Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 21:01   #41
Imam ga i ja.Nije onako intuitivan kao SU.Bez tutoriala teško da ćeš uopće početi bilo šta raditi u njemu.Odustala .
SU je odličan i vrlo jednostavan.To nije profi program ali za ovo što meni treba je super.Mene ne zanima debljina zidova,štokova... nešto što treba arhitektima,građevinarima i sl.S tim se uopće ne zamaram.Sa SU možeš lako napraviti sam komponente , mijenjati ih kako ti treba i steći dojam kako to u prostoru izgleda.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:01   #42
3d modeliranje

Vidim da svi imate vrlo široko znanje kaj se tiče modeliranja ali nisam primjetio da je neko spomenuo jedan od najmoćnijih programa današnjice koji se zove Blender i koji je potpuno besplatan (Open source). Sa njim se može raditi kaj vam god padne na pamet, pa čak i igre i animirani filmovi. Programsko sučelje ja malo drugačije od onoga na kaj ste naviknuli ali nakon par dana sve ide glatko. Obavezno pogledati na http://www.blender.org/.
Vistaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 13:26   #43
^^ja sam ga spomenuo, par postova iznad. znam da se mogu i igrice pravit, al to je više za modeliranje, nego za crtanje stvari za što ja koristim SU. neznam jel u blenderu uopče ima mjernih jedinica kad se nešto crta
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:02   #44
Kako natjerati objekte u 3ds maxu da mi se sjaje?

Kako natjerati objekte u 3ds maxu da mi se sjaje?

Nemojte me slati na google jer sam već pročitao hrpu tutoriala, ali nikako
ne mogu napraviti da mi se neka kugla sjaji. Uključim i napravim sve što
piše u tutorialima, ali nikako. Kao da ništa nisam ni napravio.
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:54   #45
1
jedna kuća, davno napravljena, inspiraciju dobio od carlison mansion u eureci, još uvjek nedovršena

2
dnevni boravak kuće

3
pogled na sobu, tu su samo grede, nema krova radi bolje vidljivosti kroz kuću.

4
pogled na cijelu kuću

5
remake kuće iznad, pošto sam dosta sazno o nekim stvarima o athitekturi, počeo sam pravit novu kuću

5
hamin u novoj kući, gređen prema raznim nacrtima i nekim standardima, još samo fali dimnjak i gotovo

6
stepenice, nakon x pokšaja ove su dobro ispale, uvjk sam se zajebavo i zaboravio negdje uračunat ona 2 fakin cm za dakse tako da je par puta ispalo krivo, al na kraju je sve dobro ispalo, i ovo su neke kao police ispod, možda i to promjenim na kraju, neznam još

7
kuhinja, uzeo sam dimezije od svoje doma (debljine dužine ladice i ostalo) i napravio ovu, za frižider nisam siguran, tj neznam kolikoje realan, a i morat ću radit nov za oni gore kuću
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:55   #46
8
još jedna kuća, tlocrt skino s interneta,al na kraju je kuća ispala 100 puta drukčija, jer sam svaki dan nešto mjenjo 1 kat dovršen, za drugim izgubio volju. možda je jednog dana i dovršim

9
ograda kod stepeništa, inače stupiće sam radio pardana i svaki ima ca 2 mb

10
evo ulazna vrata i prozor jedan fali, slučajno sam izbriso

11
stepenice u jednoj kući, mani najdraže do sad

12
dnevni boravak u toj kući, malo je neorganizirano, trebi bi premjestit ovaj regal iza negdje sastrane

13
za ovo sam našo inspiraciju u pozadini starog win 98, spooky tema neka, neznam kak se točno zove

14
jedan detalj za štok od vrata, inače SVE sam ručno radio i spajo sa olovkom

15
evo to je samo mali detalj na ovoj kocki za štok
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:56   #47
16
ono nešto što se stavlja na stepenice, neznam kak se zove

17
ovi je trebalo bit kao nki ukras za nešto, al nemam pojma za šta. isto ručno spajano

18
kauč, nije dovršen do kraja, jer sam čeo radit novi

19
neka kuća na koju sam zaboravio skroz, trebala je bit u nekom gothic stilu (ne neogotičkom!!!) al očito sam izgubio volju

20
tepih, čak ima i ova sranja sa strane

21
kuća, davno napravljena, unutr nema ništa, osim zidova

22
novi kauč i fotelja

23
kuhinja, nesječam se ni kad sam to uopće napravio
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:56   #48
24
meni najbolji hodnik do sad, sam sebi se divim

25
kuhinja, ljevo u hodniku. desno je prazna soba

26
još jedan kauć i coffe stol. i da inače ovaj kaučmi je bio prvo, tako da sam RUČNO spajo ove krajeve. tj spojio sam jedan rzb, i samo kopiro na druga 3. inače skoro sam poludio radeći ovo

27
još jedna kuča.

