Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 20:13   #1
Unbroken (2014) - Angelina Jolie

Unbroken (2014) je nadolazeći film redateljice Angeline Jolie o Louisu Zamperiniju, vojniku iz Drugog svjetskog rata i bivšem olimpijcu kojeg je zatočila japanska vojska, a danas je još uvijek živ i ima 97 godina. Film u SAD-u izlazi 25. prosinca, a možda je najzanimljivije to što su scenarij pisala braća Coen što svakako podiže očekivanje.



Izašao je i Movie Previw Trailer.



Meni izgleda obećavajuće.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:58   #2
Angelina osim šta je bila zgodna neko vrijeme, nema apsolutno nikakve glumačke, a pogotovo redateljske kvalitete. Skeptičan sam po pitanju ovog, iako, kao šta si sam rekao, braća bi ju mogla izvući! - mada mi to i ne igra neku veliku igru u prosudbi, trenutno. Ta žena se toliko želi probit kao redateljica, da to nije za vjerovat..i ovaj film bi mogao biti taj okidač, samo zbog braće.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 23:47   #3
+1... Coen yey, Anelina nay. Ali Roger Deakins je DP pa očekujem da bar vizualno bude dobar.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 23:58   #4
Pogledala sam jučer prilog koji se reklamirao po našim portalima i na prvu mi se čini da bi joj to moglo biti puno bolje ostvarenje od Zemlje krvi i meda. Kadrovi su me ugodno iznenadili, a najviše spoznaja da glumi moj omiljeni ( ) glumac novije generacije Garrett Hedlund. On glumi i u Inside Llewyn Davis, pa izgleda da ima neka tajna veza između njega i Coena.
lea seydoux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:18   #5
on je kod coenovih samo poslužio kao vic, referenca na on the road.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 09:56   #6
And Angelina strikes again!
Zasto su Coeni prepustili svoj scenarij jednoj wannabe redateljici?
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 11:43   #7
čuj, njeno je da ne usere. može se napraviti dobar film na autopilot režiji. dobar scenarij, dobar DP, dobar montažer i dobar casting. to je sve što je potrebno da bi film bio ok. ok nije isto što i dobar, sjajan, fantastičan itd.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:33   #8
Nadopuna imas pravo, bit cu dobra pa cu joj dozvoliti benefit of the doubt da mozda ipak nece iznjedriti jos jedan totalno patetican i predvidiv uradak.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:57   #9
trailer mi se bas sviđa, i jedva čekam pogledati film.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 15:43   #10
Ja od ovog seksualnog simbola od nekih 40kg, očekujem da dobije status nacionalne režiserske i umetničke veličine, jer reč je zaista o vanserijskom, spektakularnom stvorenju.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 09:52   #11
Ja sam pred 2 godine pročitala knjigu Unbroken i čim sam pročitala znala sam da će po toj knjizi napraviti film..I baš sam se razočarala kada sam vidjela da ga se Angelina uhvatila..Ali ajde braća Coen su ipak tu.
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:39   #12
PRVI TRAILER:

https://www.youtube.com/watch?v=XrjJbl7kRrI

Bit će ovo dobro.

Inače, prije tjedan dana je Zamperini umro.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 23:08   #13
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
kao što neko već reče, totalno patetično i predvidljivo. ameri će svršavat na ovo.

zamišljam kako bi bilo puno originalnije da je napravila film o japanskom vojniku koji je preživio postratnu torturu amerikanaca preko ovog inspirational bullshita.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 21:54   #14
Osim što je bila zgodnička prije nekih...dvadeset "kila"...to je to ! Ove redateljske pokušaje bilo bi neozbiljno komentirati, možda se samo nadati da će se s vremenom smanjiti broj dupelizaca koji je hvale bez pokrića !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:36   #15
TRAILER 2


Recite što želite, ali ovo izgleda dosta dobro.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:53   #16
Pfff meni je to miks Railway Mana i All Is Lost(kako je ovo jeben film , top 15)
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:12   #17
Ja nju smatram zescom ludakinjom, ali treba joj dati sanse. Ponekad ljudi oduseve kad se najmanje nadas.

Opet 2www i japanci
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:59   #18
neke od kritika:

Quote:
Angelina Jolie's WW2 biopic, starring Jack O'Connell as the Olympian and Japanese PoW Louie Zamperini, barely scratches the surface of an extraordinary life

"The film settles into a Forrest Gumpian groove that doesn't glorify the human spirit so much as sap it."




Telegraph

Quote:
Though epic and ambitious, Jolie’s second outing as a director fails to do justice to the rousing real-life story of Louis Zamperini

The Guardian

Quote:
Jack O'Connell plays Olympic athlete and American war hero Louis Zamperini in Angelina Jolie's well-mounted but underwhelming WWII drama.

"A bit embalmed in its own nobility, it's an extraordinary story told in dutiful, unexceptional terms, the passionate commitment of all involved rarely achieving gut-level impact."


Variety
Quote:
Jolie doesn't vary the pace or tone much during the raft and camp sequences and while she mostly avoids POW movie cliches she doesn't find much to put in their place to explain Zamperini's fortitude.

Screen Daily
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:17   #19
http://www.digitalspy.co.uk/movies/r...ture-race.html
Quote:
Unbroken looks poised to break into the Best Picture Oscar race.
http://www.hollywoodreporter.com/mov.../review/752885
Quote:
This will be a tough film for some to take. But it also has strong appeal as an extraordinary survival story, and Laura Hillenbrand's first-rate book that inspired it has not been on the best-seller lists for four years for nothing.
http://www.awardscircuit.com/2014/12...2%98%85%c2%bd/
Quote:
"Unbroken" is a fascinating deconstruction of a man beaten to his core. An enlightening story, featuring star-making performances, and an abundance of masterclass filmmaking techniques.
http://www.thewrap.com/unbroken-revi...jack-oconnell/
Quote:
Ultimately, the strengths of Unbroken far outweigh its flaws.
http://www.indiewire.com/article/rev...nnell-20141201
Quote:
Jolie keeps the narrative afloat thanks to first-rate craftsmanship, a few well-honed moments of bonafide suspense, and a terrifically restrained Jack O'Connell in the lead role. While it only hints at the sweeping epic that never fully materializes, Unbroken offers further proof that Jolie's directorial instincts pass muster alongside her other talents.
http://www.gamesradar.com/unbroken-review/
Quote:
Jack O’Connell’s, wiry, indefatigable Zamperini holds your attention without effort.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 20:42   #20
jebo film, ali je bilo samo pitanje vremena kad će mali O'Connell postat veća faca ! Još od Eden Lakea nisam vidio boljeg mladog karakternog glumca !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.