Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Dali znate da postoje prirodni lijekovi za sve bolesti?
Znam 4 100.00%
Nesto sam cula/cuo 0 0%
Nisam znala/znao za sve bolesti 0 0%
Ne, koristim samo sluzbenu medicinu 0 0%
Glasovatelji: 4. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 15:07   #61
ulje

ako mislis na konopljino ulje procitao sam ,cak sam nabavio ulje ali to je od sjemenki, mene interesuje kako se pravi to ulje i kako se koristi (poznajem dosta mojih prijatelja ... koji dugo rade sa tom industrijskom biljkom.pa vjerujem da ce mi izaci u susret.
Homer59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:36   #62
Quote:
Homer59 kaže: Pogledaj post
ako mislis na konopljino ulje procitao sam ,cak sam nabavio ulje ali to je od sjemenki, mene interesuje kako se pravi to ulje i kako se koristi (poznajem dosta mojih prijatelja ... koji dugo rade sa tom industrijskom biljkom.pa vjerujem da ce mi izaci u susret.
Ne, imas cijelu temu o lijecenju raka raznim metodama, ulje je samo jedna od njih (koju svakako preporucam), pa ti pogledaj to.

Svakako se moze izlijeciti, ako ima jos vremena. Tesko je reci koliko je covjeku vremena zaista preostalo i da li ce biti izlijecen. Ali, ako ima vremena, moze se izlijeciti. Jasno, tu bih skrenuo paznju da ono sto je operacijom odstranjeno, to je odstranjeno i morat ce ostatak zivota zivjeti bez toga. No, kvaliteta zivota ce svakako biti vidljiva i u tome sto ce ju on moci procjenjivati.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 13:31   #63
Quote:
Homer59 kaže: Pogledaj post
ako mislis na konopljino ulje procitao sam ,cak sam nabavio ulje ali to je od sjemenki, mene interesuje kako se pravi to ulje i kako se koristi (poznajem dosta mojih prijatelja ... koji dugo rade sa tom industrijskom biljkom.pa vjerujem da ce mi izaci u susret.
Ulje od semenki konoplje NIJE ISTO sto i ulje od konoplje!!! Zasto svi prave gresku kad je to u pitanju??? Ulje od semenki je samo dodatak ishrani dok ulje od konpolje moze i leci rak. Ovo odgovorno tvrdim i stojim iza toga! Homer59, ulje mozes sam da napravis ako kupis 500 grama konoplje, naravno od dilera jer ne verujem da gajis to kod kuce. A uputstvo imas na youtube-u http://www.youtube.com/watch?v=oum9y...eature=related postoji i prevod. Ukoliko imas jos neko pitanje, slobodno pitaj. Mislim da ti mogu dati sve potrebne informacije. Konkretno znam da je Rick Simpson lecio i izlecio ljude od razlicitih vrsta raka uljem od konoplje (ne od semenki konoplje) od raka koze, pluca, mozga, leukemije.... Lek deluje jaaako brzo. U periodu od 3 meseca se organizam potpuno oslobodi raka.
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 16:37   #64
Smile Ljekovitost kanabisovog ulja

Iako se u društvu ponajviše propagira konzumiranje kanabisa pušenjem, ovdje mi nije namjera promovirati to isto već upravo suprotno. Ovdje se radi o oralnoj konzumaciji kanabisovog ulja u njegovoj izvornoj formi.

Ono što želim je promovirati nešto što se od javnosti skriva i to zbog jednog jedinog razloga - farmaceutska industrija ne dozvoljava da se ovakve i slične informacije probiju do ljudi kojima su najpotrebnije, njihov cilje je profit tj. liječiti i liječiti, a ne izliječiti.

Ovdje donosim link za neprofitabilan dokumentarac koji govori o čovjeku čije je ime Rick Simpson, o istinskom borcu za istinu. On je sam mnogima pomogao uljem od kanabisa, posebno ljudima oboljelim od raka. Na putu da se istina pročuje i da se mnogim ljudima u život vrati zdravlje, ispriječila mu se FARMACEUTSKA INDUSTRIJA i pravni sustav nezainteresiran za ''malog čovjeka''.

Toplo preporučam svima da pogledaju, a i nadam se konstruktivnoj diskusiji, prvenstveno orjentiranoj ka općem dobru čovječanstva.

Prvi od 7 nastavaka - http://www.youtube.com/watch?v=wcwrBO7Uysg

Ovo su napomene čovjeka koji je video postavio na youtube, pošto ih smatram vrlo korisnima, donosim ih u copy-paste obliku.


NAPOMENE:
1) - Postavljam ovaj video iskljucivo kao promociju ljekovitih svojstava ulja od konoplje, a ne da bih promovirao ''rekreacijsku intoksikaciju'' putem pretjerane inhalacije.

