Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 23:00   #9061
Quote:
formaldehida kaže: Pogledaj post
Imam 20 godina, prije mjesec dana sam bila na snimanju zuba i ustanovljena mi je paradentoza. Nikome nije jasno kako je to moguće u mojoj dobi, a osobito zato jer imam izvrsne zube, i kvalitetom i estetikom. Povlačenje desni je već započelo iako nemam plaka, osjećam svrab, laganu bol i trnjenje. Zanima me zna li netko u kojem stadiju se radi presađivanje kosti i koliko košta. Povlačenje imam na svim zubima, a najviše na prednjima. Čitala sam dosta, uvijek rezultira gubljenjem zuba, a meni se čini da mi dosta brzo napreduje.
Higijenu zuba održavala sam redovno, nisam imala upale desni ni nikakve naznake dugotrajnije. Jedan zub mi je krvario tijekom pranja otprilike 2 mjeseca prije nego što sam posumnjala na paradentozu, ali mislila sam da je iziritirano meso od zubnog konca.

Savjeti su dobrodošli, kao i preporuke. Inače sam iz okolice Osijeka pa ako netko zna dobrog parodontologa neka preporuči.

Hvala.
Prijateljski savjet je da si nađeš jednog od vodečih parodontologa u Hrvatskoj dok ti ne unište sve u ustima ovi koji nikad nisu čuli za juvenilini parodontitis.
xx23 is offline  
Old 26.04.2011., 23:13   #9062
Quote:
Mooney kaže: Pogledaj post
Mislim da će prije presađivanja zuba parodontolog ipak pokušati održavati stanje koliko god može. Ja imam paradentozu već godinama, koristim onu zubnu pastu parodontax i još mi nisu ispali zubi, mada su neki malo klimavi. Inače, moraš četkati zube i pustiti da jako krvari zubno meso jer se tako ono jača.
Uz dužno poštovanje prema plemenitim namjerama.

Ako su ovo metode kojima se borite protiv svojeg parodontitisa (ne paradentoze), predlažem vam da razmotrite druge (ozbiljne) metode terapije.
xx23 is offline  
Old 27.04.2011., 02:27   #9063
Quote:
xx23 kaže: Pogledaj post
Prijateljski savjet je da si nađeš jednog od vodečih parodontologa u Hrvatskoj dok ti ne unište sve u ustima ovi koji nikad nisu čuli za juvenilini parodontitis.
Da, prema tuđim iskustvima, to bi bilo najbolje rješenje. Nažalost, financijski si to ne mogu priuštiti tako da ću morati početi skupljati za protezu.

To inače brzo napreduje do gubitka zuba? Idem prekosutra parodontologu da vidim što će mi reći. Ne očekujem previše.
formaldehida is offline  
Old 27.04.2011., 12:20   #9064
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
nema tog lijeka koji ce ovo lijeciti....
vadenje zivca, punjenje kanala a dalje je vec drugi par carapa
"lijek" koji bi on tebi stavljao je otrov a ne lijek...stoga...zivac ti ide vanka
U redu, zahvaljujem.

Kada se izvadi živac, da li na ovaj zub ide plomba ili je bolje staviti krunu? Što je bolje rješenje?

Hvala
Ivan455 is offline  
Old 27.04.2011., 18:58   #9065
Koliko su zdrave one plavkaste otopine za ispiranje usta i da li je dobro četkati zube dok se zubno meso ne ošteti i ne prokrvari (to je napisala neka cura da takvo četkanje pomaže očvrstiti zubno meso kao prevencija od paradentoze ? - Je li ovo točno?

