Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 20:43   #81
Quote:
charmed_01 kaže: Pogledaj post
Ne znam za gospodina Domančića, ali imam iskustva s bioenergijom.
Nakon što su "pravi" doktori , draga Night.Elf., u mom slučaju sj..... sve što su mogli a problem ne da su ispravili, već je bio veći no ikad, spomenuli su mi alternativu. U početku sam bila skeptična i vjerujte mi, da mi u najgorim trenutcima u mom životu nije bilo do toga da netko pravi budalu od mene. S vremenom je sve to postalo smiješno. A znate kad mi je prestalo biti smiješno. Kad me moj liječnik pogledao i nije mogao shvatiti kako to da sam odjednom ok.
Ne želim ispasti licemjerna. Poštujem medicinu kao znanost i kao profesiju, liječnike kao ljude malo manje, no to je samo moje mišljenje i moje ružno iskustvo.
Problem sa bioenergičarima i ostalom alternativom je u tome što se svatko hvata očajnih ljudi i onda je u tom moru "stručnjaka" teško prepoznati prevaranta. Ja sam imala sreće, bar u tome.
Zapravo, mislim da ni svi bioenergičari nemaju energije za riješiti svaki problem. Čovjek kod kojeg sam ja išla je otvoreno rekao što on može a što ne može napraviti. Jednom mom prijatelju je rekao da mu on nikako ne može pomoći. I to je u redu. Možda ti sruši onaj posljednji san da će biti bolje, ali bar te ne zavarava.

Ispričavam se na dugom postu ali eto.
Samo naprijed! Sretno!
Poštovana,

kod kojeg bioenergičara ste bili?
Naime, ni meni baš tradicionalna medicina više nije od pomoći pa već neko vrijeme razmišljam o alternativi. No kako nemam novaca na pretek, također se bojim da ne završim kod nekog šarlatana.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
jaizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 00:35   #82
Ja sam bila kod njegovog učenika u Zg s mamom i sestrom. Bila je teška bolest u pitanju kod mame. Imala je rak. Koliko znam,normalna je pojava na početku da ti se stanje lagano pogorša jer ti otvara auru i počinje čišćenje tako da ti sve "izbija na površinu" a i organizam je u laganom šoku zbog toga. Zato ljudi uglavnom postanu skeptični ako odmah ne dobiju čarobno ozdravljenje.
Ali nakon toga slijedi onaj dio kad sve kreće nabolje.
Mojoj mami nije ništa obećavao samo je obećao da će dati sve od sebe.
Uspio joj je spustiti razinu markera u organizmu i rješiti je boli koja je bila užasna i svakodnevna. Vidno joj se stanje popravilo i bila je sretna i svježa kao nekad. Ona je već bila u odmakloj fazi bolesti tako da se nije moglo puno učiniti ali samo ovo je bilo dovoljno veliko da joj olakša i popravi vrijeme koje je imala da kvalitetnije živi. Kamo sreće da sam prije čula za to i isprobala. Nakon svega vjerujem da je moglo biti drugačije da smo došle puno ranije. Problem zašto alternativa ne može djelovati svom svojom snagom je zato što nam je zadnja na popisu-kad su nam sva vrata zatvorena. Kad su nas već gadno zatrovali tabletama,kojekakvim kemikalijama,kemoterapijama,zračenjima...kad je bolest uzela toliko maha.
Treba krenuti s tim od samog početka. Pa i kad čovjek nije bolestan. Povremeno otići da se pročistiš i napuniš energijom. Zbilja je prekrasan osjećaj. A to je ujedno i preventiva jer do bolesti dolazi kad aura napukne na pojedinim mjestima i tu smo onda najosjetljiviji za napad bolesti.
Kad odlaziš redovito osim što se napuniš energijom oni ti paze na auru.
Jedna poznanica što ima ogromnu količinu bioenergije i što je dolazila kod nas u zadnjim danima mamine bolesti je točno pod rukom osjećala i znala bez da smo joj išta rekli koji organ joj je u kakvom stanju. A znala je i kad će umrijeti.
A moja prijateljica koja se borila s neplodnosti nekoliko godina i imala par operacija,pustih hormona i ko zna čega sve ne,doktori je uništili doslovno-izmasakrirali. Nakon što ju je ona istretirala,ni mjesec dana nakon toga je zatrudnila.
Kod Zdenka smo trebali ići s mamom ali je bilo kasno,tako da ga nisam upoznala. Moram reći da sam bila strašno skeptična kad sam doznala za to i kad sam krenula istražiti to prije nego dovedem mamu. Bila sam teška.
I tip je djelovao prgavo. Do te mjere da mi je došlo da ga pošaljem negdje...Dotukla sam i ja njega,doslovno umorila sumnjičavošću.
Ali čujte,nakon što sam otišla,probala,uvjerila se,atmosfera je bila ugodna,često smo se smijali ko ludi koliko smo se svi opustili. Čak mi je djelovao pomalo šarmantno.
Mislim da postoji dobar razlog zašto su takvi. Sažaljenje čovjeka samo navodi da se osjeća još jadnije,sažaljenje ne potiče čovjeka da se bori i da bude jak.
To izgleda pomalo brutalno ali mislim da s psihološke strane ima svoju svrhu.
I još jedna stvar. Pomoći se može samo onome tko to uistinu želi.
Ako se čovjek ne može prepustiti i otvoriti nema nikakve šanse da na njega utječe.
Na mene i mamu su mogli utjecati,mi smo se opustile i zbilja prepustile. Do sestre njih trojica zajedno nisu uspjela doći. Ona jednostavno nije mogla iznutra to prihvatiti,nepovjerljiva je i preracionalna.
Tako da se iskustva razlikuju od čovjeka do čovjeka,poodmaklosti bolesti (ali to ne mora biti uvjet) i same otvorenosti i razumjevanja čovjeka prema takvom načinu liječenja.
Što se plaćanja tiče,tip na kraju tjedna izađe iz prostorije,mi mu u kuvertama ostavimo na stolu tko koliko može,cijeni ili hoće bez potpisa,tako da je maksimalno fer što se toga tiče.
Soul 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 00:59   #83
Isrpicavam se sto bas ne pratim sport, ali sto je to bilo Ivanu Balicu u cemu mu je Domancic pomogao? Neka ozljeda vjerojatno...koja i kako je to islo, lijecnici mu nisu mogli pomoci ili sto je u pitanju?
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 14:06   #84
Moze li se dobiti telefon tog bienergeticara iz Zagreba?
hvala !
Toliman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:53   #85
Quote:
Toliman kaže: Pogledaj post
Moze li se dobiti telefon tog bienergeticara iz Zagreba?
hvala !
BIOTERAPIJE 2008