2 - Ne dajte se zavarati niskom produkcijskom kvalitetom dokumentarca i donekle klisejiziranom prezentacijom u ovom prvom dijelu - sto su samo dokazi da je ovo rad siromasnih, ali altruisticnih ljudi. Dajte prezentaciji sansu gledajuci i drugi dio kada se stvari pocinu 'zakuhavati'.

3 - Nemojte mijesati ulje od konoplje dobiveno od sjemenki (koje se prodaje i kod nas) - sa ovim uljem od konoplje koje se proizvodi od pupoljka i ima istinsku ljekovitu vrijednost.

Odvazit cu se spekulirati da u ovoj prezentaciji mozda lezi pravi razlog zasto su ''fasisti''(kako ih zovem od milja) ili ''korporatisti'' - ako vam je taj naziv drazi - zabranili konoplju i stavili je izvan zakona.



Ugodan dan/noc - i nastavak gledanja zelim!
Divlji_konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 17:15   #65
Evo ovdje se već o tome pisalo:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=426808
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:17   #66
Zena koja ima rak dojke sa metastazom na plucima je pocela da koristi ulje od konoplje pre 5 dana. Obavestavacu vas o svemu kako budem dobijao informacije od njene sestre bez obzira na rezultate. Nadam se pozitivnim rezultatima. Prvo sto mi je napisala je ovo nakon 3 dana koriscenja "i tako ulje trosi i jede kospice od bresaka i tako da ti samo kazem sta ima nova kaze da se osjeca sad malo bolje ali jos ne ono sasvim da je ok".
Naravno, ja ne priznajem "malo bolje", nego priznajem samo kad je poboljsanje zaista vidljivo. Nakon 20-ak dana bi trebalo da se vec vidi veliki napredak.
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 00:23   #67
a čemu uopće samoj biljci služi thc, koji se nalazi na površini lišća i cvjetnih vršaka? budući da je to autohtona biljka suptropsih područja, čuva stanice od kancerogene uv svjetlosti. a druga funkcija je daa čuva od insekata. naprosto prirodna obrana biljke. dronabinol je registriran vani, ne kod nas. ali ga se može kupiti po posebnoj proceduti, kao svaki drugi lijek koji nije na listi hzzo-a. hvata se na c-receptore (više podvrsta). provjereno dobar u liječenju mijastenije gravis (produžuje motoričku funkciju, djeluje analgetski). sintetski su proizvedeni umjetni kanabinoidi, ima ih poprilično, no, njihovo djelovanje još nije provjereno u medicini. u svakom slučaju, registrirani su nekim zemljama kao ilegalni, a sad će isto i kod nas, ako već nisu (idem škicnut na novi popis). za terminalne bolesnike je super, no ne bih se baš igrala s tim samo tako.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 10:44   #68
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
za terminalne bolesnike je super, no ne bih se baš igrala s tim samo tako.
Znaci, trebalo bi da cekamo da bolesnik dodje u poslednju fazu i onda da kazemo "ej, pa ti si skoro mrtav, sad ti nista ne moze naskoditi daj da probamo sa ovim, vise nemamo sta da izgubimo!"???
Ne bi se igrala sa tim, ali sa hemoterapijom koja sadrzi supstance koriscene u bojnim otrovima bi se igrala? Najlakse je prepustiti sve drugima i ne snositi nikakvu odgovornost.
Ja cu vas obavestavati kako mene sestra obolele osobe bude obavestavala. Za sad ne znam ni u kom je stadijumu njena bolest i da li je prosla kroz hemoterapije sto naravno sve utice na dalji tok bolesti.

Zadnje uređivanje Extreme_Life : 27.06.2009. at 11:58.
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 11:22   #69
Quote:
Extreme_Life kaže: Pogledaj post
Znaci, trebalo bi da cekamo da bolesnik dodje u poslednju fazu i onda da kazemo "ej, pa ti si skoro mrtav, sad ti nista ne moze naskoditi daj da probamo sa ovim, vise nemamo sta da izgubimo!"???
Ne bih se igrala sa tim, ali sa hemoterapijom koja sadrzi supstance koriscene u bojnim otrovima bi se igrala? Najlakse je prepustiti sve drugima i ne snositi nikakvu odgovornost.
Ja cu vas obavestavati kako mene sestra obolele osobe bude obavestavala. Za sad ne znam ni u kom je stadijumu njena bolest i da li je prosla kroz hemoterapije sto naravno sve utice na dalji tok bolesti.
moramo shvatiti da thc, ni cbd, ni cbn nije lijek za tumore, samo olakšava neke faze boloesti. pokazlo se da baš ne liječi, ali olakpšava patnju i bol. sori, kad bih imala neku neo, rađe bih pod nož, a ne čekala neizvjesnije rezultate s kanabisom. a ono o čemu se prtlja kao konopljinom ulju, je zapravo samo viskozni oblik thc-a i drugih kanabionoida, kojih ima unutra mali milion. a koji nisu istraženi.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 11:52   #70
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
moramo shvatiti da thc, ni cbd, ni cbn nije lijek za tumore
A, otkud ti to znas?
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:49   #71
Quote:
Extreme_Life kaže: Pogledaj post
A, otkud ti to znas?
pa, eto, dobivam informacije iz prve ruke, he, he. veze i poznanstva, po babu i po stričevima...
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 18:09   #72
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
pa, eto, dobivam informacije iz prve ruke, he, he. veze i poznanstva, po babu i po stričevima...