Molim odgovor.
čaša_vode is offline  
Old 27.04.2011., 23:47   #9066
Molim vas može li neko odgovoriti. Imam problematične gornje zube ali tješila sam se da su mi bar donji super i lijepi.
Poslije izraženog stresa u zadnjih mjesec dana počeli su me boliti svi donji zubi. Prvo sam primjetila prije nekoliko dana ispod unutrašnjeg ruba donje trice da je crno, kada koncem spustim meso vidim crninu a ne mogu dobro da vidim šta je to.
Zadnja dva dana donje jedinice koje nemaju ni plombu (a nema ni ta trica samo zadnji zubi) intenzivnije bole od ostalih zuba, maloprije potiskujem desni i vidim i oko tih zuba crninu, ne znam da li me oči varaju, nekako mi je čudno.
Dok ne dobijem platu za 15 dana ne mogu kod svoje zubarke jer možda će trebati nešto popravljati, a u ove iz ovdašnje ambulante nemam povjerenja.
Zna li neko šta je to, šta će mi biti sa zubima.
__________________
"If you're going through hell, keep going"
discreet is offline  
Old 28.04.2011., 01:07   #9067
Quote:
čaša_vode kaže: Pogledaj post
Koliko su zdrave one plavkaste otopine za ispiranje usta i da li je dobro četkati zube dok se zubno meso ne ošteti i ne prokrvari (to je napisala neka cura da takvo četkanje pomaže očvrstiti zubno meso kao prevencija od paradentoze ? - Je li ovo točno?

Molim odgovor.
sve je zdravo u odredjenim kolicinama tako da su i te otopine, jako dobra stvar u preporucenim kolicinama obicno bude 2 puta dnevno promuckati i isprati al sve pise u uputama

naravno da nije dobro cetkat da prokrvari i osteti?! kakvo je to cetkanje? to je razvaljivanje zubnog mesa preventivno za paradentozu je kvalitetno cetkanje (ne grubo!) i smanjivanje broj stetnih bakterija u ustima i naravno rijesit se plak-retentivnih mjesta kao sto su losi ispuni, lose krunice i ostalo gdje se bakterije nakupljaju. plus redovito ciscenje kamenca... o cetkanju zubi sam pisao par mojih postova prije pa procitaj da ne ponavljam opet

Zadnje uređivanje Karlovski : 28.04.2011. at 01:15.
Karlovski is offline  
Old 28.04.2011., 01:14   #9068
Quote:
discreet kaže: Pogledaj post
Molim vas može li neko odgovoriti. Imam problematične gornje zube ali tješila sam se da su mi bar donji super i lijepi.
Poslije izraženog stresa u zadnjih mjesec dana počeli su me boliti svi donji zubi. Prvo sam primjetila prije nekoliko dana ispod unutrašnjeg ruba donje trice da je crno, kada koncem spustim meso vidim crninu a ne mogu dobro da vidim šta je to.
Zadnja dva dana donje jedinice koje nemaju ni plombu (a nema ni ta trica samo zadnji zubi) intenzivnije bole od ostalih zuba, maloprije potiskujem desni i vidim i oko tih zuba crninu, ne znam da li me oči varaju, nekako mi je čudno.
Dok ne dobijem platu za 15 dana ne mogu kod svoje zubarke jer možda će trebati nešto popravljati, a u ove iz ovdašnje ambulante nemam povjerenja.
Zna li neko šta je to, šta će mi biti sa zubima.
ovako kako si opisala tesko je znati sta je pogotovo jer je subjektivno pitanje je dal ima ista crnog uopce, ako je lose svjetlo pod kojim gledas moze ti stvarat sjenei ti vidis kao crno nesto, a i pod stresom i strahom pitanje je sta ti oci sve vide moze bit da je nista, a moze bit i da je neki karijes, a moze bit i nesto trece iako mi to malo cudno sve kako si opisala nekako mislim da nije nista da je sve samo u glavi a odi do svoje doktorice nek ti pregleda pa ako treba sta popravljat dogovori se za termin za 2 tjedna kad ti dodje placa vjerojatno nije nista hitno pa se sve da dogovorit al svakako odi pregledat sve i sve da nije nista, da budes mirna Pozz
Karlovski is offline  
Old 28.04.2011., 01:18   #9069
Quote:
Karlovski kaže: Pogledaj post
sve je zdravo u odredjenim kolicinama tako da su i te otopine, jako dobra stvar u preporucenim kolicinama obicno bude 2 puta dnevno promuckati i isprati al sve pise u uputama

