Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 18:36   #1
google drive

Ljudi pomoc, skinuo sam google drive foder na komp i prebacio sve podatke na njega. I sve super, skidao ih par dana da bi na kraju folder bio prazan tj nema podataka. Vidim sve podatke kad uđem preko neta na google drive ali to mi bezveze. kako da namjestim da vidim sve preko kompa ili kako da sve prebacim nazad?
Cale80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 18:43   #2
Quote:
Cale80 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomoc
http://www.itdesk.info/prirucnik_kor...oogle-disk.pdf
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 20:22   #3
hvala puno, vrlo korisno mada ne vidim rješenje kako vidjeti google drive preko kompa. Znači sve mi se sa kompa prebacilo na gogle drive a sad ne vidim na kompu ništa kad uđem u drive
Cale80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:08   #4
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...49760088,d.bGg
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:56   #5
Jos jucer san vidija da na google drive iman 99% popunjesnosti znaci 14.9 od 15GB. Danas uden i vidin da iman 13 od 15GB. Pod aktivnosti nevidin da je ista brisano, sad me zanima sta se dogodilo, jesu li mi se neki fajlovi po defaultu izbrisali ili mozda komprimirani??
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:36   #6
da ne otvaram novu temu, imam pitanje u vezi Gdrivea.

imam 2 accounta, ajmo reći privatni i poslovni. instalirala sam aplikaciju na win7, prebacila fino sve što treba u folder D:\GDrive, popunilo taman 8 GB, 2 su puna od maila, i ostalo mi 5 što će mi biti dovoljno kroz narednih par godina da popunim podacima.

e sad. što s ovim poslovnim? u postavkama Gmaila postavila sam da PRIVATNI bude delegat POSLOVNOME, dakle da upravlja njegovim stvarima. kako da namjestim da mi na programu budu oba dostupna? tj. da imam foldere Gdrive PRIVATNI, koji je npr. na D:\GDrive, i GDrive POSLOVNI koji će biti na E:\GDrive?

opcija da šeram sav sadržaj poslovnog nije moguća jer ima 10-ak GB, a ja na privatnom samo 5 GB slobodno.

google kaže da za sad nema rješenja, ali možda je netko uspio naći zaobilaznicu pa eto, nek šera
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2021., 11:38   #7
Quote:
xlr kaže: Pogledaj post
S obzirom koliko para ljudi bace na gluposti, ovo nije tako strasno. Ima vec 4-5 godina da sam na placenom prostoru i ne razmisljam previse o tome. Prvo imao 100GB, sada sam na 200. Sve slike su mi gore, my documents s kompa je sinkroniziran i to mi je dostupno gdje god, kao i sinkronizacija podataka s nekoliko mobitela u svrhu backupa (svi bitni folderi se uploadaju na drive u real timeu kroz foldersync).

Alternativno sam se igrao s privatnim cloudom i vpn pristupom, ali sad kako sam iza cgnat-a to mi je sve malo otezano + nije mi prakticno na duze staze.

Radije dam parsto kn godisnje i prst u uho.

https://i.imgur.com/JQlzUbE.jpg
Pa da.

Uostalom najavljuju i novi "Google Drive for Desktop" koji će objediniti poslovne i privatne korisnike i zamijeniti aplikaciju "BackUp and Sync".

Koliko sam skužio, aplikacija će imat jednu prednost, a to je da će se na kompu prikazivati sve datoteke i mape iz Drivea, čak i one koje nisu downloadane na komp, pa po potrebi se može preuzeti (to drugi servisi već imaju, npr. OneDrive, pa se prikazuje ikonica oblaka ako je fajl dostupan samo online, a zelena kvačica ako je fajl i preuzet).

Trenutno je to kod Google Drivea jako nezgodno napravljeno, tj. nema te opcije. Recimo ja imam relativno malo mjesta na mom SSD-u i syncam samo određene foldere iz Drivea, ali čim mi zatreba nešto drugo moram ići u postavke, pa sinkronizirati dodatno cijeli folder itd.

Koliko sam skužio to je to što nazivaju File Streaming tako da to jedva čekam. Najavili su službeno na svojim stranicama "kasnije ove godine" tako da strpljivo čekam.
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 20:50   #8
https://www.bug.hr/softver/google-sp...-u-jednu-22324

Evo izlazi konačno novi Drive sa stream opcijom

kako kaže komentar na članak: oj, aplikacijo iz dva dela, opet ćeš nam biti cela.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 22:00   #9
Ono što ima Dropbox, da mi na Quick accessu ili ispod This PC stoji Dropbox koji se stalno ažurira, jel postoji takva fora "virtualne mape" sa datotekama kod Google Diska?
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 00:17   #10
Nez dal sam skuzio dobro sta pitas, pa uvijek si mozes pinnat Google Drive folder u Quick access i tamo su ti svi dokumenti i sinkroniziraju se

Sad kad su prešli s programa BackUp ans Sync na program Google Drive riješili su neke probleme puno elegantnije, tako recimo javlja ti se Google Drive mapa u obliku virtualnog hard diska koji ti i prikazuje odmah koliko pohrane ti je ostalo na Driveu. (Mozda si na to mislio)

I uveli su taj File Stream o kojem stalno tupim, tj. možeš drzat sve ili odredene fajlove na netu bez da ti zauzimaju mjesto na disku od kompa, a i dalje su svi fajlovi vidljivi kao da su na kompu.

Uglavnom nez sta cekaju jer na homepage od Google Drive i dalje nude za download stari program BackUp and Sync... A ovaj novi se može preuzet s njihovih stranica ali mora se ući u FAQ i među odgovorima su linkovi za novi exe

Prije instalacije treba deinstalirat stari program
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 21:36   #11
Prije par dana sam ga nekom instalirao, nisam ni znao da su se promijenili. Malo me je zbunilo ovo streamanje, kao i to što kod instalacije fali pitanje želiš li da ti povuče Moje dokumente i Radnu površinu. Sad kad se instalira ima daleko manje koraka.