prijave za terapije na tel.
+386-4-588-44-96
I 12. 01. - 15. 01. SO/NE/PO/TO
II 17. 01. - 20. 01. ČE/PE/SO/NE
III 24. 01. - 27. 01. ČE/PE/SO/NE
IV 31. 01. - 03. 02. ČE/PE/SO/NE
V 07. 02. - 10. 02. ČE/PE/SO/NE
VI 14. 02. - 17. 02. ČE/PE/SO/NE
VII 21. 02. - 24. 02. ČE/PE/SO/NE
VIII 29. 02. - 03. 03. PE/SO/NE/PO
IX 10. 03. - 13. 03. PO/TO/SR/ČE
X 21. 03. - 24. 03. PE/SO/NE/PO
XI 27. 03. - 30. 03. ČE/PE/SO/NE
XII 03. 04. - 06. 04. ČE/PE/SO/NE
XIII 10. 04. - 13. 04. ČE/PE/SO/NE
XIV 24. 04. - 27. 04. ČE/PE/SO/NE
XV 01. 05. - 04. 05. ČE/PE/SO/NE
XVI 08. 05. - 11. 05. ČE/PE/SO/NE
XVII 14. 05. - 17. 05. SR/ČE/PE/SO
XVIII 25. 05. - 28. 05. NE/PO/TO/SR
XIX 30. 05. - 02. 06. PE/SO/NE/PO
XX 06. 06. - 09. 06. PE/SO/NE/PO
XXI 12. 06. - 15. 06. ČE/PE/SO/NE
XXII 20. 06. - 23. 06. PE/SO/NE/PO
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:56   #86
Molim Soul 5 da posta broj telefona ili bar kaže o kome je riječ.
Hvala!

