Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 18:15   #1181
Sad bih rado popio te pilule! Drago mi je što vidim da je bar neko izlečen. Hvala ti što si podelila ovo s nama.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 21:49   #1182
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Sad bih rado popio te pilule! Drago mi je što vidim da je bar neko izlečen. Hvala ti što si podelila ovo s nama.
Haha. I ja bih. I meni je drago što si se izliječila.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:18   #1183
Quote:
abcdefgh123456 kaže: Pogledaj post
Osim toga, prije par mjeseci sam počela uzimati kontracepcijske pilule i, potpuno nenadano, apsolutno svi simptomi su nestali u niti par dan. Prvo nisam mogla vjerovati da se napokon, nakon godinu i pol dana mučenja s ovim sranjem, mogu ravnati prema sebi, a ne prema planovima crijeva . Eto, vjerojatno su pilule samo djelomično utjecale na poboljšanje, a većim dijelom psiha jer nisam dopustila da me IBS pobijedi, ali savjetujem svoj ženskoj IBS-ovskoj populaciji da pokušaju u nadi da ću bar nekome pomoći.
koje pilule piješ?
marie_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:27   #1184
bit će ipak da je psiha, ali to je svima izgleda najteže prihvatiti.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:15   #1185
ne želim ti kvariti veselje, ali misliš li do kraja života piti hormone?
kad sam počela čitati pomislila sam da se ipak netko uspio izliječiti, kad ono......
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:41   #1186
Quote:
marie_zmaj kaže: Pogledaj post
koje pilule piješ?
Novynette.
abcdefgh123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:50   #1187
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
ne želim ti kvariti veselje, ali misliš li do kraja života piti hormone?
kad sam počela čitati pomislila sam da se ipak netko uspio izliječiti, kad ono......
Pa, s obzirom da imam 20 godina, bar idućih 10 godina. Ne izbog IBS-a, nego kao metodu kontracepcije. A i da ih ne koristim zbog kontracepcije, radije bih stalno koristila te "hormone" i imala normalnu kvalitetu života, nego da mi se cijeli život vrti oko stolice.

Uostalom, ti "hormoni" imaju mnogo pozitivnih učinaka (smanjuju rizik od raka crijeva/dojke itd.), a i poznajem puno žena koje su ih pile preko 10 godina, a da nisu imale nikakvih problema ni tijekom uzimanja pilula, a ni kasnije. Naravno, zato što su izvršile sve potrebne pretrage prije uzimanja i konzultirale se s ginekolozima.

Uglavnom, poznajem još jednu ženu koja se izliječila od IBS-a tako što je oko pola godine uzimala nekakav ruski gel (mislim da se zove enterosgel ili nešto u tom stilu) i već tri godine nema nikakve smetnje tako da osobno vjerujem da je 90% puta prema izlječenju stvar psihe jer kada netko jednom pronađe stvar koja mu odgovara, poboljša mu se kvaliteta života, a s ozbirom na to da je većini oboljelih uzrok svega stres, činjenica da možeš otići na putovanje/faks/posao/vikend s prijateljima ili što već bez da misliš da će te negdje na putu uhvatiti smetnje radi čuda za psihu.
abcdefgh123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:03   #1188
-

Ja sam već htio pitati, uzima li netko taj Enterosgel? Došao je i kod nas.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:18   #1189
Ljudi, šta da pojedem da me protera malo?
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 18:41   #1190
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Ljudi, šta da pojedem da me protera malo?
Nakon godina izbjegavanje muslija i u zadnje vrijeme stravičnog zatvora, otkrila sam da musli sa zobi i 5 vrsta suhog voća(sa manje šećera) + obavezno 1 žlica lanenih sjemenki, i ostala preporođena. Stolica svaki dan , bezbolna, normalnog izgleda, itd... sad se samo toga treba pridržavati. Meni je to pomoglo.
Jedino što me sad muči su plinovi koji prolaze kroz crijeva i užasno bole. do sad nisam imala te simptome ali sad opet novi set simptoma pa idemo dalje... na medicinski ugljen ili Sabsimplex?!