naravno da nije dobro cetkat da prokrvari i osteti?! kakvo je to cetkanje? to je razvaljivanje zubnog mesa preventivno za paradentozu je kvalitetno cetkanje (ne grubo!) i smanjivanje broj stetnih bakterija u ustima i naravno rijesit se plak-retentivnih mjesta kao sto su losi ispuni, lose krunice i ostalo gdje se bakterije nakupljaju. plus redovito ciscenje kamenca... o cetkanju zubi sam pisao par mojih postova prije pa procitaj da ne ponavljam opet
Hvala puno!!
čaša_vode is offline  
Old 28.04.2011., 01:39   #9070
Quote:
Karlovski kaže: Pogledaj post
ovako kako si opisala tesko je znati sta je pogotovo jer je subjektivno pitanje je dal ima ista crnog uopce, ako je lose svjetlo pod kojim gledas moze ti stvarat sjenei ti vidis kao crno nesto, a i pod stresom i strahom pitanje je sta ti oci sve vide moze bit da je nista, a moze bit i da je neki karijes, a moze bit i nesto trece iako mi to malo cudno sve kako si opisala nekako mislim da nije nista da je sve samo u glavi a odi do svoje doktorice nek ti pregleda pa ako treba sta popravljat dogovori se za termin za 2 tjedna kad ti dodje placa vjerojatno nije nista hitno pa se sve da dogovorit al svakako odi pregledat sve i sve da nije nista, da budes mirna Pozz

A ovi bolovi, oko donjih jedinica mi se upalilo meso danas i crveni se. Nisam bolesna ni prehlađena. Je li moguće da je početak neke bolesti desni, zbog pušenja možda? Na to su me već upozoravali da prestanem. Imam 30 i dugo pušim. Jesu li mi zubi u opasnosti? Tako se brinem.
Hvala na odgovoru.
__________________
"If you're going through hell, keep going"
discreet is offline  
Old 28.04.2011., 12:47   #9071
Ja sam već pisala u vezi implantanta koji mi je stavljen prije tri mjeseca.
Prije dvadesetak dana otišla sam kod kirurga da pogleda, jer mi ga je
stavljao moj ortodont i on je rekao da se implantant nije primio jer ga
je skroz zavrtio. Predlagao je vađenje.
Čekala sam dogovor kod ortodonta da mi ga izvadi (pri svakoj kontroli bolilo
je kad ga je provjeravao).
Prije tri dana oko implantanta je malo nateklo meso i zacrvenilo se. Javila se
tupa bol. Međutim kad ga je htio vaditi nije išlo (jučer), implantant je skroz srastao u kost. Doktor ga nije htio vaditi.
Sad sam na antibioticima, bol nije jaka, upala se ne povećava.

I što sada? Je li moguće da se primi implantant u dvadeset dana nakon tri
mjeseca?
Čekam sljedeći tjedan da me primi kirurg opet da vidim što će reći.
bananarama is offline  
Old 28.04.2011., 20:01   #9072
AZ Whitestrips

pozzz,

dali ste imali priliku koristiti AZ Whitestrips trakice za zube?
dali to uopče ima ikakvog učinka ili je to još samo jedna patka farmacijske industrije,

tnx na odgovoru
__________________
Karakter nemam,moral ne posjedujem
Apsints is offline  
Old 29.04.2011., 00:06   #9073
unaprijed se izvinjavam na poduzem postu...

prije 15-tak dana zabolio me zub (gornja lijeva trojka), inace nema krunice i poprilicno je ostecen (imam fobiju od stomatologa tako da nisam isao da ga pravim).

nakon sto je otekao, otisao sam stomatologu sto mi ga je preporucio prijatelj i on mi je dao amoxicilin da otok spadne i da dogovorio sam da dodjem na popravku.

