Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 12:12   #1
Provjera vitaminsko-mineralnog statusa

Prvo, ispričavam se ako postoji ovakva ili slična tema...nisam ju pronašla.
Molim vas, ako netko zna gdje bih mogla provjeriti razine vitamina i minerala u tijelu putem krvnog nalaza? ne želim to pokušavati preko nikakvih aparata...jer sam čula da postoje velika odstupanja i da je to čisto s**nje (da prostite)
Ja sam iz Osijeka, pa ako postoji kakav lanac privatnih poliklinika tipa sunce ili tako nešto - da to rade, eto please javite!Jako mi je to bitno jer imam velikih zdravstvenih problema,a dosadašnji nalazi su svi bili u granicama normale. Kod mene postoji velika mogućnost da je došlo do trovanja vitaminom a, i zbog toga želim kompletan nalaz vitamina i minerala!
Hvala unaprijed!
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:35   #2
molim vas ljudi...netko sigurno nešto zna...dali se to može uopće raditi?? doktorica mi je rekla da se to ne radi...ja znam da vami takvi testovi postoje, čak sam čitala na netu negdje da je naka mama svoje dijete vodila vaditi vitamine/minerale iz krvi..pisala je hrvatskim jezikom...tako da pretpostavljam da je iz ovih krajeva. Nisam napisala i kako sam spremna doći do Zg ako nema nigdje u mojoj okolici tatav tip pretraga....molim vas ako itko išta zna...i najmanji podatak o tome...bit ću mu veoma zahvalna...
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:41   #3
http://www.poliklinika-analiza.hr/in...255&Itemid=168... tu rade test iz kose
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:56   #4
Ja mislim da to radi Nado centar, onaj tamo kod Retfale Nove (kod Emezzete). Oni sve i svašta rade, mislim da sam pročitala da vade i vitamine i minerale. Probaj ih nazvati i pitati, i ak saznaš šta javi please ovdje, mene isto zanima dal rade i kolika je cijena a nikako da ih nazovem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 16:22   #5
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
Prvo, ispričavam se ako postoji ovakva ili slična tema...nisam ju pronašla.
Molim vas, ako netko zna gdje bih mogla provjeriti razine vitamina i minerala u tijelu putem krvnog nalaza? ne želim to pokušavati preko nikakvih aparata...jer sam čula da postoje velika odstupanja i da je to čisto s**nje (da prostite)
Ja sam iz Osijeka, pa ako postoji kakav lanac privatnih poliklinika tipa sunce ili tako nešto - da to rade, eto please javite!Jako mi je to bitno jer imam velikih zdravstvenih problema,a dosadašnji nalazi su svi bili u granicama normale. Kod mene postoji velika mogućnost da je došlo do trovanja vitaminom a, i zbog toga želim kompletan nalaz vitamina i minerala!
Hvala unaprijed!
Joj, de vidi ovo gore boldano.....pa to su potpuno nesuvisle tvrdnje....daj se opusti i napiši koju rečenicu više....Kod kog si bila, što su ti liječnici rekli, odakle ti uopće ideja o "trovanju vitaminom" itd..
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 17:48   #6
I mene ovo zanima.
Pijem prema preporuci neurologice raznorazne vitamine.

Pa se pitam kako mogu znati je li to što uzimam previše i može li mi štetiti?
Da, pitala sam, nisam takva bena da ne pitam, odgovor je bio da pijem npr. tri mjeseca, pa napravim pauzu itd.

Pijem neurobion (b kompleks), vitamin c, vitamin d, kalcij, omegu putem lanenog ulja.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 11:53   #7
ne trebate se bojati vi koji pijete multivitamine, to su jako male doze vitamina...ne postoji rizik od hipervitaminoze. ja sam pila par dana roaccutane, i jako sam loše reagirala na njega, sada imam puno simptoma koji upućuju na trovanje vitaminom a (roaccutane je derivat vitamina a - kao da uzimate vitamin a u ogromnim količinama) e sad kod mene čak ne mora biti ni da je hipervitaminoza, možda je nešto gore - u svakom slučaju je ispalo da sam jako osjetljiva na taj lijek i razvila sam užasne nuspojave...sada pokušavam eliminirati dio po dio, kako bih shvatila što mi se točno preokrenulo u organizmu.
mislim da taj nado radi taj status preko tog nekakvog aparata...ali ja ne vjerujem takvim stvarima...htjela bih dobru staru analizu iz krvi. platit ću koliko god treba.
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:06   #8
ja sam kompletno i vitamine i minerale vadila u Zg-u na Rebru.izvadili su mi podosta krvi,ali sto se mora,mora se ..samo sto sam nalaze preeedugo cekala,ali ok...
oni nikad nemaju reagensa -.-
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:02   #9
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
ja sam kompletno i vitamine i minerale vadila u Zg-u na Rebru.izvadili su mi podosta krvi,ali sto se mora,mora se ..samo sto sam nalaze preeedugo cekala,ali ok...
oni nikad nemaju reagensa -.-
kako si dobila uputnicu za tu pretragu?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 12:07   #10
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
kako si dobila uputnicu za tu pretragu?
specijalist je trazio da se napravi vise pretraga...nisam vadila samo vitamine i minerale,bilo je vise toga...ugl. dr opce prakse mi je dao uputnicu i onda sam se morala osobno ici naruciti na rebro,nisam dugo cekala i to je to
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 12:48   #11
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
specijalist je trazio da se napravi vise pretraga...nisam vadila samo vitamine i minerale,bilo je vise toga...ugl. dr opce prakse mi je dao uputnicu i onda sam se morala osobno ici naruciti na rebro,nisam dugo cekala i to je to
A koji specijalist ti je to tražio (ne mislim na ime specijalista nego na područje, npr. imunolog, kardiolog i sl)?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:05   #12
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A koji specijalist ti je to tražio (ne mislim na ime specijalista nego na područje, npr. imunolog, kardiolog i sl)?
znam na sta mislis
gastroenterolog..
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 17:01   #13
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
znam na sta mislis
gastroenterolog..
znaci prvo treba gastroenterologu otici da te usmjeri po uputnicu... to mi treba, tnx
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 18:06   #14
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
znam na sta mislis
gastroenterolog..
I jel te poslao da vadiš sve vitamine i minerale ili baš neke određene? I jel su te pretrage obične iz krvi ili se nešto specijalno vadi?

