Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 09:45   #61
ja idem 28-og u Labin
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 16:34   #62
hello sunshine

potrošnja ti je sad u redu. pa znaš da potrošnja s plinom raste do 10%.
za pokazivač, dva savjeta.

1.trebala si napraviti kako smo ti i prvi puta rekli. majstora u auto, odeš do pumpe i natočiš punog. ako još uvijek pokazuje da je prazan, ne preuzimati auto dok to ne poprave.
2. imaj strpljenja. ja sam svoj plovak sam popravljao nekoliko puta i tek sam sada zadovoljan kako to radi. mislim da znam i u čemu je problem kod tebe ali nemogu biti siguran.
uglavnom, puno sreće.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 16:45   #63
Quote:
Sunshine_81 kaže:
I jos nesto, upuceno svima...

Kad idete na servis, pogledajte kakva ce biti prognoza 5 dana unaprijed i da li ima mogucnosti tuce.

Ostavila sam auto na servisu i vratili su mi ga s rupama na krovu, haubi i sl. Nisam znala da je to takav obicaj u servisima, mislila sam da ih stave pod krov i da su odgovorni za aute.

Mogu sad samo jadikovati i popraviti to kad skupim zivaca.

Ti zivis u snovima prepunim utopije

Moj je auto po prvi puta dobio koroziju po svim aluminijskim dijelovima motora (usisne grane na L-jetronic-u) tek u servisu jer su auto ostavili na travnatom dijelu i tamo je stajao 2 mjeseca tj. dok nisu dosli dijelovi iz Francuske...

A da samo znas sto su mi jos pokusali napraviti. naplatiti...

dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:58   #64
Hej I wonder,

lijepo da si se javio. Pitala sam zato jer (iako varira) potrosnja je veca za cca 25%, a ocekivala sam do nekih 15%. Auto lijepo radi, za sada se necu zaliti previse.

A to s pokazivacem goriva cu ici rješavati kad mi poprave auto, sad sam se vec i navikla. Vise me izivciralo sto se serviser htio derati na mene onaj dan jer sam prezahtjevna.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:07   #65
dtomas,

da istina, vjerovatno zivim u nekom svom svijetu. Ovo mi je bio prvi put da sam ostavila auto u ovlastenom servisu (koji je velik, uglancan itd.), prije sam (prethodni auto koji sam vozila) ostavljala auto u manjim servisima van grada, gdje su se brinuli za aute. Mozda vama nevjerojatno, ali ima toga. ) Eto odakle meni moje zablude.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:38   #66
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Hej I wonder,

lijepo da si se javio. Pitala sam zato jer (iako varira) potrosnja je veca za cca 25%, a ocekivala sam do nekih 15%. Auto lijepo radi, za sada se necu zaliti previse.

A to s pokazivacem goriva cu ici rješavati kad mi poprave auto, sad sam se vec i navikla. Vise me izivciralo sto se serviser htio derati na mene onaj dan jer sam prezahtjevna.
nemoj baš tako isključivo računati potrošnju. zadnji puta kad smo se čuli, mislim da nije ni bilo tako vruće. a ne vjerujem da si kupila auto bez klime pa moraš i na to paziti.
moj bivši auto je trošio od 5 litara benzina (laganica van grada) do 10 normalne vožnje s klimom po gradu. sadašnji je od 8 do 15 litara plina.
ja bih rekao da je za motor 1,2 L s 3 cilindra, 8 litara kombinirane potrošnje plina čisto OK.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:22   #67
Nemam klimu. Ne zato jer si je ne bih mogla priustiti, nego mi jednostavno ne treba. Ljeto je moje doba.

Ne zalim se pretjerano na potrosnju, samo sam pitala jel normalno, jer svi pricaju o tome "do 10%", pa mi nikako nije bilo jasno jel to zaista mora biti tako ili to ide i vise od tih 10% u praksi. Shvacas, zanimalo me jel kvar ako ide vise od 10% ili je normalno, a pri ugradnji se pricaju bajke kao i obicno? Zato ste vi svi tu, pa slusam vase iskustvo. )

Ok, to je onda rijeseno.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:32   #68
da još malo pojasnim.

ja nisam baš nekakav ekspert za plin. RR kaže da sistem sa direktnim ubrizgavanjem ne bi smio trošiti više od 5% od normalne potrošnje. ja mu vjerujem ali kad sam postavio pitanje da li to vrijedi i za motor od 3 cilindra, mislim da ni on nije znao.
stvar je u tome što takav motor neminovno ima manji moment pa ga shodno tome treba jače gaziti da bi išao otprilike isto kao i 4 cilindra motor.
ja i ne vidim nekakav poseban razlog radi kojeg bi takav auto trebao trošiti više plina, ali opet, ima puno takvih događaja što nas vraća na ono što sam rekao na početku.
ako i troši više od 10%, nije to zbog kvara nego zbog nepodešenosti uređaja.
za mene je 8 litara i dalje razumna potrošnja, ako je uključena i gradska vožnja na plin.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 09:59   #69
Pozdrav svima!

Kupio sam novu Astru, 5 vrata, prije 2 mjeseca i odmah dao ugraditi plin. Prošao sam 3000 km i kad se vozim na plin potrošnja mi je 10 lit. Vozim se normalno bez previše jurcanja, brzog startanja.Motor je 1.6, 105 ks. Čini mi se da je potrošnja veća nego što bi trebala biti. Molim vas vaše mišljenje.
Isto tako mi se čini da je dosta izgubio na snazi prilikom ubrzavanja.
Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:22   #70
mislim da 10lit ako je u gradu je sasvim ok?
frosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:34   #71
Quote:
Zeko kaže:
Pozdrav svima!