s obzirom da je od ta dva posjeta proslo 7 dana (otok mi je spao za 3, ali preostala 4 nisam bio u gradu), kada sam dosao (u utorak) opet mi je zubno meso nateklo, tako da ga opet nije mogao dirati vec me poslao na snimanje i kada je vidio snimak (pokvario mi se skener, moracu naci nacin da ga postavim) rekao je da je prodes zahvatio i jedinicu (koja je takodjer u losem stanju), te da se moram obratiti oralnom hirurgu za misljenje jer on ne zeli da cacka nesto pa da napravi veci belaj nego sto jeste ako je u pitanju posao za oralnog hirurga.

s obzirom na to da se u drzavnim ustanovama tesko dolazi na red, nazvao sam nekoliko privatnika, ali niko nema slobodan termin do kraja sedmice zbog 1. maja.

e sad problem je sto kad sam se jutros probudio jezikom sam "napipao" neko zaobljenje iznad zuuba... kad sam pogledao na ogledalo imam sta vidjeti - velika crvena kuglica se stvorila tacno uz desni

e sad ja kao laik mislim da je to cista... ako jeste, da li to moze cekati do iza 1. maja ili se mora hitno odstraniti i da li se moze povecati do tada?
KK_Bosna is offline  
Old 29.04.2011., 10:17   #9074
Ja bih na tvom mjestu išla na hitnu ili opet zvala privatnika te te hitno primi.
Meni se isto jutros povećala upala oko implantanta, ali ne boli. Nije strašno, ali
ne znam da čekam jer sam pod antibioticima ili da tražim nekog drugog kirurga koji me može
brzo primiti.
Zna itko cijenu samo vađenja implantanta?
bananarama is offline  
Old 29.04.2011., 18:19   #9075
Evo jedno nepotrebno pitanje,ako se kome da neka odgovori:

Koliko otprilike traje oni otrov za živac koji stomatolog stavi prije nego ga vadi , i što ako taj otrov prestane djelovat prije dogovorenog posjeta stomatologu,da li se onda opet stavlja otrov ili se radi kako je da je?
lolich123 is offline  
Old 29.04.2011., 20:23   #9076
Ciao, zanima me mogu li se lagano nepravilni zubi ispraviti metodom ljepljenja ljuskica? I ukoliko da, koliko je okvirna cijena rada npr. na dva zuba?
Unaprijed hvala na odgovoru
Laureana is offline  
Old 29.04.2011., 21:09   #9077
Angry OTEKLINA OBRAZA POSLIJE ZUBAROVE INTERVENCIJE

Molim vas. prije nekoliko godina na lijevom očnjaku vršena mi je resekcija korijena. To je uredno prošlo. Prije par mjeseci osjetila sam iste simptome na desnom očnjaku, tj tupa stalna bol, nekad jača, nekad manja. Imam porculanske navlake dosta stare ali dobre su još. Juče odem kod mog zubara. On ti meni to slika i kaže da će on to izlječiti bez kirurškog zahvata tj da nije potrebna resekcija korjena. Kroz navlaku je bušio, nije me bolilo ništa, stavio neki ljek mirisa camfora i naručio me opet za tjedan dana. NO , MEDJUTIM JA TI SE JUTROS PROBUDIM I CIJELA MI DESNA STRANA LICA OTEČENA. ODEM KOD NJEGA , ON IZBACI TAJ LIJEK CAMFOR I OSTAVI NAVLAKU OTVORENU. Dao mi je antibiotik AMOXICILIN 500 I MEDAZOL 400.