Zašto se bojite napisati imena tih ljudi?
jaizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:58   #87
Imam jednu poznanicu koja tvrdi da je iscjeljenje normalna stvar. Ona radi u bolnici gdje dolaze ljudi u poodmakloj fazi raka pluća i veli da se na svakih 70 bolesnika jedan otpisani iscijeli, e sad kako to ne zna. Ljudi koji rade na takvim odjelima s takvim pacijentima se najbolje mogu uvjeriti da se takve stvari događaju.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 16:08   #88
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Da li je neko možda od Vas bio kod bioenergičara Zdenka Domančića u Sloveniji, Kranjska Gora? Navodno je jako dobar! Bio je na TV! Ako ste bili kako ste zadovoljni? Ja ću se naručiti, samo ne znam koliko se čeka? Pozdrav i javite se
Bok, evo samo da ti javim da sam bila kod Domančića taman kad je Hrga snimala emisiju 10 do 8. Ja sam prezadovoljna, tip me oduševio. Uglavnom samo ću ti reć da je ta medicina 1000 godina ispred klasične medicine, jedino je problem šta se puno čeka na terapiju, po par mjeseci. Njemu su znanstvenici dokazali da pomaže tako da..
Uglavnom osjećaj koji gore doživiš je ludilo brale, ma nešto savršeno..
Nema tu nikakvog prodavanja magle, probaj pa ćeš znat o čemu ti govorim..
dr_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 16:30   #89
Quote:
dr_1 kaže: Pogledaj post
Bok, evo samo da ti javim da sam bila kod Domančića taman kad je Hrga snimala emisiju 10 do 8. Ja sam prezadovoljna, tip me oduševio. Uglavnom samo ću ti reć da je ta medicina 1000 godina ispred klasične medicine, jedino je problem šta se puno čeka na terapiju, po par mjeseci. Njemu su znanstvenici dokazali da pomaže tako da..
Uglavnom osjećaj koji gore doživiš je ludilo brale, ma nešto savršeno..
Nema tu nikakvog prodavanja magle, probaj pa ćeš znat o čemu ti govorim..
A koja mu je cijena?
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 17:04   #90
Znam da nema cijene, kad završi terapija, znači četvrti dan ti ako si zadovoljan sa terapijom ostavljaš na stolu u kuverti onoliko koliko ti želiš, znači ne moraš ostaviti ništa ako nisi zadovoljan, znači nitko ne zna da li si šta ostavio ili koliko si ostavio. Dolaze i jako siromašni ljudi kojima on plaća smještaj. Uglavnom šta da ti kažem, tip ima milijune, ljudi mu ostavljaju i nekretnine, ne mora više nikad radit ni on ni njegova cijela obitelj a tip i dalje liječi i boli ga k... za pare., znam samo da u životu nisam upoznala bolje ljude, jer imat toliko para i opet svaki dan radit za bolesne ljude, ma svaka mu čast..
dr_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 17:20   #91
I da ne zaboravim napisat šta je meni bilo, jedan dan samo mi je nestalo ravnoteže i više se nisam mogla dignut iz kreveta, stalno mi je bilo slabo, vrtoglavice samo takve, više nisam mogla samostalno hodat, i sve bi to još bilo izdržljivo a da vam nije od 0-24 slabo, totalna malaksalost i povraćanje, doktori me šopali tabletama i tako ne mjesec dana nego godinu i pol. Uglavnom očito je da klasična medicina nema lijeka za to jer bi valjda već nakon godinu i pol to prošlo..
Bolest se zove neuronitis vestibularis..
I sad nakon terapije kod Domančića, vrtoglavice su se smanjile za 90%, malaksalosti više nema, i napokon mogu sama hodat.
Planiram otić još jednom pa da sredim tu bolest ali ovaj put sto posto..
dr_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 18:06   #92
Quote:
dr_1 kaže: Pogledaj post
I da ne zaboravim napisat šta je meni bilo, jedan dan samo mi je nestalo ravnoteže i više se nisam mogla dignut iz kreveta, stalno mi je bilo slabo, vrtoglavice samo takve, više nisam mogla samostalno hodat, i sve bi to još bilo izdržljivo a da vam nije od 0-24 slabo, totalna malaksalost i povraćanje, doktori me šopali tabletama i tako ne mjesec dana nego godinu i pol. Uglavnom očito je da klasična medicina nema lijeka za to jer bi valjda već nakon godinu i pol to prošlo..
Bolest se zove neuronitis vestibularis..
I sad nakon terapije kod Domančića, vrtoglavice su se smanjile za 90%, malaksalosti više nema, i napokon mogu sama hodat.
Planiram otić još jednom pa da sredim tu bolest ali ovaj put sto posto..
Super da ti je pomogao.
Što tamo moraš biti 4 dana. Ja sam mislila da se ide to na tretman, pa da dolaziš više puta?
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:44   #93
I ja sam bila kod dotičnog "gospodina" prije godinu dana. Apsolutno mi nije pomogao, niti malo!
Nelly_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:59   #94
Gore moraš bit četiri dana, a sad na tebi je ako ćeš putovat svaki dan ili ćeš si nać smještaj. Ako krećeš iz Rijeke, do gore ti treba nekih 2 i pol sata. Ja sam bila u hotelu 4 dana, ako si možeš priuštit, stvarno je savršeno. I bez brige nemam baš para na bacanje ali sam uspjela skrpat za to. Možeš nać i privatno smještaj, pretraži malo po netu, nije skupo.
dr_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:19   #95
Ima li meni pomoci??

