Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2004., 22:17   #1
zacini i marinade

dragi moji,

molim vas, tko zna - ja ne znam u cemu se mariniraju pileci bataci i krilca, a u cemu govedina ako ih hocu peci

prije nisam bas previse upotrebljavala razne zacine i marinade......znalo se kako se pece riba, kako se prave razni umaci, i to je bilo to ..... sad kad smo se preselili, sve je nekako drugacije, ja bas ne volim industrijske pouproizvode, a ne znam bas puno dalje od crvene paprike, bijelog luka , karanfilica i ruzmarina

pa ako netko zna kakav tocan recept, bila bih zahvalna

goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:48   #2
nema jos nikoga

ako se ubrzo netko ne pojavi, krilca ce zavrsiti u smecu

goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 00:31   #3
eh malo ti je kasno da ti se iko javi na gastronomiju u ovu uru- osim mene

neznambas na koju marinadu mislis. ali prije nego sta pecem snicele ili stejkove na gradele, ja ti napravim sljedece.
u zdjelu stavim meso, oko dec ulja, papar, sol, mrvicu cilija i vegete isicem jednu kapulu na to, par cesera luka, i ruzmarina i ostavim najmanje pola sata da stoji. onda sve to lipo na gradele ili u tavu. ispadne super sug, a meso bude mljac... bar mi to moji kazu, jer ja ne jedem meso....

ovo bas i nije marinada... al je dobro
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 07:18   #4
Evo ti jedna sa zakasnjenjem.JA sam htjela radit wings za Superbowl party ali jucer vise nije bilo ni jednog krilca u ducanima .
Eto ovo ti je marinada od M.Stuart,isprobana i meni je jako dobra.Ja ti znam marinirati u Ziplock vrecici i ostavim to prek noci.Maslinovo ulje,soj sos,med,limun.Onda po svom ukusu stavim cesnjaka ili papra.Kad ih pecem (u rolu)premazujem ih sa marinadom.Super su.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 09:41   #5
Thumbs up Govedina

meni je mrak "mex" marinada za govedinu, ono kao za fajitas - pivo, sok od limete, maslinovo ulje, korijander, chesnjak, luk, chili paprika (po ukusu) - mora odstajati preko noci ali ako se zuris i sat-dva u frizideru je OK.

Eh da, prije pecenja dobro ocijedi marinadu i premazuj ako ti je bas gust ali uz takvo meso obicno idu drugi umaci i prilozi, a ne poguscena marinada...

Oni kojima pivo u marinadi cudno izgleda neka ga popiju dok rade marinadu ili vec po zelji.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 06:26   #6
ja obično napravim marinadu od onoga što imam doma. uglavnom pomiješam malo maslinovog ulja, senfa, limunovog soka i obavezno vegeta i žlica meda, to dobro izmješam i onda redom ubacujem začine, obično stavim chilli i curry, đumbir i estragon, malo kadulje, ali jako malo, i to samo ako ide i estrasgon i onda dalje doradim po ukusu, malo vlasca, malo ružmarina, malo bosiljka. što god dohvatim i to obično ispadne dobro.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.