, otok mi ne pada, zašto sam otekla , jeli to zbog zubarove NESTRUČNOSTI I BRZINE, ili je to takav proces.??????? KAŽE ON MENI JUTROS DA ČE MI OTOK POPODNE PASTI, A MENI EVO OTOK SVE VEĆI

ŠTA DA RADIM, DALI DA IDEM NA RESEKCIJU KORJENA ????
emilyy is offline  
Old 29.04.2011., 23:01   #9078
Quote:
emilyy kaže: Pogledaj post
Molim vas. prije nekoliko godina na lijevom očnjaku vršena mi je resekcija korijena. To je uredno prošlo. Prije par mjeseci osjetila sam iste simptome na desnom očnjaku, tj tupa stalna bol, nekad jača, nekad manja. Imam porculanske navlake dosta stare ali dobre su još. Juče odem kod mog zubara. On ti meni to slika i kaže da će on to izlječiti bez kirurškog zahvata tj da nije potrebna resekcija korjena. Kroz navlaku je bušio, nije me bolilo ništa, stavio neki ljek mirisa camfora i naručio me opet za tjedan dana. NO , MEDJUTIM JA TI SE JUTROS PROBUDIM I CIJELA MI DESNA STRANA LICA OTEČENA. ODEM KOD NJEGA , ON IZBACI TAJ LIJEK CAMFOR I OSTAVI NAVLAKU OTVORENU. Dao mi je antibiotik AMOXICILIN 500 I MEDAZOL 400.

, otok mi ne pada, zašto sam otekla , jeli to zbog zubarove NESTRUČNOSTI I BRZINE, ili je to takav proces.??????? KAŽE ON MENI JUTROS DA ČE MI OTOK POPODNE PASTI, A MENI EVO OTOK SVE VEĆI

ŠTA DA RADIM, DALI DA IDEM NA RESEKCIJU KORJENA ????
otekla si zato što je tu upala već duže vremena prisutna a velika je pa kad se takav zub otvori često dođe do oticanja.Samo treba čekati da to splasne ili se oteklina zareže da gnoj može curiti van.Liječenje je klasično čišćenje i punjenje korjenskog kanala.Resekcija se radi tek kad se nakon više pokušaja ne uspije izliječiti zub ili je liječenje nemoguće zbog zalomljenog instrumenta ili nadogradnje.Resekcija nije baš preporučljiva jer se time oslabljuje zub pa ako se drugačije može izliječiti radije se nešto drugo radi.Inače to je krajnja metoda prije vađenja zuba tj.radije odrezati vrh korjena nego vaditi zub koji se ne može izliječiti.A danas se skoro svaki zub može izliječiti samo treba naći sposobnog stomatologa
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 29.04.2011., 23:11   #9079
Quote:
bananarama kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu išla na hitnu ili opet zvala privatnika te te hitno primi.
Meni se isto jutros povećala upala oko implantanta, ali ne boli. Nije strašno, ali
ne znam da čekam jer sam pod antibioticima ili da tražim nekog drugog kirurga koji me može
brzo primiti.
Zna itko cijenu samo vađenja implantanta?
Vadi taj implantat što prije.
Gnojna uplala oko implantata u ranom stadiju ne daje implantatu nikakve šanse za preživljavanje, a dovodi do sve većeg nestanka kosti.
Cijene vađenja impl ovise o metodi kojom se radi...može biti kao i vađenje zuba ili pak operativni zahvat, računaj 400-1600 kn..ali to bi ti trebali besplatno napraviti oni koji su ga postavili.
borna07 is offline  
Old 29.04.2011., 23:13   #9080
Quote:
lolich123 kaže: Pogledaj post
Evo jedno nepotrebno pitanje,ako se kome da neka odgovori:

Koliko otprilike traje oni otrov za živac koji stomatolog stavi prije nego ga vadi , i što ako taj otrov prestane djelovat prije dogovorenog posjeta stomatologu,da li se onda opet stavlja otrov ili se radi kako je da je?
Otrov djeluje puno duže nego što mu treba da nekrotizira živac, zato se obavezno nakon 14 dana mora vaditi van. Ako živac nije odumro do kraja može se ponoviti na tjedan dana ili se daje anestezija i napravi endodoncija.
borna07 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.