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 16:30   #1191
trebam vašu pomoć i savjet, posebice bih molila savjet dr. hrvoja!
prije mjesec i pol javili su mi se bolovi na samom izlazu crijeva (bez krvi) i kašaste stolice. nije bio proljev, ali nisu bile ni formirane, izgledale su baš kao kaša (u pravilu 2-3 puta dnevno), s tim da su se prvo javili bolovi u crijevu, a par dana nakon toga takve stolice. tri tjedna mazala sam faktu kremom uvjerena da su hemoroidi (unatrag 4-5 godina par puta sam krvarila pa sam to s tim povezala). ta bol nije bila oštra, već onako tupa i konstantna, iritantna, ponekad i dosta jaka, najgore je bilo sjediti. no s obzirom da nije prolazilo, otišla sam svojem liječniku koji me poslao na rektoskopiju. s obzirom da se dugo čeka, mene je boljelo, te se u nedjelju pojavila krv u tragovima, otišla sam drugi dan privatno gdje mi je rečeno da je u pitanju preveliki spazam unutarnjeg sfinktera te zato boli i nastala je fisura koja krvari. propisan je dolokain gel. rekla sam mu da sam mazala faktu kremom jer sam mislila da su hemoroidi, no rekao mi je da nemam apsolutno nikakvih znakova hemoroida i da sam s tim samo pogoršavala stvar. već drugi dan krvi nije bilo, ranica zarasla. nakon 2 tjedna otišla sam na rektoskopiju u bolnicu (više kao na kontrolu i da ne plaćam kod privatnika), kad me je tamo pregledao jedan liječnik (o tome koliko je bio grub neću ni pričati), nije mi se obratio niti u jednom trenutku, izašao van i nakon pola minute sestra mi je dala nalaz hemoroidi 1/2 stupnja??! s tim da od kad sam bila kod tog privatnog liječnika pa do danas prošlo je tri tjedna, i od tad imam proljeve, a ne više kašaste stolice. često imam lažne nagone na wc, koje mogu ignorirati tj. ne moram svaki put na wc pa prestanu, a kad moram, proljevi su popraćeni sa dosta sluzi. kad sam bila privatno, ušao je samo 10 cm u crijevo jer je dalje bila stolica, iako sam 2 sata prije toga bila dvaput na wc-u. kad sam išla u bolnicu na pregled, dan prije nisam ništa jela da se to opet ne ponovi (ušao je samo 12 cm, ne znma zašto), i tada je iz mene izlazila sama sluz. i dalje imam nagone za stolicom, česte proljeve 2-4 puta tokom dana, posebice me tjera nakon jela. sfinkter i dalje mažem dolokain gelom, više ne boli općenito, no proprilično je bolan na sam dodir, ali tijekom same stolice cijelo to vrijeme ne osjećam nikakvu bol. bila sam kod svojeg liječnika, pokazala mu nalaze rektoskopije (koji se razlikuju), on je rekao da je to sve isto. kad sam mu rekla da meni i dalje boli i s čim da mažem pošto svaka krema ima suprotan učinak, nije znao, pa sam mu rekla da mi nek napiše još jedan dolakin gel jer sam poprilično sigurna da nisu hemoroidi. radila sam osnovnu krvnu sliku, sve ok, osim povećano MCV (99,5), eritrociti na samoj donjoj granici, hemoglobin 127, te stolica na krv negativna, kao i na helicobacter. Moj liječnik smatra da dalnje pretrage za sad nisu potrebne, a proljev neka riješim prehranom.
S obzirom da mene probava zeza već gotovo 10 godina (počelo s konstantnom jakom boli u želucu, napravljen rendgen, ništa se nije vidjelo), dijagnoza gastritis. Terapija ništa. Dvije godine trpjela bolove, samoinicijativno otišla na izdisajeni test helicobacter, pozitivan, trojna terapija. Nakon toga bilo bolje. No unazad 5 godina par puta krvarila (gore sam spomenula da sam mislila da su hemoroidi), povremene mučnine (liječnik prepisao reglan koji je pomagao), povremeno nakon obroka (posebice ručka odmah proljev), povremena nadutost i vjetrovi. Nikad učinjene nikakve pretrage. Ja sam ovog puta odlučila sama poduzeti nešto jer to više nije normalno i nešto se događa. Mene i dalje boli sfinkter (zadnjih par dana osjećam i nekakvo probadanje u njemu) i imam proljeve. Želudac i dalje povremeno boli. S tim da trebam naglasiti da nikad nisam imala prisutnu nikakvu bol u crijevima (zna me zabolit povremeno s desne strane, iako više sada ne toliko često kao prije, rekli su mi da su to napadaji slijepog crijeva (ne upale) koji se smire za dan dva - i to naravno bez ikakvih pretraga, nego samo onako, na dodir izvana. Molim vas preporuke kome da odem privatno, trebam nekog dobro gastroenterologa, koje pretrage bi bilo potrebno napraviti? Hvala vam na čitanju zaista dugog posta i na svakoj dobronamjernoj preporuci i komentaru. I molim svakako dr. hrvoja komentar ako je moguće.
