Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 10:59   #4101
Kako mogu natjerati Office 2016 da mi pokazuje hiperlinkove u plavoj boji i potcrtane. Sada ih pokazuje u normalnoj boji i potcrtane, ali pošto ja jako slabo vidim, to mi nije dovoljno. Želim da budu plavi kao u starijim verzijama Office-a. Otvorio am file meni i pod options sam gledao opcije General, Display i Advanced, ali nigdje ne mogu naći baš tu opciju. A kad uguglam "Word 2016" "show hyperlinks" nemam nikakve koristi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:12   #4102
Pronađi stil Hyperlink i izmjeni font, color...
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:45   #4103
Quote:
-Y- kaže: Pogledaj post
Pronađi stil Hyperlink i izmjeni font, color...
A gdje se opcija stil nalazi? Pod advanced ima svega i svačega. Ali nema style. Word mi je na engleskom. Style se ne nalazi ni na desnom kliku miša.

I ne mislim samo na pojedine linkove nego da mi sve linkove pokaže u plavoj boji i podcrtane.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:28   #4104
Korištenje stilova upravo tome i služi da se promjenom stila (drugi font, boja, veličina i sl.) mijenja tekst u čitavom dokumentu. Konkretno za Office 2016 ne mogu reći, ali mora biti slično kao i u prethodnim verzijama - klikni na tab Home pa potraži Change Styles, tako nešto...
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:36   #4105
Formule u Excelu

Pozdrav svima.

Imam jedan problemčić za koji se nadam da mi netko može pomoći.
U dokumentu je sve vidljivo.
http://www.filehosting.org/file/deta...20formule.xlsx

Narančasto označeni stupci K iQT su ono što mi treba, a zeleno G i H su složene formule po onome za što ja imam viziju.  :-)
Pošto po ovim narančastima treba više formula slagati jer se to više puta dnevno provjerava, i još su u izračunu dvije formule, veća je mogučnost da se pogriješi i obriše dio formule.
Mene zanima da li se može na neki način dobiti da bi se sve u jednom potezu izračunalo.
Stupac F Suma nek bude taj. U njemu samo da povučem datum koji me zanima i da onda iz njega na neki način vuku druge formule za sve po ovome kako je složeno
(narančasti stupci su ono kako mora biti - vidi red 4, tih 5 komada MORA biti na zaostatku i mora ih uračunati iz stupca N)
Da li preko još jedne formule (stupac I) pa iz njega nešto spojiti iz stupca F… Nemam blage veze…
Sivo označeni stupci su sad samo zalijepljene količine, inače su putem formula povezane iz druge kartice gdje se kopira stanje

Hvala unaprijed.
__________________
neo
gcestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 02:59   #4106
Quote:
gcestar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Imam jedan problemčić za koji se nadam da mi netko može pomoći.
U dokumentu je sve vidljivo.
http://www.filehosting.org/file/deta...20formule.xlsx

Narančasto označeni stupci K iQT su ono što mi treba, a zeleno G i H su složene formule po onome za što ja imam viziju.  :-)
Pošto po ovim narančastima treba više formula slagati jer se to više puta dnevno provjerava, i još su u izračunu dvije formule, veća je mogučnost da se pogriješi i obriše dio formule.
Mene zanima da li se može na neki način dobiti da bi se sve u jednom potezu izračunalo.
Stupac F Suma nek bude taj. U njemu samo da povučem datum koji me zanima i da onda iz njega na neki način vuku druge formule za sve po ovome kako je složeno
(narančasti stupci su ono kako mora biti - vidi red 4, tih 5 komada MORA biti na zaostatku i mora ih uračunati iz stupca N)
Da li preko još jedne formule (stupac I) pa iz njega nešto spojiti iz stupca F… Nemam blage veze…
Sivo označeni stupci su sad samo zalijepljene količine, inače su putem formula povezane iz druge kartice gdje se kopira stanje

Hvala unaprijed.
Poprilicno sam siguran da se moze, ali definicija problema mi nije najbolja, kada bi razumio u potpunosti sto zelite onda bi mozda i mogao pomoc.