Provela sam 2 mjeseca u bolnici i doktori mi sumnjaju na shizofreniju.Može li tu pomoći bioenergija??
__________________
LIVE YOUR DREAM!
Jeanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:19   #96
Question

Ispričavam se. Nisam čitala do kraja. Moje pitanje je da li je gosp. Zdenko DOMANČIĆ izlječio od depresije i oscilacija raspoloženja? Koliko ja znam shizofreniju nije moguće liječiti bioenergijom.
moher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 03:43   #97
Evo još informacija
http://web.mac.com/bioenergy/Healing...eminars_2.html
Gesualdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:56   #98
zdenko domancic ne tvrdi da moze svakome pomoci, niti tvrdi da ce svatko isti tren poletjeti od zdravlja nakon prvog tretmana. ono sto je cinjenica je da se metodom zdenka domancica mogu raditi stvari o kojima medicina ne moze ni sanjati. zbog toga domancic ima pravo biti bahat. vecina "neizljecivih" bolesti, njegovom metodom se lijeci ili bar ublazava.

vi koji smatrate da je to prodavanje magle, zapitajte se zasto zdenko domancic ne trazi nikakvu fiksnu tarifu.

vi studenti medicine koji vjerujete samo u stvari koje su "znanstveno dokazane", zdenko domancic je znanstveno dokazao svoju metodu pred cijelom ekipom lijecnika i novinara prije 25 godina kada je izlijecio cijelu grupu ljudi od vlazne gangrene. u to vrijeme jedino rijesenje za vlaznu gangrenu bila je amputacija noge. danas, 25 godina kasnije medicina je napredovala u polju vlazne gangrene tako sto imaju krasne cirkularne pile za preciznu amputaciju noge. slovenski lijecnik, poznanik zdenka domancica ljudima sa gangrenom kaze da idu kod zdenka domancica i mole ga da ih primi preko reda ili ce morati pristati na odgovor medicine - rezanje noge.

zdenko domancic znanstveno dokazuje svoju metodu iz dana u dan, samo odredjenim lobijima ne odgovara da se za to zna.

ja osobno ne vjerujem u njegovu metodu, jer se vjeruje u nesto sto se ne moze dokazati. ja znam da ta metoda radi.
Izraphel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:54   #99
To što on priča da je znanstveno dokazano neka navede znanstvene radove rađene na tu temu i citira autore koji su to dokazali pa neka time potvrdi da je znanstveno dokazano.Jer nije znanost što je neki liječnik rekao da to šljaka,to je njegovo osobno mišljenje.Pa radilo se i o više njih koji isto tvrde.A kad te tvrdnje potkrijepi znanstvenim radom koji je priznat od mjerodavnih stručnjaka,to je onda sasvim nešto drugo.Osobno sam se više godina intenzivno bavio alternativnom medicinom i vidio sam rezultate i dosege takvog načina liječenja.

