Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2009., 14:42   #141
Quote:
Deirdre kaže: Pogledaj post
koristim bademovo ulje za skidanje šminke. međutim, smeta me masnoća koja mi ostaje na licu, čime je skinuti? ne mogu samo skinut šminku njime i namazat se hidratantnom kremom, pa se obično još umijem nekim gelom za umivanje. nisam sigurna koliko je to ispravno, pa me zanima kako vi to radite...
probaj namočiti tufnicu (vaticu) mlakom vodom prije nego što na nju naneseš bademovo ulje..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:54   #142
Quote:
Deirdre kaže: Pogledaj post
koristim bademovo ulje za skidanje šminke. međutim, smeta me masnoća koja mi ostaje na licu, čime je skinuti? ne mogu samo skinut šminku njime i namazat se hidratantnom kremom, pa se obično još umijem nekim gelom za umivanje. nisam sigurna koliko je to ispravno, pa me zanima kako vi to radite...
ja isto skidam šminku s bademovim uljem. nakon toga lice pređem s blazinicom natopljenom hidrolatom hamelisa!
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:03   #143
imam suhu kozu. koritim djecje bademovo ulje Hipp, pomijesano sa malo jojobinog ulja.
Grijesim li?
saudadde is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:29   #144
Quote:
saudadde kaže: Pogledaj post
imam suhu kozu. koritim djecje bademovo ulje Hipp, pomijesano sa malo jojobinog ulja.
Grijesim li?
ovdje se uvijek naglašava da je najbolje koristiti ulja koja su nerafinirana, hladno prešana, poput oshadhi, primavera, pranarom. ali ako tebi hipp ulja pašu po cijeni, kvaliteti itd... e sad, što se tiče same mješavine to ti je najbolje pitati merlinu, phyta, kurtizanu..ili pogledaj na nekoj od tema njega suhe kože (ili kako se već zovu)..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 09:53   #145
Quote:
mala angie kaže: Pogledaj post
ja isto skidam šminku s bademovim uljem. nakon toga lice pređem s blazinicom natopljenom hidrolatom hamelisa!
Što je to, gdje se kupi, koliko košta i za što služi?
Sinderella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 10:04   #146
hdrolat je cvjetna vodica

služi kao tonik za lice,
ovisno o tipu kože koji imaš možeš izabrati koji ti hidrolat odgovara

meni je to jedan od najboljih prirodnih proizvoda ( još kada ga obogatim sa svim i svačim)

evo ti link pa pi pogledaj http://www.aromaterra.hr/aromaterapi.../hidrolati.htm
na istoj stranici imaš shop pa možeš vidjeti cijene


što se tiče bademovog ulja kojim sklidam šminku, ja ga obavezno isperem sa nekim blagim gelom za umivanje i nakon toga stavljem hidrolat i uljnu mješavinu
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:28   #147
da li bademovo ulje ima rok trajanja i u kakvoj ambalaži treba stajati?
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 09:35   #148
Obavezno u tamnoj staklenoj boci. I naravno da ima rok trajanja, a ozbiljni proizvođač bi ga trebao i naglasiti. Ako nemaš veliku količinu i misliš da ćeš ga brzo potrošiti možeš ga držati na sobnoj temepraturi, ali ja sva ulja držim u frižideru
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:32   #149
ja kupila jučer od biofarma bademovo ulje
i ako koga zanima,onih malih flašica pumpica ima u butlersu u wg,oko 35kn koštaju
nadam se da će mi ovo ulje biti super,proučit ću vaše savjete
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:10   #150
Da li je bolje bademovo ulje nanositi na suhu kosu pa ju onda naravno oprati ( nešto kao maska) ili ga je bolje nanijeti na mokru kosu i pustiti da se posuši?
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:36   #151
Koje bademovo koristite?

Jel dobro ono Holyplantovo ?
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:25   #152
Holyplantovo za tijelo i kosu, Pranarom za lice
__________________
Ajmo crta, štrafta, prošetaj. Ovdi su veliki, mali ne smetaj..
vivien79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 18:44   #153
Sad ste me zainteresirale totalno i mislim da ću i ja uskoro u potragu za nerafiniranim bademovim uljem. Inače imam čudnu kožu, jako osjetljivu, na većini dijelova suhu a po nosu i bradi malo masniju i s malo proširenim porama. Sve kreme su mi šugave i nijedna mi ne valja, od najskupljih pa do najjeftinijih, jednostavno ih lice neće prima...
Proučit ću malo i ove vaše receptiće tu na forumu, možda baš naiđem na nešto što je za moju kožu. Javim vam kako je prošlo s bademovim uljem...
Pepitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:07   #154
ja imam psorijazu i zbog štitnjače jako suhu kožu i meni je bademovo ulje slabo...
još tragam za savršenim uljem koji nema svog jakog mirisa...
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:19   #155
Meni ga je dermatologinja preporučila za strije. Ovo ljeto iskočila mi jedna okomita na trbuhu. Niti sam trudna, niti sam imala bilo kakvih varijacij u kilaži. Samo jednog jutra evo nje. Isprva sam mislila da sam se nečim i ogrebala ili uštipnula, jer mi jednostavno nije imalo smisla da to bude strija.

Uglavnom mazuckala sam to kojih mjesec dana, a pomaka nikakvog. Možda je čak postalo i malo gore. Tako da sam se okanila ćoravog posla.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:40   #156
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Meni ga je dermatologinja preporučila za strije. Ovo ljeto iskočila mi jedna okomita na trbuhu. Niti sam trudna, niti sam imala bilo kakvih varijacij u kilaži. Samo jednog jutra evo nje. Isprva sam mislila da sam se nečim i ogrebala ili uštipnula, jer mi jednostavno nije imalo smisla da to bude strija.

Uglavnom mazuckala sam to kojih mjesec dana, a pomaka nikakvog. Možda je čak postalo i malo gore. Tako da sam se okanila ćoravog posla.
nikakva krema ti ne može maknuti već "gotovu" striju.
bademovo ulje je odlično za prevenciju strija, a ne "liječenje" već vidljivih strija...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:42   #157
Quote:
Pepitza kaže: Pogledaj post
Sad ste me zainteresirale totalno i mislim da ću i ja uskoro u potragu za nerafiniranim bademovim uljem. Inače imam čudnu kožu, jako osjetljivu, na većini dijelova suhu a po nosu i bradi malo masniju i s malo proširenim porama. Sve kreme su mi šugave i nijedna mi ne valja, od najskupljih pa do najjeftinijih, jednostavno ih lice neće prima...
Proučit ću malo i ove vaše receptiće tu na forumu, možda baš naiđem na nešto što je za moju kožu. Javim vam kako je prošlo s bademovim uljem...
za proširene pore ti je bolje ulje lješnjaka sa malo jojoba ulja.
mislim da će ti bademovo bit preteško..
imam sličnu kožu lica kao ti. koristim lješnjak+jojobu po preporuci znalaca sa foruma.
odlično mi je!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 11:35   #158
pitanje-da li ste primjetile razliku kad se mažete rafiniranim (iz apoteke npr.) bademovim i onim nerafiniranim?
ja koristim ono iz apoteke, ziher rarfinirano, ali samo za tijelo mackati. za lice imam svoju groovie mješavinu..
da li je za tijelo svejedno ili se ipak primjeti razlika?
Vorkosiganova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 11:45   #159
itekako se osjeti razlika u rafiniranom i nerafiniranom ulju!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 13:35   #160
može li detaljnije kakva je razlika?
Vorkosiganova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.