Sto ne bi bilo jednsotavnije onemoguciti izmjenu celija koje se se koriste kao medjurezultati?
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 07:07   #4107
Druge celije nisu problem, samo te dvije. Posto su u njima formule za izracun, tj nije samo da se povlaci jedna jedina suma necega nego je suma 1 minus suma 2. A kad se slaze termin na koji je potrebna provjera, moguce je slucajno promijeniti te formule.
Ja bi htio da mi te celije ostaju, da se formula, tj termin, odreduje u drugoj i samo jednoj celiji sa samo jednom formulom pa da onda iz te celije vuce dalje podatke.
__________________
neo
gcestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:00   #4108
Problem sa updejtom vanjskih izvora

Bok.
Koristim Libre Calc. I sve je radilo normalno dok na drugom računalu nisam koristio noviju verziju calca, sada kad sam se vratio na 1. računalo isti problem se nastavlja (datoteka je dijeljena na mreži).

U jednom radnom listu imam 50 tablica koje se updejtaju pomoću vanjskih linkova sa interneta. Svaka tablica ima "range" koji je imenovan. Npr. Naziv ranga TABLICA1 (A1:F500), TABLICA2(H1:X500) itd...

Nakon promjene računala shvatio sam da formule koje sadrže u sebi nazive tablica u drugim radnim listovima =VLOOKUP(A1, TABLICA, 5..... izbacuju #N/A.

Ustanovio sam da svakim updejtom linkova nazivi se pomiču prema dolje. Updejtam linkove i odjednom naziv TABLICA1 nije više u gornjem navedenom rasponu već je od A501:F1001), TABLICA2 H501:X1001 i tako svakim updejtom se naziv pomiče dalje dolje. U čemu je problem?

Hvala na pomoći.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:32   #4109
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Bok.
Koristim Libre Calc. I sve je radilo normalno dok na drugom računalu nisam koristio noviju verziju calca, sada kad sam se vratio na 1. računalo isti problem se nastavlja (datoteka je dijeljena na mreži).

U jednom radnom listu imam 50 tablica koje se updejtaju pomoću vanjskih linkova sa interneta. Svaka tablica ima "range" koji je imenovan. Npr. Naziv ranga TABLICA1 (A1:F500), TABLICA2(H1:X500) itd...

Nakon promjene računala shvatio sam da formule koje sadrže u sebi nazive tablica u drugim radnim listovima =VLOOKUP(A1, TABLICA, 5..... izbacuju #N/A.

Ustanovio sam da svakim updejtom linkova nazivi se pomiču prema dolje. Updejtam linkove i odjednom naziv TABLICA1 nije više u gornjem navedenom rasponu već je od A501:F1001), TABLICA2 H501:X1001 i tako svakim updejtom se naziv pomiče dalje dolje. U čemu je problem?

Hvala na pomoći.
Odgovor ti je na pocetku tvog posta, novija verzija vjerojatno koristi malo drugaciji nacin formatiranja i onda kada se vratis u stariju verziju formati se ne poklapaju u potpunosti.
Updateaj verziju na 1. racunalu.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:39   #4110
Quote:
Leokt kaže: Pogledaj post
Odgovor ti je na pocetku tvog posta, novija verzija vjerojatno koristi malo drugaciji nacin formatiranja i onda kada se vratis u stariju verziju formati se ne poklapaju u potpunosti.
Updateaj verziju na 1. racunalu.

Hvala. Ali što da radim sa tablicama koje su sje...

Ja i dalje imam problem (a išao sam po redu i ponovo određivao nazive raspona tablica po redu). Ponovo sam promijenio da naziv TABLICA1 bude u rasponu od A1:F500.
Ali sa svakim updejtom linkova to pada u vodu. Radim sizifov posao.

Imam ujednačene verzije sad na oba računala. Problem je ostao.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:56   #4111
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Hvala. Ali što da radim sa tablicama koje su sje...