Backup and sync from Google bio mi je sasvim dobar, nije bilo potrebe za promjenom.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 22:15   #12
Quote:
Jobi kaže: Pogledaj post
Nez dal sam skuzio dobro sta pitas, pa uvijek si mozes pinnat Google Drive folder u Quick access i tamo su ti svi dokumenti i sinkroniziraju se

Sad kad su prešli s programa BackUp ans Sync na program Google Drive riješili su neke probleme puno elegantnije, tako recimo javlja ti se Google Drive mapa u obliku virtualnog hard diska koji ti i prikazuje odmah koliko pohrane ti je ostalo na Driveu. (Mozda si na to mislio)

I uveli su taj File Stream o kojem stalno tupim, tj. možeš drzat sve ili odredene fajlove na netu bez da ti zauzimaju mjesto na disku od kompa, a i dalje su svi fajlovi vidljivi kao da su na kompu.

Uglavnom nez sta cekaju jer na homepage od Google Drive i dalje nude za download stari program BackUp and Sync... A ovaj novi se može preuzet s njihovih stranica ali mora se ući u FAQ i među odgovorima su linkovi za novi exe

Prije instalacije treba deinstalirat stari program
Evo skinuo programcic, i to je to. To sam želio, da ne moram otvarati browser, no on mi Google Sheets opet baca na browser. Nadao sam se otvaranju fajlova u Officeu ili neki njihov programcic da ne moram preko browsera, šteta.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2021., 01:57   #13
Lemonzoo - recimo da imas google drive 200 GB i imas hard disk od 250 GB, ako ides syncat cijeli drive ode prostor

Doduse moglo se odabrat koje mape syncat al onda te dokumente koje nisi syncao ne mozes nikako nac npr u file explorer tražilici nego moras ic u browser na Drive da bi nasao, to me i zivciralo

Npr imao sam fajl od 3 mb u mapi od 10 gb, nisam htio syncat cijeku mapu a trebao mi je samo taj fajl.. onda sam morao ic na browser i skinut samo taj dajl

File streaming je zato puuno puuno bolja varijanta

**

Ja Sheets ne koristim pa nez, sta dokument koji je napravljen u Google Sheets se ne moze otvorit u excelu? nema mi to logike
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2021., 07:27   #14
Quote:
Jobi kaže: Pogledaj post
Ja Sheets ne koristim pa nez, sta dokument koji je napravljen u Google Sheets se ne moze otvorit u excelu? nema mi to logike
Trebao bi moći. Taj Sheets je za otvaranje kad surfaš serverom preko Chromea.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 10:56   #15
Meni Google Sheets samo u browseru otvara. Čak kad idem i ono "Opet with" ne nudi Excel.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 15:37   #16
Back up and Sync je meni koma. Ne da više dodavanje tuđih šeranih foldera u moj folder pa ih moram otvarati online. I onda ako hoću nekaj mijenjati moram skinuti, promijeniti, sejvati lokalno i natrag uploadati. A nekad je radio normalno ko i Dropbox, sve u folderu.

Jel ovaj Stream omogućuje da si dribve vidim opet kao i folder lokalno? Ili moram Čekati Drive for Desktop. I zna li netko kad će to izaći?
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 23:05   #17
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Back up and Sync je meni koma. Ne da više dodavanje tuđih šeranih foldera u moj folder pa ih moram otvarati online. I onda ako hoću nekaj mijenjati moram skinuti, promijeniti, sejvati lokalno i natrag uploadati. A nekad je radio normalno ko i Dropbox, sve u folderu.

Jel ovaj Stream omogućuje da si dribve vidim opet kao i folder lokalno? Ili moram Čekati Drive for Desktop. I zna li netko kad će to izaći?
Drive for Desktop je vec izaso...
https://www.google.com/drive/download/
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 23:30   #18
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Drive for Desktop je vec izaso...
https://www.google.com/drive/download/
Jes vec je mjesec dana dostupan od 19.7. sad pomalo gase stari Backup and Sync, prijelazno razdoblje je do 1.10. kada se vise stara app nece moci koristiti

Super mi je ova fora da je google drive na kompu prikazan kao hard disk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2021., 12:33   #19
nemudro sam uključio opciju da se sve slike automatski prebacuju na google photos, i naravno da mi je u tjedan dana to popunilo svih 15GB free prostora na google-u... kako imam važnih stvari na drive-u, da bi bilo što radio, morao sam osloboditi prostor, oslobio sam prostor tako što sam izbrisao sve fotke s google picture i došao ponovno na nekih 9GB slobodnog prostora pohrane... kada sam u google.picture.com to je lijepo vidljivo i naznačeno, međutim, kada sam na google.drive.com - jednostavno mi izbacuje da je storage FULL i da nemam pravo nikakve izmjene raditi dok ne oslobodim prostor/kupim više prostora... google-ao sam, ali nisam ništa našao, osim jednog posta na nekom forumu di je lik napisao da treba some time da se free space recover-a je li imao itko od vas sličnih problema, u čemu je fora?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2021., 13:36   #20
Probaj makar privremeno neki ful veliki fajl tipa od 500 mb (video ili nesto) iz svog drivea prebacit na komp i izbrisati s drivea, pa ces imat prostora, a onda kad drive prokuzi da ima i vise mjesta nego sto misli onda vrati

Ili kupi Google one pretplatu za 130 kn godisnje (to je za danasnje standarde prakticki free) pa ces imat 100 giga
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.