Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2004., 19:16   #1
Frapuccino

Ne znam je'l se tak' pise. Ako ne, molim ispravite me.

Ono sto me zanima jest ima li ga kod nas; gdje i koliko kosta.
Mislim na one u bocicama, ali mozda ga ima i u prahu za izmiksati... (?)

Usput mozete i pisati o okusima i slicno, ako vam se da... Mene samo zanima ima li ga.
Hvala.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 01:21   #2
Opa! Ocito ga nema.
A "Frappuccino" se pise.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 13:58   #3
kod nas je bilo prije 3-4 godina u kesama frape od banane i jagode, al iskreno meni je to zestoka glupost kupiti u takvom obliku.. lakse mi je kupiti voce, mlijeko i slag i napraviti ono za sto znas sta imas u casi..

ja frape od banane pravim na sljedeci nacin.. 2 banane, 2 kasike secera, pola litra mlijeka, 2 dl vrhnja za slag i kasicica cimeta..
sve osim slaga izmiksam u blenderu, podjelim u case, stavim u friz na kratko.. posebno smiksam slag.. stavim preko frape koji sam izvadila iz friza i pospem ili sa jos cimeta ili sa onim sirupom od cokolade.. bude super i znam da nemam nepotrebnih aditiva..

slicno pravim frapea i od drugog voca koje mi naleti pod ruku..
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 14:31   #4
Quote:
just Sandy kaže:
Opa! Ocito ga nema.
A "Frappuccino" se pise.
Nisam ga nigdje kod nas vidjela.
Doduše, nisam niti tražila pa je moguće da mi je promaklo, ali fakat se ne sjećam.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 15:09   #5
mozhda bih ga i trazhila/zamijetila kad bi nam ti rekla shto je to
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 23:48   #6
e ovako: nemam pojma šta je frapuccino, ali pretpostavljam da je to nekakvi (topli) napitak na bazi mlijeka nekog voćnog okusa. E pa ovako: tu u Bjelovaru se pojavila neka firma koja u zadnjih mjesec dana dila neke slatke proizvode tipa preljevi za sladoled, ekstrakti bla bla a između ostalog nude i to što sam opisao kao svoje poimanje frapuccina. Proizvodi su iz Srbije, ne znam koja tvornica. Uglavnom, navodno je dost fino, a stvarno u raznim okusima ima, od kokosa i lješnjaka preko marakuje i banane do jagode i breskve! Fiziološki podsjeća na vruću čokoladu, dakle, vrlo vrlo gusta tekućina
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 22:36   #7
E sad teško je opisat Frappuccino, al ću probat

Dakle postoje cca tri okusa; Coffee, Mocha, Vanilla.
Stvar je u količini odnosno jačini tih određenih sastojaka koji čine aromu samog Frappuccina; npr. Mocha je vrlo jak okus, pomalo gorak (ako ste ikad pili čistu kavu iz Moke bez ikakvih dodataka (mlijeka, šlaga ili bijelila) onda znate da je to vrlo jaka kava koja vas podiže iz mrtvih ).
Ista stvar i sa drugim okusima kao npr. Vanilla - vrlo naglašen okus vanilije!! volim vaniliju, čak obožavam, ali taj preromatiziran okus i miris u kavi ne mogu podnijeti.
'Coffee' je pak aromatiziran gorkom čokoladom i meni je super
Inače sve te kavice su jako kremaste, nešt slično kao talijanski vulgaris kapučino, samo... uz malo 'vrhnja' extra

Sve u svemu... ništ posebno, ja vjerna starom dobrom majkatu... eventualno Jackobs 3in1 ... sve ostalo je malo previše 'okusa' za mene
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 22:48   #8
a jel je frapučino isto na bazi kave, kakav god da bio? pa onda je to nešt ko ovaj šit kapučino instant koji je meni strava i užas! (nescaffe, jacobs itd...)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 22:54   #9
Quote:
x-type kaže:
a jel je frapučino isto na bazi kave, kakav god da bio? pa onda je to nešt ko ovaj šit kapučino instant koji je meni strava i užas! (nescaffe, jacobs itd...)