Ja ću navest primjer iz moje obitelji,nije u pitanju bioenergija nego molitva,otac je po molitvi ozdravio od dijabetičke neuropatije kroz period od 10 tjedana i evo već 5 godina da mu se nikakvi simptomi nisu pojavili.Znači izliječen je od neizliječive bolesti.Moja baka je također po molitvi,i to trenutno,ustala nakon hipovolemijskog šoka od kroničnog krvarenja(dva čira na želudcu su perforirala i tri dana je povraćala krv i imala proljeve crne kao katran) bez ikakve terapije(liječnici će znat o čemu govorim) i živila je nakon toga još 5 godina(do 90-te godine života) pa se ne usuđujem tvrdit o znanstvenom dokazivanju iako se to odvijalo pred mojim očima.Znam liječnicu koja je nakon 7 godina ustala iz kolica,također po molitvi a rekla je da današnja znanost(medicina)nema lijeka za njenu bolest(bilo je u Jutarnjem na duplerici mislim 2001. u 11 ili 12 mjesecu).Nema tako davno da sam gledao kako trči a bila je otpisana.Znanost je sve što se može dokazat,opetovano potvrdit a da je to statistički značajno.Jer i ćorava koka nabode zrno,koliko je samo ljudi bilo kod njega a pitanje je jel baš on pomogao ili je osoba bila pod terapijom u vrijeme kad je išla kod njega i ta joj terapija pomogla a ispalo je da je on nešto učinio.Ovim ne želim reć da on to nije učinio nego da nema dokaza da je upravo to on učinio.I upravo zato postoji znanstveno dokazivanje,da se ne dogodi da neko prodaje muda pod bubrege.Često terapija neke bolesti zna trajat godinama i na kraju se dogodi ozdravljenje od te terapije.Premo tome niko nije utvrdio da je baš on ozdravio tu osobu,ali također ni da je ta osoba ozdravila od medicinske terapije pa to ostvlja mjesta raznim nagađanjima i mišljenjima.A znam i za dosta "čudotvornih izliječenja" koja su kratko trajala,osobi bude bolje neko vrijeme ali nakon par mjeseci ili godina opet dođe na staro,ili još gore.Zato za određene bolesti postoje i određeni vremenski periodi kušnje prema kojima se određuje nečije ozdravljenje i načini procjene jel baš od toga neko ozdravio ili od nečeg drugog.

Ovim ne želim diskreditirat Domančića,ne želim reć da nije nikog izliječio nego samo to da još niko to nije zaista dokazao da je bolesnik ozdravio baš od njegove terapije.A za tvrdnje da je to znanstveno dokazano gore sam napisao samo neke smjernice prema kojima se određuje jel nešto znanstveno dokazano ili nije.
Koliko sam upoznat od metoda alternativne medicine zasad je samo akupunktura ušla u službenu medicinu jer se zaista potvrdilo da djeluje i zna se i kako djeluje.Doduše ima liječnika koji se bave i ostalim oblicima alternativne medicine ali to čine na vlastitu odgovornost i iza toga ne stoji medicinska znanost.Koliko će se nešto pokazat uspješnim pokazat će se s vremenom
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:49   #100
dokazano je... ponavljam: prije 24 godine izlijecio je cijelu grupu ljudi koje je medicina otpisala. to nisu bili njegovi klasicni pacijenti, vec ljudi u bolnici koji su pristali na testiranje lijecenja njegovom metodom pred ekipom lijecnika i novinara. o tome je napisana knjiga koju i danas imam u kuci (samo sam trenutno u zagrebu na studiju pa ne mogu do nje), cini mi se da se zove "Iscjelitelj Domancic - lijecenje bioenergijom, raporti sa znanstvene provjere".

evo jedan izvadak clanka u glasu istre:

"Da bi uopće mogao raditi u Sloveniji, podvrgnut je testiranju na slovenskom institutu BION, da bi se utvrdilo da njegova metoda ne šteti ljudima - što je i dokazano - te je nastavio svoj životni put upravo u Sloveniji. Domančić ipak ne miruje, već ide i korak dalje. Nakon što je dostavio rezultate istraživanja na najtežim, onkološkim pacijentima, ured za znanost pri slovenskom ministarstvu za visoko školstvo, znanost i tehnologiju odlučio je financirati ponovno istraživanje i pokažu li se rezultati istovjetni prvom testiranju, spremni su mu financirati i patentiranje te metode. "

link na clanak: http://umag-portal.com/vijesti/hrvat...lo-vise-od-mi/

ono sto je zanimljivo je da nakon svake znanstvene provjere koju on uspjesno obavi, istrazivanja prestaju i o njima se jako slabo pise i govori. na onkoloskom institutu u sloveniji tretirao je tkivo tumora u eprueti i nakon nekoliko minuta efekt na stanice tumora je bio kao nakon 7 kemoterapija, dok su ljudske ne-tumorske stanice ostajale zdrave. naravno, istrazivanja su odmah prekinuta iz nepoznatog razloga.

ali sve sto kazem tesko da ce vas uvjeriti dok jednog dana ne odete sami gore i vidite kakav je osjecaj kad vas netko pogledom iskrivi da se vise ne mozete uspraviti.

Zadnje uređivanje Izraphel : 02.04.2008. at 16:21.
Izraphel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.