Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 12:08   #61
Ne znam zakaj bi klinci u 2013 morali znat za Bowiea !? Samim tim kaj im se dopala stvar su dokazali da znaju kaj je kvalitetna mjuza !
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:54   #62
Moraju!!
Pogotovo Emma tj. Sam, ona je Engleskinja.
To kao da netko kod nas ne zna ko je Josipa Lisac ili, ne znam, Oliver Dragojević
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 18:52   #63
Radnja je smještena u djetinjstvo autora knjige, ne 2013. godinu.
charlie_63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:43   #64
odlican film.
ipman22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 23:52   #65
Jako dobar i tužan film pomalo, iskreno bilo mi je žao Charlija kad je ostajao sam samo zato što je čudan... Charlie je čovjek koji je proživio velike patnje u djetinjstvu i to sve zbog njezine tetke Helen koja ga je seksualno zlostavljala ako sam dobro skužio priču, također film ima 3-4 deleted scenes koje se uopće nisu ni stavili u film, ali su jako interesantne, po meni najbolja scena je kad je čitao POEM koji ga je napisao jedan 15 godišnji dječak, a taj poem je jako jako sličan Charlijevom životu, evo dat ću vam link jako je dobar POEM, sad probajte pogodit o čemu se radi.

http://www.youtube.com/watch?v=lljJub4C09k
__________________
Žene su raj za oči, pakao za dušu i čistilište za novčanik.

El rostro de Analia - best telenovela ever!
19iggy94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 00:23   #66
The Perks of Being a Wallflower
2012.
scenario i režija: Stephen Chbosky (po svom istoimenom romanu)
uloge: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller

Postoji teorija da čovek nije jedinstvena ličnost tokom celog svog života, nego se menja, gotovo reinkarnira, prolazeći kroz faze odrastanja i starenja. Ovo je film o odrastanju i nekim prethodnim „verzijama“ sada odraslih, formiranih ljudi. Stephen Chbosky, najpoznatiji kao televizijski scenarista i kreator, ali sa nekoliko naslova iza sebe i kao romanopisac, filmski scenarista i reditelj, preuzima potpuno autorstvo ovog malog i intimnog filma.
Radnja je smeštena u Pittsburgh na početku 90-ih, što je znakovito iz mnogih razloga: u pitanju je prelom epoha, hladni rat je gotov, društveni konzervativizam je na izdisaju, počinje da se formira politička korektnost... Sa druge strane, srednje škole su i dalje strašna mesta za neprilagođene klince, nasilništvo je prisutno, homoseksualnost se smatra smrtnim grehom i kao takva se ima skrivati. U međuvremenu su škole postale sterilnije i sigurnije, mehanizmi šikaniranja čudaka sofisticiraniji, neprilagođenost je dobila potvrdu kroz različite supkulture, nastavnici slabije plaćeni i manje inspirativni, a ni Pittsburgh više nije pristojan industrijski grad...
Radnja prati psihički neuravnoteženog Charlija, momka koji polazi u srednju školu. Charlie vuče pun kufer trauma izazvanih smrću drage, ali temeljno sjebane tetke i samoubistvom najboljeg (jedinog) prijatelja. U principu je introvertan i ne komunicira sa spoljnim svetom. Tokom prvog dana škole upoznaje inspirativnog profesora napredne književnosti (izborni predmet za štrebere), i sve piše u dnevnik neimenovanom (imaginarnom) prijatelju. Pokazuje ambicije da postane pisac i kao da mu ide od ruke. Kada upozna Patricka i Sam, dvoje zanimljivih i uvrnutih maturanata, ulazi u krug ambicioznih, pametnih i jednako neprilagođenih, pomalo starmalih klinaca od kojih svaki ima svoje demone i tajne. Za tih godinu dana naučiće pomalo o muzici, knjigama, seksu, drogi i obuzdavanju demona, a ponajviše o prijateljstvu, pomalo zaboravljenom idealu u filmovima.
Na prvi pogled stereotipna i više puta ispričana priča u ovoj izvedbi čini se neverovatno iskrenom i autentičnom. Razlog za to je autorstvo – ne može se tvrditi da je nešto ostalo izgubljeno u prevodu sa jednog medija na drugi. Od te boljke velikih i produkcijski zahtevnih filmova, ovakvi mali i nezavisni filmovi se ponekad izvuku. Međutim, The Perks of Being a Wallflower ispunjava sva očekivanja, a neretko ih i prevazilazi. Logan Lerman je definitivno otkriće ovog filma, nadajmo se da će dobijati dobre uloge i rasti kao glumac. Ezra Miller (Californication, We Need To Talk About Kevin) i Emma Watson (Harry Potter saga) već pokazuju znakove razvoja u karakterne glumce, njihove uloge ostvarene u ovom filmu su sigurne i pouzdane, iako možda nisu spektakularne. U pozadini glumačkih ostvarenja, treba reći da je kamera dovoljno atraktivna, lepa i asocijativna kao što to zna biti u indie filmovima, a pozadinska muzika (britanski new romantic, i 80-es generalno) oslikava kako period, tako i emocije glavnih likova. Opsesija sa Rocky Horror Picture Show je slika i prilika umerenog čudaštva i „fandoma“ tipičnog za vreme pre interneta.
Sve u svemu, nespektakularan, ali topao film koji dolazi iz srca. Sasvim pristojan kao dramica za subotnje veče i čašu-dve Merlota, na primer.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 16:03   #67
Meh, nije me oduševio film - 6/10.

No Ezra mi je genijalan; od psihotičnog (u najmanju ruku) Kevina do ovog prpošnog homoseksualca.. Super gluma
Vevaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 12:25   #68
Prvo sam bio jako skeptičan zbog glumačke postave, no film me jako ugodno iznenadio. Pogotovo što je novije godište...
__________________
Johann Gambolputty de von Ausfern -schplenden -schlitter -crasscrenbon -fried -digger -dangle -dungle -burstein -von -knacker -thrasher -apple -banger -horowitz -ticoleensic -grander -knotty -spelltinkle -grandlich -grumblemeyer -spelterwasser -kürstlich -himbleeisen -bahnwagen -ggutenabend -bitte -eine -nürnburger -bratwustle -gerspurten -mit -zweimache -luber -hundsfut -gumberaber -shönenddanker -kalbsfleisch -mittler -raucher von Hautkopft of Ulm.
FaceInTheSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:32   #69
super film,super soundtrack i dobra gluma glavnih likova...sad jos samo da se docepam knjige
Diag-nonsense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 08:15   #70
gluma perfektna, retko ima koji bolji tinejdzerski film ikad snimljen, iako ovo i nije samo tinejdzerski film
-invisible- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:52   #71
Dobar soundtrack, a ostalo me nije oduševilo. Glavni lik mi je preblijed, nisam ga doživjela.
trickstreets is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.