28
moja soba

29
neke gluposti koje sam radio

30
moja prva kuča ikad napravljena. po uzoru na bam margerovu, donekle. sve je rađeno bez ikakvog znanja o arhitekturi. izgleda solidno, al kad se mjeri, oma je

31
pogled u unutrašnjost.


evo to bi bio jedan dio moje kolekcije. ostalo mi se neda tražit po kompu niti stavljat ovde i isprika što sam reko da ču stavit u subotu ali nisam, jer nisam imo vremena evo nadam se da vam se sviđa
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:01   #49
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
24
meni najbolji hodnik do sad, sam sebi se divim

25
kuhinja, ljevo u hodniku. desno je prazna soba

26
još jedan kauć i coffe stol. i da inače ovaj kaučmi je bio prvo, tako da sam RUČNO spajo ove krajeve. tj spojio sam jedan rzb, i samo kopiro na druga 3. inače skoro sam poludio radeći ovo

27
još jedna kuča.

28
moja soba

29
neke gluposti koje sam radio

30
moja prva kuča ikad napravljena. po uzoru na bam margerovu, donekle. sve je rađeno bez ikakvog znanja o arhitekturi. izgleda solidno, al kad se mjeri, oma je

31
pogled u unutrašnjost.


evo to bi bio jedan dio moje kolekcije. ostalo mi se neda tražit po kompu niti stavljat ovde i isprika što sam reko da ču stavit u subotu ali nisam, jer nisam imo vremena evo nadam se da vam se sviđa
U kojem je to programu rađeno?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:58   #50
google sketch up
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 20:43   #51
Nice!Još da to renderiraš.....
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 19:07   #52
a to ču preko ljeta, al samo ono što sam 100% gotov. inače mi je teško radit i samo kad ofarbam u SU-u. pogotovo neke tamnije boje, pa nevidim krajeve i onda poludim . Kad rendam nešto pošaljem, da idite
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 20:55   #53
Quote:
mario1 kaže: Pogledaj post
Kako natjerati objekte u 3ds maxu da mi se sjaje?
Kak to misliš? Self ilumination ili efekti? Mat. editor pa sa materijalima? Koja verzija Maxa? Ne da znam, nego bi htel naučit i ja kak se to radi.

Kak to misliš........ da se "sjaji"?
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 20:41   #54
namjesti glossiness ili specularity na materijalu i navali


a sto se renderiranja tice, mozes ici na blender + yafray kombo ili na neki od profi alata (max, cinema, lightwave, maya...)
tempest is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 13:15   #55
Pardonchek

Izvinjavam se na upadu,ali cini mi se da je ovo tema koja je najbliža onime kaj ja prčkam....radi se o carrari(6pro)..da li je netko od vas upoznat sa tim programom?ima li kakvih radova?tutoriala?nalazim da je ta carrara puno pogodnija za rad od npr.maye koja me ubija samim sučeljem-ne govorim o mogućnostima,tu je sve jasno...drugo što sam htio pitati je da li netko od vas radi visoko kvalitetne poligonalne modele(bilo čega)profesionalno?polu-profesionalno?mislim da nas je nekakvih modelera i animatora vrlo malo ako ću suditi po forumu...rijetke zvijerke u hrvata
Lepi pozdrav
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 17:30   #56
ovisi sto podrazumjevas pod "visoko kvalitetnim modelima"?
visok broj poligona (detaljne modele, za visokokvalitetni rendering koji naginje fotorealizmu) ili nizak broj poligona (kakvi se koriste u realtime 3d grafici, npr. igrama)
oboje mogu biti nekvalitetni ako je netko samo nabacao gomilu poligona bez neke realne potrebe (u prvom slucaju), ili ako je netko stedio na poligonima na krivim mjestima (u drugom slucaju)

sto se 3d scene na ovim prostorima tice, rekao bih "malo nas je al nas ima"