kamilica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 09:49   #1192
Wink

Quote:
kamilica22 kaže: Pogledaj post
trebam vašu pomoć i savjet, posebice bih molila savjet dr. hrvoja!
prije mjesec i pol javili su mi se bolovi na samom izlazu crijeva (bez krvi) i kašaste stolice. nije bio proljev, ali nisu bile ni formirane, izgledale su baš kao kaša (u pravilu 2-3 puta dnevno), s tim da su se prvo javili bolovi u crijevu, a par dana nakon toga takve stolice. tri tjedna mazala sam faktu kremom uvjerena da su hemoroidi (unatrag 4-5 godina par puta sam krvarila pa sam to s tim povezala). ta bol nije bila oštra, već onako tupa i konstantna, iritantna, ponekad i dosta jaka, najgore je bilo sjediti. no s obzirom da nije prolazilo, otišla sam svojem liječniku koji me poslao na rektoskopiju. s obzirom da se dugo čeka, mene je boljelo, te se u nedjelju pojavila krv u tragovima, otišla sam drugi dan privatno gdje mi je rečeno da je u pitanju preveliki spazam unutarnjeg sfinktera te zato boli i nastala je fisura koja krvari. propisan je dolokain gel. rekla sam mu da sam mazala faktu kremom jer sam mislila da su hemoroidi, no rekao mi je da nemam apsolutno nikakvih znakova hemoroida i da sam s tim samo pogoršavala stvar. već drugi dan krvi nije bilo, ranica zarasla. nakon 2 tjedna otišla sam na rektoskopiju u bolnicu (više kao na kontrolu i da ne plaćam kod privatnika), kad me je tamo pregledao jedan liječnik (o tome koliko je bio grub neću ni pričati), nije mi se obratio niti u jednom trenutku, izašao van i nakon pola minute sestra mi je dala nalaz hemoroidi 1/2 stupnja??! s tim da od kad sam bila kod tog privatnog liječnika pa do danas prošlo je tri tjedna, i od tad imam proljeve, a ne više kašaste stolice. često imam lažne nagone na wc, koje mogu ignorirati tj. ne moram svaki put na wc pa prestanu, a kad moram, proljevi su popraćeni sa dosta sluzi. kad sam bila privatno, ušao je samo 10 cm u crijevo jer je dalje bila stolica, iako sam 2 sata prije toga bila dvaput na wc-u. kad sam išla u bolnicu na pregled, dan prije nisam ništa jela da se to opet ne ponovi (ušao je samo 12 cm, ne znma zašto), i tada je iz mene izlazila sama sluz. i dalje imam nagone za stolicom, česte proljeve 2-4 puta tokom dana, posebice me tjera nakon jela. sfinkter i dalje mažem dolokain gelom, više ne boli općenito, no proprilično je bolan na sam dodir, ali tijekom same stolice cijelo to vrijeme ne osjećam nikakvu bol. bila sam kod svojeg liječnika, pokazala mu nalaze rektoskopije (koji se razlikuju), on je rekao da je to sve isto. kad sam mu rekla da meni i dalje boli i s čim da mažem pošto svaka krema ima suprotan učinak, nije znao, pa sam mu rekla da mi nek napiše još jedan dolakin gel jer sam poprilično sigurna da nisu hemoroidi. radila sam osnovnu krvnu sliku, sve ok, osim povećano MCV (99,5), eritrociti na samoj donjoj granici, hemoglobin 127, te stolica na krv negativna, kao i na helicobacter. Moj liječnik smatra da dalnje pretrage za sad nisu potrebne, a proljev neka riješim prehranom.