Kupio sam novu Astru, 5 vrata, prije 2 mjeseca i odmah dao ugraditi plin. Prošao sam 3000 km i kad se vozim na plin potrošnja mi je 10 lit. Vozim se normalno bez previše jurcanja, brzog startanja.Motor je 1.6, 105 ks. Čini mi se da je potrošnja veća nego što bi trebala biti. Molim vas vaše mišljenje.
Isto tako mi se čini da je dosta izgubio na snazi prilikom ubrzavanja.
sigurno je OK, kažu da službeno troši 8,5 po gradu, a sigurno je i više, tak da je 10 plina čist OK
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:30   #72
3,05 x 10 =30,5

8.5 x 10 = 85 i 50 u fond za isplatu uredaja....

a tu pricamo samo o 100km
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 14:28   #73
Hvala na odgovoru što se tiče potrošnje ali mi se čini da lošije starta kad sam na plinu. Nekako mi je 206 sa 75 ks puno poletniji auto od Astre sa 105 ks.

Računica za benzin bi mi bila 8(INA)X8 lit(koliko sam mjerio da troši benzina)=64 kn
Da li je možda(sad je kasno) bilo isplativije uzeti dizel s obzirom na potrošnju, cijenu goriva, trošak ugradnje i atesta?
Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 14:03   #74
Angry

imam i ja jedan problem.
imam ugrađen plin u p 406 1,8 16v. i neki dan ja da ću upalit auto kad opali nešto u motoru.dignem poklopac kad pukla isisna grana .vjerovatno je pukla zbog prevelike količine plina?!?.imam plastičnu ususnu granu i ugrađen lovato sistem. prije neki tjedan sam atestirao auto i prošao.
što se je dogodilo im zašto? ima i građen odušak na kutiji od filtera zraka da se nebi takvo što dogodilo.
otišao bi u neki drugi servis nego u kojem sam ugrađivao da to provjere.
da li auti da plastičnom usisnom grano moraju imati još kakvu zaštitu os eksplozije na njoj?
da ne spominjem da usisana grana dođe oko 1800 kn
__________________
LJULJAJ DO ZORE SUTRA SE NE RADI

TKO RADI RADILO MU SE O GLAVI!!!!!
shtajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 14:53   #75
Quote:
shtajac kaže:
imam i ja jedan problem.
imam ugrađen plin u p 406 1,8 16v. i neki dan ja da ću upalit auto kad opali nešto u motoru.dignem poklopac kad pukla isisna grana .vjerovatno je pukla zbog prevelike količine plina?!?.imam plastičnu ususnu granu i ugrađen lovato sistem. prije neki tjedan sam atestirao auto i prošao.
što se je dogodilo im zašto? ima i građen odušak na kutiji od filtera zraka da se nebi takvo što dogodilo.
otišao bi u neki drugi servis nego u kojem sam ugrađivao da to provjere.
da li auti da plastičnom usisnom grano moraju imati još kakvu zaštitu os eksplozije na njoj?
da ne spominjem da usisana grana dođe oko 1800 kn
Ovo sve zvuči da nemaš sustav za direktno ubrizgavanje (nemoguća detonacija u usisu) nego stari sustav sa isparivačem. E onda jel u tebi problem jer si svjesno ugradio jeftiniji i nepouzdaniji uređaj ili je u serviseru koji te nije pokušao odgovoriti. Na jednoj strani si uštedio a na drugoj češ sad skupo platit.
Ako ipak imaš direktno ubrizgavanje kod servisera na reklamaciju jer se to ne bi smjelo dogodit.
Moj serviser za plin daje godinu dana garanciju za direktno ubrizgavanje i NE DAJE je za uređaje s isparivačem baš zbog pojave detonacije.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 18:56   #76
dal je moguće pojačati kako usisnik zraka
__________________
LJULJAJ DO ZORE SUTRA SE NE RADI

TKO RADI RADILO MU SE O GLAVI!!!!!
shtajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 19:04   #77
može li se kako pojačati usisnik zraka
__________________
LJULJAJ DO ZORE SUTRA SE NE RADI

TKO RADI RADILO MU SE O GLAVI!!!!!
shtajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 20:34   #78
Quote:
shtajac kaže:
imam i ja jedan problem.
imam ugrađen plin u p 406 1,8 16v. i neki dan ja da ću upalit auto kad opali nešto u motoru.dignem poklopac kad pukla isisna grana .vjerovatno je pukla zbog prevelike količine plina?!?.imam plastičnu ususnu granu i ugrađen lovato sistem. prije neki tjedan sam atestirao auto i prošao.
što se je dogodilo im zašto? ima i građen odušak na kutiji od filtera zraka da se nebi takvo što dogodilo.
otišao bi u neki drugi servis nego u kojem sam ugrađivao da to provjere.
da li auti da plastičnom usisnom grano moraju imati još kakvu zaštitu os eksplozije na njoj?
da ne spominjem da usisana grana dođe oko 1800 kn
Pa ti sad reci da plin nije bomba?!
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 20:55   #79
Plin je bomba ka ga napraviš bombom isto kao i benzin.
Ne možeš ojačavati granu osim da staviš metalnu. A sad ak je serijski plastična ne znam gdje bi nabavio metalnu. Makar je bolje rješenje direktno ubrizgavanje.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 22:26   #80
Prije godinu dana u Astru 1.4i ugradio sam BRC, bilo je manjih problema sa radom u leru(kad bi se motor zagrijao u leru bi se gasio motor) , nakon zamjene mješača(flanđe) problem je nestao i auto radi mirno troši litru više nego benzina i ne osječam neki veči gubitak snage.
Galida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.