post
ppart zahvaljujem na odgovoru

Gore je negrijani prostor (običan tavan), pa ćemo onda ić na tu verziju sa parnom branom. Znači u tom slučaju nije preporučljivo ić sa halognekama? Jel se mogu onda one nekako drugačije izvest ili nije uopće preporučljivo da se stave?

A za zidove, nekako mi onda bolje zvuči ovo sa podkonstrukcijom i izolacijom između.
Pa probajte na gotovi "Knauf plafon složiti neke datne oblike il možda plafončič na sredini u koje se ugrade halogenke.
Može se izvesti gotovo sve što zamislite.

Podkonstrukcija i izolacija.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:10   #1689
i mene zanima ovo sa halogenim i parnom branom..buduci i ja imam parnu branu a halogene su jedina opcija.. mislio sam napraviti "kutiju" od gips ploca na cijeloj strafti gdje dolaze halogene koja bi sprjecavala vunu da dolazi u dodir sa njima a parna brana bi bila deset cm iznad halogene..

sto se tice potkonstrukcije, nevidim razlog zasto nebi drzala samu sebe neko vrijeme..

danas su mi "majstori" ovlasteni od plinare dosli razvest cijevi za plin.. sve je okej jedino sto su mi na jednom mjestu ostetili pogletanu plocu pa cu tu rupicu moram ponovo zapunit i na jednom djelu gdje su varili cijev nisu stavili nikakvu limenu plocu dok vare da zastite knauf, nego su mi skurili i i karton i gips..sad imam crnu fleku na ploci..

kaj da to samo pobrusim kolko ide i zapunim uniflotom?

sad sam hebeno sretan sto si vecinu toga sam radim..a da sam ovlasten za plin onda bi i plin radio.. hebemti kad moras sve sam radit da bude kak spada.. a nekuzim zakaj nisu stavili tu plocu a imaju je u kombiju i sluzi bas za to..
MArijo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:11   #1690
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
može li se postaviti potkonstrukcija (a naknadno GKP) i može li potkonstrukcija "držati", barem neko vrijeme, samu sebe?

nikako da dobijem odgovor na ovo pitanje...

hvala

Ne razumijem?
MIslite podkonstrukcija npr. plafona pa na nju zid?
ILi bez nosača samo profili?

jedan "element" mora bit završen da bi se slagao drugi, nači pregrade, pa strop pa obloga itd.

Obloga zida bez nosača je moguča samo se s drugim profilima i drukčije se montiraju.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:44   #1691
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Ne razumijem?
MIslite podkonstrukcija npr. plafona pa na nju zid?
ILi bez nosača samo profili?

jedan "element" mora bit završen da bi se slagao drugi, nači pregrade, pa strop pa obloga itd.

Obloga zida bez nosača je moguča samo se s drugim profilima i drukčije se montiraju.
znači, budući pregradni zid, odraditi podkonstrukciju sa uw i cw profilima i tako ostaviti. gore AB ploča, dolje AB ploča, lijevo opeka ožbukana, desno isto. provući kroz to instalacije.

samo pregradni zidovi, ništa plafon.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:47   #1692
još jedno pitanje, da nešto ne zahebem:
pregradni zid koji na sebi ima vrata,UA profil se montira samo sa jedne strane ili sa obje?

hvala
i sorry na gnjavaži.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 09:18   #1693
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
može li se postaviti potkonstrukcija (a naknadno GKP) i može li potkonstrukcija "držati", barem neko vrijeme, samu sebe?

nikako da dobijem odgovor na ovo pitanje...

hvala
Konstrukcija mora biti čvrsta prije postavljanja ploča!
Profile tiplaš u gornju i donju AB deku.
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 21:28   #1694
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
znači, budući pregradni zid, odraditi podkonstrukciju sa uw i cw profilima i tako ostaviti. gore AB ploča, dolje AB ploča, lijevo opeka ožbukana, desno isto. provući kroz to instalacije.

samo pregradni zidovi, ništa plafon.
Može, samo je dobro da sve bude barem ožbukano prije postave konstrukcije.

Kad se provlače instalacije s jedne strane bi trebala biti obloga-ploče.
Tako da je sve fiksno.

Ploče se postavljaju i gletaju prije "glazure".
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 21:29   #1695
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
još jedno pitanje, da nešto ne zahebem:
pregradni zid koji na sebi ima vrata,UA profil se montira samo sa jedne strane ili sa obje?

hvala
i sorry na gnjavaži.
Tamo gdje se postavljaju vrata trebalo bi postaviti UA profil i lijevo i desno

A gore iznad dovratnika normalno UW.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 10:03   #1696
Quote:
dbritic kaže: Pogledaj post
Krećem u adaptaciju stare kuće pa me zanimaju vaša mišljenja..

Kuća je rađena 1930 pa strop je izveden od greda i dasaka, a od ispod je trstika i nekakva žbuka. Pošto to sve ne izgleda ravno i nije neka izolacija a podosta je visoko; ideja je da se idu spuštat stropovi sa Knaufom a između da se stavi kamena vuna kao izolacija.