S obzirom da mene probava zeza već gotovo 10 godina (počelo s konstantnom jakom boli u želucu, napravljen rendgen, ništa se nije vidjelo), dijagnoza gastritis. Terapija ništa. Dvije godine trpjela bolove, samoinicijativno otišla na izdisajeni test helicobacter, pozitivan, trojna terapija. Nakon toga bilo bolje. No unazad 5 godina par puta krvarila (gore sam spomenula da sam mislila da su hemoroidi), povremene mučnine (liječnik prepisao reglan koji je pomagao), povremeno nakon obroka (posebice ručka odmah proljev), povremena nadutost i vjetrovi. Nikad učinjene nikakve pretrage. Ja sam ovog puta odlučila sama poduzeti nešto jer to više nije normalno i nešto se događa. Mene i dalje boli sfinkter (zadnjih par dana osjećam i nekakvo probadanje u njemu) i imam proljeve. Želudac i dalje povremeno boli. S tim da trebam naglasiti da nikad nisam imala prisutnu nikakvu bol u crijevima (zna me zabolit povremeno s desne strane, iako više sada ne toliko često kao prije, rekli su mi da su to napadaji slijepog crijeva (ne upale) koji se smire za dan dva - i to naravno bez ikakvih pretraga, nego samo onako, na dodir izvana. Molim vas preporuke kome da odem privatno, trebam nekog dobro gastroenterologa, koje pretrage bi bilo potrebno napraviti? Hvala vam na čitanju zaista dugog posta i na svakoj dobronamjernoj preporuci i komentaru. I molim svakako dr. hrvoja komentar ako je moguće.
Ja sam bila na Rebru kod dr Marka Binara (mlađi ali vrlo drag liječnik) no kako su mi simptomi ostali nepromijenjeni, na sugestiju moje dr opće prakse (koje je odmah rekla da se radi o IBS kad sam bila prvi put i isključili Hpillory) otišla sam na Sv Duh jer imaju najbolji gasrto odjel. Bila sam kod dr. Marušića i mogu reći da je stvarno divan liječnik u odnosu prema pacijentu i ne kaže ti da si umoišljaš simptome i sl. Mislim da je stvrano ok. Inače, ja sam od pretraga radila valjda sve: krvni na Hpillory, gastroskopiju, pa gastroskopiju s biopsijom radi celijakije+ EMA i TTG, kolonoskopiju. Meni su svi nalazu super ali tegobe ostaju. S time da meni sigurno nisu na psihickoj bazi jer odredjene probleme imam oduvijek (spor metabolizam, neredovita stolica od djetinstva), ali se drastično pojačalo nakon trudnoće. Evo, sorry na duljini ali nadam se da će ti pomoći.
pepe32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 11:24   #1193
pepe, hvala na odgovoru, no dala si mi preporuke za bolnicu. moj liječnik mene ne želi slati na te pretrage i dati mi uputnicu, a sumnjam da mogu na sv. duh bez uputnice
kamilica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:43   #1194
Quote:
kamilica22 kaže: Pogledaj post
trebam vašu pomoć i savjet, posebice bih molila savjet dr. hrvoja!
prije mjesec i pol javili su mi se bolovi na samom izlazu crijeva (bez krvi) i kašaste stolice. nije bio proljev, ali nisu bile ni formirane, izgledale su baš kao kaša (u pravilu 2-3 puta dnevno), s tim da su se prvo javili bolovi u crijevu, a par dana nakon toga takve stolice. tri tjedna mazala sam faktu kremom uvjerena da su hemoroidi (unatrag 4-5 godina par puta sam krvarila pa sam to s tim povezala). ta bol nije bila oštra, već onako tupa i konstantna, iritantna, ponekad i dosta jaka, najgore je bilo sjediti. no s obzirom da nije prolazilo, otišla sam svojem liječniku koji me poslao na rektoskopiju. s obzirom da se dugo čeka, mene je boljelo, te se u nedjelju pojavila krv u tragovima, otišla sam drugi dan privatno gdje mi je rečeno da je u pitanju preveliki spazam unutarnjeg sfinktera te zato boli i nastala je fisura koja krvari. propisan je dolokain gel. rekla sam mu da sam mazala faktu kremom jer sam mislila da su hemoroidi, no rekao mi je da nemam apsolutno nikakvih znakova hemoroida i da sam s tim samo pogoršavala stvar. već drugi dan krvi nije bilo, ranica zarasla. nakon 2 tjedna otišla sam na rektoskopiju u bolnicu (više