P.S.
nisi jedini kojeg je maya totalno zbunila, koliko cujem, jednom kada savladas njen interfejs neces se vracati konkurenciji, razlog vise da se potrudim, al tako sam lijeeeeen

P.P.S
si probao cinema4D?
tempest is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 14:41   #57
cinema 4d i sl

moram priznat da sam prevrtio gomilu aplikacija uključujući i cinemu...nekako mi je ipak sučeljem i načinom rada carrara najbolje legla,osim toga je i više nego dovoljna za moj rad,a kako mi se čini i raste prema punom profesionalnom alatu...
mozda je tako i bolje...pa sam odlučio rasti zajedno s njime,čak sad ima i eulerov kordinatno-prostorni model! .Pod visokokvalitetnim poly modelima mislim modele koji nisu ograničeni brojem poligona tj za kvalitetan render.npr,prije godinu i nesto sitno sam radio vrlo detaljne modele ručnih satova za jednu Švicarsku firmu,iznimno detaljno,sa fotorealističnim materijalima,punu animaciju modela u najboljem raytracingu sa svim djidja-midjama...renderi su trajali...hmm..poprilično dugo(dani su u pitanju),pazeći na ergonomiju,tehnološku izvedivost itd s velikim brojem poligona,naravno bez mehanizama-mozda da se i skromno pohvalim-čak sam ih i dobro naplatio,eh...da li je to početnička sreća ili zbilja vrijedi prosudit će vrijeme.da li ima sličnih entuzijasta koji misle da bi se od toga dalo...blasfemija----živjeti?
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 22:02   #58
Iz sketchupa je dosta dobro prebaciti u artlantis, iako ima jako puno posla jer se moraju razdvojiti plohe kao različiti materijali.
Artlantis mi se jako svidja cisto za "dotjerivanje" modela i aplikaciju materijala. Inace najvise koristim Archicad, Sketchup samo ponekad, za neke jednostavnije zgrade, kad nesto na brzinu isprobavam. Moji su modeli dosta bez detalja, koliko mi treba i stignem zavrsiti, nakon sto je black1888 postao svoje, ja cu ostati super su ti modeli, ali bit ce jos bolji kad ih renderiras...
Nike_Slancio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 00:40   #59
Evo ljudi svratio i ja da vas pozdravim,posto se rijetko gdje mogu srest momci koji rade isto sto i ja,tj. vi.
Naime od program za koje se ja obucavam jest AutoCAD(zavrsio obuku) te Autodesk Maya . Moje misljenje je da su to jedni od najboljih programa za rad u TEH. CRTANJU i 3D modeliranju,naravno AC malo manje(za 3D),no tu Maya preuzima stvar iako ne mozemo usporedjivati neke programe sa ovima kao npr. Catiu (koju sam osobno isprobao,ali za ono sto meni treba nije mi potrebno znanje iako nebi bilo na odmet,ali jbga ne mozemo svi sve znati). Catia i Maya jesu za 3D modeliranje,ali opet ne sluze istoj svrsi,vi koji se razumijete ,shvatit ce te poentu. Ugl. sve radove koje sam imao u ACu ,nazalost su unisteni jer mi ih je HDD pobrisao (jos uvijek ludim),no kako dani prolaze tako i ja sve bolje upoznajem Mayu i njeno sucelje s kojim nemam ni malo problema i za koje mislim da je extra jednostavno.

Ugl. cim budem imao nekih radova ,budem postao...iako jos uvijek nisam EXPERT stosta se moze zanimljivog napravit,a i mlad sam,naucit cu,jer to je ono sto zelim raditi u zivotu,hehe...eto ljudi malo sam bio dugacak ,ali nadam se bez zamjerke. Pozz pa se kasnije cujemo,dopisujemo,votevr,POZDRAV.

EDIT: Umalo zaboravih,sve pohvale blacku1888,jako mi se svidja tvoj rad...samo tako nastavi. ZIVIO

RADOVI: http://img170.imageshack.us/img170/6140/imji8.jpg -naime privjesak koji sam pravio za curu i sebe,mislim ga dat izradit,nadam se da vam se svidja.

http://img263.imageshack.us/img263/3730/kmele2it6.jpg -prijatelju radio potpis,naravno u Mayi.
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 12:39   #60
hvala Nike_Slancio i Igor88 na pohvalama, evo i ja se nadam da ču to rendat jednog dana, pa možda i postam ovdje. inače super mi je ovaj privjesak, stvarno kul napravljeno
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.