http://americanmarijuana.org/Guzman-Cancer.pdf

Evo, dokazala nauka, specijalno za tebe i one koji su skepticni, pa procitaj ako si znatizeljan/na.
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 14:46   #73
Quote:
Extreme_Life kaže: Pogledaj post
http://americanmarijuana.org/Guzman-Cancer.pdf

Evo, dokazala nauka, specijalno za tebe i one koji su skepticni, pa procitaj ako si znatizeljan/na.
da, sjajan članak, no, kako vidiš, ne djeluje na specifične tumorske receptore, koji us promjenjivi i skloni varijabilnosti kao i virusi. ako pomno pročitaš, dronabinol samo olakšava simptome, djeluje anabolički i jača obrambeni sustav. to ne znači da direktno liječi neo, jer su tumorske stanice izuzetno sklone genetskoj varijabilnosti. što je tumor atipičniji, to je teže liječiv. čitaj, zlato, čitaj.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:36   #74
Zena o kojoj sam pisao je u 4 stadijumu bolesti (nazalost), izvadjeno joj je 2 litra vode iz pluca u toku ovih nekoliko dana, nalazi iz te vode su niti dobri, niti losi. Izgubila je na tezini, nema apetit, i oseca se jako umorno.
Nazalost, bolest je u 4 stadijumu i zaista ni sam ne znam da li smem da budem optimistican i da kazem da ce joj sigurno pomoci.

Zadnje uređivanje Extreme_Life : 01.07.2009. at 17:41.
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 00:51   #75
Ostao sam duzan da napisem o stanju zene koja koristi ulje. Prema poslednjem sto sam saznao ulje joj nikako ne prija tako da ga skoro i ne koristi i zaista ne znam sta bih mogao i da kazem sad na tu temu. Poslednji put kad sam dobio informaciju to je bilo pre vise od 10-ak dana. Cim bude nesto novo javicu, mada ako ona ne moze da podnese to, ne znam ima li svrhe i da pisem.
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 15:19   #76
Zanimljiv video o upotrebi ulja od konoplje i svjedočanstvima ljudi koji su se izliječili njegovom upotrebom.

Čudesno ulje koje liječi

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 06.08.2009. at 16:39.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:16   #77
Wink

Pozdrav svima i jedno pitanje.Može li mi tko podrobno opisati kako se pravi ulje,da li je to macerat ili se preša na hladno,kuha,destilira,šta li.Unaprijed hvala.
Neno0801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:37   #78
Quote:
Neno0801 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i jedno pitanje.Može li mi tko podrobno opisati kako se pravi ulje,da li je to macerat ili se preša na hladno,kuha,destilira,šta li.Unaprijed hvala.
Tu ćeš naći metodu kako se radi ulje.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:56   #79
Thumbs up

Ashwinikumaras,prijatelju,hvala Ti na trudu,ali ja sam Ti stara garda i učih Ruski,a i njega sam,ha,ha,ha,zaboravio,ubi me kreč što ćeš.Engleski kužim ko indijanac,a od razgovora me bole ruke i noge.Nego stari moj imaš li kakav hrvatski tekst molim te da ga objaviš ili kakav video na YouTubu.Hvala još jednom i oprosti što te ugnjavi.
Neno0801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 00:15   #80
Quote:
Neno0801 kaže: Pogledaj post
Ashwinikumaras,prijatelju,hvala Ti na trudu,ali ja sam Ti stara garda i učih Ruski,a i njega sam,ha,ha,ha,zaboravio,ubi me kreč što ćeš.Engleski kužim ko indijanac,a od razgovora me bole ruke i noge.Nego stari moj imaš li kakav hrvatski tekst molim te da ga objaviš ili kakav video na YouTubu.Hvala još jednom i oprosti što te ugnjavi.
Imaš nešto o metodi na ovom linku, ali je isto na engleskom.
Nadam se da će biti od pomoći
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.