kao na kontrolu i da ne plaćam kod privatnika), kad me je tamo pregledao jedan liječnik (o tome koliko je bio grub neću ni pričati), nije mi se obratio niti u jednom trenutku, izašao van i nakon pola minute sestra mi je dala nalaz hemoroidi 1/2 stupnja??! s tim da od kad sam bila kod tog privatnog liječnika pa do danas prošlo je tri tjedna, i od tad imam proljeve, a ne više kašaste stolice. često imam lažne nagone na wc, koje mogu ignorirati tj. ne moram svaki put na wc pa prestanu, a kad moram, proljevi su popraćeni sa dosta sluzi. kad sam bila privatno, ušao je samo 10 cm u crijevo jer je dalje bila stolica, iako sam 2 sata prije toga bila dvaput na wc-u. kad sam išla u bolnicu na pregled, dan prije nisam ništa jela da se to opet ne ponovi (ušao je samo 12 cm, ne znma zašto), i tada je iz mene izlazila sama sluz. i dalje imam nagone za stolicom, česte proljeve 2-4 puta tokom dana, posebice me tjera nakon jela. sfinkter i dalje mažem dolokain gelom, više ne boli općenito, no proprilično je bolan na sam dodir, ali tijekom same stolice cijelo to vrijeme ne osjećam nikakvu bol. bila sam kod svojeg liječnika, pokazala mu nalaze rektoskopije (koji se razlikuju), on je rekao da je to sve isto. kad sam mu rekla da meni i dalje boli i s čim da mažem pošto svaka krema ima suprotan učinak, nije znao, pa sam mu rekla da mi nek napiše još jedan dolakin gel jer sam poprilično sigurna da nisu hemoroidi. radila sam osnovnu krvnu sliku, sve ok, osim povećano MCV (99,5), eritrociti na samoj donjoj granici, hemoglobin 127, te stolica na krv negativna, kao i na helicobacter. Moj liječnik smatra da dalnje pretrage za sad nisu potrebne, a proljev neka riješim prehranom.
S obzirom da mene probava zeza već gotovo 10 godina (počelo s konstantnom jakom boli u želucu, napravljen rendgen, ništa se nije vidjelo), dijagnoza gastritis. Terapija ništa. Dvije godine trpjela bolove, samoinicijativno otišla na izdisajeni test helicobacter, pozitivan, trojna terapija. Nakon toga bilo bolje. No unazad 5 godina par puta krvarila (gore sam spomenula da sam mislila da su hemoroidi), povremene mučnine (liječnik prepisao reglan koji je pomagao), povremeno nakon obroka (posebice ručka odmah proljev), povremena nadutost i vjetrovi. Nikad učinjene nikakve pretrage. Ja sam ovog puta odlučila sama poduzeti nešto jer to više nije normalno i nešto se događa. Mene i dalje boli sfinkter (zadnjih par dana osjećam i nekakvo probadanje u njemu) i imam proljeve. Želudac i dalje povremeno boli. S tim da trebam naglasiti da nikad nisam imala prisutnu nikakvu bol u crijevima (zna me zabolit povremeno s desne strane, iako više sada ne toliko često kao prije, rekli su mi da su to napadaji slijepog crijeva (ne upale) koji se smire za dan dva - i to naravno bez ikakvih pretraga, nego samo onako, na dodir izvana. Molim vas preporuke kome da odem privatno, trebam nekog dobro gastroenterologa, koje pretrage bi bilo potrebno napraviti? Hvala vam na čitanju zaista dugog posta i na svakoj dobronamjernoj preporuci i komentaru. I molim svakako dr. hrvoja komentar ako je moguće.
Imaš li možda jake menstrualne bolove? Imam i ja slične simptome... dg. IBS i endometrioza...
Nikako nisam doktor, ali ti pišem iz vlastitog iskustva. Od kad imam endo , imam sve simptome bolesti crijeva. nalazi više-manje u redu
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:55   #1195
planiram ovih dana do ginekologa, da, imam dosta jake bolove prvi dan, drugi dan je već ok.
kamilica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 20:47   #1196
Quote:
kamilica22 kaže: Pogledaj post
pepe, hvala na odgovoru, no dala si mi preporuke za bolnicu. moj liječnik mene ne želi slati na te pretrage i dati mi uputnicu, a sumnjam da mogu na sv. duh bez uputnice
Za novce se skoro sve može.
Dakle možete, što ujedno i mogu preporučit-posjet GE/gastroenterologu..