Ja i dalje imam problem (a išao sam po redu i ponovo određivao nazive raspona tablica po redu). Ponovo sam promijenio da naziv TABLICA1 bude u rasponu od A1:F500.
Ali sa svakim updejtom linkova to pada u vodu. Radim sizifov posao.

Imam ujednačene verzije sad na oba računala. Problem je ostao.
Bilo bi cudno da nije problem ostao... Problem je nastao kada si se vratio na prvo racunalo i spremio. Fora je vjerojatno u tome sto kada ides iz starije verzije u noviju nece bit problema, ali kada ides iz novije u stariju nastanu problemi. Ako imas verziju prije nego sto si probao vratiti se na 1. komp, isprobaj s njom.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:07   #4112
Quote:
Leokt kaže: Pogledaj post
Bilo bi cudno da nije problem ostao... Problem je nastao kada si se vratio na prvo racunalo i spremio. Fora je vjerojatno u tome sto kada ides iz starije verzije u noviju nece bit problema, ali kada ides iz novije u stariju nastanu problemi. Ako imas verziju prije nego sto si probao vratiti se na 1. komp, isprobaj s njom.
Našao sam!

Problem je bio u postavci.
Alati=>Mogućnosti=>Libre Calc=>Općenito=>Ažuriraj reference prilikom razvrstavanja raspona ćelija

Hvala na pomoći.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 16:38   #4113
Pozdrav. Zanima me kako u Wordu staviti neki simbol u ova polja? recimo plus, kvačicu ili nešto slično

https://imgur.com/a/lsZ34

Evo tu sam uploadao primjer. Molim Vas za pomoć, prilično je hitno i bitno
Kobelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 18:35   #4114
Checkbox u Wordu

Quote:
Kobelo kaže: Pogledaj post
Molim Vas za pomoć, prilično je hitno i bitno
Vidi ovdje i ovdje
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:13   #4115
nije dobro, stavlja mi simbole pored prazne kockice, a treba unutar nje biti
Kobelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:05   #4116
Check Box Content Control u Wordu

Quote:
Kobelo kaže: Pogledaj post
nije dobro, stavlja mi simbole pored prazne kockice, a treba unutar nje biti
Trebao si postaviti screenshot da vidimo o čemu se radi. Ako radiš na Wordu 2013, moraš dokument snimiti a da nije u kompatibilnom modu. Tada sa kartice Developer koristi "Check Box Content Control".
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:12   #4117
Trebao bi u Excelu izraditi strukturni krug na način da ima najveći dio polazište u 0° i ide u suprotnom smjeru kazaljke na satu. Znači da ovaj zeleni dio krene o crne crte u kontra smjeru kazaljke na satu, kojem potom slijede po veličini ostali dijelovi.

https://postimg.org/image/oua17i16t/

Gdje u postavkama mogu urediti u Excelu ili Wordu?
scorpion87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:07   #4118
Powerpoint pitanje

Kad otvorim prezentaciju, ne otvara mi normalno nego ide u full screen na drugi monitor automatski. Kak da napravim da mi se otvara to na prvom monitoru i da ne ide odmah na full screen prezentaciju nego onako normalno?
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:28   #4119
Excel - funkcija SUM

Jel mi moze netko pomoci? Ne koristin inace bas Excel i znam da su ovo osnove, ali na youtube-u je sve tako komplicirano objasnjeno da te zbuni jos vise.

Uglavnom, treba mi ona opcija SUM da zbroji npr iznose u 10 celija, i u 11. ukupan zbroj.
Dakle, moze mi netko objasniti korak po korak kako postaviti tu funkciju?
Jel trebam oznaciti sve te celije za koji mi treba zbroj i stisnuti na neku ikonicu, ili bas rucno upisati tu funkciju?
Sjecam se da ide nesto kao: =SUM(adrese celija koje zelim zbrojiti)

Pliz help!
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:52   #4120
Da li u Excelu postoji neki način kako jednostavnije razdvojiti podatke koji su nabrojeni unutar jedne ćelije ?
Npr. podatak1; podatak2; podatak3... koji bi trebali ići u odvojene ćelije.
Ili baš moram ručno?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.