Je, naravno da je na bazi kave ... i možda je slično nesici vanilla, al' nije ista stvar
Kak da velim... okus je puno jači, nije 'pitko' ak nisi naučio na takav okus. Specifičan, vrlo specifičan jak okus!
Na taj se okus moraš naučiti, ak imaš 'jaka osjetila' za arome.
Vrlo intenzivan napitak, a znam ljude koji su se nafurili na taj đir i sve ostalo im je bljak
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:24   #10
Quote:
magic kaže:
mozhda bih ga i trazhila/zamijetila kad bi nam ti rekla shto je to
Quote:
Paw kaže:
E sad teško je opisat Frappuccino, al ću probat

Dakle postoje cca tri okusa; Coffee, Mocha, Vanilla.
Stvar je u količini odnosno jačini tih određenih sastojaka koji čine aromu samog Frappuccina; npr. Mocha je vrlo jak okus, pomalo gorak (ako ste ikad pili čistu kavu iz Moke bez ikakvih dodataka (mlijeka, šlaga ili bijelila) onda znate da je to vrlo jaka kava koja vas podiže iz mrtvih ).
Ista stvar i sa drugim okusima kao npr. Vanilla - vrlo naglašen okus vanilije!! volim vaniliju, čak obožavam, ali taj preromatiziran okus i miris u kavi ne mogu podnijeti.
'Coffee' je pak aromatiziran gorkom čokoladom i meni je super
Inače sve te kavice su jako kremaste, nešt slično kao talijanski vulgaris kapučino, samo... uz malo 'vrhnja' extra
E, to je to! Kao kava, samo kaj se ne pije toplo. Ma nije bas tako strasno intenzivnog okusa (ja to ne pijem, nisam bas luda ni za kavom, al moja mama voli vulgaris kavu s mlijekom a ovo joj je bilo super... Pa si zamislite. ). Prodaje se u malim bocicama od 2 dcl (ili 2,5 dcl)... Ne mora se sve odmah popiti, fino zafrknes poklopac i ceka te za poslije.

Zanimalo me mogu li mami to doma kupiti.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:30   #11
Sandy... ima i u 'toploj' varijanti ... zapravo ja nisam niti znala da postoji hladna

Imate ih za kupiz za 2 kunelića (uglavnom Mocha... pritom ne mislim na kapučino sa čokoladom) u onim (boljim) aparatima za instant kavu na hodnicima (uredskim, bolničkim).
Iako TO nije pravi Frapp... može komparirat Frappu iz dobre kafiterije
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:42   #12
sad mi se nekako cini da ne pricamo o istom frappuccinu
idem skoknut dolje da vidim ima li ga sad u frizideru, pa napisem detalje s bocice ako ga nadjem
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:52   #13
e nisam ga nasla, al sam uspjela prestrasit sister koja me nije cula da ulazim u kuhinju od ruzione koju je proizvodila perilica sudja, a njezina cika je prestrasila pese koji su se unezvjereno poceli umiljavat u stilu "nisu oni nis krivi"...

nego, nadjoh frappuccino na netu
eto, to je to!
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:59   #14
bit ce da mi je neshto nashkodilo, ovih dana...


jer ja nikako da skuzhim...imash to u kuci u hladnjaku a pitash nas gdje se kupuje?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 00:03   #15
sorry
nisam kod sebe doma, nisam ni u Hrvatskoj, a ni hladnjak nije moj
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 05:13   #16
ja ne volim kavu, ali sam se u starbucksovom caramel frappuccinu (zapravo, to je registrirano ime koliko znam, tako da zapravo samo starbucks radi frappuccino) doslovce davila kad sam bila u USA, inaće, ovaj bottled je drugačiji od onog koji kupiš u starbucks kafićima, tamo ima teksturu ko recimo, McDonalds Shake i još ti stave šlaga navrh i čokoladu ili karamelu... eh, šta bi ja dala za jedan starbucks samo na 10 min u zagrebu....

uglavnom, u hr ga nema za kupit, a najsličnije tome i meni isto odlično šta ima kupit u hrvatskoj je vindijn Ice Coffee... ima ono malo tetrapak izdanje sa slamčicom i od litre.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.