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 08:56   #1197
Quote:
kamilica22 kaže: Pogledaj post
pepe, hvala na odgovoru, no dala si mi preporuke za bolnicu. moj liječnik mene ne želi slati na te pretrage i dati mi uputnicu, a sumnjam da mogu na sv. duh bez uputnice
Svašta. Promijeni doktora moja je nakon negativnog nalaza na Hpillory bez puno dileme pisala uputnicu za gastroskopiju, a sve ostale pretrage rađene su na traženje specijalista gastroenterologa. Možda da odeš privatno kod gastrića i ako predloži daljnje pretrage, za njih tražiš uputnicu od opće prakse? Nemam baš iskustva s privatnicima pa ne znam jel to može funkcionirati. Ono: dio platiš, a dio na uputnicu. Svakako sretno . Ja i dalje imam problema unatoč terapiji (colospa)
Jel netko nedavno probao riješiti probleme testom intolerancije na hranu?
pepe32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:17   #1198
Quote:
pepe32 kaže: Pogledaj post
Jel netko nedavno probao riješiti probleme testom intolerancije na hranu?
iz mog iskustva taj test, ako i pokazuje neku intoleranciju, ona nema nikakve veze s iritabilnim kolonom.
meni je pokazao jaku intoleranciju na sva mlijeka, jaja, pšenicu, krumpir i to je otprilike to. ali meni ne smeta ni pšenica ni krumpir, ni jaja, samo za mlijeko je točno. a s druge strane, svo voće mi izaziva grčeve, a to test ne pokazuje.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:13   #1199
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
iz mog iskustva taj test, ako i pokazuje neku intoleranciju, ona nema nikakve veze s iritabilnim kolonom.
meni je pokazao jaku intoleranciju na sva mlijeka, jaja, pšenicu, krumpir i to je otprilike to. ali meni ne smeta ni pšenica ni krumpir, ni jaja, samo za mlijeko je točno. a s druge strane, svo voće mi izaziva grčeve, a to test ne pokazuje.
Hvala
pepe32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 20:30   #1200
evo, samo da se javim, otišla sam privatno. jučer i danas obavila sve. jučer donijela dosadašnje nalaze koje sam imala i ispričala cijelu priču. obavljena gastroskopija, ultrazvuk abdomena i test na helico, sve super. danas kolonoskopija, nažalost, učinjena do 60 cm jer dalje nije išlo. do tad nisam osjetila gotovo ništa, a na tom mjestu bol je bila neopisiva. doktor pokušao tad s tanjom sondom, ista stvar pa odustao. ne sumnja na ništa strašno, već na tako presavijeno crijevo. prepisan colospa retard i acipan 20. i preporuka da se ipak načini irigoskopija jer kaže da ne može vjerovati da nije uspio s tanjom sondom. čisto da se provjeri da stvarno nebi bilo nešto, ali veli da s obzirom da je prvih 60 cm savršeno (osim hemoroida), nebi trebalo biti dalje problema.
sad da još ispričam drugi dio priče, onaj oko izbora liječnika. nakon dva dana traženja na internetu, odlučila se na dr. vladimira šalamona, na marulićevom trgu. najprije po dobrim preporukama koje sam našla na internetu, ali i po cjeniku na web stranici. nakon onog horora u bolnici s rektoskopijom, ovo je bio pravi preporod. sestre nevjerojatno ljubazne, sve objasne u detalje oko postupaka, dr. šalamon voli se šaliti, ali svoj posao shvaća totalno ozbiljno. nakon današnje neuspjele kolonoskopije ispričao mi se što me boljelo (kao da je on kriv za to), a tokom cijele pretrage on i sestre bili su nevjerojatni, pažljivi, obazrivi, kad sam rekla da boli, stali, dali mi da predahnem, milovali me po glavi, rukama, smirivali. dali mu čašu vode, mahali s maramicom da dođem do zraka. nakon pregleda "ispumpali", tako da sam se odšetala van kao da se ništa nije dogodilo, niti jedan vjetar nisam ispustila. s tim da je danas doktor još jednom napravio ultrazvuk na tom mjestu gdje je "zapinjalo", da provjeri dal nije nešto drugo i to nije naplatio. prepisao mi je lijek, rekao nek ih podignem kod svog liječnika na recept i obavezno mu se telefonski javim za 3 dana da čuje kako sam, i nakon toga još za 7, a dalje ćemo vidjeti. baš je bio zabrinut, ne u smislu da mi je nešto loše i da sam ozbiljno bolesna, nego onako, za mene kao za njegovog pacijenta. svaka pohvala i preporuka od mene. kad bi barem svi bili takvi...

Zadnje uređivanje kamilica22 : 10.01.2013. at 20:33. Reason: dopuna
kamilica22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.