A kad se već spuštaju stropovi nebi bilo loše izvest i rasvjetu sa halogenkicama

E sad, pitanje je kako to izvesti i dali znate nekoga povoljnog a dobrog majstora.

I još je ideja da je na nekoliko zidova stavi knauf umjesto gletanja i radi dodatne izolacije, mislim da tu nebi smjelo biti problema oko postavljanja; jedino je pitanje dali samo ljepiti ploče ili je bolje radit konstrukciju pa možda između također stavit kamenu vunu?

Ima tko kakav savjet?
Na tvom mjestu bih porušio stari strop od trstike i žbuke, između greda postavio mineralnu ili kamenu vune - kako je iznad tavan od 15-20 cm debljine te je učvrstio folijom - PE ili parnom branom kak već izabereš preko greda. Nakon toga bih sa tih greda spustio nosače za strop kakvih 15 at cm, jer si rekao da imaš dovoljno visine. Halogenke može, a bolje ih je postavit sa žaruljama od 12 volti i toroidnim transformatorom jer manje zagrijavaju i iako je u startu nešto malo veća investicija vrlo brzo će ti se vratiti kroz činjenicu da ti žarulje neće na ovaj način gorjeti.

Kaj se tiče zidova možeš ih ili lijepiti ili raditi na potkonstrukciju sa izolacijom. Ova druga varijanta je prilično skuplja, no kako imaš stare zidove sa više slojeva farbe teško ćeš po tome ljepiti a sigurno ti se neda to sve strugati a i da skineš sve do opeke - vjerojatno se radi o pečenoj cigli tu ljepilo neće držati. Možeš napraviti sljedeće - na razmak na koji bi inače stavljao profile potiplaš trake knaufa na koje stavljaš malo ljepila - stružeš bpju samo na tim mjestima, te kasnije po tim trakama liješiš knauf ploče - dobivaš prostor dovoljan za razvlačenje elektro instalacija, ravnu i čvrstu oblogu i štediš na cijeni.

Zadnje uređivanje gipsman : 16.09.2010. at 10:23.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 10:05   #1697
Quote:
MArijo82 kaže: Pogledaj post
i mene zanima ovo sa halogenim i parnom branom..buduci i ja imam parnu branu a halogene su jedina opcija.. mislio sam napraviti "kutiju" od gips ploca na cijeloj strafti gdje dolaze halogene koja bi sprjecavala vunu da dolazi u dodir sa njima a parna brana bi bila deset cm iznad halogene..

sto se tice potkonstrukcije, nevidim razlog zasto nebi drzala samu sebe neko vrijeme..

danas su mi "majstori" ovlasteni od plinare dosli razvest cijevi za plin.. sve je okej jedino sto su mi na jednom mjestu ostetili pogletanu plocu pa cu tu rupicu moram ponovo zapunit i na jednom djelu gdje su varili cijev nisu stavili nikakvu limenu plocu dok vare da zastite knauf, nego su mi skurili i i karton i gips..sad imam crnu fleku na ploci..

kaj da to samo pobrusim kolko ide i zapunim uniflotom?

sad sam hebeno sretan sto si vecinu toga sam radim..a da sam ovlasten za plin onda bi i plin radio.. hebemti kad moras sve sam radit da bude kak spada.. a nekuzim zakaj nisu stavili tu plocu a imaju je u kombiju i sluzi bas za to..
kutija super rješenje za rasvjetu, potrudi se da bude i vizualno a ne samo praktično rješenje
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 10:34   #1698
Quote:
vilinkralj kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!

Mlad sam, visok, lep i plav, pravi 'rvat, sposoban da to sam napravim... Pa se vraćam na prvo pitanje - koji profil da šarafim na lamperiju?
haha - pravi si dečko nemoj šarafit po lamperiji nego traži sa šarafima mjesta gdje je lamperija učvršćena - prepoznat češ po čavlićima i onda udri - UD i CD profili bi trebali bit dobri a možeš sve to i bez profila napraviti - ??
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:30   #1699
jedno pitanje, ako može. i bez ljutnje ako izrazi nisu točni, nisam doma sa terminologijom
znači, bočni zid i spušteni strop su od rigipsa. sad bi trebalo staviti pregradni zid isto od rigipsa, duljine 1,5 m. mogu li se profili učvrstiti na strop i bočni zid, ili se oni trebaju uklonit i fixirat u beton? ako se mogu profili učvrstit na rigips, čime se to radi? onim vijcima sa sidrom, onim sa samonavijajućom tiplom?
također, na taj pregradni zid bi trebala doći viseća vitrina, težine cca 20ak kila. može li to?
hvala
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 22:16   #1700
Moguče je učvrstiti pregradni zid u zid od rigipsa.
Uw Profile fiksirate "kišobran tiplom".

Moguče je postaviti vitrinu, također "kišobran tilpom"
Postavlajte jedan ili dva sloja ploča.

Preporučam dvoslojno.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.