Budem ja to probala od moje imunologinje ižicati, nadam se da ću uspjeti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 11:14   #15
ma ne treba prvo kod gastroenterologa....to moze bilo tko poslati,ja mislim da cak moze i dr opce prakse...mene je to gastroenterolog poslao jer nitko ne zna sta mi je,pa su mislili da mi neceg ne fali,na kraju mi je samo razina d3 vitamina bila dosta niska,ali ok..

a kakva jos krv postoji? pa da iz obicne,i znam da su mi puno izvadili jedino epruvetu iz koje ispituju vitamin A umotaju u foliju,jer je on fotoosjetljiv..

ja sam morala ovo sve vaditi : krvna slika sa retikulocitima,status željeza, feritin, ukupni proteini s elektroforezom serumskih proteina i sa imunoelektroforezom,bil,AST,ALT,GGT,LDH,CK,AP,Ca,P ,Mg,Na,K,Cl,Zn,vitamin A,vit.D,vit. B12,Vit.B6,folna kiselina,kolesterol,TG,HLDL,LDL,guk,HbAlc,PV,fibrinogen,AP TV,tTG..time da mi je moj dr opce prakse pola toga zaboravio napisati,pa sam morala dosta vremena provesti po bolnici pa su mi jos nesto dodatno vadili i tako..

sretno s nabavljanjem uputnica
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:21   #16
Sad vidim da sam se krivo izrazila , mislila sam jel to obična pretraga iz krvi.

Joj predobro je, šta su ti sve povadili. Morat ću nabaciti malo kuknjavu svojoj doktorici, možda me pošalje. Ak neće onda budem kukala imunologu.

Eto jedna od prednosti kad ti je zdravlje totalno sjebano, barem koliko toliko uspiješ ižicati uputnice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:38   #17
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Sad vidim da sam se krivo izrazila , mislila sam jel to obična pretraga iz krvi.

Joj predobro je, šta su ti sve povadili. Morat ću nabaciti malo kuknjavu svojoj doktorici, možda me pošalje. Ak neće onda budem kukala imunologu.

Eto jedna od prednosti kad ti je zdravlje totalno sjebano, barem koliko toliko uspiješ ižicati uputnice.
da,samo sto se svi nalazi predugo cekaju..ja sam to sve vadila pocetkom kolovoza,i jos par nalaza nije gotovo ... o.O
je,je...samo sta ja umirem od straha na samu pomisao uboda i igle :/ mislila sam da je onih 6-7 epruveta koje su mi za ovo povadili sve,ali sam se prevarila
ma moj dr opce prakse je uzasan,ne da bas lako uputnice,i onda kad da,opet ne napise dobro...tako da 10 puta moram po jedno te isto ic..
a sto tebe muci kad oces provjeriti vitaminsko-mineralni status?
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:48   #18
Ja sam navikla i vaditi po 6-7 ampula krvi a i da čekam nalaze po 2-3 mjeseca.

Ma imam hipotireozu-manjak hormona štitnjače a ona zna uzrokovati manjak nekih vitamina i minerala pa bi to htjela provjeriti. Imam užasne grčeve u zadnje vrijeme, pa bi htjela isključiti da im je uzrok nedostatak magnezija, kalija ili kalcija.

Imam nekakvih imunoloških problema, pa ovi grčevi mogu biti simptom i toga al zato bi trebala ovo gore navedeno isključiti. A mislila sam da se vitamini i minerali mogu vaditi samo privatno, tako da mi je ovo odlična vijest, sad ću ih gnjaviti dok mi sve ne povade.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 15:27   #19
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja sam navikla i vaditi po 6-7 ampula krvi a i da čekam nalaze po 2-3 mjeseca.

Ma imam hipotireozu-manjak hormona štitnjače a ona zna uzrokovati manjak nekih vitamina i minerala pa bi to htjela provjeriti. Imam užasne grčeve u zadnje vrijeme, pa bi htjela isključiti da im je uzrok nedostatak magnezija, kalija ili kalcija.

Imam nekakvih imunoloških problema, pa ovi grčevi mogu biti simptom i toga al zato bi trebala ovo gore navedeno isključiti. A mislila sam da se vitamini i minerali mogu vaditi samo privatno, tako da mi je ovo odlična vijest, sad ću ih gnjaviti dok mi sve ne povade.
probaj nabaviti uputnicu da ti sve od jednom izvade..

ah,ja nisam,ali navikavam se od kad na rebru sve to vadim...oni nikad nemaju reagensa xD
sretno onda
pa jel uzimas kakav spazmolitik da ublazis grceve?
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:02   #20
Ma ne hvata to mene ovako, već kad krenem nešto naglo napraviti, recimo dohvatiti nešto, onda me uhvati grč.

A spazmolitici se daju ja mislim za drugu vrstu grčeva, za grčeve glatkih mišića (kod bubrežnih i žučnih kamenaca, menstruacije, kod grčeva crijevnih mišića i sl.)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.